34
Tudom nagyon láma kérdés de nem tudom hogy kell
  • Pontius #34
    :c))
  • zero_cool51
    #33
    1szerű: szidd mint állat :-)
  • Gerry
    #32
    O.K.
  • I.C.ram
    #31
    hat inkabb nem :) mert ha lesz uj gepemet akkor ennek a bevetele is kell majd :))
  • Gerry
    #30
    Nos, ha gondolod, ma és holnap bent vagyok 10-től este 8-ig, és nincs sok dolgom, ha kell segítek online. Ha nem akarsz nekiesni, azt is megértem.
  • I.C.ram
    #29
    ahamm :)
  • Gerry
    #28
    Aha! A memóriával az a probléma, hogy engem csak 128-as, vagy esetleg 256-os érdekelne, de az is csak később, úgyhogy, ha el tudod passzolni v.hová akkor az lenne a legjobb...
    Amúgy, ha nem vagy nagyon láma (ne sétődj meg nem azért mondom), és már nyulkáltál a gépedben, és tudtad, hogy mit csinálsz, valamint sikerült is, akkor nagyon óvatosan hozzákezdhetsz, az alapszabály: MINDIG ÉSSZEL! Ha kell tudok így esetleg neten keresztül segíteni, ha éppen bent vagyok.

    Senki sem születik, úgy, hogy vágja a dolgot, vagyis mindenkinek van egy "első alkalom", aztán, ha elég óvatos és persze szarencsés, akkor előbb utóbb belejön...

    Persze nem kell rögtön a legrizikósabb megoldást választani, csak óvatostan, ésszel, és ha nem vagy benne biztos, akkor kérdezz mielőtt cselekszel!
  • I.C.ram
    #27
    egy 256-os meg egy 64-es (ez a 100-as) hardwaresen azert nem akarom mert nem ertek hozza es mint emlitetted nem hozzaertok inkabb ne :)
  • Gerry
    #26
    Hát ez pech... Milyenek azok a RAM-ok? Mert lehet hogy be lehetne őket cserélni. Nekem ugyan már csak DDR-t támogat az alaplapom, de lehet hogy rakok össze egy egyszerűbb gépet NET megosztásra szervernek, és abba mindegy milyen RAM megy...
    A software-es húzás ugyanazt csinálja, tehát az se lenne jó, amúgy meg ha hardware-ből csinálod, az stabilabb, nem függ a software-től...
  • I.C.ram
    #25
    hat nem nagyon mert a ramom eleg fos egy noname 100-as es egy noname 133-as meg igy is szar a hutese :( es valszeg evvege fele nem is nagyon lesz uj gepem :(( tehat nem akarom tonkre baszni. azt a softwares huzast kiporbaltam volna de abban a prigramban nem volt asus p3 egyaltalan csak p2-esek voltak :( pedig ujabb verziot nem is talaltam
  • Gerry
    #24
    Amúgy a procid felhúzásával jutottál valamire?
  • Gerry
    #23
    Köszi, már visszakértem, a CD-t és felraktam a másik rendszeremre, úgyhogy megvan... A patch nem rossz, szerintem még az fps is nőtt, pontosabban a haverom szerint, mert neki még GF2-je van, és nála nagyon akadt...
  • I.C.ram
    #22
    sajna nem tudom felrakni mert a CD-n nincsen kulon hanem bevan valamelyik fajlba rakva :((
  • I.C.ram
    #21
    kell meg? vagy mar megszerezted? feltudom rakni ha kell
  • Gerry
    #20
    Apropó, nem ide tartozik, de nem tudnál feltenni az SG FTP-jére nekem egy EREDETI gta3.exe filet? Azért kéne az eredeti, mert a CD-ket kölcsönadtam, de föl szeretném rakni az 1.1-es pecset, amihez meg kellene az eredeti .exe!
  • Gerry
    #19
    Hmm! Utánanéztem, P3 600B: 133MHz-s FSB, 512KByte Cache a proci órajelének felén... Nos, ezzel a procival, az a gond, hogy, ha az FSB-t növeled, mondjuk 140MHz-re, akkor az SD-RAM is 140MHz-n fog menni, ezért kell egy jóminőségű RAM a tuninghoz. Egy Hyundai, Samsunng, Kingston, Winbond, stb... szóval, valami márkásabb darab.
    Ha ez nincs, akkor kicsit kritikusabb, a helyzet, mert akkor esetleg nem a proci, hAnem a RAM miatt fog fagyni a géped.

    De reméljük a legjobbakat...
  • Gerry
    #18
    Na, most végem, nem tudom már, mi a külömbség a p3 xxxe és a p3 xxxb között... Ez a proci 256k proci sebességű L2 Cache-t tartalmaz, VAGY 133MHz-s FSB-vel megy... Bocsi, de olyan régen foglakoztam már p3-mal, hogy már keverednek a jelölések. :(((
  • I.C.ram
    #17
    p3 600b proci
  • Gerry
    #16
    Slot1, és azon belül?
  • I.C.ram
    #15
    SLOT1-es a procim :((
  • Gerry
    #14
    Na, én tudok az előbbinél számodra megfelelőbb megoldást, csak egy kicsit rizikós, főleg, ha még nem csináltál ilyesmit.

    Fogod az alaplap leírását (ha nincs meg letöltöd az ASUS-tól). Megkeresed benne a Jumper Settings című felyezetet, azon belül az FSB-t (Front Side Bus).

    Mielőtt bármit is elkezdenél piszkálni megjegyzed, de inkább felírod az eredeti beállítást!!!!!!

    Na, ha ez megvolt, akkor elkezdheted a leírás alapján növelni az FSB értékét, szépen fokozatosan, minden emelés után próbáld ki a gépet, használd 1-1órát legalább, minél prociigényesebb progikkal (pl.: 3DMark 2001 SE). Ha szerencséd van menni fog, ha nincs lefagy... A fagyásokon lehet segíteni, ha növeled a feszültséget, amit a procid kap, de ezt CSAK akkor csináld, ha valaki olyan is van ott, aki csinált már ilyesmit, (lehetőleg sikeresen...) mert ha elbaltázod, akkor odaég a procid (ezt értsd szóról szóra...). Nemárt még egy jó erős hűtő is a procira (pl.:GlobalWin TAK68, ha socket370-es a procid), nameg némi tuningszerencse...

    Soxerencsét, DE CSAK ÉSSZEL!!!!!!
  • PhantomW
    #12
    mond neki bántó szavakat és akkor felhúzza magát automatikusan!:D
  • I.C.ram
    #11
    segitsen valaki pls mert nagyon jo lenne ha feltudnam mar huzni :((
  • I.C.ram
    #10
    na valami tip? nem tudna valaki elkuldeni mailben a korrekt verziot?
  • I.C.ram
    #9
    nem is talaltam mast csak ezt a 170-est
  • I.C.ram
    #7
    na letoltottem felraktam es amikor kiakarom valasztani az alaplapomat akkor dobbentem veszem eszre hogy nincs p3bf hanem csak p2bf es meg csak p3-as alaplap sincs asushoz benne. nincs ebben a progiban valami automata kivalasztas? lehet hogy rosszat toltottem le de nem talaltam mast ez a 170-es verzio. ha rosszat szedtem le akkor pls adjatok egy linket mert en nem talaltam mast :((
  • I.C.ram
    #6
    thx checkolom
  • Mihail
    #3
    Probald ki a soft fsb nevü progit, ezzel windows alól lehet elvileg állítáni a proci sebességét vagy a speedfant.
    Ezeket a progiknak a nevét a google keresőbe írd be és biztos megtalálod őket.
    Egyébként ha asus alaplapod van nézd meg a neten (www.asus.com)
  • I.C.ram
    #2
    segitsetek pls
  • I.C.ram
    #1
    tehat en ugy tudtam hogy a biosban kell allitani az orajelet. igen am de nekem a biosban nincs semmi ilyen (a regi biosomban volt de most a legujabb van fent P3B-F alaplaphoz (1006)) akkor hol kell?