4322
mit ajánlotok?
  • tom36
    #3361
    Gigabite GA-MA790X-DS4
  • tom36
    #3360
    ezt én se értem teljesen mer az 1. és 3. port csak 800 hz ig engedi de atol fügetlenül 1066 on ment bene az uj ramom (persze dupla ojan meleg volt min a másik ami meg 800 on megy) meg a bios-ban is probáltam a 2 singl mod ban meg h dual single vagy mi
  • gurubefree
    #3359
    Megmondanad milyen alaplapod van ??
  • tom36
    #3358
    probáld ki az EVEREST-et azt aban meg tod nézni a ramod kihasználtságát meg esetleg a hömérsékletét is (max kézel nézd meg), mer lehet h csak túlmlelegszik vagy a tápod kevés már meg akár a haverodnál is kiprobálhatod a ramot hátha jo nála azt akor a gépedben van a gond és nem a ram ban
    Biztos van aki nem ért egyet ezekel de ki lehet probálni hátha segitt.
  • MR ME
    #3357
    a fogyasztással ne foglalkozz mert elenyésző
    ezt az 1066os dolgot meg nem egészen értem, ha 1066os mellé beteszel 800ast akkor mind a 4nek 800on kell mennie, ha olyan portba teszed ami nem bírja az 1066ot akkor meg főleg nem mehet annyin :)
  • tom36
    #3356
    üdv
    nem tudná valaki megmondani hogy egy DDR2 es 2GB-os 800 ill. 1066 Hz en müködö ram menyit fogyaszthat külön külön
    meg hogy lehet viszaálitani a Hz et mer bios ban hiában korlátozom 800 ra akor is az új ramom 1066 on megy (mind a 2 ram 1066 hz es, ugyanojan tipus és gyártmány) ,még ha más port ba is teszem ami max 400 vagy 800 hz en tudná kezelni akor is 1066 on megy a régebik meg nem akar 1066 on müködni valamiér (lehet h hibás v átvágtak a boltban ? )?
  • ricska
    #3355
    Sziasztok!
    Hát..nem is tudom hol kezdjem..
    Az utóbbi időben a gépem elég furcsán kezdett el viselkedni..minden játéknál lefagyott, de úgy, hogy a képernyőn nem láttam semmit, szürke volt. Memóriaproblémára gondoltam, és szerintem igazam is lett. 2×512 MB memória van a gépben és a Memtest mind a két modulnál hibákat észlelt..kérdezem én..ez lehetséges hogy mind a 2 hibás? Nem a gép lőtte őket ki valahogy? Mert ma szereztem memóriát de félek ha berakom azokat is elcseszi.
  • lamerrichard
    #3354
    Hello.

    Szerintetek ez jó RAM?
    GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT
    22k-ért?
  • Atreus
    #3353
    Itt is megkérdezem hátha...
    Van egy Fujitsu S. Amilo Li1718 laptop amiben memóriát kellene bővíteni mert csak 1GB 667Mhz-es van benne. 2 vagy 3GB kellene. Támogat ez a típus 2-nél több ramot? Működhet 2GB-os modullal is? Csak mert a manual szerint max 1GB-os modult támogat. Bios verzió 1.90
  • ppk
    #3352
    köszi ;-)
  • czky
    #3351
    A ramok: Aeneon 1gb ddr2 800mhz 5-5-5-12-es késleltetésűek, újonan nem érnek darabonként 3 ezret se.
    A tápon meg az a tekerő ventiszabályzónak tűnik.
  • ppk
    #3350

    Hi!

    na az úgy vót, h "találtam" ien faja cuccokat, ki kellene deríteni, h kb mennyit érnek, mert sajna a RAM nem jó az enyémbe, a középső lyuk 4mm-ert arrébb van, a táp az meg remélem jó lesz, de a tápon az a tekerő miaszar . . . vmi venti sebesség szabályzó? :-O

    Szóval aki tudja a márkákat, és h mien RAM ez, meg mennyit ér, az leírhatná, nehogy átbasszanak a számgép boltban :-) be akarom cserélni. 2db gigás ram, ha a papírnak lehet hinni





  • kalapos
    #3349
    2gigára vagy max 3 gigára
  • Solt
    #3348
    És mennyire szeretnéd bővíteni?

    Mellesleg megjegyzem, semmi értelmét nem látom... ne várj tőle érezhető gyorsulást...
  • kalapos
    #3347
    2*512 ddr2 dual kit
  • Solt
    #3346
    Mennyi memória van benne most?
  • kalapos
    #3345
    Ha megtehetném néznék másikat de egyenlőre ez marad.
    Szóval max 4 Gb max 600 mhz en.
    Köszönöm
  • Solten
    #3344
    "max. 4GB DDR2 600/533/400 nem-ECC unbuffered memória támogatása"

    Hejj-hejj, ugy erzem inkabb nezzel egy uj lapot is ha van ra modod. Ez mar nagyon antik.
  • kalapos
    #3343
    Hello.
    EZ
    az alaplapom.
    Tehát akkort max 600 mhz-eset bír el?

    Memóriábol a kingstone és kingmax közt gonolkodom.Érdemes ezekből venni?
  • Solten
    #3342
    Hello.

    1. 800 CL4/1066 CL5, felteve ha tamogatja az alaplap.
    2. Inkabb az a kerdes melyiket nem erdemes megvenni, sok marka kinal jo termeket.
    3. 1-es kerdes, milyen alaplapod van pontosan az a kerdes.
  • kalapos
    #3341
    Hello.
    Memeória bővítés elött állok de mivel nem igazán értek hozzá lenne néhány kérdésem ami gondolom nektek alap.
    1-Az alaplapom ddr2 es memóriát használ és az mindegy hogy milyen órajelüt veszek?(pl:1066mhz es és a 667mhz es is működni fog vagy van valami határ ami fölött az alaplapnak mindegy hogy milyen?)
    2-Márkák közül melyik a jobb?Láttam van többféle:kingmax,kingstone,corsair,stb.
    3-illetve van e valami határ aminél többet nem tud felismerni az alaplap(tudom nem teljesen ide vágó kérdés de taln tud valaki rá választ)

    Előre is köszönöm
  • Quki
    #3340
    szerintetek vegyek még egy CSX CEC memóriát (1066) 2x1 gigásat a másik kettő mellé...vagy vegyek két 2gb os geil ultra ramot?
  • Solten
    #3339
    OEM zacsinal nincs környezet-barátabb:

    - no papir, nem hal meg a fa
    - visszaviszed a zacsit, hogy újabb OEM cuccot tehessenek bele (recycling)

  • tmisi
    #3338
    Még mindig jobb mint az OEM zacskó.
  • Solten
    #3337
    Elsőre nekem is a tojástartó ugrott be... (volt anno egy anus deszkám, csomagolása kimerítette a "green" fogalmat.. újrahasznosított papírba csomagoltak mindent, tök fapad volt az egész... )
  • tmisi
    #3336
    Újrahasznosított papír? Amiből a WC papír meg a tojásrekesz készül?
  • Solten
    #3335
    Geil Green: link





    Vakul a földműves, mint minden green marketingnél...
  • Solt
    #3334
    Ebből van korlátlanul, és ráadásul ingyen van! :D Fel a fejjel... ;)

    Na off vége, sok sikert! ;)
  • duracellmumus
    #3333
    köszi az együttérzést:(
  • Solt
    #3332
    Ugyan, ez a legkevesebb! :) Szar érzés amikor az ember meg van szorulva... tudom én! :)
  • duracellmumus
    #3331
    köszi az infót.
  • Solt
    #3330
    PH-n jóval jobb áron el tudod adni...
  • duracellmumus
    #3329
    ELADÓ kingmax 4x2GB DDR3-as ram 1600-as tempóval és 7-7-7-20 időzítésekel. amikor vettem 110-e volt most kb 80-e. én odaadnám 40e ért garival, kipróbálhatóan... bocsi az apróért...
  • zsivko
    #3328
    azért köszi, de szerintem veszek egy új alaplapot
  • MR ME
    #3327
    hát ha a gyári oldal 800Mhz-t ír akkor valszeg csak annyit tud
  • zsivko
    #3326
    kikerestem és nem valami érthetö volt a leirás. mert a 800mhz-ig volt a táblázat, de a táblázatban szerepelt 1066mhz corsair is. de az nem volt tiszta a dolog mert megnéztem és az a ram valami tulhuzot volt.
  • MR ME
    #3325
    lapod pontos típusát keresd ki a gyártó oldalán és megtudod h mit tud :)
  • zsivko
    #3324
    azért mert a proci gyenge és tuningolt, de most veszek 5400+ black edition és egy Cooler Master HAF-ot és valami valami komoly ddr2 ram kéne és azért kérdeztem.
  • MR ME
    #3323
    miért nem osztod vissza a ramokat h ne legyenek ennyire túlhúzva?
  • zsivko
    #3322
    szeretnék ramot venni van egy nForce 590 sli s4-em és az lenne e kérdésem hogy 1066mhz ddr2 ram belemegy-e? Mert szegény 800mhz ramom már 940mhz megy és nem nem tudom meddig huzza.