529
Final Fantasy 10
  • barret
    #48
    és mire van másolva?
  • Sephi
    #49
    Igaz most mar nekem se :) Most vagyok a vegen.

  • rolika
    #50
    miket írkáltál itt egy éve :-)))
    mostmeg...
  • Rincewind
    #51
    Ne buzerálj én is röhögök rajta... :D
  • Rincewind
    #52
    Bár azért főleg az ilyen "okosságokon" röhögök:

    "egy atlag PC arra nem kepes, hogy elerje a PS2 teljesitmenyet, nemhogy emulalja azt... "
  • Sephi
    #53
    En meg mindig nem vittem vegig mert nem tudom megolni Jecht-et a vegen :(
  • rolika
    #54
    én se vittem végig: ráuntam
  • Rincewind
    #55
    Most rakattam magamnak félre Cheapboynál, jó kis kedvet csináltok hozzá... :)
  • Davidus
    #56
    Én csak azért akarok PS2-t venni hogy tudjam nyomni a FFx-et meg majd a XII-t:) De megvárom amíg 30 ruppó lesz a gép:)
  • rolika
    #57
    a ff12-ben nagyon bízom viszont, mivel már k.rva rég óta csinálják! remélem, lesz benne némi nemlinearitás is, mert a 10 egy katasztrófa ebből a szempontból
  • aabyssx
    #58
    A játék gyakorlatilag egy zarándoklásról szól egy délen lévő "A" pontból egy távol északon lévő "B" pontba. Az út így is elég "kanyargós". A fejlődést pedig az advanced grid-en eléggé tudod uralni. Egy idő után pedig már használhatod a hajót, hogy mindenféle bónusz hülyeséget csinálj, vagy csak szimplán tápolj a "végéhez".

    Mi olyan nagy katasztrófa ebben? /:|
  • rolika
    #59
    az hogy nem én döntöm el, merre kanyargok :) vagy esetleg levágom a kanyart...
    mindegy, nekem ez nagyon nem tetszett és kész! :)
  • Rincewind
    #60
    Mikor esedékes a megjelenése?
  • aabyssx
    #61
    Mondj egy játékot, ahol tényleg Te döntöd el, hogy hogyan alakuljon a történet, vagy, hogy tényleg merre kanyarogsz!

    BTW én tudok egyet (WotS), de az egy kicsit más. ;)
  • Neme.
    #62
    Az még nem is lenne baj, hogy nem én alakítom a történetet, inkább az, hogy nagy piros betűkkel írják ki, hogy hova kéne menni, meg hogy mit kell csinálni (most túloztam, de majdnem így van).
  • Rincewind
    #63
    Star Wars Galaxies, Dark Age of Camelot pölö... ;)
  • Neme.
    #64
    Ha pl. kedvenc játékomat, a Chrono Crosst nézzük... Ott ha az Arni village stégén üldögélő öreg halásszal beszélsz, megemlíti, hogy gyakran járt csónakkal a Water Islandra. A játék egy pontján pedig oda kéne eljutni...
  • Neme.
    #65
    Tényleg... Arctic MUD-on nem akar véletlenül valaki történetet alakítani? :D
  • aabyssx
    #66
    Jól van! /:)
    ...meg a Nibbles is ilyen, ugye? Ott is arra kanyarog az ember, amerre akar (nagyrészt). ;)
  • Sephi
    #67
    en most kaptam meg egy havertol egy olyan FFX savet amit mar 255 oraja jaccik :))))) Kicsit eros mindenki :))
  • mohus
    #68
    én Auront tuningoltam fel rendesen...órát inkább nem írok

    A Dragon Fangja 90000 körül sebez...majdnem maxon van tehát

    Anima brutális...főleg hogy meg vannak a titkos fegyverek

    nagyon megszerettam a gammát, főleg a story miatt

    A befejezés elképesztő. Ahogy Tidus "átesik" Yunán...szinte fáj.

    Most hogy már vége van....nyáron befejeztem, komolyan utána kell gondolni, hogy hogyan is kicsoda és miért ki mit csinált, annyira megtekerték nha a dolgokat.

    Ja és a folytatás dögösebbre van véve...hol vannak már a yevonita rend hívei:) az FFX-2 csajok
  • Sephi
    #69
    Jaj en tok kivagyok :((((

    Szal vegig vittem es a vegen a Credit Lista utan van egy jelenet meg amikor Tidus a vizben felebred! Na ott nekem lefagyott a jatek :(((((((((((((((

    Konyorgom valaki meseje el hogy ott mi tortenik mert nem fogom ujra vegig szivedni a vegen hogy lassam es lehet megint le fog fagyni :(((

    Meseje el valaki pls!!
  • Devla
    #70
    Olvasd el :) http://www.gamefaqs.com/console/ps2/game/27609.html
    Game Script neven ott van az osszes parbeszed es hogy mi tortenik kozben.
  • Sephi
    #71
    Ma nem kell! Megvan a ffx_ending.avi es a ffx_extra_ending.avi is szal mar lattam :))
  • Sephi
    #72
    Ugy par dolgot a jatek begerol... amikor Yuna elkuldi az Aeo-nokat akkor miert van ott Anima is? Ezt a Aeon csak ha akarod szerzed meg... nem kotelezo. A FF VII vegen is a muviban nem lejet meg se Yufi se Vincent mivel nemtuti hogy veled voltak e.

    Mas kerdesem az lenne hogy en mindent ertettem csak ket par dolgot nem :

    Ki volt Yu Yevon?
    Miert kellet a vegen az oszes Aeon-t megolni?
    A vegen hova tunik el Tidus??
    Miert van Tidus egy buborekban?
    A vegen hol ebred fel? Zanakard vizeiben vagy hol? Milyen vilagban?
    Valaki aszonta hogy a vegso muviban mutatjak hogy Lulu terhes Wakka-tol... ez hol volt?
  • Sephi
    #73
    Egyebkent meg szerintem ez eddig a legszomorubb FF jatekvege. Bar ugy mint a FFXIII-ben is megtapasztaltuk a vegen megmutatja hogy Squall ott van es Rinoah meg is csokoja. Eskuszom ha nem tudnam hogy lesz X2 (amiben mar tuti benne lesz megint Tidus:) es ha a vegen nem mutatak volna hogy Tidus feluszik elutaztam volna Japanba es megoltem volna mindekit :)
  • aabyssx
    #74
    !!!SPOILER!!!

    "Ki volt Yu Yevon?"
    Egy summoner, aki már másnak sem él.

    "Miert kellet a vegen az oszes Aeon-t megolni?"
    Mert Yu az Aeon-okat használja Sin újraélesztéséhez.

    "A vegen hova tunik el Tidus??"
    Tidus a Faith-ek álma.

    "Miert van Tidus egy buborekban?"
    Az az álom jelképe, ahogy elszáll...

    "A vegen hol ebred fel? Zanakard vizeiben vagy hol? Milyen vilagban?"
    Ezt nem magyarázza senki. Talán a valóra vált álom... ;)))

    "Valaki aszonta hogy a vegso muviban mutatjak hogy Lulu terhes Wakka-tol... ez hol volt?"
    ??? ;)
  • cloud.strife
    #75
    Szegasztok!! :)

    Melyik Squaresoft-os gammában lesz egy bónusz diszk, amiben egy videó lesz az FFX és az FFX-2 közti történésekről?
  • barret
    #76
  • barret
    #77
  • barret
    #78
    ff 13???
  • barret
    #79
    mindig borzongok,ha ilyet olvasok...nem tom mé'...
  • rolika
    #80
    erre gondoltam én is, még ha nem is ezt írtam :-) bocs aabyssx
    lehessen elakadni, és amíg a továbbjutáson gondolkodsz, addig se unatkozz, legyenek mellékküldetések
    de azt nem nevezném nemlinearitásnak, hogy a ff10-ben amikor megkapod a hajót, és ott állsz sin előtt, elmehetsz akárhová
    és különben is, milyen übertré, hogy aktuálisan nem mozogsz a hajóval a világtérképen, csak egy hülye kurzort mozgatsz??? azt hittem, nem jól látok először, és kerestem az ikont, amivel végre elindulhatok cirkálni... vazzeg, ez már snes-en alap volt
  • Sephi
    #81
    Na varjal akkor en nem ertem jol.

    Zanakard akkor ami az elejen volt micsoda? Egy alom?
    Es akkor Auron hogy kerult oda?
    Es akkor Jecht fia Tidus mit keresett ott?
    Es mier pont Auron hozta el onnan?


    Amit en ertek az az hogy Auron halott... akkor Sin (Jecht) almaiba belemegy es kihozza Tidust???????????

    Szoval akkor melyik az igazi vilag?

    Jaj nem ertem :(
  • Sephi
    #82
    es meg :

    Es akkor a vegen miert van ott Braska , auron es Jecht es Tidus ad egy ottost Jechtnek?????

    Annyira nem ertem :((((

    De egy valami le kell irjak. Szerintem es oszinten hiszem hogy meg egy 10 oscaros filmnek sem lehetne szebb befejezese! akarhanyszor megnezem majd hogy nem konyezek es kiraz a hideg! FFX2 siees!!!
  • Devla
    #83
    #82:Vegen mar nem gyuloli Jechtet, megtud rola sokmindent Tidus, es rajon, hogy nem utalta ot az apja, hanem ellenkezoleg. Braska, Auron es Jecht mind halottak... Tidus is meghalt a vegen, Jecht pedig egesz vegig arra vart, hogy ujra talakozzon a fiaval.

    #81:Nem biztos hogy jol ertelmezem, de Zanarkand is alom volt, a mult, mielott Sin elpusztitott volna mindent. Tidus nem utazik az idoben, a jatekbeli jelenben jatszodik az alom is. Azert pont Auron ment Tidusert, mert Braska halott, es a harmas csapatbol csak Auron es Jecht maradt. Auron tudta, mit akart Jecht, ujra talalkozni a fiaval. Asszem azert mentette meg ot Zanarkandben, mert csak az o segitsegevel lehetett legyozni Sint. Vegul, ez nem Jecht alma, hanem a Faytheke. A Faythek az egesz varost felideztek, eletre keltettek, igy benne Tidust is. Azt nem tudom, hogy Auron hogy tudott belejutni. Javitsatok ki, ha valamit rosszul irtam.
  • Sephi
    #84
    Ohh kodos... Abysss irja ember!
  • aabyssx
    #85
    Jól írtad. Spira a "valós" világ és a jelen. Egész Zanarkand (mint "machina city") a Faith-ek álma. Tidus (és Jecht) amolyan valóra vált álom.

    Hogy Auron hogyan tudott (tudhatott) bejutni az álomba? Yunalesca egy guardian-t (Jecht-et) Faith-é változtatott, hogy utána Braska őt idézhesse meg, mint final aeon. Jecht, mint Faith már részt vehet az álom formálásán. Azzal, hogy Tidus Spira-ba kerül az ő kívánsága jön létre.

    Sephi! Az egész játék (magasabb szinten) a határok áttöréséről szól. Arról szól, hogy minden lehetséges, ha valaki akarja és közös erővel (a társak közti kötelékkel) minden legyőzhető és megvalósítható. Ez egy mese, amiben ha ezt elfogadod, mint axióma, akkor mindenre tudsz elfogadható magyarázatot adni.
    BTW a készítők több dolgot nem magyaráznak részletesen a játékban, amit inkább a játékos fantáziájára bíznak, hogy könnyebben illeszthesse magához a történetet. Így tud csak ennyi embernek tetszeni.
  • Sephi
    #86
    Ok akkor szerintem ez errol szol :

    Van egy alom vilag ami csakis a mult Zanarkand (ahol Tidus el) es akkkor hirtelen Spira-nak sugsege volt egy erore hogy legyozze Sin-t.

    Auron tudta jol hogy Jech az Sin es hat valahogy sikerult neki belekerulni az alomban Sin-el egyutt. Ekkor elvitte Tidust mert tudta jol Auron is meg Jecht is hogy csak ugy tudgyak legyozni Sin-t. A Faith-ek lenyeget nem ertem a jatekban. De tudod mit igazad van!! ne is gondolkuodjunk tovabb! jojjon mar a masodik resze es lehet mindent megtudunk!!

    Bar szerintem igy is lehetne.

    Sin negy evente ujra terem. Tidus a multban van. Sin visz akar menni a multba hogy elpusztitsa az egyetlen veszejt Tidust. Amikor Sin atmegy a multba Auron is valahogy atkerul es elore kerul 100 evet a jovobe. Sin mint lattuk szejjel romboja a varost. Tovabb tudgyatok :)
  • Devla
    #87
    Haat, Spira lakoi szerint nem egeszen errol szol :)

    Tidus: Why is it...everything in Spira
    seems to revolve around people dying?
    Auron: Ahh, the spiral of death.
    Auron: Summoners challenge the bringer of death, Sin, and die doing so.
    Guardians give their lives to protect their summoner. The fayth are the souls of
    the dead. Even the maesters of Yevon are unsent. Spira is full of death... Only
    Sin is reborn, and then only to bring more death. It is a cycle of death,
    spiraling endlessly.