4322
mit ajánlotok?
  • Gabesz amd64
    #1161
    Kingmax jobb.

    A Brand az nagyon alaptermék se márka,se lófüty
  • grebber
    #1160
    Brand memóriáról tudnátok pár szót mondani ,mert ezt nem simerem??
    Brand jobb vagy a Kingmax?
  • dara
    #1159
    Alaplapkönyv, alaplapgyártó oldala, esetleg CPU-Z, Everest.
  • bakna
    #1158
    szisztok,hol tom megnézni hogy DDR2-es vagy sima DDR-memo van ugyanis nincs ráírva hiába názem,gyanakszom hogy sima DDR,de azért jó lenne tudni
  • Para840523
    #1157
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lennem szükségem!
    Feltelepítettem egy webcam-ot ami nem volt kompaktibilis vagy nem ment
    át a windows logo teszten vagy micsoda.
    Persze szokás szerint kiírta hogy meginghat a rendszer stabilitása stb... nem igazán érdekelt.
    azóta viszont állandóan kilép a windowsból a gép kék halál fogad, és a
    fizikai memóriát kezdi el listázni!
    Mire utalhat ez.
    Hiába töröltem a szoftvert azóta.
  • Dudu Tekh
    #1156
    Csasztok!!
    Nekem volt egy DDR400 256MB ramom
    vettem meg egy DDR400 512MB ramot amit a 256os ele tettem be
    a gep mind restartalta magat a counterstrikeba, viszont a gothic harom egesz nap restart neku ment
    kicsereltem a ket ramot es most rendesen megy minden
    Mert volt ez>?<
  • dara
    #1155
    Nem annyira lap és BIOS-függő, az IMC korlátja.

    És ha százoldalas a kézikönyv (egyébként csak 74, legalábbis a pdf verzió)? Van neki tartalomjegyzéke, meg kell keresni a Memory-ra vonatkzó pontokat.
  • duran5r
    #1154
    nem vártam el csak mivel a kézikönyv kb 100 oldalas és semmi nincs ezzel kapcs csak anyni hogy nem lehet ddr400on nyomatni 3 memót de hallottam már olyat hogy esetleg régebbi bios visszaállításával kilehet belőle hozni többet.. amugy 2 modul esetén sem tudom felnyomni ddr400ba ..-.-
  • tmisi
    #1153
    Ha Athlon, akkor mé nem megy 400-on??? Mert az addig, oké, hogy az DDR400-asaim 333-on mennek, mivel a Cerkához ez kell. De P4 esetén menne 400-zal. De lehet, hogy AMD-éknél más hogy van.
  • dara
    #1152
    Sasold meg a lapod kézikönyvében, hogy mit is ír a dologról. Azt fogod látni, hogy három modul esetén nem támogat DDR333-nál nagyobb órajelet.

    Tényleg nem értem mi a nehézség a lap könyvének kinyitásában, hogy szinte senki sem képes rá. Azt bezzeg elvárják, hogy aki segíteni akar az letöltse a gyártó oldaláról.
  • duran5r
    #1151
    csoki figyu nemtudjátok nem lehetne ezeket a ramokat valahogy felpörgetni 200 mhzre? elvileg 400asok de nem birok belőlük többet kisajtolni mindenképpen csak 166 (ddr333) mhzn ketyegnek.. vmi tipp? elösször csak 100 on mentek ddr200ban de most valamit állítottam a bioson és felpörgette 166ra őket.. de elvileg a biosban a ddr400as memómód van kiválaszva ugyhogy nemtom :S
  • vorta
    #1150
    Sziasztok! Eladó egy 2GB-os KINGSTON SD kártya bontatlan csomagolással és 1 éves garanciapapírral 10.000Ft-ért!
    Ha érdekelne, keress meg: [email protected]
  • dara
    #1149
    Mi értelme van irreleváns adatokat összehasonlítani? Kb annyi, mintha azon versenyezne a sok IQ-harcos, hogy kinek szélesebb az alaplapja.

    Egyébként minden rendben van, azt írja, amit DDR2-800 esetén kell.
  • redraven8
    #1148
    Okéy...de azért az összehasonlításra elég az everest

    ez a jelenlegi :

  • dara
    #1147
    Ez az SPD lap, itt azt látod, hogy az SPD-ben milyen névleges időzítések vannak. Az aktuális értékeket a Memory fülön találod meg. Egyébként pedig az időzítésekkel tudsz játszani.

    Olyan pedig nincs, hogy ennyinek kell lennie az olvasásnak/írásnak. Ez sok mindentől függ. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem releváns, amit az Everest, vagy bármely szintetikus program, mér. Köze sincs a valós teljesítményhez.
  • redraven8
    #1146
    Hát a CPU-Z az 400 Mhz-t ír.De néztem teszteket a neten..a memória írás az rendben van,az normál érték,de a memória olvasás 1000 pontal kevesebb mint amennyinek kellene lenni.Valami finom hangolás lehetséges?

  • dara
    #1145
    Mi ír ki 400MHz-et és mire? CPU-Z a valós órajelet írja neked, az pedig DDR2-800 esetén 400MHz-ként szokott írva lenni (pedig valójában 200MHz, de ez egy másik történet).
  • redraven8
    #1144
    Hali.

    Vettem két darab DDR2 800Mhz-s ramot.Ugyan dual -ban megy,de csak 400Mhz-t ír ki a rendszer.Nem 800 on kéne szaladnia? Valaki help
  • Lack
    #1143
    Hello. Segítségeteket kérném.

    Konfig: ABIT IS7 V2
    2,4GHz Celeron/ 533Mhz FSB/ 256KB L2
    512MB Kingmax DDR400
    256MB Samsung DDR400
    Geforce FX5500 128MB AGP
    Windows XP Pro SP2

    Az 512MB Kingmax DDR400 friss szerzemény, eddig egy 128MB Samsung DDR266 volt helyette, most az új modullal fel lett véve a DDR 333MHz-re az ABIT SoftmenuIII-ban, ment is a rendszer szépen. "Véletlenül át lett állítva szintén a softmenu-ben a PSB 667-re, ekkor a boot képernyőn ddr-frekvenciának 89MHz jelent meg, visszaállítottam 533-ra a PSB-t, és azóta ha egy gépigényesebb alkalmazást indítok (pl:NFS Carbon, GTR2, CS) akkor az aktuális pálya betöltése iszonyatosan belassul, vagy be sem töltődik. Az XP egyébként betöltődik rendesen. Mi lehet a gond?
  • Bandee1987
    #1142
    üdv! Lenne 1 kérdésem: Van egy ASUS A7S333-as alaplapom, ami maximum a 333 mhz-es ddr sdramot támogatja. Ha 400-ast veszek, akkor azt felismeri a gép, mint 333-ast?
  • Robogo
    #1141
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem,h ez megéri:
    Kingston 2048MB/800MHz KIT (2x1024MB)Ár:76,464 Ft

    Előre is thanks!
  • redraven8
    #1140
    Ha nem Nforce-os a lapod akkor nincs sok értelme a dolognak,mert akkor mindegy milyet veszel bele.Lényeg,hogy legalább 1 gigát és ha van rá pénz akkor márkásat ..400Mhz-set..esetleg kingmaxot,hogy tudd húzni is kicsit az órajelet.
  • Kamoy
    #1139
    Helló emberek!
    Van egy MSI PM8M3-V (VIA P4M800 Pro lapkakészlet) alaplappal és egy Intel Celeron 2800mhz-es procival ellátott PC-m. Milyen RAM-ot ajánlanátok hozzá? (Márka,típus,órajel stb.)
  • kircso13
    #1138

    grat :)
  • redraven8
    #1137
    Nah már müxik...télleg rosz helyre tettem a ramot..úgytűnik elolvastam valamit .Az everest szerint a memória olvasás 6005 mb/mp...eddíg meg 2800 volt
  • dara
    #1136
    Nézd meg a lap kézikönyvében, hogy melyik foglalatokba kell rakni a RAM-okat, hogy DC-ben mennyenek.
  • redraven8
    #1135
    Hát az alaplap típusa Nforce 4 és 4 darab nyílás van.
  • kircso13
    #1134
    Az alaplap típusa? nforce2 ? mert ha igen ott 3 slot van(1-2) és az úgy megy duálba, hogy az 1-be bele az 1 ram és 2 -be ugye a 2 slot egymás melett van abba pedig belerakod a másikat és így duálban fog menni. Ezt a biosba nem kell beálítani, mert autómatikusan érzékeli.
  • redraven8
    #1133
    hát én megcsináltam..de még mindíg single channel
  • redraven8
    #1132
    Tehát akkor 3-4-4-8? ..az órajel maradhat 200Mhz?
  • kircso13
    #1131
    Mindig a legrosszabb időzítésre, ha jól látom akkor a másodikra 3-4-4-8 ra!
  • redraven8
    #1130
    Hello

    Van 2DB hinyx ramom amik elvben egyformák,de késöbb kiderült,hogy az időzítésük nem eggyezik.Hogy állítsam be a biosban a két ramot,hogy dual ban mehessenek? A két táblázat a két ram időzítéseit mutatja :



    valaki help
  • N3v3rland
    #1129
    Köszi! Most keresek, azt majd meglátom mi lesz.
  • czky
    #1128
    Ha tudsz pont ugyan ilyen ramokat venni ugyanilyen időzítésekkel, akkor jó. Bár a 2x1gb mindenképpen jobb.
  • N3v3rland
    #1127
    Hello!
    Memóriákhoz nagyon nem értek, ezért elkélne egy kis segítség.
    Most a gépembe van 2x512Mb ''Apacer UNB PC3200 CL2.5''-ös memória.
    Ezt szeretném feltolni 2 gigára. A lapba 4 memó fér. Megoldható hogy veszek még 2x512Mb ilyen ramot, vagy jobban megérné eldani és venni 2x1 gigát? Egyáltalán a mostaniak mellé rakhatok másfajtát is, vagy csak az a jó ahogy először írtam?
  • tomobatyo
    #1126
    aha értem. köcce:D
  • czky
    #1125
    Minél kisebb annál gyorsabb. Samsung ramnál az átlagos időzítés 3-3-3-8
  • tomobatyo
    #1124
    na igen de azt nem tudom hogy most a számoknak milyennek kell lennie? most minnél magasabb vagy minnél kisebbnek?
  • reaper4
    #1123
    hát pedig elhiheted..
  • czky
    #1122
    Figy. A samsung ramnak az általad leírt időzítések már igencsak jónak számítamak. De nyugodtan állítgassad csak őket. Lehet h memória tesztnél kihozol belőle plusz 20mb/s-es többletet. Elmondom neked, h ettől nem fog gyorsabban betölteni a windóz, nem töltenek be gyorsabban a játékok, nem fog kevésbé swap-elni a játék és nem is fog gyorsabban kilépni. Ezek az ekecselések nem helyettesítik a több ramot. Ha meg a memória órajelét növelni akarja az ember, akkor nem 400-as ramokat vesz, hanem méregdrága tuningramokat, pl 500asokat.
    Ja és ha szar értékeket állítasz be, nagy az esély h el se indul a gép.
    Azért sok szerencsét...