4322
mit ajánlotok?
  • bigapó
    #440
    akkor viszont lehet, hogy a memó-foglalat a hibás.
  • Serpa
    #439
    az első 2 mem miatt fagyott, újraindult a rendszer.

    a mostani 2 közül az egyik miatt elsem indul a gép, csk a piros led ég és kész.

    Samsung 512/333
  • bigapó
    #438
    rákerestél már? miben hibásak? nem olvassa-írja? vagy nem megy a tuning?
  • Serpa
    #437
    nincs vmi oldal ahol a szériahibás ram típusok fel vannak sorolva?
  • bigapó
    #436
    és a CAS Latency 2,5 és 2 között? tesztek alapján van ugyan különbség, de elég "kicsi". gondolom azért valahol számít nem?(videotömörítés vagy ilyesmi)
  • Punkerwork
    #435
    rosszul gondolod :)
  • ChevyG #434
    gondolom nincs nagy különbség a 400 és a 333között
  • Gabesz amd64
    #433
    igen menne benne a 400-as ram de csak 333MHZ-en fog menni!
  • ChevyG #432
    ASUS A7S333as alaplapom van (gondolom a 333as memot támogatja max)
    müködne benne 400as 512?
    jelenleg 2db 333as 256mn-os samsung van benne és 1 üres slot
  • pokol
    #431
    1-es dimm-be tedd az egyedülálló memót, 2-3asba pedig ami duálba megy, ha így se megy cumi! (manual rulz, olvasgasd, hátha többet is megtudsz alaplapodról).
    Viszont én kérdésemre még senki semmi értelmeset nem válaszolt.. Ennyire bonyi? :D
  • FRenkie
    #430
    nem lehet kikapcsolni
  • Gabesz amd64
    #429
    csak ugy lehet hogy egyből az egyik memória mellé kell rakni a másik memóriát
  • Gabesz amd64
    #428
    új cumo!
    és nagyobb MHZ,kisebb chipek vannak rajt,stb
  • Rolesz
    #427
    Szerintem bár nem anyira értek hozzá: dual channelt próbáld meg kikapcsolni (ha lehet ilyet)
  • Rolesz
    #426
    Mivel jobb a ddr 2 a ddr 1-nél?
  • FRenkie
    #425
    Sziasztok!

    van egy asus nforce a7n8x alaplapom, melnyek 3 memória slotja van, dual chanel mód islehetséges. van 2 samsung 512 400ddr-em, és egy másik márkájú ugyancsak 512-es 400as ddr, tehát 3 megegyező ulajdonságú memóriám. Ha berakom a 2 samsungot frankón működik a dual channel, csakhogy, ha berakom a 3.-at is, akkor ugyanúgy marad a dual channel mód, és a 3. memóriát nem érzékeli a gép. Az alaplap max 3gigát tud kezelni. Mi lehet a baj?
  • bigapó
    #424
    természetesen ddr2, csak az nem megy bele a ddr1-es alaplapba:)
  • Rolesz
    #423
    Melyik jobb?
    Ddr 1 vagy Ddr 2?
  • bigapó
    #422
    még jó, hogy ez lenne a legjobb:))
    apropó, az ABIT AN8 is tud ilyet? elvileg az van írva a honlapon, de pl. az ASUS-nál ez külön meg is van említve, szal nem értem
  • Noninnyó
    #421
    szóval inkább használj 2db 512-es modult, de a legjobb 4db 1 GB-os lenne :-D
  • Noninnyó
    #420
    Dual = ha két egyforma típusú és méretű memóriát használsz egy dual-t támogató támogató alaplap megfelelő slot-jaiban (színek), akkor megduplázódik a memória sávszélesség. DDR400-nál asszem 3.2 --> 6.4 GByte/sec-re.
  • Rolesz
    #419
    mi az a dual?
  • Punker
    #418
    semmit, halott.
  • Punker
    #417
    ha dual akkor 2*512
  • Rolesz
    #416
    Melyik jobb?
    1 Gb ram vagy 2*512 vagy 4*256????
    Nagyon fontos lenne!!
  • Emmegki
    #415
    Lemaradt a kérdés: mit csináljak ilyenkor? tudnátok segíteni?
  • Emmegki
    #414
    Üdv mindenki! Szívat egy memóriafoglalat! Konkrétan a 3. (utolsó) egy Asus-Tusl2-c alaplapon (szóval nem egy mai darab). 3 memmodullal próbáltam ki, egyiket sem vette észre. Nem poros.
  • pokol
    #413
    Üdv mindenkinek! Nagy problémáim:
    Alaplap: ASRock P4S61 sis661fx chipset(legújabb biossal vettem, próbálam régebbit is),Proci: Celeron 2,4GHz (FSB:4x100MHz),RAM: Samsung 512 PC3200 DDR400(Samsung komponensek, MOSEL által összerakva, legalábbis benchmark progik ebben egyetértenek, hogy gyártó az MOSEL :)).
    Memónak 3-3-3-8as időzítés kéne DDR400hoz, na most kap 3-4-4-5(vagy 6)-ot alaplaptól DDR400módba.. Csak CAS Latency-t tudom állítani. (Na most everest 5öt, aida32 6ot mond utsó Tras-ra, cpuz meg egyéb hasonló mégcsak ennyit se tud mondani aktuálisról, csak hogy mi kéne memónak). Szal időzítéseket nem tudom BIOS-ba állítani, és semmi bios meg egyéb tweak, overclock progi nem támogatja chipsetet alaplapot, így nem tudok hozzányúlni. Szal mi a jóbúst csináljak? Ha visszaviszem ahova vettem szervízbe, hogy ugyanmár mi a problem, nem vágnak ki 2 lábbal, hogy kompatibilitás, őket ez így nem érinti? Más memónak más időzítést adna alaplap?(Honnan a jóizéből lehetett volna ezt tudni!? SiS oldalán még rajta is lenne validation listán, ha samsung rakta volna össze és ki lehetne bogarászni P/N számot) ASRock support nem válaszol. AMIbios esupport röhej, minden nap ugyanaz a custom gépüzi :D
    Samsung support utsó válasza:
    "The last digit of P/N -TCCC means DDR400 3-3-3(CL-tRCD-tRP), but -TCC4 means DDR400 3-4-4.

    Anyway, if the component P/N is K4H560838E-TCCC, there isn't any problem.

    My final answer is below.

    1. If your module is made another module maker(like Kingston, A-data, Corsair and so on), you need to check SPD data. SPD data is ther information of Module, in your module you can find small chip(EEPROM), and it include SPD information. So, if SPD data is written with wrong information, it can result in booting problem.

    2. You need to check your board maker(system maker), normally in this case result from system or Bios compatible issue.
    "

    Más: Hybrid Booster technológia!: "CPU Vcore adjustment" Na most ezt se tudom állítani biosba, szal még húzni se tudom procit, pedig ahogy elnézem szépen menne 3,2-őn is, ha kapna szuflát :) És ezzel így mit lehet csinálni? Mert se szorzó(ezt nem is lehet, de ha lehetne), se alapfreki változtatás így nem érdemes. :)
  • bigapó
    #412
    Hi!

    visszaolvastam egy kicsit és azt látom, hogy a Kingmax (512 MB/400 MHz DDR1) nem olyan rossz memóriatípus. Mennyire jó? Kingston után a 2. hely? Lehet húzni? Hogyan? Mit nézzek a BIOS beállításokban?
  • Gabesz amd64
    #411
    Ide is berakom :)
    egy kis ramkérdés!

    mit szóltok ehhez a memóriához:ime

    Van ilyen valakinek?
    megoszthatna egy-két infot róla
  • Serpa
    #410
    plízz
  • Punkerwork
    #409
    igen
  • Koppernikusz
    #408
    Most elkezdett nőni a memória ára, jóllátom?
  • Serpa
    #407
    533 FSB -s CPU mellé berakhatok 400 hz -es memóriát?

    alaplapom kézikönyve azt írja, hogy a 533/400 as megoldás nem támogatott.
  • Noninnyó
    #406
    Jeeee, most jött meg a második 512-es Kingstonom, immáron duálba rohangál 1GB memcsi
  • Punkerwork
    #405
    9900 pénz a csóka 4*256-ot vett kiváncsi lennék milyen gépbe megy majd.
  • Gabesz amd64
    #404
    banyeg!

    és ez mennyi?
  • Punkerwork
    #403
    Gabesz!!!

    2 ilyet hozott most a futár, ehez képest a GEIL is semmi :)
  • MasterJay
    #402
    Biztos a Corleone család keze van a dologban. Modernizálódnak.
  • Punkerwork
    #401
    Kingston 512 Value a chipeken NANYA Italy, nem is tudtam hogy a digók gyártanak