5322
Help!
  • kl24h
    #5298
    Nem mindegyik antivírus vizsgál egyformán, tehát nem ugyanazzal a móddal. Erre én azt szoktam mondani: "zörög a gép" vagy hogy "jobban zörög".
  • matyi0323
    #5299
    HDD-m viszonylag új. 6 hónapos, eddig semmi hasonlót nem hallottam soha, pedig rendesen használom. Ez is csak megindulásnál kattogott, vagy nem tudom..csúnya hangja volt :D Azóta fut szépen.
    ( nagyon idegesítő, 2 percenként kapcsolódnom kell a nethez.. ezt se értem miért, mikor bekapcsolom a gépet, akkor alapból csatlakozik, azért is tippelek vírusra )
  • kl24h
    #5300
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha lejárt a garanciája a HDD-nek, akkor tényleg megkezdődött a visszaszámlálás!

    Érdekes módon, nemrég ellenőriztem az enyémet a HDD Sentinel programmal és azt írta, hogy 100%, pedig már 6 éves.
  • matyi0323
    #5301
    HDD Sentinel 100% ír, mindenből kiválót, még 1500 napra saccolja működését, szóval ezzel hátha nincs gond.
  • matyi0323
    #5302
    Ma ismét előjött az, hogy fogja magát és mintha kikanntitanék oldalra...
    Lefuttattam az avast, malwarebytest, de egyik sem talált semmit. Visszaállítottam aztán biosban tegnapra a napot, utána is ugyanúgy az a probléma. Azóta már újra lefuttattam mind két programot teljes vizusgálaton, de úgy sem talált semmit :(
  • gergely1991
    #5303
    Ha BIOS-ban állítgatod a napot nem érsz el vele semmit.Lehet hogy az egérrel lesz a probléma.
  • matyi0323
    #5304
    Hmm. A kurzor nem mozdul sehová, nem ugrál. Szóval így már tényleg passz.
    Csak azért nem értem, mert az elmúlt 5-6 napban semmi probléma nem volt már.
  • gergely1991
    #5305
    Ha ezt magától csinálja akkor lehet hogy egyenetlen felületen van az egér(nálam is ezt csinálta).
  • DariousDaveDane
    #5306
    Sziasztok!

    Újabb merevlemez problémával állok szemben. Korábban itt említettem, hogy az egyik vinyó megadta magát (HDD Sentinel - kondíció:24%-ot mutatott). Van a gépben egy MOBIRACK is, kivedtem a rossz vinyót, a rack-at átállítottam slave-ről masterre, winxp szépen fel is ment. Legelső indításnál minden jó és szuper volt. Erre nem sokkal később mit látok: megint fagy a gép mint állat, a 87%os kondícióval rendelkező vinyót (Sentinel mutatta)a sajátgépben nem látta. Aztán már a win sem akar indulni, fáljsérülésre hivatkozva, lefuttattam a chkdsk-t, javított pár hibát, de a fagyás megmaradt. Fogalmam sincs mi lehet a baja, tápegységre gondolok, írták máshol, hogy ha rossz akk tönkrevághatja a HDD-t. Mennyire igaz ez? És szerintetek mi lehet a baja? Előre is köszi a segítséget!
  • DariousDaveDane
    #5307
    Sziasztok ismét! Fejlemény van: Próbálgatom itt közben megcsinálni a gépet, persze sikertelenül, sőt rosszabb a helyzet...bekapcsol a gép, és fekete a monitor, mintha már az alaplapot sem érzékelné mondom mi a halál van???? Alaplap resettel nem próbálkoztam még, és semmit sem babráltam magán a lapon vagy akármelyik kártyán :( Köszi!
  • Narxis
    #5308
    Alaplap hibás.
  • DariousDaveDane
    #5309
    Értem, köszi! :) Akkor resettel felesleges is szenvednem? Magyarul dobhatom az egészet a kukkantyúba ugye?
  • Narxis
    #5310
    Hááát azért nem mernék megesküdni így látatlanban de gyanús.
  • gergely1991
    #5311
    Ilyenkor azt csinálom hogy kiszedegetem a perifériákat,majd a két ujjammal le kaparom a "pin"-ekről a port majd visszateszem.
  • gergely1991
    #5312
    A te esetedben a videokártyával illetve a operatív tárral csinálnám.
  • b-type
    #5313
    sziasztok, tud valaki segíteni abban hogy mi az a
    wc1a.exe
    feszt pörgeti a procimat..
  • gergely1991
    #5314
    Helló!
    Töltsd fel ide.
    Elégé gyanús.
  • b-type
    #5315
    bitcoinminer :(
    már blokkolom, de valamikor le is kellene szedni.
  • kl24h
    #5316
    Felteszed a Malwarebytes free verzióját és végzel egy gyorskeresést (Quick scan) a gépen, biztos megtalálja és ki is törli. Még lehet kap fertőzött fájlokat és akkor azokat is törölni fogja.
  • Puhos
    #5317
    A frissítés után.
  • kl24h
    #5318
    A frissítést a telepítés végén automatikusan csinálja.
  • b-type
    #5319
    megvolt, a bajom az, hogy leszedte
    -wc1a.exe- problémát, de az újra megszületett
    -jh1d.exe- néven.
    Jelenleg ezt blokkolom. Magát a trójait még eddig nem találta meg, ezeket a szrokat meg csak újragenerálja. Még próbálkozom, de sok időm nincs mert teli vagyok más területen munkával.
  • kl24h
    #5320
    A Malwarebytes-t hagy ott a gépen, majd egy pár nap múlva frissíted ás újra lefuttatod. Itt van a Hitman Pro, ezt is lefuttatod és meglátod, lehet megtalálja a gyökérprogramot.
  • Puhos
    #5321
    Egy kis infó a jh1d.exe-ről:jh1d.exe
  • gergely1991
    #5322
    Inkább linux disztribúciós antivirus rendszerről kellene bebootolni így a vírus se tudna védekezni rezidens futása közben.Például ezt kell letölteni (ajánlott USB-re kimásolni van hozzá program benne a leírásban).