8
-
#8 az integrált memóriavezérlő nagy lőnye, hogy az alaplap megmaradhat, mégis használhatsz új memóriát, ha annak a foglalata ugyan olyan lesz, mint a mostaninak. és a proci támogatja persze. tehát ha a DDR2 ugyanolyan foglalatba érkezik majd, mint most a DDR1, akkor nem biztos, hogy kell majd új alaplap is.
ennek a külső memóriavezérlőnek meg szerintem esetleg akkor van értelme, ha valaki olcsó rendszert akar, és megéri neki az int.graf.vezérlőnek az a plusz pár%, mint a procinak az a minusz pár tíz %.
egyébként nem hiszem, hogy olyan sokan használnánakmajd ilyen rendszert, sztem csak azért tette az AMD kikapcsolhatóvá, hogy ne mondhassuk, hogy nincs alternatíva. -
#3 Ez így igaz, de hát a fejlesztők nem számoltak azzal, hogy a memóriát is fejlesztik :) Még mindig a szűk memória-keresztmetszet a legfőbb akadálya a CPU-k és GPU-k teljesítményének. A jövőben a csíkszélesség csökkenésével szerintem már csak másodlagos lesz az operatív memória (RAM) szerepe, minden egység a gépen belül saját, nagyméretű és első szintű integrált memóriával fog rendelkezni (CPU esetében akár több száz Mb). Ez már a videókártyáknál részben észlelhető (GeForce4 Ti a maga 128Mb külön tárával. Igaz, ez még nem első szintű) A cikkhez még annyit: hajrá Hammer + RDRam kombó! Mert lesz, és nagyon ütős kis együttes válik belőle... -
Rive #2 Szerintem hülyeség. A HT busz, minden előnyével együtt sokkal lassabb, mint az integrált vezérlő.
Hiába akasztanak bármilyen memóriát a HT túloldalára, azt a proci sokkal lasabban és nagyobb késleltetéssel éri el, mint a lokális memóriát.