29
NTFS fájlrendszer olvasása Win98 rendszer alatt - HOGYAN?
  • lacibacsi
    #29
    Sziasztok!

    Péntekre ígértem, de már tegnap megszületett a megoldás!!

    Az igazság odaát van - ezt tudjuk az X-Akták óta, de ehhez hozzáteszem, hogy az igazság Inquisitor-nál van!!!!

    Az általa javasolt Captain Nemo program a tökéletes megoldás.

    Nincs gond a telepítéssel, sem a futtatással. Nem kell sz@rozni DOS parancsokkal és trükkükkel manipulálni, hogy sikert érjünk el. Egyszerűen, Windows98 alól felismeri az NT-s vinnyogót (sőt a Linuxosat is - bár ezt nem próbáltam) és minden további nélkül lehet másolgatni át a fájlokat a FAT32-es HDD-re.

    Szóval: Mindenkinek köszönöm a segítséget, de különösen Inquisitor-nak a jó tippet.

    Sziasztok!
  • Gerry
    #27
    Csak az a gond, hogy a Windows NT nem támogatja a FAT32-t, CSAK a régi FAT-et (FAT16)...
  • lacibacsi
    #26
    Péntek estére okosabb leszek. Majd elmondom hogyan csináltam meg...
  • Laalee
    #25
    nem vesznek el miert vesznenek el... amugy nt4 asszem nemkezeli fat32t, de ha ennyire fontos kerj kölcsön egy vinyot es azt rakd be az nt be
  • lacibacsi
    #24
    Ezzel csak azért nem merek próbálkozni, mert rengeteg fontos adat van az otthoni gépemen (néha dolgozni is kell rajta) és semmiképpen nem szeretném megkockáztatni azt, hogy elveszítsem őket azzal, hogy estleg elszállnak a partíciók az NT-s gépbe helyezéskor.
  • Laalee
    #23
    milenne ha az nts gepbe raknad a te vinyodat?
  • lacibacsi
    #22
    Köszi!
    Remélem nem lesz gond, ugyanis nem vagyok egy nagy buherátor és eddig még nem nagyon csináltam olyan manővereket, maik miatt a Master Boot Records megsérülhetett volna. (legalábbis nagyon remélem, hogy nem). Hja! Hét végére kölcsön kell kérnem egy vinyót....
  • Gerry
    #21
    Ne ijedj meg, ha nem használtál olyan progit, ami esetleg belenyul a Master Boot Recordba, vagy birizgálja a partíciós táblát, akkor meg lesz az ntfs partíció, csak írtad, hogy az egyik progi 346 megás fat-ot lát, erre gondoltam, de mégegyszer mondom kicsi rá az esély, de már láttam olyat, hogy eltőntette egy progi a partíciót (partition magic volt egyébként)...
  • lacibacsi
    #20
    Úgy fest a dolog, hogy veszek egy közbenső vinyót, de azért előtte megnézem Inquisitor- ajánlatát, hátha.

    Gerry: mi az, hogy "még nem lett gallyravágva"???
  • Gerry
    #18
    Mindmáig állítom, hogy a legjobb lenne (Ha van "közbenső" HDD), hogy telepítesz egy Windows 2000-et, vagy XP-t, az le fogja kezelni az NTFS-es partíciót, és a FAT32-est is korrektül, ha eddig még nem lett galyravágva.
  • lacibacsi
    #17
    Na mégegyszer...

    Lehet, hogy kicsit kapkodósan kezdtem bele ebbe a témába a múltkor, de azóta sok mindennek utánanéztem, úgyhogy megpróbálom mégegyszer elmondani, hogy mi is van, aztán hátha kapok valami segítséget.

    Szóval adva van egy NT-s munkaállomás, s ennek egy 10Gb-os HDD-je. Megnézve a tulajdonságokat, azt láthatjuk, hogy 8,91Gb kapacitású és NTFS fájlrendszerű merevlemezünk van.
    Nos, erre a merevlemezre felkerült 4,7 GB adat, amit valami módon szeretnék lementeni vagy a saját otthoni vinyómra, vagy cd-re.

    Az otthoni gépen Win98 fut, FAT32 fájlrendszerrel particionált merevlemezről.

    Amikor összedugtam a saját gépem az NT-s vinyóval a gépem rögtön felismerte, DE EGÉSZEN MÁS TULAJDONSÁGOKKAL, MINT AZ NT-S GÉP! Otthon megnézve az láttam, hogy a merevlemez kapacitása 346 MB, amiből 80 MB a lefoglalt terület és FAT fájlrendszer van rajta.

    Feltelepítettem a Winternals Software NTFS for Win98 és a PARAGON NTFS for Win9x programokat. Ez utóbbi el sem indul, a nyitóképernyőnél lefagy.
    A Winternals programja elindul (köszönhetően CsabSz-nak), de az pedig azt írta ki, hogy nem talál NTFS fájlrendszerű háttértárolót. Próbálgattam a program configját sokféleképpen, mégsem akarja felismerni.

    Mit lehetne tenni?

    Elsősorban olyan variáció érdekelne, ahol a meglévő eszközökkel megoldható lenne a probléma, de közbenső HDD alkalmazása is szóba jöhet (ennyi adatért már hajlandó vagyok áldozni is egy kicsit).

    Az NT-s HDD-ről CD-re írni nem jó megoldás, mert a rendszer nem enged installálni semmilyen programot.
    Az sem jó, hogy a hálózatról lekapcsolom a gépet, mert akkor meg nem akar felbootolni.

    Mindenféle tanácsot szívesen elfogadok, s akár dedós magyarázatoknak is nagyon örülnék.

    Köszönök előre is mindent!
  • lacibacsi
    #16
    CsabSz! Köszi az eddigieket!

    Ha kiokoskodok valamit, majd közzé teszem, hogy mások is tanulhassanak!
  • CsabSz
    #15
    Felraktam az egyik HDmre egy NTt, hogy kipróbáljam, de sajna nem jöttem rá semmire.
    Csak akkor nem látom a teljes lemezterületet, ha kétfelé partícionálom és a NTFS4Win98 Configban
    csak egy betűjelet adok meg.
    Egyébként én benti 20GBos HDhez használtam, ami 5+15re volt partícionálva, nem írtam be a Configban betűjelet és minden rendben volt.
    Azért kívánok sok sikert, hátha valaki okosabb lesz nálam.
  • lacibacsi
    #14
    Az Nt-s vinyó egy partícióra osztott 10 GB-os lemez.

    Biztos, hogy erre mentettem, a tulajdonságokban látszódik (az NT-s gépen), hogy a 10 GB-ból 6,5 GB van lefoglalva.
    Itthon megnézve ezek az értékek mindössze 346 MB, amiből 80 MB foglalt.

    A mentett (és egyben átmentendő adat) nagysága viszont 4,7 GB.

    Köszi azért, hogy utánanéztél(nézel), remélem lesz valami megoldás...
  • CsabSz
    #13
    Az, hogy a saját gépeden FAT32 van, nem játszik.
    Nincs összefüggés a két dolog között, Win98SE óta én is minden vinyómon azt használok, gondot még nem okozott.
    Az érdekes, hogy a bent letöltött file-ok nem látszanak, de az oprendszer (NT) igen.
    Bocs a kérdésért, de biztos, hogy a C:re mentetted, amit keresel ?
    Esetleg az NT-s HD lehet több partícióra bontva, és az NTFSforWin98 csak az első partíciót mountolja fel valamilyen beállítás miatt ?
    Ennek esetleg érdemes utánaolvasni a doksiban, majd én is megnézm, ha még megtalálom a progit.
    Sajnos más most nem igen jut eszembe, és megoldást sem igen tudok, mert a saját FAT32-det az NT nem fogja látni bent.
    Ha nem elérhető számodra olyan oprendszer, ahonnan mindkét file-rendszer olvasható, nehéz szülés lesz.
  • lacibacsi
    #12
    Persze valaki más segítségét is elfogadom szívesen!
  • lacibacsi
    #11
    Még annyit: a saját gépem vinyói FAT32 fájlrendszert használnak. Lehet, hogy ez is baj?
  • lacibacsi
    #10
    CsabSz - persze, ha még nem unod eléggé a gondjaimat - lenne még egy kis gondom.

    Letöltöttem a fájlokat és sikerült is kalibrálnom a programot.

    Most azonban újabb akadállyal találtam magam szemben. Az NTFS for Win98 ugyanis azt mondja, hogy a drive nem NTFS fájlrendszert használ.

    Na most akkor mi van?

    Azért hogy tiszta legyen a kép, elmondom a "kórelőzményt" is.

    Szóval ez egy munkahelyi gép. NT rendszer fut a gépeken. A saját vinyóra történt ilyen-olyan letöltés, amit most szeretnék itthon kiírni CD-re.
    Gondotam, hogy valamely progival sikerül is a kimenekítés, de hát mégsem...
    Az az érdekes, hogy a drive tulajdonságainál a fájlrendszerhez azt írja ki, hogy FAT és mégis csak azt a részét látja a lemeznek, amely már eredetileg is rajta volt (WinNT, CDJogtár, Céghírek), az újonnan ráírt fájlokat pedig nem. Ebből gondoltam (lehet hogy rosszul??), hogy NTFS fájlrendszer alatt megy a lemez.

    Teljesen tanácstalan vagyok.

    Mivel tudhatnám előcsalogatni a bujdosó fájlokat?
  • CsabSz
    #9
    Szia lacibacsi !

    Sajnos az NTs cuccok már nincsenek a gépemen, de a laptopomon WinXP van és abban is megtalálhatók ezek a file-ok, talán jók, nem tudom.
    A stuff 864k tömörítve.

    Innen letöltheted :
    users.freestart.hu/szanyi

    Ha nem jó, vagy tudok még vmit segíteni, szólj !

    Szia !
  • lacibacsi
    #8
    Szia CsabSz!

    Lenne egy nagy-nagy kérésem hozzád. Ha ez a progi még fennt van a gépeden (vagy nem törölted a szükséges alotóit), légyszíves küldd már el nekem az alábbi fájlokat (ezeket kellene bemásolni a Win98-ba):

    NTFS.SYS: this file is located at \system32\drivers\ntfs.sys
    AUTOCHK.EXE: this file is located at \system32\autochk.exe
    NTDLL.DLL: this file is located at \system32\ntdll.dll
    C_437.NLS: this file is located at \system32\c_437.nls
    C_1252.NLS: this file is located at \system32\c_1252.nls
    L_INTL.NLS: this file is located at \system32\l_intl.nls

    Ugyanis az NTOSKRNL.EXE fájlt kimásoltam floppira, de csak itthon kellett rádöbbennem, hogy még a fentiek is kellenének.

    Sürgős lenne a dolog, mert vasárnap vissza kell adnom a vincsit és addig szeretném átmásolni a szükséges dolgokat, de sajnos ezek nélkül a fájlok nélkül nem működik a dolog (NT pedig nincs a közelemben).

    Ha tudsz, kérlek segíts!

    Előre is kösz!
  • CsabSz
    #7
    Szívesen.
  • lacibacsi
    #6
    Sziasztok!

    A két gép (az enyém, meg amelyiké a vinyó) "laza" 80 km-re van egymástól. Telepítenimeg nam igazán akarok mást az enyémre, nekem maradinak még tökéletesen egfelel a Win98.

    CsabSz!
    Megtaláltam a keresett fájlt! Estére ki is próbálom, hogy működik-e a rendszer.

    Köszi a segítséget. Még beszámolok az akcióról...
  • Gerry
    #5
    Nem muszály telepíteni, csak egy ötlet volt, egyébként, ha van a közelben egy gép amin a két rendszer valamelyike fut, akkor az a legegyszerűbb megoldás. (szerintem)
  • Hangianix
    #4
    De minek telepitsen feleslegesen, ha 98-at akar hasznalni?
  • Gerry
    #3
    A leg egyszerűbb, ha raksz egy Windows 2000-et, vagy XP-t, mert az kezeli mind az NTFS, mind a FAT32-t, de CsabSz féle megoldás is használható...
  • CsabSz
    #2
    Szia !

    Én az utóbbi programot használtam.
    WinNT oprendszert használó gépen találod meg az EXE.-t, ha jól emléxem a WINNT könyvtárban.
    Ezt a file-t a saját gépedre másold be, ezután fogod tudni olvasni az NTFS HD-t.
  • lacibacsi
    #1
    Sziasztok!

    A problémám a következő:

    WinNT alatt formázott NTFS fájlrendszert használó merevlemez tartalmát szeretném a saját gépem Win98 alatt formázott merevlemezére áttölteni. Az NT-s HDD-t összekapcsoltam a gépemmel, de az nem látja csak az operációs rendszert, a később ráírt fájlokat pedig nem. (a lemez méretét lekérdezve sem ismeri az új fájlokat)

    Kipróbáltam két programot, ami állítólag orvosság a gondomra, de ott is elakadtam.

    1. PARAGON NTFS for Win9x:
    Feltelepíteni sikerül, de elindítás után lefagy a rendszer (megjelenik a nyitó képernyő, scanning hard drive és annyi, jöhet a reset)

    2. Winternals Software NTFS for Win98:
    Sikerül elindítani a programot, de konfigurálást kér és keres egy mappát, ahol az NTOSKRNL.EXE fájl található. Nos ilyen fájlt én nem találok sem a gépemen, sem a hozott NT-s drive-on.

    Tudtok-e ötletet a két említett programmal kapcsolatban?

    Vagy ismertek-e olyan eljárást, amivel megoldható lenne a problémám?

    Mindenféle segítséget nagyon köszönök.

    lacibacsi