5322
Help!
  • Z
    #51
    Hali Rushman!

    Nem, nem késő, de a géz az, hogy a szolgáltatások között nincs ott, tehát nem látható ilyen: Messenger.

    A 21-es üzid alapján megadott linken is tök frankón leírták, hogy hogyan kell kikapcsolni. A baj csak az, kb, mint Svárcenneggeréknek az őserdőben (Predator 1): nem látni az ellenséget, amit el kéne intézni!

    Szal mindegy, kezdek hozzászokni! Ilyen még nem volt, de lexarom, mert a <b>bill bá'</b> honlapjáról nem tudok d/l-olni xp peccseket, mert nem "olyan" az ikszpém.

    Azért köszi a helpet.
  • mrzool
    #52
    Nah...

    Küldd a levesbe a vírusirtókat, kapcsold ki, töröld le őket, etc...

    Nézd meg a registry-ben az alábbi kulcsokat:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

    Keress nem odaillő programokat. Csekkold a futó programok listáját (feladatkezelő), és lődd ki azt, ami gyanús (valszeg szerepel az említett registry kulcsokban is). Miután leállítottad, töröld a registry-ből a rá mutató bejegyzéseket, és persze magát a programot is a vinyódról.

    Ha ezekkel megvagy, restart, majd újra ellenőrizd a fent leírtakat - most már elvileg tiszta a géped.

    Végül tegyél fel egy vírusirtót, és rendszeresen frissítve használd. Windowsupdate-ről se feledkezz meg.:)

    Remélem megoldódik a problémád. A hasonló esetek elkerülésének érdekében javasolnék egy frankó kis honlapot:

    http://www.virushirado.hu

    Anno elég sokat írtak az RPC férgekről is, érdemes átböngészni, több száz cikk van fent vírus és biztonságtechnika témában. (Az oldal motorjával van vmi gáz, mert lapozásnál a 3. vagy 4. oldaltól kézzel kell átírni az URL-t:(( )
  • mrzool
    #53
    1. Ha nem olyan az XP-d, akkor ne használd. Vedd meg boltban, ha szükséges van rá. Nem kötelező vindózt használni...

    2. Nem csak windowsupdate van, ha egyenként töltöd le a patcheket, akkor sem települnek fel? Azt ugyanis kétlem...
  • Ben C
    #54
    A regeditből is KILÉP.
  • Ben C
    #55
    akkor 1 másik kérdés:
    az melyik vírus, ami kilépeget a programokból ??
  • mrzool
    #56
    Valszeg RPC wormöd van. Akkor először indítsd a feladatkezelőt, és lődd ki a nem odavaló progit. Aztán indítsd a regeditet.
  • Ben C
    #57
    van 1 olyan sandám hogy gaobotom van.
    arról írták a vírushíradón hogy:
    "Az Agobot megpróbál leállítani több mint 250-féle (!), különféle biztonsági szoftverekhez tartozó programfolyamatot a gép memóriájában "

    szóval szopás van
  • Ben C
    #58
    az alkalmazásokból, vagy a "folyamatok" ból?
  • mrzool
    #59
    Gyakorlatilag mindegyik vírus azt csinálja, hogy megpróbálja leállítani az ismert keresőket és tűzfalakat... Szerintem elhamarkodottan ne ítélj.

    Ahogy mondtam, lődd ki a feladatkezelőben a vírust, aztán lehet folytatni azzal, amit leírtam.
  • mrzool
    #60
    Szerintem a folyamatoknál fogod csak látni.
  • Ben C
    #61
    az svchost.exe az meg mi?
  • Ben C
    #62
    na szasz, megin begyütt MR. távoli híváseljárás(RPC) haver
  • mrzool
    #63
    Idézet a prog.hu-ról: "Az svchost.exe a dll-alapú service-ok gazda-processze. Magyarul az OS része."
  • Ben C
    #64
    ezek vannak most:
    a rendszer üresjárati folyamata
    ati2evxx.exe
    csrss.exe
    explorer
    iexplorer
    lsass
    services
    smss
    spoolsv
    svchost
    svchost
    svchost
    system
    taskmgr
    winlogon
    wmpupdate
    wupdate

    így nem megy. ezek közt már nem tom mi a rossz.
  • mrzool
    #65
    Ezeket lődd ki, nálam nem futnak:

    wmpupdate
    wupdate
  • Ben C
    #66
    a wmpupdatet nem lehet leálítani.

    a registryt honnan indítod?

    tudom hogy ez tökmindegy, de én a futtatás/regedit
    /regedt32
  • mrzool
    #67
    Futtatás, majd beírom, hogy regedit.

    Ha nem engedi elindítani: nevezd át a regedit.exe-t regedit.com-ra, és úgy próbáld meg elindítani. Egyes vírusok az exe-k indítását is akadályozzák.
  • Ben C
    #68
    ÚÚ most mielőtt leállt volna a regedit, a SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunqOptionalban láttam olyat hogy Imail.

    EZ HA JÓL TUDOM EGY VÍRUS.
  • mrzool
    #69
    Igen, van I.Mail nevű féreg, jó kis spammelő vírus.:) Te aztán szépen összeszedted a dolgokat...

    A wupdate processzt kilőtted? Visszajön?

    Nézd meg a szolgáltatásokat (Sajátgép / Kezelésben megtalálod), a gyanús service-eket tilsd le, állítsd le. Aztán kezdd elölről, amit az 52-ben írtam...
  • Ben C
    #70
    wupdate nem jön vissza, de még mindig csak a regedit fut.
  • Ben C
    #71
    Sajátgép/Kezelés ?_?
  • mrzool
    #72
    Jó, akkor szedd ki a futtatás kulcsokból ami nem odavaló, és restart. Ugyanúgy fennáll a probléma?
  • mrzool
    #73
    My Computer / Computer Management
  • Ben C
    #74
    a regeditben is van wupdater, "öljem meg" ??
  • Ben C
    #75
    Ne-em , magyar XP-m van csak a tulajdonságokban kerstem
  • mrzool
    #76
    Delete ? :) Basszus, találd már fel magad... Vagy fogjam a kezdet, miközben gépelsz?:)
  • Ben C
    #77
    jovvan na :)
    "megöltem".
    "szétlőttem a "fejét"" a wupdatenak
  • mrzool
    #78
    Grat.:) Akkor restart, és kiderül, hogy az volt-e a ludas.
  • Ben C
    #79
    nem jó.
    van még 1 ctfmon,
    meg 1 URSYGHGPLXLR

    BASSZAM SZÉT A FEJÜKJET?
  • Ben C
    #80
    bocs, hogy így kérdezgetem, de nem akarok vmi fontosat letürülni.
    egyébként legalább több hozzászólás lesz a topikban
  • mrzool
    #81
    A ctfmon maradjon, a másik viszont elég gyanús.:) Levesbe vele.
  • Ben C
    #82
    jó.



    ÁÁÁ BAZZ NEM NÉZTEM MEG HOVA MUTATNAK A KULCSOK !!!

    A FENÉBE !
  • Ben C
    #83
    rúgja meg a macska
  • Ben C
    #84
    na mostan milegyen?
    nyomjam ki az image fileből az XP CD-t 1 cd-re aztán windows reinstall ?
  • Garfield
    #85
    Ja.

    De ha lehet, akkor kapcsold be a Win tűzfalát, mielőtt kimész a netre, a Nortonos tűzfalat pedig felejtsd el mindörökre.
  • Ben C
    #86
    A Nort. Internet Securityt?

    úgy tudtam, hogy az jó.
  • Garfield
    #87
    Inkább a Kerio Personal Firewallt vagy a Sygate Personal Firewall Pro-t tedd fel. Nem annyira egyszerű, mint a Norton, de nagyobb biztonságban leszel velük.
  • mrzool
    #88
    Te döntöd el, mit csinálsz. Szerintem nincs olyan nagy gáz, csak lyukas a géped, mint a szita, és beszoptál néhány vírust.

    De ha reinstallt akarsz, akkor eleve SP1-es XP-t tegyél fel... Akkor csak 30 mega hotfixet kell majd letöltened hozzá. Sok sikert!:)
  • baalmoth
    #89
    hello
    avg-t használok de állandóan lefagyasztja a gépem
    avast-ot is kipróbáltam de ugyanaz
    valami javaslat esetleg?
  • Ben C
    #90
    Elkezdtem feltelepíteni a vindózt, hát nem rosszul volt ráírva a tokra a Serial number? mind1, utánajártam sikerült.
    kösz nektek, betartom amiket mondtatok, és akkor meg is mondhatjátok miket kő letölteni a májkrémszoftról.