44
Hány mp volt a rekord?
  • jhetedikj
    #44
    bakker erről a hiperventillációról még eddig nem is hallottam,de most néztem utána és nekem volt már ilyenem,érdekes hogy futás közben... akkor fogalam nem volt,hogy mi törént
  • Speedricsi
    #43
    elég kihaltnak tűnik ez a fórum...:)
    szóval én most 16 éves vagyok, kb fél éve csináltam ezt a levegővisszatartást kb 2 hónapig. (mondjuk hetente egyszer). nem víz alatt, orrot befogva, hogy még reflexből se vegyek levegőt, szájat is becsukva persze. akkor folyamatosan jobb lett. 1:50 volt az első rekordom akkor. aztán egyszer suliban szünetben mondtam pár haveromnak, h ha nem lesz meg a 3 perc, megpofozhatnak.:D akkor 3.31 lett, utána kb 5 perc szédüléssel és 2 perc homályos látással.:D most, 2 napja (majdnem fél év után) megint csináltam egy próbálkozást. 3:33 lett.:P úszni utálok, mert ott nem tudom sokáig visszatartani, max egy 50m-es hossz. nemtudom miért. sőt, a vitálkapacitásom se nagy (legalábbis fél éve még nem volt az).
    na. ez is picit h osszú lett...:)
  • Goth
    #42
    50 másodperc utána elkezdtem fekete foltokat látni :D
  • janyikzs
    #41
    én kádban jobban bírom, mint a medencében. Vagy ez csak a közönség miatti stressz lenne?
  • lahos
    #40
    Kicsit felhozom a témát. A 24 fokos medencében sose megy az orromba a viz, de pl a kádban igen. Továbbá eléggé homályosan látok viz alatt. Ez javul majd idővel?
  • mateos
    #39
    csak poénból most 2:16
    5 percig gyakorlok , nagyokat szivok aztán meglátjuk mi lessz...
  • Hangianix
    #38
    en csak a vizalatti melltempozasra gondoltam
  • Z
    #36
    Figyi! Nevekre nem nagyon emlékszem, azt tudom, hogy volt egy fiatal faszi a Csaba bá mellett edzőként. Amúgy kb a Gazsi az, akire emlékszem, mert ő volt a legjobb úszó.
    A Csapó Kati jó csaj, nem???
    Az agysejt pusztulást elképzelhetőnek tartom hosszú ideig tartó levegő visszatartásnál. Igen! Amikor szúr a fejem, és szikrázik minden, akkor biztos pusztultak az jó sejtjeim! :D
    Hé!! Víz alatt, vagy 1 levegővel. nem mindegy!!! Mert gyorsban (freestyle) lehet úszni mint az ökör egy levegővel, csak nem ugyanaz, mintha mellben víz alatt!
    Valami időeredményt is írjatok már le. Ki mennyi idő alatt tud leúszni pl 100 m-t vagy 300-at (azért ennyi, mert a 100m-ről tudom mi számít kb jónak, és az öttusában 300m volt a táv, és ehhez tudok viszonyítani)
  • Z
    #35
    BOCS: lol!!

    Ezt be kéne rakni a darwin díjak közé, mint próbálkozást...
  • magus
    #34
    :))))
  • DEx-
    #33
    Na eddig birtam...
    #17
    :)
  • Jano
    #32
    Teljesen így van. Igen komoly következményei lehetnek. 2 éve volt egy eset valami diaákolimpia-szerűségen. Vízalatti úszás rekordját akarták megdönteni, a srác elkezdte a levegővételeket, egy kicsit eltúlozta, beleájult a víbe, és meg is fulladt.
  • Efreet
    #30
    a vizen kívüli levegővisszatartásban az a "gond", hogy amikor az agy elkezd oxigénhiányban szenvedni, akkor az első lekapcsolt rendszerek közt van az aktív izomzat (kéz), és máris levegőhöz jut a szervezet... ez víz alatt kicsit könnyebben elkerülhető :o)
  • magus
    #29
    jó de én nem ugy hogy megfulladok, és szétdurran az agyam.m simán birtam volna még igy akár 10mp ig
  • Mike
    #28
    höhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

    khö
    khö
    hörrr

    na jó csak vicc vót :)))
  • Mike
    #27
    na jó akkor én is megpróbálom

    höööööööööööööhh
  • Mike
    #26
    nade nem ezért
  • TheZsenyka
    #25
    Elmentem próbálkozni, ha sokáig nem hallotok rólam, hívjátok a 104-et.
  • Hangianix
    #24
    Csapo Kati. Ismeros a vezeteknev? :D
    Egyebkent amikor hosszra usztam, akkor nekem is hamarabb fogyott el a levegom. Az volt a taktika, hogy a masodik hossznal 10m-kent beugrott valaki a vizbe, egyreszt, hogy tudjuk, hol tartunk, masreszt, hogy megnezzek, nemcsak az idegmozgas hajt minket elore... :DDD


  • dewdew
    #23
    Ha kozben mozogni (uszni) kell, akkor nem birom sokaig. Egy 50 m-es medenceben egy hossz megvan, meg meg tudok forulni, megy par karcsapas, aztan annyi. Nekem kb 60-70 meter a max viz alatt egy levegovel.
  • Z
    #22
    Hol úsztál versenyszerűen? Én voltam egy ideig Soós Csabánál, meg a KSI-ben öttusa. Én nem bírtam sokáig, de volt egy csapattársam, aki a komiban az ötvenesben rábukózott a 100 m-re, és után elkezdett sülyedni, elég brutális látvány volt. Amúgy szar, amikor már nem látsz, annyira nincs levegő... ez csak mazóknak való game!! :D
  • dewdew
    #21
    3:27
    Elotte legalabb egy percig marha nagy levegoket venni, annyira nagyokat, hogy szinte rosszul van az ember. Utana egy hatalmasat beszippantani, bentartani, es nem megmozdulni. Semmilyen mozgas nem megengedett, meg a szem is legyen csukva, hogy a szem se mozogjon, ne lass dolgokat, mert azzal is hasznalod az agyad es gondolkozol. Levegoit nem szabad kifujni, es addig kell csinalni, amig majdnem eldurran az agyad, ammyira telemegy a fejed verrel. Ezt nem en lattam, ezt csak mondtak. Egy masik alkalommal, amikor rekordot akartam donteni, akkor baratnom merte. akkor is erdekesen nezhettem ki, mert nagyion megijedt, es azt mondta, hogy soha tobbet nem csinalhatom. Ha ha jol emlekszem, akkor 3:10 volt akkor. Azota tenyleg nem csinaltam. Egyebkent gyakorlas kerdese az egesz. Ugy kezdodott, hogy a 9-en laktunk, es gyerekkoromban mindig "versenyeztem magammal", hogy kibirom-e amig fel nem er a lift. Aztan amikor ment a reklam a TV-ben, akkor hany reklamot birok ki levego nelkul. Regen, amikor meg nem volt annyi reklam, a musorok elott mindig benyomtak egy nagy animalt orat, es azon ment az ido sokswzor akar 5 percig is, mire 8 ora lett, es kezdodott a hirado. Az is kituno alkalom volt a gyakorlasra.
    A 3:27-es rekordomat 16 evesen ertem el. Annak immar 9 eve. Szerinem most kb 2 percig birnam.

    Bocs, hosszu voltam.
  • KeKKSZike
    #20
    Baxus... de dúrva! 7 percet víz alatt? phu...
  • Jano
    #19
    Nem is élnek 40 évnél többet...
  • DEx-
    #17
    Én most befogom az orrom szájam, majd írok ha nembírom tovább...

    Ha nem írok meghaltam.
  • Coine
    #16
    most miért ? :D
  • Hangianix
    #15
    Nyugodt tempoban usztam. :D
  • Hangianix
    #14
    Ja, de amikor versenyszeruen usztam a tudom hasznos terfogata kb 2 literrel nagyobb volt, mint most. Az atlagosnal meg ugy 4 l-el.

    Egyebkent piszok sokat szamit a helyes legzes elotte. Meg hulyen fog hangzani, de a gyakorlas.
  • magus
    #13
    az nem rossza ha közben még kapálozol is...mondjuk én már egy fél éve nem uszom, most kéizem, de ezzel a kézivel most kb fél perccel toább tudom visszatartani.

    bazz itt minenki gyöngyhalásznak tanul?:)
  • Efreet
    #12
    mondjuk az életkor és a tüdöméret is eléggé számít...

    azokat a 7perceket gyöngyhalászok csinálják indonéziában...
  • Hangianix
    #11
    Amikor usztam 3:01 volt a rekordom (kozben usztam is), szerintem most 30 sec utan megfulladnek. :D
  • Hangianix
    #10
    Ja es ugy, hogy ki is jossz, mielott Coine kollega valami rosszra gondolna. :DDD
  • Efreet
    #9
    Al Giddings anno közel 11 perccel volt Guinness rekorder. - azóta ez megszünt rekordnak lenni (nemtommiért), és 7,5 perc a hivatalos rekord.

    nekem 2,5 ment anno, amikor próbálgattam... víz alatt persze.
  • Hangianix
    #8
    Nem is direkt csalasra gondoltam.
  • Coine
    #7
    LOL :DDD
  • Mike
    #6
    bocs, nem láttam, hogy a Te topicod :)
  • magus
    #5
    nem csaltam. amugy nem fogtam be az orromat de nem vettem levegőt
  • Hangianix
    #4
    Viz alatt kell kiprobalni, ott biztos nem csalsz meg veletlenul se. :D
  • magus
    #3
    he?
  • Mike
    #2
    5422