15
  • mir
    #15
    billi: nem akarlak elszomorítani, de az az 1000 athlonXPs renderfarm nem fürtözött szuperszámítógép, csak 1 sima hálózat(na jó, nem sima, biztosan nem Gbit ethernet...) de csak 1 hálózat, 2procis athlon XPvel ellátott gépekből, amelyeken linux fut, és a gép 1 házból, 1 tápból, 1 alaplapból, 2 prociból, és memóriából, ill. hálókártyából áll. az oprendszer linux, és távolról vannak menedzselve, jó esély van rá, hogy az edmin a telepítés óta nem is látta őket. talán még van merevlemezük is.
    "meg akkor sem támogatja az ekkora mennyiségű gép összekapcsolását."
    de, igen.
  • mir
    #13
    az FSB még ok is lenne, mert annyira nem nagy kunszt csinálni 512bites DDR FSBt, a gond a memóriánál kezdődik. mivel itt 64bites modulok vannak, 1 128bites memóriaelérés már azt jelenti, hogyha mondjuk 32bites blokkokat címzünk, és kérünk ki(ala P6) akkor 2 modul esetén már 64bitnyi adatot kérünk ki, mert mind a kettőből kell nekünk az adat, és még 8 bit is (2*4) alakban eltárolva, azaz ott is 64bitet küld a memória, csak ebből mindössze 8 kell.
    és ha valakinek nagy sávszélesség kell, akkor ezeket a 64bites modulokat tudja használni, csak több és több csatornával. és a kikért adatoknak egyre nagyobb hányada lesz szemét. 128bites memóriamodult pedig tudomásom szerint csak azért nem csinálnak, mert nincsenek 128bites memóriachipek... bár ezt lehet, hoyg rosszul tudom, lehet, hogy vannak is, csak én nem tudok róluk.
  • Rive
    #12
    Kihalni tuti nem fognak - de átalakulni biztosan. A CMP nem megoldás: az FSB, mint szűk keresztmetszet, hatványozottan jelentkezik.
  • mir
    #11
    az intel ia64-e éppen nem rosz. és ottvan mellette a HP, a Compaq, meg az IBM, mert ő megteheti, hogy nem a sajátját forgalmazza csak(ala SUN)
    régebben a SGI is őket támogatta, bejelentette, hogy átáll itaniumra, meg hasonlók, merthogy milyen király is az, és vagy 1 hónapja jelentették be az R15Kt, meg 4éves utitervet, aminek a vége ha jól emléxem 1 16 GFLOPos Nseries(ez lesz az új név) CMP proci volt, nememléxem mennyi gigahertzen. de az biztos, hogy a 16 GFLOPS az még 4 év múlva is nagyot fog ütni. főleg ha megtámogatják valami spéci graf.gyorsítóval...
    könnyen elképzelhető 1 platformvisszaváltás 2-3 éven belül(merthogy abban az utitervben minden év elejére jutott 1 proci, ami mindíg 2*annyi GFLOPSot tud, mint az előttelévő, és az Nseries 3 év műúlva jön)
    Rive: sztem ezek a RISC procik az előállításhoz képest iszonyatos haszonréssel mennek(fejlesztést nem számolva persze) így mondjuk ha télleg majd nagy lesz egyszer a baj a UNIX piacon, akkor a SUN, meg az IBM, meg taslán a MIPS is megteheti azt, hogy gyorsan azonos áron elkezd CMPchipeket adni. mint a POWER4. tulajdonképpen emelkedig a gyártási költség, de a haszonrésbe belefér. ha így mondjuk átlagosan 50%ot javítanak a gépek teljesítményén(aminél persze sokkal többet javít, ha hirtelen megduplázzák a procik számát azonos áron) akkor elég rendes alternatívát adnak az X86 szervereknek. és ez csak 1 megoldás. a RISCek nem fognak kihalni.
  • Rive
    #10
    Nehéz...

    Akkor lehet gyorsulni, ha a pipe-t nyújtod, azaz az utasítások végrehajtását minél egyszerűbb lépésekre osztod fel. Ez egy CISC-nél még megmegy, de a RISC utasítások már önmagukban is elég egyszerűek, ráadásul a memória-probléma is jobban érinti őket, mint a CISC-eket.

    Valami ujabb ISA lesz a megoldás, de azt meg nehéz bevezetni a piacra ilyen verseny mellett...
  • Kosh
    #9
    hmm..... ha a RISC procikat kezdik beérni az intel-hányadékok akkor esetleg ideje lenne fejleszteni rajtuk egy kicsit, hogy 5-6 évig megint csak felzárkóznia kelljen "inteléknek"
  • CAD
    #8
    Az Intel munkaallomasokat mire hasznaljak? - nem renderelelesre? - csak akkor mi az az 1000 AMD renderer gepus... vagja valaki?
  • Rive
    #7
    Szerencsétlen...
  • corleone
    #1
    Hmmm
    És ebből én most milyen következtetést vonjak le ?