32
Hogyan win98 alá az AGP 4x támogatását beállítani, ha a videókártya és az alaplap is támogatja?
  • Silent
    #32
    http://www.x86-secret.com/
    itt találsz tweak biost az alaplapodhoz!
    és is ezt használtam!
  • Gerry
    #31
    Hát nemhinném, mert már maga a chipset nem támogatja azon a 4x-es AGP vezérlést...
  • Mihail
    #30
    Ja igazatok van, van olyan kártya ami bírja a 150-es AGP-t?
  • DuriBumi
    #29
    Állitsad vissza a procid alapra és máris 4x agp-d lesz /vagy nem/ nekem húzott procinál nem tudta a 4x. cel 1200 tusl2c
  • Gerry
    #28
    Na, ez látod valószínű, mert így már 150MHz fölött lenne az AGP, és azt már nem viszik a kártyák (többnyire).
  • Mihail
    #27
    Asszem azért nem megy a 4x nálam mert a procim fsb-je 118-on megy. Igaz, hogy PIII-mas prociknál csak 100 és 133-mas fsbanél műxik az AGP 4x-es?
  • Gerry
    #26
    Nem biztos, a feszültségek miatt, a régi 1x-es még nagyobb feszültségen üzemelt (ha jól emléxem), ami tönkrevághatja a GF3-at...

    A kártya dobozára is azt írják egyébként hogy 2x-4x Compatible, valószínűleg a fentebb leírtak miatt...
  • Gerry
    #24
    Elvileg nem, min 2x-es kell hozzá...
  • ATB
    #21
    Nézd meg az NVmax-al. Azzal tod állítani.
    Asszem a wcpuid is kiirja az agp-t.
  • bolic
    #20
    Bocs az off topic-ot...

    Hol árulkodik az AGP 4x-est? Bios-on kivül?

    Kellene egy progi, ami mutatja, hogy 4x-es-e...

    Egyébként pááá-pááá
  • bolic
    #19
    Hehehehe... Király a logód... Jó a régi doom időszak, jó mi? [wow1]

    Játszottam az Unreal Tournament-en a Doom1 pályát, olyan kicsi, mintha óriások vagyunk...
  • Mihail
    #18
    Nincs vmi progi ami megpiszkálja az alaplapot, hogy működjön az AGP4X? Bár lehet, hogy a proci fsb-je zavar be?
  • Mihail
    #17
    Eddig a 2.80 volt fönt, most végre tölti le a 3.20-at!
  • Mihail
    #16
    Elvileg már fönt van, de megpróbálom a legújabbat leszedni az intel oldaláról, csak szar intel servere.
  • Gerry
    #15
    Nézd meg az Intel Inf Update-et, mondom,. elvileg annak lenne a feladata a 4x-es AGP támogatása is... Az url www.intel.com (milyen meglepő...:)))) )
  • Mihail
    #14
    Power strippel próbálkjoztam már az elején. A Pstrip azt mondja, hogy az alaplapom nem támogatja az AGP4X-est, pedig támogatja hiszen a biosban engedélyezve van a 4X-es AGP.
  • Mihail
    #13
    Köszi Gerry megnézem a progit!
  • Gerry
    #12
    Szívesen, amúgy ha a gtu nem tudja állítani, akkor van rá egy registry kulcs is, amit ha kézzel megeditálsz, akkor megy 4x-esen, de ezt most fejből nem tudom, csak VIA-s alaplapra, ami itt most nem érdekes, de ha az Intel Inf drivert ráteszed, akkor is mennie kéne... Ha nem, akkor keresgess a registryben, de előtte mindenképpen mentsd el!
  • Imremagdi
    #11
    az agp sebességét a powerstrip-el álítsd, a Geforce Tweak Utility szite semmit nem csinál !

    Ja és a Geforce Tweak Utility a 29:60 Drver és felfelé nem működik ... Meg kell várni a 4.0 verziót !

    gerry : Kösszi a Pontos felvilágosítást !
  • Gerry
    #10
    AGP4x és AGP 4x Pro között annyi a külömbség, hogy a pro (nekem az van ASUS A7V266-E) az támogatja az AGP Pro-s VGA-kat :), ez abban nyilvánul meg, hogy hosszabb a slot, mint a sima 4x-es, és azokon a lábakon, amivel több van a pro-n, azokon további áramellátást ad az ezt igénylő kártyáknak... Ilyen kártyával nemigazán lehet találkozni, főleg nem otthoni gépekben, mert többnyire a spéci tervezőkártyák ilyenek, és a VooDoo 5 legerősebb példánya lett volna ilyen, de az soha sem látott napvilágot, köszönhetően az nVIDIA terjeszkedésének (felvásárolta a konkurenciát)...

    Mihail: próbáld ki a gtu-t (Geforce Tweak Utility), letölthető a www.guru3d.com oldalról, ezzel manuálisan is lehet állítani az AGP sebességét (1x, 2x, 4x) sok más mellett...
  • Mihail
    #9
    Nem tud vki egy tweak progit ami segíthet?
  • Evil
    #8
    a tusl2 c is hasonloan a cusl2 c hez 140mhz es fsb nel levesz 2X az agp t biztonsagi okokbol.Nekem is cusl2 c volt regen es kellett hozza tweak bios hogy menjen rendesen.Ez talan lehet a hiba oka.Bar lehet hogy mar az ujabb hivatalosabb biosokban ez mar benne van.
  • Borg
    #7
    nekem is tusl2c van, és a radeon drivere szépen felismeri hogy 4x agp.. winxp
    szerintem ott valami a programjaiddal lesz, vagy a windozd szar..
    w98 tudja egyátalán mi az a 4x AGP?
  • Mihail
    #6
    Megnéztem PcMark 2002-vel.
    Itt azt írta, hogy az alaplap
    csak 1x-est és 2x-est tud, és hogy 2x-en megy most. Valószínüleg a windowsban alaplap driverrel kell vmit varázsolni, hogy előcsaljam a 4x-est, de hogyan?
  • Imremagdi
    #5
    mi a különbség a agp 4x és az agp 4x pro között ? Egy alaplaptesztben láttam hogy az egik-nek agp pro volt ? Miben jobb mint a 4x sima ?
  • hiba
    #4
    Ez nem jelent semmit:) Tobb forrasbol taplalkozz...mert ugy jarsz mint a ...:)

    Nalam is tua van de st6ban, agp4xes gf2 szinten.
    A Powerstrip azt irja: n/a :)
  • Mihail
    #3
    Gondoltam erre is, csak más progit nem találtam ami ki tudná írni, de folytatom a keresést.
  • Mihail
    #1
    A konfigom: Tualatin Celeron 1400@1636 MHZ, GF2 GTS és ASUS TUSL2-C alaplap. Biosban be van állítva az AGP 4x, de win98 alatt a Power Strip 3.17 azt írja ki, hogy AGP 2x-esen megy a rendszer, pedig a videókártya is és az alaplap is tudja a 4x-es AGP-t. Ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan állhatnék át 4x-esre kérem segítsen!