71
melyiket vegyem meg ?
  • mateos
    #1
    császtok !!
    Szerettnék venni vmi jó kis zenei cuucot , csak nemtom h melyiket érdemes megvenni , mi a különbség köztük fizikailag és minőségileg nameg zenesi minőségben.Árban kb.ugyanannyi mind2 amit kinéztem , méretben minidisc player kisebb de ahoz be kell raknom minidiscet , minidiscre hogy lehet felvenni zenét ? lehet computeren kesresztül ?

    2 cuccot néztem ki :

    MP3 : MP-MAN-memória 64 MB +SMART MEDIA KÁRTYA+RADIO+USB kábel

    Minidisc: Sharp MD MT 180
    MDLP longplay 320percig+antishock 40 től 160 secig + 3 digitális fokozatban tud jáccani

    szal melyiket ajánjátok ?
  • CSOCSO
    #2
    minenképp mp3 rulez!!!nekem is van... amugy leginkább azt az mp3 lejátszót venném meg amibe 8 cm es cd-t kell tenni.. az 220 mega vagy mennyi... szal az király..
  • tomcs
    #3
    nekem 1 regebbis osny md van, a kartyas mp3nal mindenkepp jobb megoldas, mart 1 md 500 ft, igaz az enyemre meg csak max optikai kabellel le7 felveszegtni a dolgokat de a legujabb sonykar mar pcrol kiba gyorsan fel le7 toltogetni a zeneket valami speci cuccal. ja nekem kb 2 eve minden nap van hasznalva, eddig fulhallgatot kellett csak cserelnem, nameg vettem potakkut es valtva hasznalom a gyarival. es meg igy is jelentosen kisebb mint 1 8cm cd, valamint a md lemez kenyelmesen hordhato csak ugy begorva taskaba, farzsebben, stb. szal szerintem 1 kurvanagy pont md melle
  • tomcs
    #4
    1egebbis osny = regebbi sony mellesleg mz-r90
  • Laalee
    #5
    es 4md lemez kisebb mint 1 8cm es mp3lemez? :D
  • Hangianix
    #6
    Egy ismerosnek olyan kutyuje van (nevet nem tudom, hogy normal cd-rol jatsza le az mp3-akat) tehat 700 mb-rol is.
  • Hangianix
    #7
    Tudom az nagy, meg minden, de azert akkor is 3x annyi duborges.
  • Efreet
    #8
    az dög nagy. nekem is van, Laaleenak is... itt a kicsi eszközök vannak emlegetve (md, flash...)
  • Hangianix
    #9
    Hatha rabeszelem a 3. lehetosegre. :D
  • Laalee
    #10
    jaja olyan van nekem is elfer a hatitatyo hatso zsebében, szal nem izgat a méret :D a suly sem, mert van meg 6 aksi mellé bedobva az ugyis nehezebb :D igy heti 1 cd valtassal jol elvagyok, esmeg autoban is hallgathatom, ha meguntam a cd tarat :D
  • Efreet
    #11
    plusz cdrw-t is olvas, abból meg a kicsi elég ritkán kapható, ami a kislemezes lejátszónak kell.. ez persze a minidisc/flash javára is számolható
  • Hangianix
    #12
    Most mennyi egy ilyen?
  • Efreet
    #13
    hardver részleg, mp3player topic... valahol a mélyben :o)
  • tomcs
    #14
    hat fene tuggya nekem akkoris md jon be.. meg nem kell fasztuggya gyarto dzsunka termeke, mondom ez a sony nekem ket eve majdnem minden nap m1 van amikor fel napig van amikor fel orat es semmi baja de meg 1 ev garija is hatravan
    meg aztan ahol igazan pici kell pl zsebbe ott meg a 8cm-es cd is ugy talan, futott meg, stb modon van versenyben, az igazan picik a mozgo alkatresz mentes flash lejatszok de azoknak meg nagyon behatarolt a kapacitasa. a md meg relative draga. legalabbis a top modellek, az alatt meg ugye nem erdemes
  • Laalee
    #15
    hat persze philips thomson LG samsung ezek mind dzsunka gyartok :D es a tobbinek is van mp3 lejatszoja... bar semmivel sem jobb mint a minosegi dzsunka, de akinak a marka kell van
  • tomcs
    #16
    hmmmm...
    philips az telleg jo, sony-nak is van csak az nem mp3 hanem atrac. 8cm-est freecom-ot tudok meg meg valamit, de az mar azert nem az a kategoria erted, 1 magnezium hazas sony vagy 1 atlatszo muanyag vacak.... szal erted mire gondolok. az meg hogy 12cm cd kocsiba, taskaba jo? na es.. van aki nem akar mindenhova taskaban, kabatban, stb menni.
  • Coine
    #17
    Báz nekem is kéne már vmelyik a 2 közül.
    Itt úgy néz ki mindenki a Minidisc mellett van.
  • CSOCSO
    #18
    hát ha md-t veszel akkor majd szivni fox!!!
  • mateos
    #19
  • CSOCSO
    #20
    me mp3 rulez azé...md re csak wav fér fel nem? állandoan át kovertálgatni mekora sux dolog?
    veszel egy olyan 8 cm es mp3-at.. letöltöd az mp3 at... 5 perc alatt csinálsz egy lemezt... és lehet nálad 3 lemez és az olyan vastag mint egy md .. mindegy.. md nem rosz söt a 12 cm es mp3 nál jobb de a 8 cm es mp3 már sokkal jobb mindennéll..nekem mp3 am van.. 32 mega plusz 64 mega van benne.... mit mondjak róla??? akkora mint két gyufás doboz :)!!! azért egy 8 cm es mp3 nak jobban örültem volna..
  • Coine
    #21
    ezt én se vágom és nem találom a topicot se...
  • OPM
    #22
    ja van a hardver fórumban egy mp3discman topic (még én nyitottam :) szerintem kb a 2. oldalon lehet
  • Coine
    #23
    az a gáz, h. nagyon nincs semmilyen írás a topicban a MD-ről...
  • tomcs
    #24
    az uj sony md-k most a legjobbak szvsz, nezz utana, elegge ott vannak.. csak ki tudja idehaza mibe kerulnek. ott es azt veszel fel ra (akar analogrol akar szamgeprol gyorsitva) amit csak akarsz stb.. en el nem cserelnem meg az en kis ket eves r90-emet se akarmilyen mp3-ra
  • mateos
    #25
    maradok énis MD nél
    bár tegnap vettem magamnak digitális fényképezőgépet és QRVA yóó
  • tomcs
    #26
    tipusra melyik mellett dontottel? igaz szamomra mar csak a sony letezik de azert ha adsz 1 linket megneznem...
  • Coine
    #28
    ár ?
  • Hangianix
    #29
    kb. mennyi most egy nem noname discman/mp3player?
  • mateos
    #30
    itt a sharp MD képe, + mingyá megadom a leirást !
  • mateos
    #31
    Portable MiniDisc Recorder with PC Link Cable and Rechargeable Battery


    'MDLP' Long Play Mode with ATRAC3 Encoding
    (LP2: 160 min. Stereo Recording on 80 min. Disc)
    (LP4: 320 min. Stereo Recording on 80 min. Disc)
    Slim, Flat-Back Design (Only 22.9 mm Thick)
    PC Link Cable supplied for downloading music from the Internet (for PC analogue recording only)
    40/80/160 Second Shock Resistant Memory by 16Mbits DRAM in SP/LP2/LP4 Mode
    Rechargeable Ni-MH Battery Included
    Long Playback and Recording Time
    (With Rechargeable Ni-MH Battery)
    Playback Time: 13 Hours in LP2/15 Hours in LP4
    Recording Time: 9.5 Hours in LP2/12.5 Hours in LP4
    High Quality 24-Bit ATRAC/ATRAC3 Encoder
    Sampling Rate Converter (32 kHz/44.1 kHz/48 kHz) for Multi Source Digital Recording
    3-Mode Digital X-BASS (EXTRA BASS) System

  • Coine
    #32
    mennyibe kóstál ?
  • mateos
    #33
    azt nemtom . kb.250 Eur
  • Coine
    #34
    hehe, 62500 Ft körül van :(
  • Coine
    #35
    Még mindig nem értem telj.
    Van a sima MD és a MD Recorder.
    Namármost csak a Recorder tud gépről zenét átvenni ?
    Szal a sima MD Player csak azokat a MDeket játsza le, amelyeket boltba meg tudsz venni ? Szgépről nem lehet rá feltölteni ?
  • Coine
    #36





    Világ legkisebb MD hordozható lejátszója, 32 órás lejátszás, 40 mp Anti Shock, távvezérlő, S-XBS, tölthető akku, HOLD

    Alap ár:
    69 990 Ft
    (55 992 Ft + ÁFA)

    33 %
    46 894 Ft
    (37 515 Ft + ÁFA)

    Megtakarítás:
    23 096 Ft
    (18 477 Ft + ÁFA)

    http://www.panasonic-online.hu/cgi-bin/videopart.storefront/3d206bdc00116d70137ac33848a906d0/Product/View/SJ&2DMJ70
  • Coine
    #37
    Itt van 3 Panasonic MD, de csak a lentiről van kép, amúgy ez a legolcsóbb...
  • Hangianix
    #38
    SL-MP50 Panasonic hordozható CD+MP3 lejátszó
    - 17.5 %
    MP3 audio, CD, CD-R, CD-RW játszó, 40sec anti-skip-CD, 100sec mp3, 25 óra audio lejátszási idő, MP3 album mód, akkumulátor töltésére alkalmas adapter 47 841 Ft
    (38 273 Ft + ÁFA)


    SL-PH270 Panasonic hordozható CD-lejátszó

    Beépített Hangszórók, 40 mp Anti Shock Memory 3.0, 20 órás lejátszás hangszóróval, HOLD 38 990 Ft
    (31 192 Ft + ÁFA)

    Vazz, lenne penzem ra, de ennyit sajnalok kiadni...
  • Hangianix
    #39
    Bocs, a masodik helyett kepzeljetek ezt:
    DYM-3000 Digital Device MP3 lejátszó és diktafon

    szuperkicsi, szuperkönnyű, 64MB beépített memória + Smart Media kártyahely, USB port, hangrögzítés diktafonként: 16 perc/1 MB, ekvalizer, LCD kijelző, frekvencia tartomány: 20Hz~20kHz, 1 db ''AAA'' 1,5V ceruzaelemmel működik 39 990 Ft
    (31 992 Ft + ÁFA)
  • GregSB
    #40
    Én MP3 lejátszót vettem és nem bántam meg. USBvel csatlakozik géphez(mint a legtöbb) így rohadt gyorsan felmennek rá a számok, és minden más is, mivel a flash kártáyra azt töltök fel amit akarok. Nem egyszer vittem már át így haverhoz dolgokat.
  • szando
    #43
    én MD-re szavazok... LP-ben 4 cd anyaga fér egy MD-re, és kisebb is, mint egy discman (ja, és jobb minőség (ha cd-ről másolsz)...)