19
Ja
  • Ron Ragm
    #19
    nyihi....chelloval már ünnep van ha ennyivel jön:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Efreet
    #18
    dual isdn (2 vonal) 128 kbit-et tud... az mondjuk 10-11K/sec... 1 óra alatt ez maximum 40 mega... nagyon durván számolva. céges soxoros isdn-béreltvonallal több is lehet, de ebből nem lesz 300mega/óra...
  • Cölöpverő
    #17
    Watta'fak'?
  • Frank99
    #16
    nevetséges....
  • 2XP
    #15
    Egy nem ide illő kérdés(?), de nem tudtam máshova írni:

    A haverom azt mondja, hogy egy jó modemmel a sima isdn sebessége úgy megnövelhető, hogy 2 óra alatt le lehet vele tölteni egy átlagoos (mozi)filmet. Na én mondom neki, hogy ez így nem igaz, mert akkor én soha nem adnám vissza a matávot, de nekem nem akarja elhinni, azt mondja, hogy a haverjánál így van és ő ezt látta is. Remélem nektek hinni fog. :)
  • Lteebee
    #14
    Nyissunk mar egy topikot valami ilyesmi cimmel:

    Ide mindenki, aki matavfikazo topikot nyitott valaha!

    Jo par beiras lenne pikpak.
  • Laalee
    #13
    nagykovacsiban mar nem is beszelnek magyarul?
  • CSOCSO
    #10
    ehh én is emléxem mikor még 3-4 perc volt a feljelentkezés ha egyáltalán felengedett..mert állandoan le volt terhelve....
    arra is emléxem mikor az ilyen isdn még 100ezer volt:)!!!
    nah de jertek ise az axelero forumába
    http://pohly.adatpark.hu/cgi-bin/forum/viewthread.php?tid=109&repi=3
  • 2XP
    #9
    Így nő a matáv profitja:

  • 2XP
    #8
    Én már az elejétől utálom a matávot (matavnet, axelero, vagy most hogy hívják). 2 évvel ezelőtt kedvezményes isdn 12500ért + 150 Ftos kedvezmény 18 után. Bemegyek, megkérdezem, hogy cégeknek is van-e ilyen, mire a csávó: "öööööö, hát persze! De itt van bővebb információ" És a kezembe nyom egy halom reklámanyagot. Mivel ez volt (és jelenleg is ez) az egyetlen internetelérési mód, azt gondoltuk jó lesz ez. Kb 1,5 hónap múl 'már' ment is a net. 18 után órákat ültem a gép előtt, mindenfélét töltögettem le, mire megjött a számla: 44e. Majd' hanyatt vágtam magam. Írtam a levelet a matavnak, hogy mé van ez, mire megmondták, hogy cégeknek nincs 150es kedvezmény. Na ekkor közel álltunk a perhez, de az sok pénz és úgyis a matav nyert volna (aláírtam a szerződést). Szóval 2 éve havi 14e az előfizetési díj (most fel is emelték még 2e-rel), cégeknek ez is több, de ezt is 'elfelejtették' említeni + még a telefon + az internet, így kb havi 20e jön ki. Na ennyi az én tapasztalatom a matavról. Ha lehet, soha többet nem kell, de az adsl-t is csak ők csinálják (meg a vivendi, de az még messzebb van). Szóval egy darabig nem lesz internet :((((((((((((((
  • magus
    #7
    hát azert nem lehet olyan rossz hogy rakattintasz a 600megas isora megvakarod a tököd és már lenn is van:)
  • Nark
    #6
    A mühold csak letöltésre jó.Ugynevezett ofline downloads.Böngészni játszani nem jó.
  • Hustler_hu
    #5
    nagyon sok havertol bucsuztam en is akiknek matavjuk volt ... nehanyan vodafone gprsre mentek at hogy legalabb chateljenek ... ezvan :( Igy megyunk Europaba LOOL
  • netuddki
    #4
    azok!! visszaélnek a monopolhelyzetükkel
  • Ron Ragm
    #3
    A matáv egy köcsög banda. Ez így volt, így van, és sajnos így is lesz (így is marad).
  • magus
    #2
    Hát sajnos csak egyutterezni tudok veled:( Nem vagy egyedul a problemadal, hogy adsl nem elrheto, emrt most csak azokat nem rugdossak...

    amugy minek neked barmi ha van muholdad?
  • Nark
    #1
    Minden valamikor régen kezdődött.Megvettem első net kapcsolatomat ,(56k modem) akkoriban még a kedvezmény 22.00 Ó kezdödött.
    Már az sem volt gyenge mert aki dolgozik az ugye nem igazán tud eleget foglalkozni kedvenc hobbijával.
    Na de még elég ismeretlen volt nekem ez az egész internet és pont elég is volt napi 1-2ó.Egy idő mulva gondjaim voltak az akkor még matavnet-nek nevezett szolgáltatómmal ,elkezdet szakadni a kapcsolat úgy óránként utánna meg egyszerüen képtelen volt kapcsolatot létesiteni,vagyis már be se tudtam jelentkezni .Akkor még nem tudtam ,de most már tudom,hogy a vonalak enyhén szolva is tul voltak terhelve a szolgáltatónál.Töbszöri telefonálás mobilrol az ugyfélszolgálatnak sem igazán segitett.Gondoltam egyet és elmentem az Elenderhez megrendeltem nálluk is a szolgáltatást.Érdekes modon velük nem volt problémám hacsak az nem hogy baromi lassú volt ( kb mint most a vodafon ) .Nyilván a matávot meg lemondtam.Telt mult az idő és egyszercsak derült égböl a villámcsapás megjelent a piacon a mindenkinek nevü csomag ami ráadásul 18.00 Ó-tol engedett böngészni.Idöközben elköltöztem othonrol és úgy gondoltam ha már lúd akkor legyen kövér,lecseréltem a modemet isdn-re.Ennek más oka is voltak kelett a plusz 2 vonal.Minden frankón ment az időpont éppen megfelelt mármint a 18.00 ó kezdés Elender kirugva vissza a Matávhoz.Egyszercsak elérkezett a pillanat amikor már egyre többet és többet logtam a neten.Többek közt a Diablonak meg egyre nagyobb file letöltéseknek köszönhetően.De nem igazán főt a fejem mert arra gondoltam hogy talán majd jön egy ujjabb kedvezmény . ADSL,.Kábel vagy egyéb kapcsolatoknak köszönhetően majd csak elér a modemes/ISDN kapcsolat oda hogy havi általány fejében egész nap (0-24) mehet a net.
    Na és az lett amire szerintem senki sem gondolt.Én úgy nevezném a mostani rendszert, hogy KEDVEZMÉNY MEGVONÁS.Ugyan anyi fitying kiégetéséért kapok a havi 400 akármenyi órám fejében 40ó-át.És itt egy kicsit el is gondolkodom.Vajon hogy a picsába van ez?? Visszafele fejlődünk?? Sajnos nem vagyok abban a helyzetben vagyis a Matáv még nem jár mifelénk az ADSL nevü remek technikájukkal.Ugyhogy most kezdhetek mindent elölröl ,a sokszor emlegetett cégnek vissza adtam az isdn-t lemondtam az axelerónál a net kapcsolatomat.Igaz hogy mindezt kb 1 hónapja tettem, de azóta se értek még ide ,hogy mindent vissza alakitsanak régi analog rendszerre.Töbször betelefonáltam az 1212-re ,hogy szereljék le mert nem vagyok hajlandó enyi pénzt kiadni az ugynevezett" Kedvezményes net" szarjukért. De mintha csak magamba durrogtam volna semmi nem változott,már alig várom hogy jöjjön a számla mert a központos csaj aztmondta nem lessz rajta az isdn net csomag hanem csak a csevegő dijcsomagot fogják számlázni.
    A jővvőt elég sötéten látom még most.[ ADSL nállunk ki tudja mikor lesz .]Vissza raktam a régi külső modememet az asztalra készen áll a be üzemelésre :),regisztráltattam magam a Freestart-nál ugyanis elhatároztam magam amig ez a 40ó rendszer lesz addig nem fizetek egyik ISP-nek sem egy kanyit se.Ugyis van még müholdas kapcsolatom ami elég a letöltésekre oda csak addig kell a földi kapcsolat amig bejelentkezem a shared download-ba.
    Röviden enyi az én netes történetem.Az icq,Diablos haveroktol már elköszöntem bizonytalan ideig nem találkozunk,esetleg mail de az már nem ugyan az.

    BYE!! Nark voltam Nagykovácsibol.