4322
mit ajánlotok?
  • lamerrichard
    #3441
    Hello.

    Azt szeretném kérdezni hogy ez a RAM jó-e, mert most szeretném venni a gépemet.
    Corsair 4096MB Memory Kit (2x2048MB) DDR2 PC2-8500 1066MHz 2x240pin DIMMs

  • tmisi
    #3440
    Bár ilyen gépbe jobb illik, szerintem felesleges (egyelőre), mert nem vennéd észre a különbséget. Kivéve ha tuningolni akarsz, mert akkor jobb kell mint a Kingmax.
  • Wanted
    #3439
    Hi!
    Memória cserén gondolkodok.
    Szerintetek érdemes a jelenlegi CL6-os Kingmax ramjaimat gyorsabbakra cserélnem?

  • Solten
    #3438
    Tovább gyűrűzik az Elpida Hyper ügy

  • Dobronski
    #3437
    Restart segített.
  • Dobronski
    #3436
    Király.Megcsináltam az orthost,kikapcsoltam a gépet,mert gondoltam visszaállítom alapra.Bekapcsolom.Semmi.Elem ki.Start.Most elindult minden alap,csak az a gondom,hogy minden cooler 2900rpm-en szaladgál..mit csin.?
  • Dobronski
    #3435
    6 perc orthos után cpu 60fokos a magok 70 körül a hűtő 2900rpm:D
    Majd újrapasztázom,csak 2 napig bírja alacsony hőfokon:SPedig ilyen 10% ezüst pasztám van,de fos.Mind1.A core voltage-t állította 1.36-rol 1.38-ra automatikusan.De lehet visszaállítom,még nincs új procim,meg tökéletesen megy minden játék.
  • Dobronski
    #3434
    Köszi!
  • Solten
    #3433
    Az alapon 200. Tehat ha 13-as szorzoja a procidnak, es a HT: 1000 MHZ (5x), akkor az "FSB"-t emeld 215-re; igy a memo nagyjabol 800-on fog porogni a proci meg 2800 MHz-n. Utana futass Orthos/Prime 95 tesztet hogy stabil-e. Ha nem, egy hangyanyit emelj a CPU V-on.



  • Dobronski
    #3432
    Hmm...király.Szóval mennyivel kell megemelni az FSB-t?13x3 elég?Azaz 3-mal?Vagy lehet 5?
  • Solten
    #3431
    Nyert. A 13-as szorzo miatt nincs 800-on. Kicsit megpockolod felfele az "FSB"-t, es no a proci orajele meg memoriae is.
  • Dobronski
    #3430
    Bocs a sok postért de nem vagyok vip.Szal..
    "This is the case of Athlon 64 X2 5000+. As it works internally at 2.6 GHz multiplying its HTT clock by 13x, it can access memory only up to 742 MHz and not 800 MHz."Pont jól jött.Az meg hogy váltakozik valszeg a Cool n' Quiet miatt van.Kikapcsolom bios-ban.
  • Dobronski
    #3429
    Vagy ez valami energia takarékosság?Mert everest alatt ramonként 373 mhz-et ír.
    Írási sebesség:CPU CPU Clock Motherboard Chipset Memory CL-RCD-RP-RAS Write Speed
    Athlon64 X2 5000+ 2600 MHz Gigabyte GA-MA74GM-S2 AMD740G Dual DDR2-746 5-5-5-15 CR2 7271 MB/s
  • Dobronski
    #3428
    Ja,és cpu/5 és cpu/7 között ugrál
  • Dobronski
    #3427
    Sziasztok!Lenne egy gondom!Vettem még fél éve egy geil 2x2gb 800mhz kit-et,de valamiért cpu-zben azt írja,hogy 150-370mhz között ugrál.Mit tegyek?
  • tmisi
    #3426
    Nekem sem volt benne a CSX, kellett is rá a BIOS frissítés hogy hibátlanul menjen.
  • Solten
    #3425
    Patriot Launches AMD Black Edition Ready DDR3 G Series

  • Inquisitor
    #3424
    Szerintem Patriot ha egy árban vannak és adnak rá 5 év garit ...
  • norbi56
    #3423
    Van 2x1GB CSX 1066mhz CL5 mem,semmelyik webshopon nincs már csak 800-as vagy 20 ezerért 2x2giga az meg drága mert kingston,geil van 15ért is már 4gb,ha veszek 2x1gb kingston hyerx 1066mhz CL5-öt akkor működni fog rendesen?
  • Trickster
    #3422
    Szisztok. Aza prblémám hogy kölcsön volt a gépem. Most hogy visszajött iszonyatosan ciripel benne valami. Több mint gyanús hogy a memória. Már tettem bele másikat akkor is csinálja. Esetleg valakinek lenne valami tanácsa?
  • Solten
    #3421
    "Amúgy ha olyan RAM-ot veszek ami nincs benne az alaplap kézikönyvében, az gáz?"

    Nem. De a kezikonyvben felsoroltakkal tuti mukodik...

    #3420: Hi. Tuning, csak ugy lesz 1333-as orajel...

  • potyi21
    #3420
    hellotok! miert nem kepes a 1333 -at tudo lapban menni a 1333 -as corsair ram menni 1333 -on ? csak 1066 on ? amugy a proci is uj, intel 3.00 ghz dualcore ! fsb t kell feljebb tolni ? de akkor a procit is hajtom!!
  • Hirohyto
    #3419
    Amúgy ha olyan RAM-ot veszek ami nincs benne az alaplap kézikönyvében, az gáz? Találtam Crucial memóriákat, csak jó lesz ebbe(ASUS M2N-SLI/Amd)
  • tmisi
    #3418
    Crucial.
  • vénfarok
    #3417
    Sziasztok! A 3 ram közül melyiket vegyem?

    1. Patriot 4GB DDR2 800 kit CL4
    2. G.skill 4GB DDR2 1066 kit CL6
    3. Crucial 4GB DDR2 800 kit CL4
  • Hirohyto
    #3416
    A supertalentre amúgy azt írták, hogy megbízható amcsi cucc, de a memójukat csak egy darabig lehetett kapni. Rossz kritikát nem olvastam róla... Ha esetleg valaki tudna vele kapcsolatosan valami konkrétumot mondani, azt megköszönném! Mert találtam az én meglévő 2Gigám mellé, még kettőt, és azért gondoltam utánakérdezek, még mielőtt legalább dupla annyiért vennék 4 giga más ramot(és lehet hogy feleslegesen)
    Előre is kössz!
  • tmisi
    #3415
    Kézikönyvben és az alaplapgyártó oldalán nézd meg, mit támogat a lap. De a különféle RAM-ok nem épp egészségesek, mármint a teljesen különbözőek. Nekem anno volt így, de ott ilyen value RAM-ok voltak, nem egyformák, de mindegyiken Sammsung chipek dolgoztak.
  • Hirohyto
    #3414
    Persze én sem kidobásra gondoltam, de amíg nem húzom a memóriát, addig szerintem a kettő elmegy együtt, anélkül hogy gebasz lenne.?
  • rvn
    #3413
    Ne dobd ki. Rakd be mellé a crosairt:)
  • Solten
    #3412
    Hi. Super Talent noname?? Ne viccelj... Az a legegeszsegesebb itt is mint az italnal: legjobb nem keverni...
  • Hirohyto
    #3411
    Hello!

    A gépemben eddig van 2x1GB 800MHz-es Supertalent memó. Kicsit onname, problémám nem volt vele, viszont szeretnék még 2x1GB memót(CORSAIR TwinX 2048Mb DDR2 800Mhz KIT CL4) venni a gépbe, viszont nem tudom hogy érdemes lenne ezt a SuperT memóriát kivágni, és a helyére is ugyanolyan memóriát rakni mint amilyet most vennék, vagy így is elmegy vegyesbe?

    Előre is köszi!
  • duracellmumus
    #3410
    válts 64bit-re! különben nem tudja kezelni az oprendszer(memóriacímzés miatt)...
    szeritem lehet optimalizálni a rendszert bios/op területen...

    -először tiltsd le a virtuális memóriát a vincsin!

    -lőj le minden fölösleges dolgot a biosban: com, lpt, ide, onbordlan/hang

    -lehetőleg ne egy más alá dugd satán a vincsit és dvd-t...

    nézd meg hogy javult e valamit a helyzet...

    egyébként jelent gyorsulást a több ram. amikor 2*1gb-ről váltottam 4*2GB-re majd be s...tam, persze miután letiltottam a virtuális memóriát....(64-es vista)
  • norbi56
    #3409
    32bit XP max 4gb ramot észlel vga rammal együtt,tehát neked 3,5gb ram-ot észlelne ha jól tudom.
  • bodajoci
    #3408
    5.5.5.15-ös, legalábbis a kingston honlap szerint.
  • CroftManor
    #3407
    Hi
    Mit tudtok mondani erről a ramról? érdemes venni két iylet? Van ára! :D
  • Gascan #3406
    Sziasztok.. Win XP professional 32bit rendszerem van... az lenne a kérdésem, hogy szerintetek segitene ha 6 ezer forintért vennek még 2x1GB ramot - A-DATA DDR2 800 CL4 Extreme Edition

    Főként azért gondoltam, hogy szükség van rá, mert olyan játékoknál, mint pl. az Armed Assault 2 nagy területet néha elég lassan olvas fel. A több memória segithet ebben?
  • Solten
    #3405
    Eleg jo ha CL5-os.
  • tmisi
    #3404
    Mivel egy hasonló faxa 2GB-os kit min. 10 ezer, ezért simán.
  • bodajoci
    #3403
    Mennyire éri meg ez a cucc?
  • xido
    #3402
    Ide is bekérdezek,akkor végig rágnám amit tudni szeretnék:)
    Adott egy 3*2g tripla csatornásként összecsomagolt modul kit..
    azok így 3an együtt alkotnak tripla csatornát,tehát ha csak 2*2-t használ az ember,az dual lesz...?...