5322
Help!
  • rushman
    #132
    ha az ad-aware nem szedné le, jelezd!
  • Damned One
    #133
    Köszi a helpet, de közben kaptam a havertól egy cwShredder nevü progit, ami leszedte egyből...most minden frankó..egyenlőre :)
  • rushman
    #134
    adj egy linket, erről a progiról már sokat hallottam, megnézném mit tud.
  • kék
    #135
    Sziasztok!

    Találtam egy olyan fájlt a Windows könyvtárban, hogy "taskmon.exe".

    Olvastam az újságban, hogy 1 vírus 1 ilyen nevű állomány helyez el a gépen.

    Lefutattam 1 keresőt, de nem talált semmit.

    Van valami ötletetek?
  • rushman
    #136
    a taskmon (Task Monitor) a windowes operációs rendszer szerves része, nem ajánlott a törlése!

    egyébként nem létrehozza, hanem megfertőzi, és ez a MyDoom
  • mrzool
    #137
    Tévedsz, és szeretnélek megkérni, hogy hamis információkkal ne vezesd félre a topik olvasóit.

    A %sysdir%-ben lévő taskmon.exe 100% eséllyel külső fájl, 99% eséllyel valamilyen vírus. Többek közt a MyDoom.A is egy taskmon.exe fájlt másol a Windows System mappájába.

    A Task Monitor, amiről te beszélsz, az a taskmgr.exe

    Kék: nézd meg a virushirado.hu-t, ott van részletes leírás a MyDoom-ról, és eltávolító progit is letölthetsz.
  • Forrest Tomee
    #138
    Te a taskman.exe-vel kevered. Nem ugyanaz .
    A taskmon.exe az a mydoom szemete.
  • rushman
    #139
    Isten őrizz, hogy véleményben eltérjek tőled, de amellett, hogy bevallom, eltévesztettem a taskmon teljes nevét (egészen pontosan: Windows Task Optimizer) be kell látni, az általad közölt 99% enyhén túlzott.
    Az alábbi leírás a Liutilities ilyenkor gyakran böngészett veboldaláról származik:

    Process File: taskmon or taskmon.exe
    Description: Application that is used to collect information from hard disksby monitoring the most frequently used programs. This information is used by the Disk Defragmenter program, so that the programs and files that the user accesses the most will load faster.
    Company: Microsoft Corp.
    System Process: Yes
    Security Risk ( Virus/Trojan/Worm/Adware/Spyware ): No a MyDoom terjedését nem figyelembe véve

    Ebben viszont igazad van:

    Filename Startup entry
    taskmon.exe TaskMon
    Related to the W32.MyDoom virus. Located in "C:\Windows\System\" on Windows 95/98/Me, "C:\Winnt\System32\" on Windows NT/2000 and "C:\Windows\System32\" on Windows XP.


  • rushman
    #140
    a taskman (task manager) az éppen futó alkalmazásokat hivatott listázni...
  • rushman
    #141
    Azért voltam biztos a dolgomban (hogy tehettem??), mert Kék kifejezetten a windows mappáról beszélt (tehát nem a windows/system mappáról, mint ahogy írtad), ahol viszont majdnem 100%-os biztonsággal kijelenthető, hogy semmi köze a MyDoom/Novarg-hoz.
  • mrzool
    #142
    Mind a %windir%, mind a %system% mappában csak taskmAn.exe van, nem pedig taskmon.exe.
  • rushman
    #143
    ...Related to the W32.MyDoom virus. Located in "C:\Windows\System\" on Windows 95/98/Me, "C:\Winnt\System32\" on Windows NT/2000 and "C:\Windows\System32\" on Windows XP....

  • rushman
    #144
  • mrzool
    #145
    Szabad megkérdezni, hogy milyen oprendszer?
  • rushman
    #146
    a kép Win98Se oprendszerről származik
  • mrzool
    #147
    Akkor én kérek elnézést, számomra a Windows az NT alapú vindózt jelent, 9x-ekről nem tudok mit modnani.
  • rushman
    #148
    A Taskmon.exe a legtöbbször futtatott programokat monitorozza a defragmenternek. Szerintem ezt 2000-> kihagyták...
  • Forrest Tomee
    #149
    XP-ben sincs.
  • kék
    #150
    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a válaszokat és "rushmannek" is a beszúrt képet.

    Nálam is pont ugyanaz a helyzet, Win 98 SE-m van és az általa beszúrt képen látható taskmon.exe fájl van meg nekem is.

    Még1szer köszi mindenkinek.
  • oryon
    #151
    Hi.

    Segítség:
    A myDoom-ot nem találta a Symantec kiadott kis programja, és a Windows mappában sincs taskmon.exe?!
    Mivel írthatnám???

    -Szerintem vírusos a gépem, mert több ismeretlen delivery-t kaptam vírussal elutasítva...

    Előre is thx.
  • Maffya
    #152
    Tedd fel a NOD 32 antivirust az biztosan megmondja.A virushirado.hu-n találsz mydoom irtokat.Egyébként a symantec tapasztalataim szerint nem a legjobb virusirtó.
  • rushman
    #153
    A myDoom-ot nem találta a Symantec kiadott kis programja, és a Windows mappában sincs taskmon.exe?!
    Mivel írthatnám???


    Semmivel, mivel a symantec mydoom eltávolítója nem találta az ominózus férget. Hameg a system mappában sincs taskmon.exe, akkor meg minek parázol?

    -Szerintem vírusos a gépem, mert több ismeretlen delivery-t kaptam vírussal elutasítva...

    én is. Attól, mer kaptál ilyen figyelmeztetést, még nem feltétlenül vagy fertőzött. Ahhoz el kéne indítani a mellékletet...
  • Frenzy
    #154
    En is kaptam ilyesmit - marmint egy levelet, amit visszadobott nekem egy mailserver, es virus volt benne. De ezek nem az en gepemrol mentek el, hanem valaki masnak a geperol az nevemben. Kedves virus.

    Persze ovatosnak lenni sosem art, de ha csak ilyesmiket kapsz, akkor nem feltetlenul vagy megfertozve.
  • rushman
    #155
    Egyébként milyen problémát észlelsz a gépeden, mármint milyen jel utal arra, hogy fertőzött vagy?
  • Punker
    #156
    szerintetek lehetséges az hogy se a Norton 2004 se az AVG nem talál vírust és mégis van a gépen? mert kapom a mail-ket hogy fertőzött vagyok de nem találtam semmit.
  • mrzool
    #157
    Virushirado.hu-ra elmész, és megnézed a MyDoom leírását. Megtudod, hogy hamisítja az e-mail címet, ezért az is lehet, hogy a te nevedben küld vírusos leveleket.
  • Punker
    #158
    ok Thx
  • PszihoApu
    #159
    sziasztok ha formatálom a vincit akkor eltünnek a vírusok?
    és ez a vírus eltünik MyDoom?
  • mrzool
    #160
    Attól függ milyen vírusod van. De szerintem felesleges formáznod, ágyúval verébre. A MyDoom ellen a virushirado.hu-n találsz eltávolítóprogramot.
  • K.András
    #161
    Basszus,van valami TrojanDownloader.Win32.Esepor.b nevezetü virusom és sehol nem ismerik még :(
    Az hagyján de van még egy nachi meg egy welchia is.
    Szopás ezerrel...
  • nenad
    #162
    http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp
    probald meg itt en ezzel szoktam
  • K.András
    #163
    THX megprobázom.
  • K.András
    #164
    Basszus nem akármi ez a virus,beette magát DLLHOST-ba hogy rohadjon meg,nem is tudok vele mit kezdeni.
  • rushman
    #165
    Nachi, Lovsan, Welchia mind egy kaptafa...

    (még rímel is)
  • rushman
    #166
    TrojanDownloader.Win32.Esepor.b a Kaspersky oldalán nem találtasm, honnan a név (honnan a TrojanDownloader family?)
  • Maffya
    #167
    Javaslom mindenkinek mielött virusirtót akar használni vagy áttérni valamilyen más megbizhatobbra nézzen itt körül Virusirtok Tesztje .Én ezért választottam ezt mert ennek a legjobb az aránya az elkapott/átengedett tesztek alapján 100% Virusmentesités.De ha magyar lapon szeretnétek megnézni itt megtaláljátokNOD 32 ANTIVIRUS
  • K.András
    #168
    Honnan a név?Az f-secure igy irja ki,egyébként csak annyir virus van a gépemen:
    Worm.win32.welchia
    WORM nachi.A
    TrojanDownloader.Win32.Esepor.a
    TrojanDownloader.Win32.Esepor.b
    TrojanDownloader.Win32.Esepor.c
    Backdoor.Goweh.d

    Ezek kb ugy 60 fájlban lelhetök fel :)))
    Ráadásul ezt az eseport le sem lehet irtani...Asszem lesz egy winfos rakás...
  • youth #169
    :DDD
    Úgy nem tudod leszedni hogy MsDos mode-ban újraindítod a gépet és DOS-ban kitörlöd a fájlokat? elvégre akkor töltődnek csak be ha Winfos indul...
  • rushman
    #170
    a welchia és-vagy a nachi eltávolítható az általam belinkelt oldal alapján, viszont ez az esepor vagy mi, még az fsecure oldalán sem találtam semmit. Talán valamilyen névváltozat.
    Még egy hátsókaput is beszedtél?
    A panda oldalán van valami info róla, elég frissnek tűnik:
    Goweh
  • rushman
    #171
    tényleg?