28
ABIT ST6-os alaplap
  • Rive
    #28
    Ha garis, vidd vissza. Ha nem garis, akkor nézd meg, hogy mennyi a lap és a proci hőfoka, mikor lekapcsol - hátha...
  • wookiee
    #27
    Van egy alaplap "Abit KR7A " ami magátol resetel.Semmi hiba jelzés,rendben elindul az op rendszer betöltödik.A táp 400-as erőgép,nincs is vele semmi gond.Bekapcsolás után 5-10 percben kigyullad az alaplapon a piros led.Ujra inditom megint piros led.Ha egy picit várok vele és ugy kapcsolom vissza megint jó kb:5 percig. Én áramkör szakadásra gyanakszom. Mi a véleményetek?
  • Rive
    #25
    Egy hosszú, három rövid? Mer' akkó' videokártya...

    Mozgasd át egy kicsit (vedd ki, tedd vissza), és ha így se megy, akkor írj egy teljes konfig-listát...

    A távolbalátás nem az én szakterületem...
  • Rive
    #23
    Umpf... Formában vagyok :D

    "alaplaplapok"... Cool :)
  • Gerry
    #22
    Elképzelhető, főleg akkor, ha a tápod esetleg egyszer túlfeszültséget nyomott, akkor onnantól kezdve minden behalhat.

    Egyébként, meg ha ALi chipseted van, az eleve tönkrevágja az IBM HDD-ket, ezt több helyen is tapasztalt tények alapján mondom, úgyhogy, ha gariban cserélteted, akkor kérj helyette Maxtort.
  • Rive
    #21
    Némely rosz alaplaplapok ölik az AGP-s videokártyákat: memória-gyilkosról még nem hallottam.

    Viszont azon hibák tekintélyes hányada, ahol az alaplapra kenik a dolgot, sokkal inkább a gyenge, gagyi tápegységekből fakad.

    Acorp, vargáné, egyébb dzsunka fosok... Nem feltétlen robbannak, sokszor csak rejtéjes lefagyások, nem indul, képhiba, memóriahiba, vinyó kattog...

    Ja, a vinyód egy DTLA? Mer' az magától is be szokott tojni néha...
  • Ebola
    #20
    Egy rossz alaplap tönkre tudja tenni a többi tartozékot?
    a 256 os memoriam bekakilt... kicseréltettem ...
    most meg a 40 Gigás IBM winyom azt mondja hogy: ccik ccik ccik ... gép + nem indul...
    Mi a véleményetek?
  • petee
    #19
    Ja bocs, nem úgy értettem!
    Hanem, hogy: Inkább fizetek hogy jó legyen, minthogy ÉN belegányoljak és szar legyen!
    Röviden tömören erre gondoltam!
    Amúgy találtam egy srácot (rokon) aki ebben a témában ügyködik (számtech) és azt mondta hogy talán tud vele mit kezdeni! Hát. reménykedek mi lesz..
  • Rive
    #18
    1. A szakközép marha jó, csak ide kevés. _Nagyon_ kevés...
    2. SMD-forrasztáshoz használható mikropáka 50k-nál kezdődik. Jelenleg egy >200k-s forrasztóállomást használok, ha éppen szükség van rá, de vannak dolgok, amik ezzel se mennek.
    3. Azért én se ingyen ;)
    4. A nagykörúton, a régi ATI-val szemben van egy TV-szervíz. Garanciát természetesen nem fognak vállalni, ám róluk tudom, hogy megvan a szükséges technikai hátterük. Ha éppen nincsenek tele a plafonig melóval (ha bemégy, majd megérted :D ), akkor esetleg rá tudod őket venni a mókára.
  • petee
    #17
    Nem mondom hogy nincs gyakorlatom (a szakközépet most végeztem elektrotechnika szakon) , de félek belegányolni. Mikropákám nincs, de ne mondd már hogy 50 kilo a legolcsóbb!!
    Pestre nem hiszem hogy megyek a közeljövöben, de azért kösz hogy segítenél. Majd találok itt Szegeden egy manust aki megcsinálja, úgy gondolom inkább fizetek hogy jó legyen ez a szaros alaplap minthogy elkúrjam.
  • Rive
    #16
    Ott is...

    Mostanában Pesten vagyok, ha erre jársz, megbeszélhetjük: pár perces műtét, nem tétel, olcsón megszámítom :)

    Elb*szni könnyű, csak olyan magától értetődően emlegetted a mikropákát, hogy azt hittem, van valami gyakorlatod az ilyesmiben. Ha nincs, akkor inkább ne fogj hozzá. Pláne, hogy az alkalmas páka valahol 50k körül indul: a mezei weller ehhez nagyon durva szerszám.
  • petee
    #15
    Komolyan Rive? Szervízben dolgoztál??Az király! Legszívesebben vinném hozzád az alaplapot, hogy csináld meg jó pénzért! Mert én félek hogy elb*szom.
    Ja meg nem kapok sehol pákát meg tisztítóceruzát itt szegeden!Nem tom hogy mi lesz...
  • Rive
    #14
    Bolic, ha nem értesz hozzá, ne szólj bele.

    Néhány évet lehúztam szervízben, és pár száz megjavított alaplappal a hátam mögött mondtam azt, amit mondtam.
  • bolic
    #13
    Te nagyon hüje vagy! Körömlakk az alaplapra???? Hiszen sok gyártó figyelmezteti, hogy semmiképpen a hardware-kre alkohollal tisztitani, mert akkor egyes műanyagok elolvadhat, ezzel a károsodás megy tovább... Na? Van véleménye? De én elájulok, amit írtál...
  • petee
    #12
    Köszi Rive! Beszerzem a cuccost azt majd megpróbálom megcsinálni...
    Tenk ju!
  • Rive
    #11
    Legalább csipog?
  • Rive
    #9
    1. Nem Szeged... ez kilőve. Sajnos :(
    2. A szigetelés leszedéséhez ne használj semmilyen kemény eszközt: általában a réz felválik a nyáktól, mire rendesen letakarítaná az ember. Kapható 1-2k között valami üvegszálas tisztítóceruza, azzal próbálkozz.
    3. Az ezüstlakkot nem erre találták ki. A vékony rézhuzal/mikropáka jobb, csak ne gyantát használj folyasztószernek.
    4. Ellenőrzés után körömlakkal szigeteld le a forrasztás helyét.

    Sok sikert!
  • petee
    #8
    Ja meg a szigetelést hogy kéne eltávolítani? Lekaparjam, vagy mi a rák?
  • petee
    #7
    Kösz Comilo!
    hiba: Nem én voltam, de valamilyen csavarhúzó volt. Mikro pákával és egy hajszálnyi rézhuzallal nem lehetne megpróbálni?De ez az ezüst festék lakk sem rossz... még agyalok rajta. Kösz!

    Rive: Hová valósi vagy, mert ha szegedi akko beszélhetünk!
  • Rive
    #5
    Lehet, hogy meg tudom csinálni...

    >> levél <<
  • RelakS
    #3
    NEM TUDOD MEGCSINÁLNI!!!
    Indok: 1 alaplapi nyák 6-8 réteg áramkörből áll, úgyhogy ha átvágott az a csavarhúzó 1-2 réteget, és már nem üzemel az alaplap, akkor tedd a falra "dísznek". (újságban olvastam, hogyan kéne forrasztani alaplapi kondit, de nem vállálnám...)
  • petee
    #2
    Ja még hozzáteszem hogy nem én csináltam, ugyhogy ne engem tessék bénázni!:)
  • petee
    #1
    Van egy ABIT ST6-os alaplapom, a hűtő leszedése közben (fos FOP32-es) a csavarhúzó lecsúszott és az egyik pici transzisztor lábához vezető rézhuzalt a nyákban átvágta!
    Meglehet patkolni? Egyáltalán meglehetne csinálni?