21
LAN-nal kapcsolatos dolgok
  • PíszLávJuniti
    #21
    Ha még vacilálnál a témán :)
    180m-t elvisz repeater, és mindenféle plusz kütyü nélkül, a legolcsóbb gagyi kártyával is. Arra érdemes vigyázni, hogy némelyik kártya nem érzékeli jól automatikusan hogy milyen interface van használatban, ezért a saját szoftveréből át kell állítani, amit winfosban jól el lehet cseszni .
    Mostanában viszont érdemesebb wlant kiépíteni, jobban jársz vele.
  • PíszLávJuniti
    #20
    vágod a témát nagyon :D
  • Sunyi RóKA
    #19
    Hali all ha van kedvetek lanozni akkor (www.szt-miskolc.hu)várun titeket örömmel!!!!
  • 2XP
    #18
    Pl.: chat
  • 2XP
    #17
    Szerintetek gép nélkül nem lehetne megoldlni? Olcsóbban... A rádiós internethez 1 ip cím jár, és így megosztva, ha jól gondolom, pár dolog nem fog menni. Ha rendelek még 1 ip-t, akkor ezek a dolgokok mennének?
  • Lacc
    #16
    Mikor coax kábelt kell elvinni nagyobb távolságokra be kell építeni segment repeatereket ami a nagy távolság megtétele során elgyengült jeleket újra felerősíti de igazából nem tudom hogy hány méternél kellene ezeket beiktatni, nem hiszem hogy neked kéne ilyen használni. Az UTP szvsz ilyen esetben felesleges, mert csak 2 gépből áll a hálózat, ha lenne harmadik is már lehetne rajta gondolkodni.
  • Nepper
    #15
    Ezt 4ezerért vettem
  • 2XP
    #14
    Az árát nem tudod véletlenül?
  • Nepper
    #13
    Nekem valami Acorp Combo van 100M-ig viszi! Attól hogy ez Acorp nagyon faszán megy!de hogy milyet veszel, az a te dolgod, nekem ez bevált, csak mi a 100M-ből, olyan 1M-t használtunk!
  • 2XP
    #12
    A szomszédba kéne vinni. Megtetszett az adsl elosztás ötlete :)) Kb 100 m (házon belüli résszel együtt). Milyen kártyát javasolsz? Mennyibe kerül? BNC v. UTP legyen? Hasonlóan akarom majd megoldani mint az "1 adsl több házhoz elosztvá"-ban, csak itt 1 szomszéd + én = 2 gépre kell.
  • Nepper
    #11
    Az hogy hány métert lehet alkalmazni, az a hálókártyától függ
  • 2XP
    #10
    Jó. Időm van (amíg elhozzák ide az adsl-t).

    Kb 1 év :))
  • CSOCSO
    #9
    nemtok segíteni..majd jön holnap mindenki és majd segítenek..
  • 2XP
    #8
  • CSOCSO
    #7
    :))))))))))))))))))))))
  • 2XP
    #6
    Valaki igazán írhatna.
  • 2XP
    #5
    Jó kis hely ez :))
  • 2XP
    #4
    V.ki tud címet, ahol elég bőséges és érthető infó van a helyi hálózatok kiépítéséről?
  • 2XP
    #3
    V.hol azt olvastam, hogy 18 m-ig, máshol meg 180 m-t írtak. Most melyik az igaz?
  • 2XP
    #2
    1. kérdés: hány m-ig lehet a koax kábelt alkalmazni?
  • 2XP
    #1
    Ide mindenféle LAN-nal kapcsolatos dolog kerülhet.