18
Mekkora lehet Windows 9X/ME alatt egy FAT32-es Winchester Particio maximális mérete?
  • MM2
    #18
    Sziasztok!
    Itt van egy Windows 9x-es oldal!
    Rendszerkövetelmények, segítségek, letöltések!
    Az oldal még fejlesztés alatt áll.
    http://win9x.extra.hu/
  • Oppika
    #16
    Nekem 2 120-as maxtorom van, az egyiken egybe van 120GB, a másikon csak a windowsnak van egy 4GB-s partició, a többi egybe.
  • a_n_d_r_e_w
    #15
    Nem értem miért jó összevissza partícionálni
    A 120-asom soha nem volt, nem is lesz partícionálva és baj sem volt vele soha
    Ismerőseim között se partícionál senki, nekik sincs bajuk
    Hátrány a hosszú defrag? nem hinném, azaz amit nem szabad lefuttatni soha :)
    Tönkrecseszi a tömörített fájlok kb 5 százalékát (tapasztalat és nem csak az enyém)
  • Zozo76
    #14
    A szomszed srac 120Gb-os vinyojan EGYBEN van a FAT32-es particio es semmi problema vele. Pedig adatmozgatasra hasznalja, ugyhogy allandoan hozza-viszi.
  • Gerry
    #12
    Na, ez látod igaz, de én úgy gondoltam (igaz ezt nem írtam le), hogy mindenféle segédprogi és egyéb okosság nélkül a Windows (XP) ennyit tud létrehozni... A win98-as fdisk meg még a 80-as IBM hdd-met sem látja, csak 12GB-osnak... De köszi a helyreigazítást.
  • Spenser
    #8
    Na ja én is ezzt használom 80 gb winyom stb......
  • Gerry
    #6
    Nos, az elvi határ a FAT32-nél 32GB, ezt könnyen le is ellenőrizheted, ugyanis ha WinXP alatt 32768MB-nál akár csak 1-el is nagyobb értéket adsz meg a partíciónak, akkor már csak NTFS-nek engedi megformázni, de télleg létezik egy Large IDE drive patch, amit le lehet szedni a www.microsoft.com-ról, ami némileg kitágítja a 32GB-s határt, de nem érdemes annál nagyobbat használni a fragmentállódás miatt...
  • Laalee
    #5
    teljesen jo az, ismerös gepen pont ugyanezt csinalta, amr 2 honapja megy ugy a 80 gigas vinyoja, valami tulcsordulas lehet fdisk ben, azert ir ki 10 gigat
  • Seldon
    #4
    Hasonlóan jártam el. ME Boot Disc. Fdisk rendben.
    A format 80GB esetén 10GB-ot írt.
    Ettől lepődtem meg ...
    Ezután hagytam végigmenni és rendesen formázta.
    Van valahol egy "rendes format" ???
  • Seldon
    #1
    Kérdésem:

    Mekkora lehet Windows 9X/ME alatt egy FAT32-es Winchester Particio maximális mérete?

    Egy 80GB-os winchestert szeretnék egyben látni ...

    Mit kell tennem?

    Mi a határ?