4322
mit ajánlotok?
  • Solten
    #2081
    ne törődj vele
  • MaSzKa
    #2080
    nekem A-data Extreme 800+ is van 2gb kit :D
  • Solten
    #2079
    Jé, nekem is...
  • MaSzKa
    #2078
    nekem van Geil Ultra 1GB Kit narancsárga 4-4-4-12 :D
  • Solten
    #2077
    hülyeség. A Geil alig melegszik. A Micron chipes annyival jobb hogy nagyobb mhz-re tuningolható. Geil Ultra Plus -> Micron chipes.
  • MaSzKa
    #2076
    amgy a Geil melegedős ramfajta a ha tuning van

    A-data is melegszik de kevésbé köszönhetően a Micronnak
  • MaSzKa
    #2075
    simán
  • davidka003
    #2074
    Ez megy bele:

    max. 2 GB PC2100/PC1600 DDR SDRAM
  • D4N1
    #2073
    nah, most megnéztem egy programmal, hogy egyáltalán most milyen van benne, itt DDRt ír, akkor ezek szerint DDRrel az még ok, nem?
  • milk41
    #2072
    szerintem ebbe max SDRAM megy
  • D4N1
    #2071
    Hopp, rossz sor :D

    ECS Socket 478 P4VMM2
  • milk41
    #2070
    ezt processzornak hívják nem?:D
  • davidka003
    #2069
    Király alaplap. Ilyet én is szeretnék.
  • D4N1
    #2068
    Intel Celeron 2.00Ghz
  • milk41
    #2067
    mien alaplapod van?
  • milk41
    #2066
    GEIL - Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT 20.544HUF http://ipon.hu/?product_id=17400


    szerintetek ez megéri az árát?
  • D4N1
    #2065
    Hi! Tudom, h nagyon alap kérdés, de én mégsem tudom :) Meg tudnátok mondani, hogy hogyan tudhatom meg hogy milyen RAM-mal kompatibilis az alaplapom, mert szeretném bővíteni de nem tudom h milyet kellene vennem DDR, DDR2, vagy milyet. A választ előre is köszi
  • dara
    #2064
    A BIOS-okban szeretik össze vissza keverni a sorrendet, mondjuk nem jelent semmit.

    Egyébként a szokásos felírási sorrend, amit a RAMgyártók is használnak:

    Tcl - Trcd - Trp - Tras
  • amnex
    #2063
    szia, alap lapom msi k8 neo4-f

    a betüjeleket alap ján amit leirtál beállitottam a ramokat.. bár nekem igy vannak a bios-ban!

    TRP= row precharge time
    TRAS =min ras active time
    trcd=ras to cas delay
    tcl=cas latency

    és köszi a választ
  • dara
    #2062
    Tudjuk ám rettenetesen, hogy milyen lapod van...

    Mindenesetre ha mákod van, akkor oda vannak írva a szabványos jelölések.

    CAS Latency = Tcl
    RAS to CAS delay = Trcd
    RAS Precharge Time = Trp
    Precharge Delay = Tras
  • amnex
    #2061
    pl ras to cas delay helyet csak row to row delay van nekem stb..
    és néztem más komoly lapokban (msi k8n sli platinum)
    ott sincsenek ezek a nevek :(
  • amnex
    #2060
    sziaztok, vásároltam kingmx superramokat, és egy netes tesztben leírtákhogy tudom beállitani a különböző időzítéseit.. a gond az az én bios-omban más szavak találhatóak.. eltudná ezt valaki magyarázni?


  • uzsidoboz
    #2059
    mindenképp szeretnék memórát venni, szal kell a segítség, lapcserére meg sajnos nincs pénz... :S
  • dara
    #2058
    Lehet nem annyira a memóriákat, mint inkább a lapot kellene cserélni...
  • uzsidoboz
    #2057
    Csá! üdv!

    kis bajban vagyok a memória vásálással, kicsit nagy a válszték és annyira nem értek hozzá... :)

    egy asus p5kc alaplapom van 800-s kingston cl5-s memóriával, és hát nem vmi jól működik, de ezt a prohardware-s teszt is kimutatta, ezért sajnos cserére szorul... asus

    viszont elég sok dolog meg van adva és nem tudom melyik vegyem, és h mit jelentenek ilyenek, h: cl5, cl7, Non-ECC, hyper x, stb... vmi vista szerűséget akarock felrakni és ahhoz már kell 2 giga de most jó lenne ha stabil lenne a gép...

    előre is köszi a segítséget
  • dara
    #2056
    Megduplázza az elméleti maximális memóriaátviteli sebességet (aka sávszélesség). Ez nem feltétlenül jelentkezik a gép teljesítményében, a K8 és Core 2 architektúrájú processzorok esetén 2-5% mindössze a többlet, a NetBurst sokkal érzékenyebb ra.
  • obozso
    #2055
    Sziasztok!
    Biztos sokmindenkinek buta kérdés lesz de mit jelent az hogy a memória dualba megy?Milyen előnye van?Mert gondolom van előnye.
  • fittyfene
    #2054
    Memőrihűtés felsőfokon
    Bár nem 'tom hogy ez elfér-e minden házban?
  • tihs
    #2053
    A-Data Vitesta DDR2-800+ Extreme Edition test
  • tihs
    #2052
  • dara
    #2051
    Ezt bizony elbaszta fLeSs... Ha nem hiszed, akkor talán ez segít.
  • Solten
    #2050
    ollózók: :)

    "Memóriakorlát 32biten

    A 32bites operációs rendszerek egy nullától 4GB-ig terjedő fizikai- vagy virtuális memória címtartományt használnak. Ha a gépben kevesebb memória van, akkor is 4GBnyi virtuális memóriához fér hozzá a gép a lapozások miatt. Egy a rendszeren futó felhasználói alkalmazás/folyamat max. 2GB memóriát kaphat, a másik 2GB az operációs rendszeré.

    A fizikai memória két részre oszlik, egyik része a számítógép erőforrásaira megy el, másik része megmarad nekünk RAMként. Erőforrások alatt értjük a BIOSt, I/O eszközöket, PCI hubokat, buszhidakat, PCI-Expresst, valamint a grafikus kártyát. Ezek a részek elvesznek egy tartományt a 4GBos címterünkből, így akinek 4GB fizikai memória van a gépében 32bites rendszer alatt, az kevesebbet fog látni Windowson belül. A PCI memóriatartomány (az erőforrások tartománya) legnagyobb része a grafikus kártya számára kerül kiosztásra.

    Példa: Tegyük fel, hogy 4GB fizikai memóriánk van. A RAM kiosztása előtt a gép lefoglal egy 0.5 - 1.5 GBos részt a PCI memória címtartomány számára. Ekkor az elérhető RAM 2.5 - 3.5 GBra korlátozódik 32bites rendszeren, ami függ az AGP aperture size vagy PCI Express grafikus RAMjától.

    Egyértelművé vált számunkra, hogy 32 bites rendszeren miért lehet csak maximum ~3.5GB memóriát használni."
  • Solten
    #2049
    Tehát igen, 4GB-t tud címezni kösz a helyreigazítást :)
  • Solten
    #2048
    O yeah, ezt a 3.5-öt egy 512-es kártyánál láttam (screenshot) valahol 4GB ram mellett.
  • dara
    #2047
    Pontosabban 4GiB a 32 bites asztali Windows-ok virtuális címtartománya. Hogy ebből mennyit tud a fizikai memória számára fenntartani, az függ az egyéb memória jellegű eszközök méretétől (VGA és egyéb bővítőkártyák RAM-jai, lemezegységek cache-ei, virtuális memória...).

    32 bites Szerver Windowsok között van, amelyik akár 128GiB virtuális címtartománnyal is elboldogul (Server 2003 Datacenter Edition 32 bit).

    Maga a memóriacímzés 32 bites módban Pentium Pro óta 36 biten zajlik, ami a közvetlenül címezhető memória méretét 64GiB-ban maximálja. (Közvetlen címzés viszont nincs semmilyen védett módú OS-ben, csak virtuális, a virtuális címek a processzor TLB-iben fordítódnak valós címekre.)
  • Solten
    #2046
    3.5 GB-t lát egy 32bites op.rendszer ha jól tudom..
  • lang14
    #2045
    van 2*512 ddr2 kettőm..

    akkor ha veszek bele 2*1-et még akkor annak van értelme..
    átállítom az Xp-t, hogy 3at kezeljen normálisan.. az úgy jó lenne?

    amúgy itt is megkérdem : megéri Vistat felrakni?

    és köszi a gyors választ Bazza..
  • bazza
    #2044
    nincs. a 64bit pedig szvsz nem elég kiforrott, hogy minden téren megérje használni. Szóval én még maradok 2 gigánál. :)
  • lang14
    #2043
    van értelme 4 giga Ramnak?

    ahhoz már mindenképpen Vista vagy XP 64bit kell?

    vagy van megoldás hogy xp 32bit kihasználja?
  • Solten
    #2042
    Ha ezt Cl4-ben tudná, akkor okés. Van sokkal jobb vétel.