25
-
  • Dikkma
    #25
    Hát nemtom' nekem nem vett le semmi 10%-ot Xp alatt. Sőt.
  • Silent
    #24
    nekem senki nem segít?:(((((
  • Willy
    #23
    Kapcsold ki a tüzfalat és szerintem sikerülni fog.
  • B@ldrick
    #22
    Sziasztok!
    Ide írok hátha tud egy hozzáértő nekem segíteni.
    Van egy belső hálózat ami proxy és gondolom tűzfallal csatlakozik a netre.
    1. Hogyan tudják letiltani az internet felé irányuló (de a lan-on is) multiplayer játékok csatlakozását, joinolást egymáshoz. Semilyen multi game nem látja a neten levő szervereket.
    2. A tűzfal miatt van? Hogyan lehet ezt a problémát megkerülni, áthidalni.
    Ha van megoldás bármilyen ötlet, tanács érdekelne. Köszönöm.
  • Silent
    #21
    senki?
  • Silent
    #20
    érdekes, ez nálam nem is volt fent, de most hogy feltelepítettem, még most sem látszik a QOS csomagütemez, miért?:(
    Kapcsolat nélküli fájlok
    Hálozati Kapcsolatok
    ez a kettő van a Hálozatnál
  • Mathias
    #19
    Köszi megpróbálom!
  • Cheky
    #18
    én megcsináltam, de még nem tudtam kiprobálni.
    szerintem az első. foglalható sávszéleség korlátozása. itt engedélyez és levenni 0%ra
  • Mathias
    #17
    Na hol vagytok? Még mindíg áll a #15ös hozzászólásom. Mindent át kell állítani, amit a QOS packet schedulerben, és alkönyvtáraiban találok?
  • tusi
    #16
    Nekem ezt a gpedit.msc-t nem is találja a Windows XP Home. Hogy lehet ez?
  • Mathias
    #15
    Jajaj elakadtam. Odáig meg vagyok, hogy QOS packet scheduler. De ebbe még van 3 könyvtár meg még 3 izé melyiket kell átírni?
  • Gerry
    #12
    Pontosan, ahogyan mondod! Bocsi a többieknek, hogy nem válaszoltam, de afféle "szabadságon" voltam egy hétig, és nem voltam netközelben.
  • macro
    #11
    Szerintem az a 4% nem más mint a 10MBb/ss-es hálókártyádnak hány %-t használja ki. Nálam szemre 4.1%-on stagnál. ADSL-em van. És akkor az ADSL 384kbitje körübelül 4%-a a 10Mbp/s.

    Szerintem ennyi az egész, hogy a hálókártya kihasználtsága ,mennyi.
  • Pheel
    #10
    Beállítottam, aztán meglássuk :)
  • Efreet
    #9
    Run-Futtatás : gpedit.msc

    Felügyeleti sablonok - Administrative Templates
    Hálozat - Network
    QOS csomagütemez? - QOS packet scheduler
    duplaklikk rá, és 0%-ra állítani, és enabled-re
    (a disabled nem jó, mert az a default értéket állítja be)
    reboot, és örül neki.
    ez egy a vindóz által streamingre és ilyesmikre előre félretett sávmennyiség, amire az átlag júzernek úgyse nagyon van szüksége.
  • Dodi
    #8
    Az nem elég, ha csak letiltom a szolgáltatásoknál a QoS RSVP-t? Vagy az más?
  • nortol
    #7
    Ebben a QoS témában szívesen vennék én is egy kis segítséget. Kösz.
  • CybearBoy
    #6
    Hol is lehet ezt egészen pontosan kikapcsolni?
  • Rozsomák
    #5
    én hülye vagyok ehhez ezért bocs a hülye kérdésért de mi az a QoS ??
    és mit kell rajta kikapcsolni ???
  • Gerry
    #4
    Nem hülyeség, 3x is kipróbáltuk a kollégáimmal, és mind a 3x ugyanarra jutottunk: uganazon szerverről ugyanazon file 10%-kal gyorsabban jött le, ha a QoS le volt szedve manuálisan. És semmiféle Microsoftos update, vagy letöltés nem ment a háttérben!

    Ja, egyébként egy informatikai folyóirat (vagy a Chip, vagy a Byte, vagy a PC World, már nem emléxem) is írt erről a múlt havi számában, és ez csak megerősítette a "kísérletünk" eredményét...
  • Borg
    #3
    Ez egy hülyeség a QOS packet sheduler csak akkor foglal le a sávból fix értéket, ha windowsupdatelsz vagy ilyesmi...

    A letöltési sebességed meg attól is függ honnan töltesz le. Ha a szerver nem tud 40k-nál többet küldeni, akkor neked hiába van akár 2Gbites elérésed...
  • Gerry
    #2
    Ha Windows XP-t használsz, az levesz 10%-ot a sávszélességből a Microsoftos letöltéseknek, akár töltesz akár nem, állandóan lenyúlja, ezt ki lehet kapsolni, mégpedig a QoS-nél.
  • Garrett
    #1
    Nos lenne egy kérdésem most éppen letöltök 40.5 k val jönnek le a dolgok... nézem a feladatkezelőben a hálózat kihasználtásgát és 4 % on van a mutató.

    A szolgáltató faszsága miatt nem használja nagyobb % on ( chello) vagy mi lehet a gond? hogy lehetne többet kihozni ebből a rakás szerencsdétlenségből?