103
Tanácsot lécci mosógépvásárláshoz...
  • Borg
    #23
    Én csak a Zanussiról hallottam rosszakat. Azt a románok szerelik össze, ami állítólag hagy némi kívánnivalót maga után..
  • szakember
    #22
    Olvastam, hogy állítólag a Whirlpool +10 ropiért 5 év garit vállal.
    Ha ez igaz, akkor az király! Majd rákérdezek...
  • Punkerwork
    #21
    akkor 1:1? :)
    tökéletes dolgot nem lehet várni, minden elromolhat (ami meg enm azt elintézik a gyártók, valamiből nekik is élni kell...)
  • barret
    #20
    Nekünk is Whirlpool van felültöltös 6 éves,és döl a víz belöle(szimeringes)Amúgy semmi baja:) Alá egy rongyot,aztán hagy menjen!
  • Punkerwork
    #19
    tesóméké 5 éves, anyámé meg kb féléves
  • Borg
    #18
    Nekünk is az van, felültöltős. Több mint 1 éves (még kalgont se használunk:D) és semmi baja.
  • szakember
    #17
    Régóta van nektek?
  • Punkerwork
    #16
    Whirlpool-al nem volt semmi bajunk.
  • szakember
    #15
    Sziasztok!
    Most szeretnék mosógépet venni, de nem nagyon értek hozzá...
    Kinéztem egy Whirlpool AWM 6102-es mosógépet, de nem tudom eldönteni, hogy jó-e. Nincs véletlenül vkinek tapasztalata Whirlpool mosógéppel? Állítólag vigyázni kell vele, de nem tudom milyért.
    Nagy segítség lenne, ha küldenétek véleményeket különböző típusokról.
    Köszi!
  • Hangianix
    #13
    Bosch-nal egy gond van, valami elromlik, kijon markaszerviz es a gatyad ra megy. 40k-tol kezdodnek a javitasok.
  • Air
    #12
    En csak azt tudom ajanlani, hogy ne eloltoltoset hanem felultoltoset vegyel! Sokkal jobb a felepitese, kisebb helyet foglal. Olyat vegyel aminek 1000-es a centrije, a mosasi hatekonysaga A vagy B, centrije B vagy C osztalyu, 5 kilos nem 4,5-es es minnel kevesebb a viz- es aramfogyasztasa. En Indesit WT100-at vettem 2 hete. Es tokeletesen meg vagyok elegedve vele.
  • crx
    #11
    Én is csak azt tudom ajálani amit már tapasztaltam a testvérem mis hasonlo cipoben járt és mit ad isten pont Zanusit vett de a mai napig nem bánta meg.Franko!!!
  • zord
    #10
    ...köszi :)
    elültetted bennem a mégegynapotrászánokéskeresek egyBoschmárkaboltot magot.

    okés, majd alkudok:
    dikkmá' aggyad olcsóbbé' mee ledzsallak he..

    így jó lesz? :)
  • zord
    #7
    Na még egy kis info :)
    A Vesztern Sziti Szenter mögött van egy AEG márkadiszkont (van ilyen szó vajon?!), kicsit kell gyalogolni át az úton, de a nagy piros betűk látszanak...
    Ott van mosógép, mosogatógép, szárítógép, sütő.
    Az van ráírva mindre, hogy használt! Pedig teljesen újnak látszanak. (gondolom 2-3-5 hónapot használt import cucc) DE! A legolcsób mosógép is olyan 150.000Ft volt... És egészen 400.000-ig ment fel.! Ott nem is időztem sokáig :)
    Más: úgy vetten észre, hogy a Vesztern-ben levő Médiában van a legnagyobb választék! Az Árpád-ban, Europarkban levőben kevesebb cucc van...
    Viszont most a ElectroWorld is reklámoz 'olcsó' mosógépeket. Érdemes azt is megnézni esetleg: 60.000-től fölfele.

    Na most ennyi jutott eszembe, jöhetnének még az észrevételek ám...

    (az Index-en levő mosógépes topikot olvastam, de gyorsan kihalt. amúgy tanulságos...)
  • zord
    #6
    Akkor a Ferenc krt-nál (kábé az Néprajzi Múzeummal szemben van egy Whirlpool mintabolt/bemutatóterem, és ott is volt néhány gép... Újabb típus, felültöltős, olyan iszonyúszép kékes gombja van, de mindezek ellenére jól néz ki. Az is olyan 100 rugó körül van, és elég sok mindent tud. A típusát sajna nem írtam fel.
  • zord
    #5
    Aha...
    köszi a válaszokat.
    Most jöttem vissza egy mosógépkereső körútról, és nagyon megtetszett az AEG (Öko-)Lavamat 41380 update típusú. But sajna az ára a MédiaMárkban 149.990Ft, a József krt 10-12 szám alatt levő Zanussi, Elektrolux,AEG mintaboltban 144.990Ft, de láttam már 139.990Ft-ért is. Szóval drága.
    Akkor volt 41270-es, az egy 10essel olcsóbb (ami, ugye még mindig nem valami olcsó...), de az majdnem uazt tudja, mint a fentebbi. (nincs kijelzője, meg, 'csak' 1200-as a centrifugája).
    Van a 41020-as, az olyan 110.000-120.000 között van, de az már közel sem tud annyi mindent, mint a két fenti. Ezek felültöltős mosógépek, kb. 85*45*60-asak (magasság/szélesség/mélység).
    Volt ott még Zanussi, meg Elektrolux, azok is tök jól néztek ki, de azok túl nagyok voltak. (nálunk most fontos, hogy kis helyen is elférjen...)
    ...
  • Pontius #2
    Zanussi. Az a király
  • zord
    #1
    Sziasztok!
    Légyszi írjatok valami segítséget mosógépvásárláshoz. Kábé 100-120 rugót szánok rá. Nagyjából megvan, hogy valami német márkát vennék, de minden véleményt, tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. Szóba jöhet AEG, Bosch, Elektrolux, Ariston, Indesit, Whirlpool.

    Köszi!