25
A gép tuningolása bios-ból
  • Newyorker
    #25
    Szerintetek egy Asus A8N-E alaplappal, mennyire tuok felhúzni egy AMD ATHLON 64 3500+ -ot?

    Kb 10 %-lék, ami még tuti biztonságos nem?
    Az azt jelenti, hogy olyan 3850re?
  • hmhm
    #24
    ezt a leírásd nézd meg, itt tárgyalva vannak a különböző beállítások
  • Laalee
    #21
    ha ekkora homalyzona szamodra a bios allitgatas, szerintem inkabb hagyd a fenebe, az a +5% fsb noveles amugyse latszik meg egy jateknal sem.
  • 2XP
    #20
    Nem lehet kézire tenni. A megadott órajelek közül legfeleül a default beállítás van.
  • Lazarus
    #19
    ha biosban a memória csekk után ráfagy akkor nem elég...
  • Anee
    #18
    1,76 is lehet elég
  • 2XP
    #17
    Matsonic MS8137c . A feszültséget csak 1,66 és 1,76 valamint 1,71 -re lehet állítani. Bár kézin még megpróbálkozok vele ...
  • 2XP
    #16
    Köszi a segítséget! Majd próbálkozom, de most megyek, mert össze akarom kötni a tv-t a géppel :)
  • Anee
    #15
    140-re szerintem gond nélkül felteheted úgy hogy a proci feszültséget beállítod 1.775-re
    Ha nem megy akkor esetleg a ram feszültségével lesz a baj..
    amúgy milyen alaplap?
    Neked nem TBred magos AThlonod van szerintem szóval ez a cikk nem mérvadó...ha meg az lenne akkor meg virulhatna a fejed mert menne kurvasokat a proci
  • Lazarus
    #14
    a megadott órajelek között legfelül

    amíg 60 alatt van elvileg nem lehet baja :)
  • 2XP
    #13
    Azt hogyan kell?

    Meddig lehet húzni úgy plusz venti nélkül?

    Most tuning nélkül 44°C-os. Ez megfelelő érték?
  • Lazarus
    #12
    állítsd kézibeállításra
  • 2XP
    #11
    Az a gond, hogy a kettőt csak egyszerre engedi. Amúgy alabból 33 Mhz.
  • 2XP
    #10
    // És még egy dolog: a következő cikk a HWSW-n olvasható (http://www.hwsw.hu/hir2.php3?id=15110&ido=)

    Mennyire húzható a Thoroughbred magos Athlon XP?
    írta: Barna József, idő: 19:54

    Az utóbbi napokban egyre gyakrabban találkozhatunk távol-keleti lapokon az AMD által még hivatalosan be nem jelentett, 0,13 mikronos csíkszélességgel készülő Thoroughbred magos Athlon XP processzorokról készült bemutatókkal. Ezek között is újdonságnak számít azonban a PioPioHW oldalain megjelent írás, mely kitér az új lapkák tuningolhatóságára is.

    Az újság munkatársai egy 1800+ modellszámmal rendelkező Thoroughbred Athlon XP-t vetettek alá a nyúzásnak, és azt tapasztalták, hogy a magfeszültség meglehetősen agresszív emelésével (1,6 voltról 1,95-2,15 voltra) a processzor órajele a gyári 1533 MHz-es értékről akár 1,9-2 GHz-ig is feltornászható a megfelelő alaplapban. A tesztpéldány stabilan futott léghűtéssel 1,9 GHz-en 1,95 voltos magfeszültség mellett.

    Hogy ez az eredmény biztató vagy inkább lehangoló a TBred húzhatóságát és az Athlon mag skálázhatóságát illetően, egyelőre nehéz lenne megmondani. Ugyanakkor egy dolog biztosnak látszik: az AMD hamarosan, várhatóan május 2-án bejelenti 0,13 mikronos csíkszélességgel készülő asztali processzorait.

    //Ebből én (úgy látszik tévesen) arra következtettem, hogy lám ezt én is meg tudom csinál (bár nem ilyen drasztikus mértékben).
  • Lazarus
    #9
    különben gond lesz
  • Lazarus
    #8
    Nagyobb szorzóhoz nagyobb feszültség kell
    fontos hogy az alacsonyabb szorzót hagy defaulton! ha jól értem neked 30
    és csak a CPU Hostot nyomd felfelé...
  • 2XP
    #7
    Akkor egy tuning kezdőknek című cikkben engem félrevezettek.
  • Shep
    #6
    A feszültség emeléstől nem nő a Mhz -ek száma /legalábbis én ezidáig így tudtam/ mert miért is nőne?
  • 2XP
    #5
    Szóval van egy ilyen beállítási lehetőség, hogy "CPU Host / PCI Clock" és ezek a lehetőségek:

    Default
    120/30 Mhz
    133/33 Mhz
    140/35 Mhz
    150/38 Mhz

    Én meg rögtön a legnagyobbra tettem :))

    A feszültségnél pedig lehet emelni 0,05-tel és 0,10-tel. Felpakoltam 0,10-re, de nem nőtt a sebesség 1 Mhz-el sem. Csak rossz a mérő, vagy ennek nem volt semmi értelem.
  • Lazarus
    #4
    igen, de lódítani még lehet elvégre nem tud logolni :)
    Nekem is néha elmegy a monitor, ilyenkor húzd ki a tápot 1 percre. Azt is megpróbálhatod hogy miközben bekapcsolod folyamatosan nyomod az insertet (nekem nem jött be)
  • 2XP
    #3
    Már van (MBM5). Tegnap próbáltam, de leállt minden, a moncsi is tök sötét lett és csak 10 perc szünet és 1-2 újraindítás után jött vissza. Azót nincs kedven tapasztalat nélkül próbálgatni, ezért kellett volna valami info. Ha így elrontom a procit, érvényét veszti a garancia (végül is nem nyúltam a chipekhez)?
  • Lazarus
    #2
    serezz egy proci hőmérséklet mérőt aztán próbálgasd...
  • 2XP
    #1
    Nekem Award 6.0-ás biosom van és érdekes dolgokat találtam: a frekvencia és a feszültség állítását. A kérdés: lehet-e innen tuningolni a procit, és meddig (xp 1800+)? Miket kell még átállítani a jobb teljesítmény elérése érdekében? E téren még kezdő vagyok ...