33
Pont hibás hardvert vettem!!!
  • Sub
    #33
    Maxtort! A Quantum helyett ez van! És szerintem ez a legjobb!
  • Gerry
    #30
    Sajna van egy bizonyos Quantum széria, a 4.3-tól a 20GB-osig, amin ugyanaz a vezérlőchip van, és az rendszeresen produkálja ezt a cirkuszi mutatványt, az egyik cégnél, ahol gépeket szerelünk össze, már 19db (!) ugyanúgy kipukkant vezérlőhibás HDD van... Ja, ebben még azok, amik gariba vissza lettek vive, azok nincsenek beleszámolva, azzal együtt kb 30-35 ilyen eset volt...
  • SoftFX
    #29
    Ez igen...Képzeld el ha a gépházban van benne a winyó és csak 10 perc múlva veszed észre, hogy ég az egész gép...:)
  • Zozo76
    #28
    Vegulis mi mehetett tonkre benne? Marmint az enyemben? Se BAD sector, se semmi...
  • PeTTi
    #26
    Azért nem kell annyira félni.Két dologra kell figyelni.Az alaplaphoz hozzáillő bios ,aminek frissebb a dátuma mint ami be van égetve.Ja és nem akkor szokták csinálni amikor éppen villámlik.
  • Zozo76
    #25
    Azert nem veszelytelen dolog...
  • Zozo76
    #24
    Elotte aze' megnezem a haverom 60GB-os vinyojat, mert ha nem muszaj nem frissitek... :)
  • Pheel
    #23
    Márpedig akkor frissítened kell. Nem egy ördöngősség amúgy.
  • Zozo76
    #22
    Petti: A Quantum az bejott, de csak 13GB.

    Viszont megoldodott a problema. VEGLEG BEDOGLOTT !!!

    :)

    Most egy 60GB-os Maxtort szeretnek venni, viszont van itt egy marha nagy problema: 1998-as BIOS van a gepemben ugyhogy nagy eselyem van ra hogy nem fogja kezelni. A BIOS frissitestol meg marhara felek.
  • PeTTi
    #20
    IGEN !!!!!
    Mernék fogadni a te winyód QUANTUM és az is majdnem biztos hogy ez a 30 G tipus.
    Tévednék? (Jó esély van arra hogy nem ,mert én már kettővel találkoztam)
    Ez egész biztosan rendellenes müködés.Ha van garancia akkor ezt el kell fogadni.Nem csak a bad sector lehet hiba.
  • Zozo76
    #19
    Azert leirattam mindent CD-re...
    De olyan 99% hogy melegedes miatt van.
  • Zozo76
    #18
    Na, a napokban furcsa dolgokat muvelt a vinyom:
    el kezd egyszercsak kerregni mintha a fejek ide-oda vagodnanak belul. 1-2 masodperc utan elhalkul a kerreges, majd a Windows kozli hogy nem lehet irni a lemezre (kek kepernyo kozepedte)... A gepet ujrainditva nem ismeri fel a BIOS a vinyot, ugyhogy arra is gondolhatna az egyszeri felhasznalo hogy oke be fog dogleni. DE NEM. Kicsit varva, a gepet ujra bekapcsolva minden megy szepen ahogy kell. A vinyot tesztelve egy SMART programmal kiderult hogy semmi gond nincs, a kritikus ertekeknek meg a kozelebe se megy. Nincs BAD szektor se rajta. Ugy nez ki rajottem miert csinalja ezt a dolgot idonkent: felmelegszik!
    Most egy kis asztali venivel nyomatom ra a levegot, hideg mint az allat. Persze megemeltem, hogy alul is hutse. De miert melegszik ennyire? Ha nem hutom, de gepen kivul van akkor is lekapcsol.
  • macro
    #17
    Nem akarlak tovább idegesíteni, de nálam 566MHz proci 700-on +384ram + geforce2MX400 és minden megy tűn. Medal 1024*768 és minden full-on vagy on-on. vagy 32bit.

    Megjegyzés:Talán 32Mb videókártyát kellett volna venned mert annak a memoriája gyorsabb.
  • Sman2
    #16
    Hogy a fenébe akad...
    Gyengébb gép is visz mindent...(MOHA 1024 maxon)
    (800MHz+128MB+Gef 2).
    Hogy lehet, hogy jobb vga-t mikor a GeF 2 is elég jó kell, hogy legyen egy Asus TNT 1 -nél...
  • CybearBoy
    #15
    Vegyél bele ramot, meg egy jobb VGA-t, auzán jó gép lesz az. :)
  • Sman2
    #13
    The Zsenyka: Jó a történet. Kivételek mindig akadnak (elvétve, csak szemszög kérdése :).

    Kevinke: Ez is elöfordul...Na most gondoljatok bele, hogy sokáig sporolsz valami jobb cuccra (legyen új és menő) aztán egy szart kapsz a pénzedért, pedig te kipengetted az eredeti, hibátlan, megbízható termék árát...:(
  • Kevinke
    #12
    De!
    Csak annyira titokban tartom, hogy még én sem tudok róla!

    Na erről ennyit! Nem ez a topic!
  • crx
    #11
    Hát nem vagy milliomos?????
  • Kevinke
    #10
    Ha szólt volna már milliomos lennék, és olyan gyors lenne a gépem, hogy utól sem érném! :)
  • Borg
    #9
    Most képzeld el, ha szólt volna mielőtt leesik...
  • l3alF1aKe
    #8
    azt a betyármindenit..micsoda történet-)
  • Kevinke
    #7
    Még egy történet, igaz ez nem velem történt meg!
    Naszóval: Haverom vett egy Abit Geforce 3 ti200-ast!
    Gondolta frankó lesz nyomni rajta a game-t!
    Hazavitte és amikor kivette a dobozból a hűtőventi szó nélkül leesett róla!
  • TheZsenyka
    #6
    Azért előfordult már egy párszor, hogy indokolatlanul szidták anyámat:

    Nemrégiben történt, hogy két arc berongyol a boltba, hogy vegyem vissza a FOS CELERONT AMIT ELADTAM nekik, és különben is mekkora szemetek vagyunk hogy gagyisztikus cuccokat adunk el.

    Hamar rekognizáltam hogy hogy kicsit meghúzták a cuccost (órajel 100-on). Mondom mi a pálya, erre ők: JAAAAA, NEM MEGY HÚZVA, AKKOR EZ SZAR...

    Menjenek a picsába.
  • Sman2
    #5
    Ez is szép történet...:)

    Szerencséd volt, hogy a szervizes elött is döglödött, mert általában pont a szervizben megy rendesen, és téged meg hülyének néznek , hogy visszaviszel egy jó kártyát...
  • Kevinke
    #4
    Régebben vettem egy noname GeForce 2 MX400 vidkártyát.
    Tehát: Hazviszem (virul a fejem mert van végra vidkártyám "normális"!) Régi kártya ki, új be.
    Winfos indul, na mondom gizda eddig műxik!!!
    Driverek fel, újraindítás
    Winfos nem jön be------
    Reset-----
    Winfos műxik :))
    Minden gizda, de semmi sem indul, el!
    Új detonator
    Műxik!!! Q3 elindul, de kilép Arrghh!!!
    Visszaviszem a szutyok boltba, az eladó köcsögöl, hogy ugyan mi baja lehet!
    Mondom neki nyomassuk be egy gépbe!
    Köcsög hátraviszi a szervízbe benyomja gépbe
    bekapcs, műxik! ÉRDEKES
    Max Payn elindul
    nézek ki a fejemből
    már elkezd köcsögölni a szervizes, erre szétesik a kép, majd kék halál :))) (röhögök mint állat)
    új driver----
    el sem indul a winfos------
    Erre aszongya a köcsög a kártya hibás, levásárolhatom, az árát, mert másik nincs!
    Mondom neki ááá vissza a cash
    nagynehezen ráveszem, és beszól valami olyasmit, hogy ez nem kölcsönző!
    ANYÁD!!!
    Na mindegy money megvan :) kártya nincs :(
    többet nem mentem oda!

    Hú ez aztán szófosás a javából! :))
    igaz ezért van a fórum!
  • Sman2
    #3
    Az én új 128MB DDR-Ramjaimmal semmi gondon nem volt (új gépvásárlással) és más ramokkal sem. De egyszer a testvérem ideadta a 128MBSD-Ramját...az szar volt...azért adta :)

    Olvastad az 1. hozzászólást!
  • Zozo76
    #2
    En minden gepvasarlasnal szivtam meg a rammal.

    Mindegy hogy uj geppel, vagy csak bovitem, szinte biztos hogy szar ramot kapok... :)
  • Sman2
    #1
    Hali...

    Előfordult már olyan, hogy "Pont egy hibás hardvert vettél"...

    Ha igen írd le hadd csodálkozzunk, valamint azt hogy hogyan oldottad meg...

    Akkor kezdem én:
    Elhatároztam hogy az egyik Számítástechnikai kiállításon a BNV-n veszek a Genius standjánál egy Genius G-16-os hangszorót és egy Genius Netscroll egy-görgös egeret (no meg hozzá egy Genius egéralátét is dukált), mert ott olcsóbb volt mint a boltban...

    Aztán jött a meglepetés:
    A hangszoró a mai napig jó, annak semi baja.
    De: az egérrel ott szívtam ahol tudtam...
    Olcsót akartam tehát nem a díszdobozost vettem meg (lemezzel), hanem a szimpla kisdobozost (lemez nélkül, az egér ugyan az mind a kettőben) kb 2000Ft-ért...
    PS/2-es egér két gombbal jó volt, de a görgö rajta szar ill. hibás volt. Elöször azt hittem csak azért ugrál az intéző scroll sávsa föl-le mp-enként ha meggörgettem egy kicsit a görgöt mert nincs hozzzá gyári progim (pedig a windows-ossal is kellett volna menni-e)...
    Az egyik barátomnak ugyan ilyen egere volt (lemez nélküli szimpla dobozos) azzal a különbséggel, hogy müködött...
    Egy másiknak meg díszdobozos, lemezzel. Ezt elkértem de ezzel se ment...
    És mivel a hely ahol vettem Pesten van (asszem) nem volt értelme egy 2000FT-os tétellel rohangálni a garival...

    Megoldás: nem használtam a görgöt...
    Aztán lecseréltem egy A4Tech Winbest 5-re (2 görgö, 5 gomb), testvéremnek is ilyenje van és megtetszett, szuper...(látszik már nem bíztam a márkában)...

    Végül is jelenleg egy LG optikai egeret ("kamerás", 1 görgő, 3 gomb, Jó kinézet, érdekes fényeffektek...)...
    Ez tökéletesen megy, de a CD-n a driver nem működik/rakja fel...
    Egy másik gyereknek is pont ilyenje van, és nála sem megy a driver...

    Kicsit hosszú lett...:)
    Tanulság: Vagy az egér hibás, vagy a driver, vagy mindkettő, vagy egyik sem (ez ritka)...nem általánosítok!