242
kis eszmecsere a titkosításról...
  • mrzed001
    #242
    Utánaolvasva az apróbetűknél ott van, hogy kivéve a rendszerpartíció titkosítása, arra sajnos nem használható a keyfile, sorry.
  • mrzed001
    #241
    A kulcsfile esetén csak az a lényeg, hogy elérje valahogy a truecrypt ... és bármi lehet, egy jpg, egy mp3 ... bármi.

    Most momentán, hogy az SD drive-ot eléri-e ... tippem sincs (win alatt, mert linux alatt igen, szóval lehet)
    Amúgy usbdrive miért nem jó?
  • Örm
    #240
    Hello!
    Hogy lehet a TrueCrypt nevezetű programmal levédeni úgy a rendszert, hogy jelszóval induljon és a kulcsfájl egy sd kártyán legyen? Köszönöm a segítséget!
  • Justil
    #239
    kössz :) az nem rossz végülis!
  • mrzed001
    #238
    Ez csak proci és titkosítás függő (azaz melyik titkosítást választottad)
    Lehet banchmarkot készíteni, hogy melyik titkosítással mekkora lesz a procid max áteresztő képessége, tehát mennyivel tud dolgozni a wincsin.
    Szerintem egy alap AES titkosítással a gépeden olyan 80-120.000 KB/s körül lehet a max lemezművelet.
  • Justil
    #237
    hmm köszi a mindenre kiterjedő helpet. 1 kérdés még, ez az on-the fly titkosítás mennyire lassítja a file műveleteket? érezhetően lassul a rendszer, ha az os drive titkosításra kerül, vagy jelentéktelen mértékben?

    a célgép egy AMD Phenom II 945 3.00Ghz, 4 giga rammal és 1 terrás Samsung F3-as hdd-kről van szó...
  • mrzed001
    #236
    "- tehát ezzel a módszerrel kerül egy master jelszó a hdd-re"
    Nem kerül a jelszó a HDD-re, ez nem így működik. Különböző titkosítási módszerek szerint titkosítja a HDD tartalmát.

    "és ha jól értem ezt a bootolás után fogja kérni, enélkül nem áll fel a rendszer.."
    Igen, azaz nemhogy a rendszer nem áll fel, de nem is látja addig a wincsit a gép (mert azon minden adat titkosítva van)

    "de akkor ez a titkosítás is igényel némi helyet, nem? mennyi plusz hely kell neki?"
    talán pár mega ... észre se fogod venni

    "- ha új fájlok jönnek létre a gép működése közben a titkosított hdd-n, akkor mivan? on-the-fly titkosítja őket, vagy leálláskor, vagy hogy? "
    a HDD miután jelszóval elindítottad pontosan ugyanúgy működik, mintha titkosítás nélküli lenne. Igen on-the-fly végzi azonnal a titkosítást.

    "bezavarhat a titkosítás úgy általában a rendszer működésébe (win7 ultimate, 64bit van a haver gépén)?"
    Sose próbáltam 64 biten, de lényegében úgy képzeld el, mint a SATA csatoló drivert (feltetted onnantól kezdve viszi a gép a SATA vincsiket, mint a régi PATA-kat)

    "- esetleges újratelepítésnél mi a helyzet? gondolom ha csumára leformázzuk a hdd-t, akkor a truecrypt és a titkosítás is eltűnik, és az os reinstall után megint meg kell csinálni..."
    OS-es drive esetén igen. Nem oprendszeres diszk esetén a titkosított driveot (miután jelszóval elindítottad) ugyanúgy win alatt újraformázhatod, ugyanúgy titkosított marad.
  • bertino
    #235
    én féltem, hogy hazavágom az egészet, pedig le volt mentve minden, de inkább leszedtem.
    volt titkosítva az egész vagy 2 napot max, szal olyan nagyon nem mondhatnám, hogy kitapasztaltam...
  • Justil
    #234
    hmm, valaki? :)
  • bertino
    #233
    nekem 64 biten működött.
  • Justil
    #232
    hmm, tévedtél, bár azt nem írja, hogy 64bites verzió is lenne külön, de gondolom csak gondoltak már erre is, tehát ami itt van jó 64bites win7hez is...
  • Justil
    #231
    erre nem is gondoltam, fakk. most húzok vizsgázni, de utána megnézem.
  • computerguru
    #230
    Úgy tudom,csak Windows XP,Linux,Mac OS rendszerekre jó,tehát windows 7 re nem,de nézz utána te is!
  • Justil
    #229
    sziasztok!
    már majdnem létrehoztam egy truecrypt nevű topicot, de aztán jobbnak láttam ide írni.
    szóval az a helyzet, hogy szeretném használni a truecryptet, és találtam is hozzá leírást a neten, de volna pár kérdésem, és előre is bocs ha már felmerült, de nincs kedvem végigolvasni a topicot :P
    szóval 1 haver kért meg, hogy titkosítsam le az egész masináját (a rendszer hdd-t), de amúgy engem is érdekel a dolog, csak jobb is, hogy nem a saját gépemen kell kísérletezni :)

    találtam egy jó kis leírást, azt hiszem ezzel elboldogulok, legalábbis a "hogyan"-t illetően, de lenne pár kérdésem, és előre is sorry ha hülyeségeket kérdezek, de bár általánosságban otthon vagyok informatikában, a titkosításhoz gőzöm sincs:

    - tehát ezzel a módszerrel kerül egy master jelszó a hdd-re, és ha jól értem ezt a bootolás után fogja kérni, enélkül nem áll fel a rendszer..de akkor ez a titkosítás is igényel némi helyet, nem? mennyi plusz hely kell neki?
    - ha új fájlok jönnek létre a gép működése közben a titkosított hdd-n, akkor mivan? on-the-fly titkosítja őket, vagy leálláskor, vagy hogy? bezavarhat a titkosítás úgy általában a rendszer működésébe (win7 ultimate, 64bit van a haver gépén)?
    - esetleges újratelepítésnél mi a helyzet? gondolom ha csumára leformázzuk a hdd-t, akkor a truecrypt és a titkosítás is eltűnik, és az os reinstall után megint meg kell csinálni...

    így hirtelen ezek jutottak eszembe, de ha lesz még vmi majd írok.
    minden segítséget előre is köszönök! :)
  • mrzed001
    #228
    "csak az tudja megfejteni, akinek megvan az eredeti, a titkos üzenetet nem tartalmazó hordozója"
    Kiegészíteném. Jópár variáció van, ahol jelszóval védetten kerül beletitkosítva az adat a képbe, és a jelszó ismeretében lehet kiszedni onnan (pl: winhip)
  • Dj Faustus #227
    Elfogtam egy levelet:
    "Hello!

    Szinte biztos vagyok benne anno te írtál valahol az Sg-n a képbe rejtett adat titkosításáról. Példákat is hoztál, de a nevét elfelejtettem. Talán szteganográfia volt.

    Valami útbaigazítást tudnál adni nekem?"


    Egyeseknek micsoda emlékezőtehetsége van!
    Említettem a szteganográfiát, mint rejtjelezési technikát.
    A lényege az, hogy az üzenetet úgy rakjuk bele egy hordozóba (képbe, hangba, futtatható állományba, stb...), hogy azon ne látsszon, hogy egy titkos üzenetet hordoz (csak az tudja megfejteni, akinek megvan az eredeti, a titkos üzenetet nem tartalmazó hordozója).

    Erre alkalmas szoftver például a camouflage, de van még pár ilyen progi.
  • tomo
    #226
    Egyebkent a truecrypt 6.0 verzioja mar kepes a windows particiot is titkositani, akar mukodes kozben is.
  • Montanosz
    #225
    a titkosított könyvtár ne látszik, nem biztos hogy törölte
    csak a progival hozd vissza, jelszó megadása gondolom
  • rozsmak79
    #224
    sziasztok
    Kipróbáltam a Folder Lock nevű titkosító progit (kár volt). És nem tudom hogy hogy sikerült de ugy néz ki hogy amelyik könyvtárat titkosítottam azt törölte is. Kérdésem az lenne hogy hogy tudnám visszaállítani. Segítsetek légyszi [email protected]
  • tomo
    #223
    tipp: a programban van egy titkositas benchmark ( egyfajta sebessegmero, hogy mennyire gzors az adott titkositas)

    azzal teszteld, hatha van amelyik gyorsabb az alatlad kivalasztott AES nel.
  • atys2
    #222
    Még új vagyok a témában... Kipróbáltam a TRUECRYPT programot. Létrehoztam egy új driveot AES-el kódolva. A vinyó egy UDMA133-as MAXTOR. A formázás 80-85 percet vett igénybe. Kódolatlan driveról kódoltra 8MByte/sec volt az adatátviteli sebesség. Ez visszafelé is igaz. A gépben egy 2.1 GHz-es AMD proci ketyeg 512M RAM kiséretében. A kódolatlan drive szintén UDMA133-as MAXTOR. Nem tudom elhinni, hogy ilyen alacsony az adatátviteli sebesség. Tudnátok valamit ajánlani ennek orvoslására? Itt most nem gyorsabb processzorra gondolok, hanem valami szoftveres megoldásra. Nekem elég lenne az 56bites kódolás is, de nem ismerem ezeket a programokat. Előre is kösz a segítséget!
  • II Rocky II
    #221
    na már most a true cryptel lekodoltam a pendrive-om:D
    de sajnos nem vágom még hogyan lehet feloldani,törölni a kodolást.mert igy ahol nincs truecrypt ott nemtudom használni :S
  • II Rocky II
    #220
    a true crypt-et miélrt nemtudom magyarosítani?:Sss
    bemásolom a program file/truecípt mappaba a file-t és a programot elinditom kiválasztom a magyart és nme fogadja el :Svki segítene?
  • II Rocky II
    #219
    bazz kajak nem adtál választ...a kérdés mit kér?miért kéri a két mappát,de látom te se vágod,inkább maradj csendben mit hogy baromsággot irj -.-
  • Vorpal
    #218
    Tallózd fel amit kér - a nemmel válaszolsz, hogy nem értesz angolul - és ő felajánl egy jó kis képzést - amitől nem maradsz hülye.
  • II Rocky II
    #217
    a pgp telepitéskor kéri hogy tallozak fel egy mappát.majd még1et..ez mit takar?
    majd kéredez vmit és igen vagy nemmel kell válaszolni!
    mit jelentenek ezek?
  • tomo
    #216
    hosszu, ertelmetlen kisbetu naygbetu szam es kulonleges karakter kombinaciot hasznalj
  • Vardar
    #215
    Hogy lehetne nehezen fel törhetővé tenni a jelszavaimat?
  • Dj Faustus #214
  • Vardar
    #213
    Olyan programot szeretnék amivel mappákat/fájlokat jelszóval lehetne titkosítani. Hogy lehetne nehezen feltörhetővé tenni a jelszavaimat?
  • Wacak
    #212
    Köszi a segítséget. :D

    Megpróbálom leszedni valahonan, s kipróbálni, ha sikerül. Ez olyan progi, amit csak a pen-re kell telepíteni? Vagyis ha máshol van szükségem a rajta tárolt cuccokra, akkor is elő tudom varázsolni?
  • Vorpal
    #211
    Ha saját gépen használnád én is egyértelmüen a truecryptre szavaznék,
    de ha jól emléxem egy kicsit babrálni kell vele a travel módhoz.

    A saját kulcsomra én a Steganos Safe progival készitettem
    portolható konténrt - lényegében ugyanaz mint a TrueCrypt,
    tehát adminjogok kellenek hozzá a gépen mert mountolja mint drive,
    de egyszerü és 2 gombal müködik - a hátránya, hogy nem ingyenes.
  • Wacak
    #210
    Igen, én is így tudom, és a saját gépemen rendszergazdaként nyomulok. Ajánlottak egy progit, ami állítólag titkosító és azt szerettem volna az usb-s pendrive-re feltenni, de település helyett az admin jogot hiányolta. Valahogy sehogy sem jön össze ez a titkosító progi. :(
  • tomo
    #209
    sajat gepeden csak van admin jogod, nem?

    mas gepen, meg a tulajtol kerhetsz
  • Wacak
    #208
    Admin jogot miképp lehet szerezni a titkosító programhoz?
  • Wacak
    #207
    Köszi tomo!

    Csak a saját gépemen használnám, legalábbis így tervezem, bár soha nem lehet tudni. Előfordulhat, hogy másik gépen is szükségessé válhat a használata, ha úgy hozná a szükség, hogy a rajta lévő adatok szükségesek lennének. A saját gépemet rendszergazdaként használom.

    Az ajánlott oldalt megnézem, hátha okosodok valamit a progival kapcsolatban.
  • tomo
    #206
    kerdes, amit Vorpal felvetett : csak a sajat gepeden hasznalnad a titkositott pendriveot, vagy mashol ( mas gepen ) is szeretned hasznalni?

    ha csak sajat gepen hasznalod, akkor akar a windozodra is felteheted a truecryptet, es a pendrivera csak a titkositott cuccok kerulnek.
    vagy felteszed a pendrivera a truecryptet es onnet fut.

    amit Vorpal irt, mindenkeppen admin jog kell a futtatasahoz.

    a truecrypt oldalan van kepekkel ilusztralt leiras, hogyan hozhatsz letre titkos kontenert , meg van egy csomo leiras is.
  • Wacak
    #205
    Huhh most gondban vagyok. Nem vagyok PC guru, így elég nehezen boldogulok az ismeretlen progikkal. Úgy szeretném titkosítani a PenDrive-t, hogy ha illetéktelen kezekbe kerülne, akkor egészen biztosan ne férjen senki hozzá a tartalmához, mert a személyes dolgaimat szeretném tárolni rajta.
    Olyan progira gondoltam, amit feltelepítek a Pen-re és onnan fut, nem enged senkit, aki nem ismeri a jelszót.
  • Vorpal
    #204
    A true Cryptel pendrive ra létrehozhatsz titkositott adattömböket,
    de ezeket csak ugy tudod használni, ha futtatod a trecryptet travel
    módban, és mountolod a fájlt mint egy uj drive.

    Na ezzel csak az a baj, hogy ehhez admin jogokkal kell rendelkezned
    vagy egy adminnak kell hogy telepitse.

    Ezzel lőttek is a portailitásnak - a legtöbb titkositás igy
    müködik - van lehetőséged viszont egyszerüen pl AES el titkositani
    fájlokat - ilyen pl a RAR vagy a 7zip is - jelszóval csomagolod
    és hozzá is adhatod akármikor a fájlokat

    7zipből van portolható.
  • Wacak
    #203
    tomo!
    Köszi a segítséget.
    A PenDrive-n jelenleg FAT partició van. Jó igy, vagy ntfs-re kell particionálni? És még annyit kérdeznék, hogy az általad említett progit simán fel tudom telepíteni a penDrive-re?

    Előre is köszi a segítséget. (bocsi, de nem ismerem a progit)