227
  • Rincewind
    #61
    Én sose tartoztam egyik táborba se (Quake vagy UT), mindketővel szívesen játszottam. De azért azt ne akarja senki bemesélni nekem, hogy bármelyik UT motor akárcsak megközelíti a D3-at, mert ez nem igaz. Jelenleg úgy néz ki, hogy mikor kijön valóban nem lesz konkurenciája, annyira topon van technikailag.
  • Laci73
    #59
    itsz gúd :)
  • GregSB
    #58
    Hmm... maybe because our mother language is not English? :D
  • GregSB
    #56
    Tévedsz. Ha megjelenik dúm akkor Ut2003 is mehet kapálni. De ez természetes, a 2 játék megjelenése között majd 1 év lesz!
  • liquid
    #55
    Hááát... a Unreal ugyan valóban nagyon korrekt (meg másra is van kihegyezve) de mutasd meg valakinek a D3 videót, utánna meg akármelyik új Unreal gameplay múvit, és kérdezd meg, hogy melyik néz ki jobban. :-)
  • Laci73
    #50
    Valószínű hogy a játékon inkább egy Resident Evil-höz hasonló hangulat és játékmenet fog átütni, persze sokkal több akcióval és vérrel.
  • Blasta
    #47
    Most jutott eszembe, hogy ha jól emléxem a Star Trek: Elite Force volt az első Q3 engine-s FPS.
    Az meg nem ma volt (de nem is tennap)!!

    Shaman:
    Anno én is így voltam vele. Hiszen az UT több játékmódot vonultatott fel, kifinomultabb volt a grafikája is meg hasonló. Viszont a Team Arena már befoltozta a Q3 "foltjait".
    Ahogy most alakulnak a dolgok, ugy néz ki megint az UT lesz a top egy jó darabig, hiszen kategóriájában nem nagyon készül most trónkövetelő. Lévén a Q4 is inkább single orientáltabb lesz, a többi versenyző meg (pl. Stalker) mind inkább a real dolgokra épít, álá kommandós FPS.
  • Blasta
    #45
    Gratula. Az Undying megérte a pénzét (csak az idétlen főszörny a végén...)
  • Blasta
    #44
    Bizony. Erről én is olvastam! Rendben volt az a game...!
  • Blasta
    #43
    Meg akiknek nem volt netük, se hálókártyájuk, de először tudtak otthon "emberi ellenfelekkel" játszani...
    Mint én...
  • Blasta
    #42
    Várj!
    Grafika miatt senki (legalább is én nem ismerek ilyet) nem nyom végig egy játékot sem, kivéve ha megvette. Ha nem, akkor megnézi, rájön mekkora hent az egész, és visszamegy SOF-ozni meg Ghost Recon-ozni vagy Swat-ozni. Ne mond már, hogy Serious Sam-ből nem volt elég az 2 rész. Nekem évekre pótolta a primitív mész azt lősz hiányomat. Nagyon jó volt, de BŐVEN ELÉG. Az ismerőseim és én is manapság kifinomultabb, és komolyabb játékokra vágyunk. Egy Duke MP-t még megnézni sem volt kedvem. Egyszerübb platform játékok pedig se nekem, se az ism.-ek nem hiányoznak. Felnőttünk és más az értékítéletünk.
    Hiába lesz gyönyörü a Doom3, ha hent lesz a vége, biztos lehetsz benne, hogy rengetegen nem fogják megvenni (most csak az eladási adatokra célzom). És nem csak nekünk változott az értékítéletünk. Azoknak is, akik 12 évesen CS-znek a neten és nagyobb spílerek nálam. Számukra egy agyatlan hent nem jelent semmit, mint fél óra baromkodást...
  • Rincewind
    #41
    Igen a hanghatások azthiszem majdnem mindenhol elvittek valami nevesebb díjat.(valjuk be valóban nagyon ottvoltak a szeren) :)
  • Rincewind
    #40
    Pedig az Undying anyagilag valóban bukás volt! Azonban sehol nem láttam 90% alatti értékelést róla. Tehát nem volt bukás, mert beírta magát a játéktörénelembe, csak éppen nem hozoztt annyit, mint kellett volna (becsületemre mondom, én megvettem eredetiben :))!
    Viszont a fentieknek ellentmondani látszik, hogy készül hozzá egy kiegészítő Family Grave néven. :))
    Tehát akár még kettő is lehet, bár ez egyelőre nem túl valószínű... :(
  • GregSB
    #38
    "A Q1-láz azokat érintett, akiknél kimaradt a doom"

    Na ez egy nagy f@szság. A q1 láz azokat érintett, akiknek volt internetjük, és a quakeworldön keresztül először játszottak tömegesen FPS-t a neten keresztül! (többek között én is)
  • Blasta
    #36
    Ez érdekes. Nem hallottam az Unying fogadtatásától, de a szakmának nagyon bejött minden téren. Nekem is többek közt:-)
  • Blasta
    #34
    A lényeg, hogy nem kell annyi idő, plusz az is előfordulhat, hogy a Doom3 megjelenése elött licencelik az engine-t és már rég dolgoznak a játékon, amikor a D3 még meg sem jelent. Lévén ahoz, hogy full játékot készíts, nincs szükség a Full Doom3-ra! Elég az engine. Az meg hamarabb kész lesz!
  • Blasta
    #33
    El vagy tájolva. Sokkal hamarabb is voltak játékok! Pl. Alice, Heavy Metal Fakk, majd még eszembe jut pár...
  • Blasta
    #30
    Szóval!
    Véleményem:
    Az egész attól függ, hogy mit várunk el a Doom3-tól! Az ID motorjai mindig is frankóra sikeredtek! Anno az UT motorja is remek lett, legalább annyian licencelték az Epic engine-jét, mint a Q3-ét. Tehát az UT 2003 sem lesz szar, ez biztos. (Nemrég teszteltem. Nagyon tetszik a motor is és a játék is)
    Viszont szinte biztos, hogy a 2003-as megjelenés után, a Doom3 motorja egyeduralkodó lesz. Azoknak a cégknek akiknek van zseton a nadrágjukban, tuti válsztás...

    Viszont! Vajon milyen lesz a Doom3? A DOOM 1 és 2 anno egyet jelentett a horror-megagyilokkal! Ez a stílus manapság már csak poén szinten megy el (lásd Serious Sam 1-2), aki komolyan gondolja, azt körberöhögik magasról.
    Az előzetes videókból pedig az jön le, hogy egy iszonyat fosatós, sötétben vagy 80% árnyékban játszódó indoor horror gamét fogunk kapni! A bajom az, hogy ez nem DOOM. Ez ellenkezik az előd által felálított "stílussal".(ha úgy tetszik doom=horror&overkill)
    Nyilván az újoncoknak nem jelent semmit, őket ne is vegyük be a kalapba. De Én az ID helyében más név alatt adnám ki a játékot! A DOOM ideje lejárt. Manapság az FPS piac a realizmus irányába ment el! Ha valaki horror-t vagy sci-fi-t akar kiadni, akkor Undying ill. AvP2 szint alá nem érdemes lemenni és ezalatt a stílusjegyeket értem. A Doom3 biztos jó játék lesz, remélem nem lesz overkill, és az engine a megjelésének napján maga mögé fogja utasítani az összes ellenfelét....
    Ennyi volt a véleményem!
  • Blasta
    #29
    Baze, beirtam egy eposzt, erre kitörli...
    Fak..
  • troc
    #25
    nemtom gyrerkek ti hol voltatok azokban az években, amikor a Q1 láz tartott. természetesen multira gondolok. ebből lett minden, kántor sztrájk meg amit el tudtok képzelni. a q1 után mozdultak rá a fejlesztők az igazán multira kihegyezett játékra. ez az egyik legfontosabb játéktörténeti momentum...
  • GregSB
    #22
    Rupius megagigasuxxxxx
  • Zedas
    #21
    Engem nem is igazán a Doom3 érdekel (bár kétségkívül király), hanem az amikor az Aliens VS Predators következő részét megcsinálják a Doom3-engine-nel :)
    Asszem akkor fogok szívinfarktust kapni :)
    Nem bízom igazán az Id sztorijaiban, mégha most egy író is dolgozik ezen. Valami mindíg hiányzott belőle, csak a non-stop hentelés játszott. :(
  • Rincewind
    #20
    Azért mert egy paraszt! :DDD
    Egyébként kihagytad a Mythic-et és a Verant-ot a fejlesztők közül!
  • Laci73
    #18
    na úgy kiakadtam, hogy megint felrúgtam a sörömet, pedig erre csak egy Microsoft hír volt képes idáig. Te Din, ne menjél fejlesztőnek, ez egy további jótanács!
  • Laci73
    #17
    Hello DiN!
    Bizony hogy változnak a dolgok! Mit szólnál ahhoz ha tizenöt-húsz évvel ezelőtti játékokkal kéne még mindig játszani? Te még nem tudsz egy valamit: a dolgok hatnak egymásra. Amúgy pedig nem tudom hogy honnét veszed a bátorságot hogy olyan fejlesztőket és csapatokat leszóljál és feleslegesnek ítélj mint Sid Meyer, Will Wright, Peter Molyneux, Warren Spector, a legendás Origin, a Microprose, a Bullfrog, a Black Isle? Vagy a magyar Digital Reality? Mintha nem lennének olyan játékok, mint a Civilisation, a Black&White, a Morrowind, a Sim-sorozatok, a Baldur's Gate, a mostani Neverwinter Nights, a GTA3, és a többi...? Mi is tudjuk hogy az id egy nagyon jó csapat, de hülyeségeket ne beszélj, mert magadat ítéled meg...
  • liquid
    #15
    A fegyverek/lövedékek tűz/füst effektjei valóban nem túl látványosak, de az egyéb helyeken (valamelyik régi videoban van egy lángoló terem) büntetnek. Még minimum egy év fejlesztés, szóval fognak itt a dolgok változni rendesen.. :-)
  • magus
    #14
    jojo de sztem streetfighternek igaza van. ha 5ször anny iido kkor 5ször annyi ido. aldozni kell az ido oltaran hogy igazan maradandot csináljanak
  • Rincewind
    #9
    A motor a lényeg!
    Képzeljétek csak el mit kell majd átélnünk, ha kijön egy esetleges Undying 2, D3 motorral. Komplett szívbaj! :DDD
  • Laci73
    #8
    Egy év múlva jön tehát a Doom III (ami nekünk soknak tűnik, de a konkurenciának igen kevés idő, hogy bedobják a saját fejlesztéseiket) Igen valószínű hogy Carmackék - a Quake motorok mintájára - készítenek egy rugalmasabb D3 motort, ami sok-sok játékban visszaköszön ránk - bár ezen játékok elkészítési ideje igen hosszú lesz majd, mert rengeteg előszámítási és modellezési munkát kívánnak meg.
    Kérdés hogy mi lesz a rengeteg GeForce2, GF2MX és GF4MX tulajdonossal? Az Nvidia hatalmas mennyiségben árasztja el még jó ideig a piacot ezekkel a kártyákkal - melyekkel nem lesz látványos a Doom III, már ha egyáltalán elindul rajtuk... úgyhogy eszetekbe ne jusson ezután GF3 alatt Nvidia kártyát venni. Legkésőbb jövő tavaszig upgrade...
  • Rincewind
    #5
    Hardwired
  • GregSB
    #3
    Hmm, én úgy tudom hogy a játék pályéit hátulról kezdték el csinálni: először a legutolsó pályát csinálják meg, aztán haladnak az első felé. Szóval a videóban látott első pálya még sokat változhat.

    Cyby: A duke szerintem tartalmilag forradalmi volt, előtte egy fpsben sem láttam annyi ökörködést mint benne(később igen: Redneck Rampage :), de a grafikája a quake mellett nem volt forradalmi... És itt ha jól tudom a grafikai ugrásokról/forradalmakról írt a cikíró.