4322
mit ajánlotok?
  • mycso
    #2441
    Most itt tényleg ennyire hülye mindenki, vagy szövegértési problémáitok vannak????

    "Te azt írtad, hogy egyáltalán nem kell egyformának lennie"

    Picit kijavítalak: ha dc kit akkor az 100%, hogy megy duálban, ha 2 egyforma ram akkor valószínűleg megy duálban (olyan 80-90%), és ha össze-vissza bármilyen ramok akkor is van elég sok esély DC-re.

    Hol is írtam????
  • dara
    #2440
    Nem ugyan azt. Te azt írtad, hogy egyáltalán nem kell egyformának lennie, csak az esélyt növeli az identikusság. Ezzel szemben még az átlag szemnek azonos modulok is eltérhetnek egymástól jelentős mértékben, ami nemhogy a DC-t, hanem egyenesen a működőképességet is lehetetlenné teszi.
  • mycso
    #2439
    ????

    Most leírtad ugyanazt amit én csak más megközelítésből...
  • dara
    #2438
    Egyformákkal illik.
  • Barny
    #2437
    OK.De akkor Dual-ba tud rakni 4 egyforma ramot,nem?
  • dara
    #2436
    Már miért ne menne? A kompatibilitási listában csak azok a modulok szerepelnek, amivel a gyártó le is tesztelte a lapot. Szóval rengeteg kimarad.
  • Barny
    #2435
    Jha es gond az,hogy Gigabyte oldalan Memory Support-ban AENEON-bol csak 667MHZ-es valtozatba van tamogatva ezen a lapon???800MHZ-es valtozat megy?
    800MHZ-esbol 512 MB SS van tamogatva!
    HELP,fog menni?
  • Barny
    #2434
    GA P35 DS3L alaplap
    4x1GB AENEON 800MHZ RAM fog menni Dual Channel-be?
  • dara
    #2433
    Még az azonos chipcsalád sem garancia. Ha a két modulon más a chipek szervezése, akkor lehet a gép sem fog elindulni.

    Pl: K4H560838J-TCCC és K4H561638J-TCCC Mindkettő széles körben elterjedt 256Mib-es chip, a rájuk épülő 512MiB-os modulok mint két tojás. Mégsem fognak együtt menni. Pedig mindkettő Samsung és TCCC és kétoldalas és 3-3-3@DDR400.
  • mycso
    #2432
    Nem!!!

    #2394 ;)

  • Solten
    #2431
    jah
  • Solten
    #2430
    jah
  • MaSzKa
    #2429
    KIT-be venni az biztos megy.
  • mrzoltan
    #2428
    Ezért kell KIT-be venni az biztos megy.
  • Solten
    #2427
    Jó akkor ugyanolyan órajelű, időzítésű, feszültségű memó pár szükséges. Így már megfelel?
  • mycso
    #2426
    Ne kezd már te is......
  • MaSzKa
    #2425
    ja csak akkor instabilitás léphet fel
  • Szabó Péter
    #2424
    Szóval ti sem tudjátok...
    Hm... Na mindegy.
    Azért kösz!
  • mycso
    #2423
    Jajj ne már....

    Tegyük hozzá akkor nagyobb az esélye!

    De nem KELL uyganolyannak lennie!
  • Szabó Péter
    #2422
    Persze alaplap támogatja, én úgy gondolom minden érték egyforma, kivéve a gyártót.
    Illetve egyik 1 oldalas, másik kettő. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy azért majomkodik.
    Kösz
  • Solten
    #2421
    2 tökugyanolyan modulnak kell lennie, alaplapnak támogatnia kell.. Nézd meg CPU-Z-vel.
  • Szabó Péter
    #2420
    Az elvileg KingMax-nak vett RAM-ot Nanya nevűnek irja. Nem értek hozzá...
  • Szabó Péter
    #2419
    Everest, nem Aida. Ja.
  • Szabó Péter
    #2418
    Hali!

    Milyen paramétereknek kell megegyeznie a két RAM-nak ahhoz, hogy dualba menjen?

    Elvileg két 800Mhz-es kingmax-om van, de az aida az egyiket nem annak irja, és nem látja csak sinle channelnek.

    Kipróbáltam minden slot-ba.
    Választ kössz!
  • Solten
    #2417
    Ez már nem rossz, 1.8V-al tudja a 6-6-6-18 időzítéseket (1333MHz).

    Sokat fejlődtek ezek a memók, egyre jobb időzítésük van. Már csak megfelelő ár kell.

  • desigo
    #2416
    Kingmax DDR3

    szépen csökken az áruk...

  • Solten
    #2415
  • MaSzKa
    #2414
    már vittem el :D
  • Solten
    #2413
    Nálad már mi nem volt? Egyszer elmegyek hozzád és eltoljuk az egész vashalmot a méh-be
  • MaSzKa
    #2412
    amúgy ami ott van a képen az volt nálam az összes


    az evo-n a hűtőborda gyárilag hibásan van felrakva az egész konstructció 1 fos mert nem fedi 100% a chipeket mert elhajlik a lemez így semmi értelme a heat-pipenak
  • Solten
    #2411
    A CSX-ben az jó hogy kis feszültséggel is klasszul beéri.
  • Solten
    #2410
    CL4-ben ha 930, akkor CL5-ben az 1100 simán esélyes...
  • Solten
    #2409
    Az egész "ramosdi" (tuning) erősen alaplap és proc. függő. Most lehet hogy valaki a CSX-ből sem fog 1000-nél többet kisajtolni belőle (a ph totyikokban is panaszkodnak a CSX-re) Mondjuk én CL5-ben nem néztem mit tud az Ultra, de 930MHz CL4-ben nem rossz. És dícséret 690-es AMD chipsetnek meg a Gigának :)
  • Solten
    #2408
    Nem, ez valami alien
  • Solten
    #2407
    Nem feltétlen...
  • MaSzKa
    #2406
    ei is geil?

  • MaSzKa
    #2405
    CSX OC az jobb vétel
  • Solten
    #2404
    GeiL DDR2 memóriák -- hárman, párban - vagy négyesben



    Mindig is ezt mondtam ():



    GeIL Ultra 800 MHz 2 GB Dual Channel KIT

  • Morphin
    #2403
    nemtetszik az alu, bár ha a kezembe nyomná valaki ingyér,akkor lehet megtetszene 1 pillanat alatt
  • MaSzKa
    #2402