28
divx-ből svcd felirattal
  • CSOCSO
    #28
    oks koszike!
  • ibrik
    #27
    SVCD-k tekintetében egyik asztali DVD sem támogatja a külön feliratokat.
    A feliratot rá kell "heggeszteni" a filmre.
    Leírásokat találsz mACSman OLDALA-n vagy a Doom9.hu-n a "Leírások"-nál.

    Inkább nézd meg számítógéppel TV-kimeneten keresztül, mert a VobSub a legtöbb lejátszó mellett futva az SVCD-khez is ki tudja rakni a feliratot. (de pl. PowerDVD-hez nem tudja kirakni, de ha már van telepítve a gépedre PowerDVD vagy WinDVD, akkor már a windows Médialejátszójával is tudsz SVCD-ket nézni)
  • CSOCSO
    #26
    ahoy.. mar van svcd-m de nincs felirat .. melyik mappaba kene tenni a feliratot .. egyaltalan lejatsza ugy a dvd lejatszo??
  • Mike
    #24
    mondjuk asszem az Ulead DVD Factory 2 csinál vmi hasonlót, de szerintem felirat nélkül

    talán majd a 3-as

    meg van Ulead Movie Factory 7-es, az sem tudom igazából mit tud
    vagy meg kéne nézni a Canopus cuccait
  • zakika
    #23
    hat szerintem ilyen nincs...
    amit mar elottem is javasoltak: virtual dub es subtitler filter. utana frame server a virtual dubbal (persze instal handler a legelejen) amit betoltesz a TMPEGenba es ott mar csak a SVCD bealitasokat kell megcsinalni. Egypar ora utan ott a film feliratozva :)

    sajna jobbat nem tudok (de mivel a felesegemet is megtuttam erre tanitani, akkor nektek is menni fog)
  • Mike at home
    #22
    az abaj szerintem, hogy az sg-n ezt kevesen csinljak

    pedig engem is erdeklne vmi rem primitiv program e tere
    itt a divx, itt a feliart
    belokok ket cd-t, itt a film

    idiotaknak, ahogy kell
  • Mike at home
    #21
    de csinalhatsz szuper fullos menut is, ha nagyon ott vagy :))
  • Pip Boy
    #20
    Virtual dub-bal is rá lehet tenni a felíratot a filmekre!
    Video/Filte itt kiválasztod a felíratozót!
    Ha nincs ilyen akkor lekell tölteni netről a filtert !
  • Danny
    #19
    Ezt nektek! Egyébként meg B.U.É.K.!!!
  • Danny
    #18
    Na erre én is gondoltam, csak nem mertem felhozni :P
  • Danny
    #17
    Még valaki? :)
  • Danny
    #16
    Hi! Milyen programmal lehet ráégetni a feliratot az avira? SVCD-t konvertálnék belőle, de ehhez rá kéne égetnem a feliratot és ehhez még nem értek. Ha tudtok lécci segítsetek! Köszi!
  • Cracker-kölyök
    #14
    valaki kérem magyarázza el nekem azt hogy sima vcd-t felirattal hogyan lehet mékelni!
  • BaLeeX
    #12
    DVDLab-al vagy DVDmaestroval.
    Akár 2-3 filmet is feltehetsz egy DVD-re és csinálsz neki egy gagyi menüt ahonnan el lehet indítani.
    Csak nem minden lejátszó támogatja ezt a megoldást.
  • BaLeeX
    #10
    Nekem is olyan gondom van, hogy Tmpeg-el átrakom az aviból SVCD-be és nincs hang a film alatt.

    Virtualdubbal kiszedtem a hangsávot .wav-ba (nagyobb lett, mint a film) és ha be akarom tenni Tmpeg-be audio inputba, akkor ezt írja ki: Multiplexing Linear PCM stream to system stream is not supported.

    Heeelp!
  • zakika
    #9
    az elso reszt nem tudom mi lehet a gond, de a masik (a felirat), azt utananeztem, mert nekem is az volt a gond...

    tehat bele kell konvertalni a VCDbe a feliratot, ha asztali lejacon akarod nezni. eloszoris at kell konvertalni (subkonverter) .ssa formatumra. utana megnyitni a filmet virtual dubba (elotte insta handler), filter subtitler (kivalsztani a filet) - vigyaz, nics benne a virtual dubba, le kell huzni valahonnan. most jon a neheze - elinditod a frame servert es amit csinal azt a filet adod meg a TMPGEncben mint video file. a tobbi a te dolgod, hogy alitod be :)
  • Pip Boy
    #8
    Hali! Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet Tmpeg-get mpeg filmet csinálni, mert bedobálom az avit és szépen elkezdi csinálni. 99%-nál valami hibát ír ki és megduplázza a file méretét és hanja sem lesz! Mi lehet a probléma? Rossz verziót használok? És még azt szeretném megkérdezni, hogy felíratot hogyan lehet a filmre rakni? Köszike!
  • Falabu #7
    Segítség kéne!
    Van egy átkonvertált filmem aviból mpeg-2-be! SVCD-t akarok írni! De mivel nagyobb lett mint 1 CD és felirat is kéne hozzá ezért a felirattal nemtok mit csinálni mert ugye az a teljes filmre van és ha 2 be tördelem az mpeg-t akor a felirattal is kéne vmi csiálni? Hogyan tudnám megírni úgy, hogy a felirat pont jól legyen elvágva(SVCD-re)! Előre is köszi!!
  • IgOr
    #6
    még valami : ha a tmpgenc nem ismerné fel az avit ez azt jelenti hogy nincs directshow szürőd.. ezt ugy tudod telepíteni hogy a startmenü/futtatás-ba beirod hogy regsvr32 divxdec.ax majd nyomsz egy ok-ot
  • IgOr
    #5
    Nyisd meg a divx avi-t a Vdub-ban,válaszd az Audio Full processing mode-ot, és mentsd el a hangot tömörítetlen wav formátumba (File menü, Save as wav)
    Utána nyisd meg a tmpg encodert videofile-nak add meg a divx -avit, audiónak meg a kimentett wav-ot A settings-menüben ellenörizd a beállitásokat aztán mehet a kódolás
  • neohun
    #4
    Ja és a Tmpeg a Vdub nélkül konvertálja a filmet,ezek szerint a Vdub-nak nem tetszik a VBR kódolás.Van valamilyen plug-in hozzá?És hol találom.
  • neohun
    #3
    És mivel tudom lementeni a divx filmet hang nélkül külön fájlba.
  • IgOr
    #2
    valszinüleg azért mert a divx mp3 VBR-kódolással készült
  • neohun
    #1
    Sziasztok!
    Kellene egy kis segítség,nem tudom átkonvertálni a divx filmeket svcd-be felirattal!A VirtualDub frameserver fájl mentését nem akarja megnyítni a Tmpeg progi mert azt írja ki hogy nem támogatott formátum.Ha valaki tudja a megoldást írjon(lehet más programokkal is).

    Köszi