4322
mit ajánlotok?
  • 1911 BubbLes
    #2281
    Egy 1066Mhz-s és egy 800Mhz memória között mekkora a különbség gyakorlatban? Mert árba majdnem a kétszerese az 1066-os.
  • MaSzKa
    #2280
    http://www.ocinside.de/go_d.html?http://www.ocinside.de/html/results/crucial_ballistix_4gb_pc2_6400_d.html
  • Solten
    #2279
    Én meg tegnap olvastam... :/
  • grebber
    #2278
    Most olvasom ,hogy a TwinMOS memóriagyártó bezárja a boltot!
  • MaSzKa
    #2277
  • Joe004
    #2276
    Sziasztok! Kene kis help. Eddig 2X1Gb 800 MHz DDR2 ot hasznaltam (kingstone tesztelt kit) mai nap vettem meg 1 ugyanilyen csomagot, beleraktam a gepbe es a Vista fekete kepernyonel meghalt. Kivettem a 2 regit beraktam a 2 ujat tokeletesen elindult minden, arra gondoltam biztos szar az 1 ik slot kiprobaltam mindet de egyikel sem volt hiba. Vegulis a vegere rajottem, hogy akarmelyik ramot kiveszem elindul a gep 3Gb al de 4el nem... Gep: Msi P6N Platinum,Core2 E6420, Asus 8800Gts320Mb, eredeti Vista x64 Home Premiumom van minden frissites fentvan (kiveve sp1).
  • Küldönc
    #2275
    igen, ez kingston value.
    Érdemes lecserélni -re? Geil
  • Multitask
    #2274
    Kössz a segítséget, ilyenre gondotlam én is. :)
  • Solten
    #2273
    Más fórumon emlegették hogy a kingston (value) nem komálja az amd-s lapokat...
  • Solten
    #2272
    Gyakorlatilag mind1, a táblázat csak a tesztelt és ajánlott ramokat mutatja.
  • Küldönc
    #2271

    Vettem a gépbe 2x512 ddr400as kingston dual-t, azt beleraktam a gépbe, s játékközben újraindult a gép, s kékhalál. xp telepítésnél is újraindul a gép.Tettem egy 256ost a gépbe, így már feltuttam rakni az xp-t Sztetek az alaplapnak nem tetszik? (abit an7) vagy a vinyónak? 40gb maxtor..a rendszer..
    sztetek cseréljem le a kingston ramokat 2x512 geil ramra?
  • Multitask
    #2270
    Az elírásra rákérdezek mielőtt megrendelem, de nem tudom mi van elírva én csak azt írtam, ami ott van az iponon. Csak mondom az a kóc, hogy a Gigabyte lapján ott van az a memória táblázat amit nem igazán tudok mire vélni. Nem tudom elképzelni, hogy márkafüggő lenne a kompatibilitás.
  • MaSzKa
    #2269
    ez nem CSX oc -ram
    itt valami elírás van

    a CSX OC is 5-5-5-16 gyárilag de rávan irva újabban 4-4-4-12-et is megy

    és 1200Mhz-t is
  • Multitask
    #2268
    Üdv srácok aki tud segítsen pls!
    Néztem egy alaplapot (Gigabyte GA-MA790X-DS4) és az lenne a kérdésem, hogy csak azokat a memóriákat lehet beletenni, ami a gyártó oldalán a support listben van, vagy teljesen mindegy milyen márka és azon belül milyen tipus. Tehát, hogy csak azokkal megy, vagy csak útmutatás? Én ilyen memóriát néztem hozzá: CSX 2GB DDR2 800Mhz (CL4es) itt néztem ->
    http://www.ipon.hu/?product_id=23458
    Az alaplapot meg itt találjátok meg -> http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=2695
    Előre is kössz a segítséget!
  • MaSzKa
    #2267
  • gurubefree
    #2266
    Nekem furcsa ez a 4-4-4-12 idozites mert a jobb 800-as memoriaknak van ilyen idozitesuk 2.1V-al. Ez meg 1066-os.
  • gurubefree
    #2265
    Sziasztok

    Mekkora kulonbseg van ket PATRIOT 1066 memoria kozott ha az idozitesuk eltero. 5-5-5-9 vs. 4-4-4-12

    Koszi
  • Solten
    #2264
    Elvileg működnie kell anno 64-es mellé raktam 256-ost és látta a 320at.. :)
  • Morphin
    #2263
    Hi! Solten veled már beszéltem erről csak nem ebben a topikban...szal azt meglehet oldani h a két darab 512es mellé egy 1gb-osat veszek??nincs kedvem hirdetgetni a két 512est...lehet vmi baja hogyha ilyen a felállás, h 2x512mb + 1x1gb
  • Solten
    #2262
    A BIOS-ban ilyen időzítéseket állíts be 4-4-4-12 És adj neki 2.1V-ot.
  • dara
    #2261
    Olyan nincs, hogy az egyik 400-on a másik 266-on megy. Csak egy órajelen működhetnek.

    Állítgattam a biosban már mindent

    Lehet ez a baj. Egyébként meg az AsRock lapok tipikusan kényesek a memóriákra, csak azt nem tudom miért. Max a fosul megírt BIOS-okra tudok gondolni, dehát mit várjon az ember egy Asus leányvállalattól...
  • Nightwish006
    #2260
    Nekem az lenne a problémám, hogy van egy 2 400mhz-s sima ddr memóriám. Az egyik kingmax a másik hynx. A régi APG-s ASrock s754 es lapommal semmi probléma nemvolt, viszont közben volt 1 csere ugyanúgy s754 es ASrockra, ez viszont PCI-Ees. A memóriák maradtak, viszont az egyik modul 400 on a másik 266 on megy. Állítgattam a biosban már mindent, sehogy sem akar jólenni :\ Külön külön müködnek együtt viszont nem hajlandóak...
  • dara
    #2259
    Mi a probléma? A CPU-Z a memóriabusz valós órajelét írja ki, az pedig a DDR architektúráknál pont a fele az effektív órajelnek (pontosabban éppen fordítva, az effektív órajel a névleges kétszerese).
  • ProGabe #2258
    ezt értelmezze nekem valaki pls!



    a ram 2x1 giga Geil ultra,800Mhz-es,4-4-4-8-as latencyvel

    most vagy én értelmezem rosszul ezt a táblázatot,vagy rendesen be kéne állítanom a biosban a dolgokat :)
    még annyi,hogy a Memory lapon a dram frequencyre is 400Mhz-et ír!
  • Solt
    #2257
    Az igen... azért maradok corsair-nél, főleg, hogy így lement az ára! :) Az Ultrát meg megtartom, hátha felmennek a ram árak a nyáron! :))
  • Solten
    #2256
    CSX-el az 1300-at egy Gigabyte P35-el érték el.. :) Nem rossz.
  • Solt
    #2255
    Nem merek már kísérletezni! :) A Geil-em makulátlan, de a P5B-m nem bírja követni! 1066mhz-el alapon, 2.1V-al stabilan tudom hajtani az E6300-at 3.4GHZ-en, ez pedig tökéletes a 8800GT-nek. Reményeim szerint így megúszom az alaplap cserét! :)
  • Bircsike
    #2254
    Erről mi a véleményetek, Kingston DDRII 2048MB 1200 HyperX KIT ?
  • Solten
    #2253
    Inkább ezt javaslom:



    Elég neki a 2.1V 1200 MHz-hez... :)

    És 10k forint... Bestbuy
  • Solten
    #2252
    Tudja. Nézd csak a feliratot.. :)



    Most látom hogy "csak 15k" :OOO
  • Solten
    #2251
    Tekintve az "olcsó árakat" 4GB... A rendszermemória mindig is az op.rendszer és alkalmazásainak a lényeg, egy játék igazából a "vidikártya-memóriájából" él...

    Simán tudna olyan op.rendszert kiadni a "kedves" készítő, hogy 2GB-al villámgyors legyen, csak a giccs meg a hülyeség (mozgó háttérkép, 3d nézetű ablakok) a fontos. Szvsz az "átlagfelhasználó" simán el lesz 4Gigával egy ideig (sőt 2-vel), ha lehet hinni a híreknek a köv. windows (windows 7) már kissé "csupaszított" lesz, kihagynak belőle egy rakás baromságot szerencsére (nem lesz benne IE pl.).
  • Solt
    #2250
    Nekem az lenne a lényeg, hogy azt az 1066 mhz-t tudja 2.1V-on! Szerinted? Ha bírja, akkor nem kell lapot cserélnem...
  • Solten
    #2249
    Szvsz aki ilyet vesz bőven megkínálja 2.3-al.. :)
  • Bircsike
    #2248
    Tisztázzuk. Az utóbbi időben ment a vita rendesen arról hogy 2 3 vagy esetleg 4 Gb-ra van-e szükségünk. Kérdem én, hogy ha a következő 1-2 évben megjelenő játékokra szeretnék memóriával felkészül akkor mennyit ajánlotok a gépbe? Tudom hogy a 32 bites rendszer csak 4 gb-ig ismeri fel beleszámolva a videókariét is. De ez nem mehet így mindig hiszen 3-4 év múlva már a 2 gb is kevés lesz. Mit kéne tenni szerintetek, vagy mi lesz a jövőben szerintetek, mindenki 64 bites verzióra fog váltani?
  • Solt
    #2247
    Ő hány volton dolgozik? Elég neki alapon a 2.1V? :)
  • Solten
    #2246
    Kis fogyasztású DDR2 memóriák még ebben az évben

    "A Hynix bejelentette 1 gigabit kapacitású DDR2 chipjét, amely a 800 MHz-es effektív órajelet és a standard időzítési értékeket mindössze 1,2 voltos üzemfeszültségen éri el a szabványos DDR2 memóriákra eddig jellemző 1,8 volt helyett. A Hynix elsősorban mobil eszközökbe szánja ( ) kis fogyasztású, 66 nm csíkszélességű lapkáját.

    Az energiatakarékos DDR2 memória ötlete nem a koreai vállalattól származik, még ha az elsők között is jelenik meg a piacon ezzel a termékével. A memóriaszabványok gondozásáért felelős testületnél, a JEDEC-nél már hosszabb ideje előkészületben van az LPDDR2 (Low-Power DDR2) szabvány, amely a korábbi DDR2-vel órajelek és protokollok tekintetében kompatibilis lesz, azonban a feszültség csökkentése kisebb fogyasztást eredményez, a gyártástechnológiai fejlesztésektől pedig a továbbiakban az LPDDR2 chipek teljesítményének (órajelének) növekedését is várják."

    Nah, jöhetnek az ilyen desktop memók, de akkor a ddr3-nak befellegzett (?).
  • Solt
    #2245
    Nézz be a tuning topicba, elég érdekes dologba ütköztem! :)
  • Solten
    #2244
    Elég érdekes, de elvből lehetséges. Az Ultra-k nagy része Elpida chipes, de vannak "egyébbel" is "megáldottak" (aeneon, powerchip pl..)
  • Solt
    #2243
    Sziasztok! Létezhet, hogy a Geil Ultra 800mhz alapon elmegy 1.8V-on, de akár már 860mhz-en is kevés neki a 2.1V?
  • csipasz144
    #2242
    Sziasztok!

    Az lenne a gondom, hogy van 2 giga Kingmax DDR2 800 MHz-s Ramom...vettem még kettő ugyanolyat. Az alaplapom bírná meg minden, csak az új ram egy oldalas O_O A régi meg kettő, izé az újnak az egyik oldala tök sima, szal nicns rajta ilyen fekete izé...^^"
    Ezzel nem lesz gond? Kékhalál vagy ilyesmi? Lécci segítsetek :(