32
BIOS Beállítás, help me!
  • feri38
    #32
    Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy egy Gericom laptop biosában át állitom a boot sorrendet és hiába mentem el akkor sem marad meg a sorrend.Tehát azt akarom,hogy dvd-ről bootoljon,de nem jön össze.Mi lehet a hiba?
  • VampireKain
    #31
    Szevasztok, nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy én vettem egy Gigabyte (GA-EX58 UD5) Alaplapot és hozzá Corsair (TR3X3G1600C8D) Memoriát, és (i7-920 procit) na most:
    A kérdésem az lenne, hogy én találtam egy leírást (ez UD4-re van)

    http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=75932

    BIOS-al hogy kell össze egyeztetni, de nem vagyok annyira otthon a témában, pl mi az a:
    QPI Link Speed - meg "hasonlók"....:) ?

    Átállíthaom én ezt biztonsággal??
  • sapi
    #30
    Hali lenne 1 olyan kérdésem abit nf7-s lapom van és nem lehet sehogy se beállitani hogy satárol boot-oljon szerintetek bios frissités kell neki?Vagy valaki tudja hogy kell beállitani?
  • zede
    #29
    valoszinuü,hogy elálitottad mi induljon elszür..a sorrend rossz.
    lehetséges hogy az 1.44 akar indulni elöbb(flopy)ha nincs olyan benne akkor a biosba azt tilsd le..ha van benne vedd ki a lemezt belöle..érdemes a sorrendet ugy alakitani,hogy a vinyó induljon elöször..gondolom csináltál biosba olyat hogy álljon vissza alapba..
    az alapnál pedig az 1.44-es indul..
  • longhaul
    #28
    Sziasztok. Nekem lenne egy gondom, Az Xp leparticionáltam, és telepítettem az Xp-t és nem törölt le semmit, (Ezt úgy kell értelmezni, hogy LETÖRÖLT. Csak egy *Dokument and Settins-sel több (név) lett). És az aktiváló kód szerintem nem egészen így kellene viselkednie. ... Hát (pl, 29 nap maradt hátra az aktiválásból), de vagy 2 napig csak azt a számot írta. Mi itt a hiba?

    A BIOS-BAN mit kell állítani, hogy szupi legyen

    na, csókakő!
  • xomiboy
    #27
    hy szegaztok mindenkinek.
    A segitséget szeretném kérni mindenkitől aki tud segiteni.
    Van egy PIII-as gépem.Bár nem az enyém,hanem egy beteg fiúért és ez miatt kérem a segitséget.
    Vmit nagyon el q..tam mert elöször ennyit irt ki,hogy operating system not found, de most már csak annyit ,hogy rossz rendszerlemez
    Lemez I/0 hiba
    Cserélje ki,majd nyomjon meg egy gombot.De akár mit csinálok ezt irja ki.
    Ha vki tud segitsen a bios beállitásban.Ha nem is rám tekintettel,egy ijen balf.... hanem a testvérem miatt.Egy szervizes is pestről ha kijön 10 rugóba kerűl,és még a javitás meg minden.Őrülőkha a teso gyogyszereit megtom venni.
    Elöre is köszönöm.Ha nem idde skkor a mailra is tud irni ami [email protected].
    Elöre is köszönjűk a tesom nevében is akinek a gép a mindene.
  • attisdesign
    #26
    hi mindenkinek. lenne egy kis problémám. Miután elkezdett az xp betölteni(szaladgált a kék csík:)), az eltűnik és egy fekete képernyő lép a helyébe. Ez a tök homály kitart 2prec 8 mp-ig, és ezalatt láthatólag nem csinál semmit sem a gép, tehát nem tölt. Jah, azt még hozzá kell tennem, hogy az xp frissen lett telepítve és telepítés előtt is csinálta ezt. És sajna most is. mi lehet a gond? Várom a válaszokat.
    Köszi: Attis
  • zsoleszq
    #25
    köszi öregharcsa a segítséget ok minden:)
  • öregharcsa
    #24
    állítsd be a proci sebességét a bios-ban....csak annyi a probléma hogy nem ismeri fel automatán hogy milyen proci van benne....
  • zsoleszq
    #23
    Hy
    Van egy abit kg7-es alaplapom és szeretném fetelepiteni az XP-t, de van egy olyan üzi hogy

    CPU IS UNWORKABEL OR HAS BEEN CHANGED. PLEASE RECHECK - CPU SOFT MENÜ

    sajnos a bios nem igazán az erős oldalam ezért nem igazán vágom hogy mit kell beállítanom ahoz hogy többet ne jelenyen meg ez az üzi.
    előre is köszi aki tudna segíteni
  • powerdozer
    #22
    Hé,ez szupi!
    Bár nem magyar,végre valami használható!!!
  • nemcsakfeel
    #21
    Ennél jobbat még nem találtam :
    http://www.adriansrojakpot.com/Speed_Demonz/BIOS_Guide/BIOS_Guide_Index.htm
    Nem kell hozzá felsőfokú nyelvtudás, de azért nem árt pár alapdolgot ismerni :)
    nm.
  • powerdozer
    #20
    Hi all!
    Olyan problémám lenne hogy, a biosba szeretnék pár dolgot álítani, bár angolul tudok, vannak hiányoságaim a.nyelv téren
    és persze már pár alaplap megfordult a kezembe, és beálításokból ragadt rám valami, de jó lenne valami normális leírás, valami ötlet, hogy hol merre találok ilyet?

  • hispan2
    #19
    Na erre én is gondoltam de nem sikerült. Ráadásul egy TFT-t nehéz is lenne.
  • HITMorpheus
    #18
    Ügyesen mágnesezd meg a monitort.
  • Punker
    #17
    sehogy
  • hispan2
    #16
    Hali. A BIOS BOOT képét levettem így látom a szövegeket, mikor indul a gép. De én azt szeretném, hogy a képernyőn megjelenő dolgok háttere fehér, míg betűszíne fekete legyen. Hogyan tudnám ezt végrehajtani?
  • DonQl
    #15
    Régen én is akartam ilyeneket, de sajna nem tom jelenleg se a +oldást...
  • DonQl
    #14
    BIOS Theme Editor!:DDDDDDD
  • Narancs
    #13
    Á, én asszem értem!
    De ilyet nem lehet csinálni, és nem is lenne értelme...
  • Punkerwork
    #12
    mi van?
  • hispan2
    #11
    Hali. Egy kérdésem lenne: AOpen alaplapon akarom a bios színét, mármnint mikor indul a gép, azt a szít a szokványos fekete háttér, fehér betűkről megváltoztatni fehér háttér, fekete betűkre. Az alaplap pontos típusa: AOpen AX4SPE-UN.
  • Dodi
    #10
    Állítgattam a BIOS-ban a mem beállításait, aztán újraindítottam. Aztán be se jött az alaplap képernyő. Kikapcs. Újra be, ekkor visszaállítottam a BIOS-ban a dolgokat, ahogy volt. Azóta a BIOS NEM JEGYZI MEG A BEÁLLÍTÁSOKAT, frissítettem is, de semmi. Csak a CPU-ra, meg a memóriára vonatkozókat nem jegyzi meg, alapfrekvencián bootol be, hiába tuningolom.
  • Dodi
    #9
    Csak a CPU-ra, meg a memóriára vonatkozókat nem jegyzi meg, alapfrekvencián bootol be, hiába tuningolom.
  • dewdew
    #5
    en csinaltam
  • Sman2
    #4
    Köszi :)
  • Sman2
    #3
    Kösz mindgyárt megnézem...
  • dewdew
    #2
    A BIOS rejtelmei - 18 reszes leiras
  • Sman2
    #1
    Nemrégiben vásárólt Amptron K7 830XLM DDR-s alaplapom bios-át próbálgatom beállítgatni, de régebbi típusához tartozó alaplapi könyvével és csekély számítástechnikai tudásommal jó néhány menüpontot nem igazán értek. Segítséget várok abban ,hogy írjátok le mi mit jelent, és mit mire állítsak...

    Bios:

    Advanced Setup:

    Quick boot
    S.M.A.R.T. for Hard Disk
    L1 Cache
    L2 Cache
    System Bios Cacheable
    Graphic Win Size
    Dram Timing Configuration
    SDR/DDR Cas Latency
    SDR/DDR Ras Active Time
    SDR/DDR RAS Precharge Time
    Auto Detect Dimm/PCI clk
    Clk Gen Spread Spectrum
    Dos Flat Mode
    Dram Driver Slew Rating

    Power Management Setup:

    ACPI Aware O/S
    Power Management
    Suspend Time Out
    Hard Disk Time Out
    Ring On Power On
    RTC Alarm Power ON
    RTC Alarm Date
    RTC Alarm Hour
    RTC Alarm Minutes
    RTC Alarm Secund

    PCI/Plug And Play Setup:

    Plug And Play Aware O/S
    Allocate IRQ TO PCI Vga

    Features Setup:

    Thumbdrive Support For Dos

    Ezekre a menüpontokra várom a válaszokat...:)