42
TUSL2-C hiba
  • Gerry
    #42
    Szívesen!
  • Gerry
    #39
    LINK!

    Innen leszedheted a Removal Toolt, és a javítást is, a sikerhez mindkettőre szükség lesz. (A Removal Toolt illik csökkentett módban futtatni.)
  • Gerry
    #37
    Ja, ez valószínűleg a Blaster vírus lesz...
  • RelakS
    #36
    Rajta vagy a neten induláskor? Csak azért, mert ilyet a blaster vírus csinált, le kell rángatni hozzá a patchet. Mellesleg a bios update error nekem is megvolt, asszem a procifelismerést kellett kikapcsolnom.
  • RelakS
    #33
    Lehet inkompatibilitás, hogy a tunerkártyámat a saját progijával nem tudom kezelni, amióta TUSL2-C-ben van?

    A másik: A tomatoboard alaplapomnál a mobilrekket nem állítottam be a biosban, mire a vinfosok berakták a partícióit a betűsor végére. Ha most ezt csinálom, meg sem jelenik a vinyó. Ha a P&P O/S be van kapcsolva, a vinfosaim el sem indulnak. Valami ötlet, hogy ezt az igen kellemes effektet visszahozzam?
  • Borg
    #32
    hát ja, 2x és 4x között sok különbség nincs - amig egy gef2-ről beszélünk...
  • DuriBumi
    #29
    Én akkor jártam igy ha húztam a procit.
    Alap beállításnál ment a 4x AGP.
  • Rezso
    #28
    Kellene egy kis egítség.Van egy TUSL2-C alaplapom és egy gef2 ti kártyám.Hiába állítom be a biosban a 4x-es AGP-t, a windowsban minden program azt írja, hogy az AGP 2x-es.Mit kellene beállítani,hogy menjen a 4x-es AGP?
  • DuriBumi
    #27
    Kösz :(
  • llacee
    #26
    a 815-ös Intel chipset max 512MB ramot ismer.1x 512 vagy 2x256Max
  • DuriBumi
    #25
    512 /2 x 256 / mega ram vam a gépemben hibátlanul megy. Próbáltam beletenni még egy 256 megás modult de indítás után leszámolja a memóriát /768/ és kifagy a gép.
    Mitől lehet ? Mit kell állítani ?
  • Borg
    #24
    igen, idöközben én is rájöttem köszi:)
  • Borg
    #22
    Lehet nem kéne PCIba erőltetni az AGPs kártyát?:)
  • Borg
    #20
    Most hozattam a céghez egy gépet TUSL2C-vel.Ezen a lapon már alapból 1012 bios van, beletettem egy 1000res tualatint, és semmi tuninglehetőséget nem ajénl fel a bios. Se volt, se fsb se semmi. Ez mitől van?
    Nekem itthon 1010 biossal van és minden ok..
  • Orgi
    #19
    Hi,
    nemtom megoldódott-e a gondod azóta, de nekem 5napos hajtépést okozott egy szar billentyűzet. Tényleg kipróbáltad másikkal is?:) Volt minden hiba, win védelmi, gép nem indult 5ből 2*, 1* keyboard error, maradék 2 esetben meg gond nélkül ment...mindenre gondoltam csak arra nem, hogy szar a billentyűzet (mert 5ből csak 1* állt le keyboard errorral). Sajna törölték már a hwsw-n a topicot, de más is szopott ilyennel - mármint hogy maga a bill volt hibás.
  • TheZsenyka
    #18
    USB billentyűzet???? Az még beválhat!
  • Borg
    #17
    1010 BIOSos TUSL2-Cm van már tavaly december óta, a legkisebb hibát nem tapasztaltam...

    Tuti nem BIOS dolog lesz, biztos hogy az alaplap adta meg magát..
  • pett
    #16
    Szia,
    köszi az ötleteket, de nagyon úgy néz ki, hogy beszart az alaplap... :(
  • TheZsenyka
    #15
    Esetleg próbáld meg lehúzni a lapról a tápot és igazgasd meg a tápcsatlakozóba futó vezetékeket majd dugd vissza... arghh...

    van már valami fejlemény?
  • TheZsenyka
    #14
    próbáld meg, hogy nyomva tartod az insert billentyűt majd kapcsold be a gépet (tartsd még mmindíg nyomva a gombot)
  • pett
    #13
    kipróbáltam a jumperfree mode kikapcsolását is, de semmi eredménye. Bootolás előtt továbbra is keyboard errort kaptam... :((
  • pett
    #12
    lehet, láma kérdés volt :)
  • pett
    #11
    hoppá, most jut eszembe, hogy frissítsem a biost, ha be sem indul a cucc?
  • pett
    #10
    kicsit le maradtam hozzád képest.. :)
    Szal BIOS-t még nem frissítettem, majd most, csak újra öszze kell dobni a cuccost.
  • pett
    #9
    Köszi, megpróbálom, de ez némi idő.... :)
  • TheZsenyka
    #8
    A bios-t is frissítetted? Hmmm.. ha esetleg mégis lepukkant volna a történet és nem garós a cuccadék, még mindíg kiválthatod a PS/2 billentyűt egy USB billentyűvel.
  • TheZsenyka
    #7
    Oké. Úgy tűnik megvan a bibi:

    "TUSL2-C BIOS v1011


    Fix DMI information cannot be loaded from Winbond W49V002FA firmware hub to main memory.
    Revise DMI maximum memory module size information to 512M Bytes.
    Follow Intel Pentium III naming scheme.
    Fix PS2 keyboard sometimes cannot work in jumper mode.

    ASUSTeK COMPUTER INC. "

    Ők maguk írják hogy gond lehet időnként a billentyűvel.

    Innen tudod letölteni a bios-t:



    de már van újjabb is:

  • pett
    #6
    Hello, ezeket már mind megtettem, és ugyanaz...
  • TheZsenyka
    #5
    Hoppá, találtam valami érdekeset.

    Leggo nelle caratteristiche in inglese che:

    "------------------------
    1. Fix DMI information can't be loaded
    from Winbond W49V002FA firmware hub to
    main memory.
    2. Revise DMI maximum memory module size
    information to 512M Bytes.
    3. Follow Intel Pentium III naming scheme.
    4. Fix PS2 keyboard can't work sometimes
    in jumper mode.
    ------------------------"

    Úgy tűnik, van valami jumper, ami állítja a wake-on opciót a bill felé. Ezt állítsd át, illetve ha nem segít, frissíteni kell a bios-odat.

    Kb ennyi.
  • TheZsenyka
    #4
    Próbáltad már lehúzni a billentyűt? Mit csinál? Feltétlenül ki kéne próbálnod hogy kihúzod a tápcsatlakozót a gépből. Ha nem segít, próbáld meg egy másik billentyűvel is. Ezek után próbáld resetelni a cmos-t. Nem nézlek lámának, de ugye nem cserélted fel a billt az egérrel ugyi? (Sosem lehet tudni :) Szóval ezeket mindenképpen próbáld meg.
  • TheZsenyka
    #3
    Google-n találtam valamit:

    "From: Václav Svátek ([email protected])
    Subject: MB asus TUSL2-C, FreeBSD and PS2mouse detection
    Newsgroups: comp.unix.bsd.freebsd.misc
    View: (This is the only article in this thread) | Original Format
    Date: 2002-05-25 15:31:15 PST


    Hello,
    I have FreeBSD on machine withc MB ASUS TUSL2-C and I must connect PS/2
    Keyboard and mouse before I boot the system, else they don't work.
    Is this a MB or OS problem? How can I fix it?
    Thanx,
    V."

    Nem volt több thread... még keresgélek.
  • TheZsenyka
    #2
    nincs leragadva valamelyik bill?
  • pett
    #1
    Hali, a 2 napja vásárolt ASUS TUSL2-C alaplapomat nem tudom beindítani.Induláskor billentyűzet hibát jelez. 1 napig ment folyamatosan, azután kikapcs, és utána már nem tudtam beindítani.
    Tönkre is ment az alaplap, vagy valami más lehet?