23
Mi is az valojaban?
  • Razero
    #23
    Helló!
    Nekem az lenne a gondom, h a gépem nem "alszik elég mélyen"...tehát amikor alvásra rakom, akkor kikapcsol a monitor, viszont a gépnek ugyan olyan hangja van, mint amikor dolgozik. Meg az elején lévő kis lámpa sem villog, pedig eddig az összes gépnél amit láttam, alvás üzemmódban villogott valami...
    A gépemben egy MSI 760GM-E51 alaplap van...
    Néztem a BIOS-ban beállításokat, és olyan beállítást találtam, hogy:
    Power Managment Setup-->ACPI Stadby State(és azon belül 2 választási lehetőség):
    -[S1]
    -[S3]
    Alapból az S1-en van...ha átrakom S3-ra, akkor megoldódhat a problémám?
    Vagy mit tudok ezzel beállítani, és mi az a ACPI egyáltalán?
    Előre is köszönöm...
  • Suffering
    #22
    ez kérdés volt
  • Suffering
    #21
    attol tönkre mehet a laptopom, hogy sosem zárom le a gépet, hanem csak készenléti állapotba teszem a gépet.
  • neo1981
    #20
    Sziasztok!

    Nekem is ugyanaz a problémám mint lapos22-nek.
    Van egy hp laptopom, és az a gondom hogy eddig a készenléti állapot hibátlanul müködött(hibernálás is).
    Egyyik nap viszont eltünt a leállitásnál is+ a energiagazdálkodási lehetőségek nél is eltünt. Újratelepitettem a drivereket.... Plug and Play a monitor..

    Mi lehet a hiba?
  • czky
    #19
    Tönkrement a win.
  • lapos22
    #18
    Sziasztok!

    Van egy msi laptopom, és az a gondom hogy eddig a készenléti állapot hibátlanul müködött(hibernálás is).
    Egyyik nap viszont eltünt a leállitásnál is+ a energiagazdálkodási lehetőségek nél is eltünt. Újratelepitettem a drivereket.... Plug and Play a monitor..

    Mi lehet a hiba?
  • SyneT
    #17
    Hibernate-t hogyan tudok csinálni?

    Mert készneléti állípotot találta xp-ben deh ez a hibernate cucc merre van?

    vag progi kel hozzá?
    ez érdekelne
  • CLINT EASTWOOD9
    #16
    Mert nekem eltünt!
  • CLINT EASTWOOD9
    #15
    Hogyan lehet behozni a Készenléti állapotot, hogy a START-ból lehessen indítani?
  • Borg
    #14
    És utána egy gombnyomásra a windowsba tér vissza?
    Vagy újraindul/újra kell indítani a gépet? Mert utóbbi esetben nem biztos, hogy készenléti állapot az.
  • ceas
    #13
    Nem tudja, valaki miért kapcsolgat a gépem állandóan készenléti állapotba? Valamilyen hotkey-re gondolok, de nem igazán tudom, hogy mi lehet az. Játék közben is simán lekapcsol, és nem mindig ugyanarra a gombra, az energiagazdálkodásban természetesen nincs engedélyezve a készenléti állapot. Hogyan lehet elérni, hogy sose kapcsoljon át?
  • efter
    #12
    ja vinyó csere bekapcsolt gép mellet,meg van mikor sikerült van mikor nem! általában akkor szokott müxeni mikor ojan vinyót tettem be menetközbe ami már volt a gépbe elötte!
  • efter
    #11
    nos nekem van egy tapasztalatom,megosztom veletek! nos én egyszer idegből cseréltem ki pontosabban téptem ki a hálókarit a gépből miközben müködött! és hát utólag elgondolkodva elég nagy hüjeség volt,mert ugyebár nemkéne bütykölészni a gépet áram alatt,de hát ha ideges az ember akkor mindeggy! szal az a lényeg hogy mikoözben "eltávolitottam" a lan karit véletlenül hozzáért az sb live hangkarihóz,és háááát.... dobott egy szikrát és elszált a kártyából az első két csatorna! szal a 4.1ből lett 2.1 ráadásul csak a hátsó hangszórókimenetek maradtak meg! nos igy lehet elbaszni egy sound blaster live value karit! na de azóta már nincs meg a cucc!
  • Zozo76
    #10
    Nekem az Asus A7N8X-X alaplapon van egy zold led ami meg leallitas utan is vilagit. Csak akkor nem ha kikapcsolom az Enermax-ot. Huzd ki a csatlakozot a falbol, az a legbiztosabb.
  • enigma2
    #9
    Kapcsold ki az ACPI funkciokat!
  • enigma2
    #8
    Van vmi progi ami az IDE vezerlot (allitolag) kikapcsolja menet kozben, igy lehet vinyot cserelni, ha akarod kiprobalhatod. :)
  • Geeryy
    #7
    Vki segitsen hogy tudom elérni hogy sehogy ne tudjak készenléti állapotba kapcsolni se alt+f5 se a sleep gombal.sehogy.ha van erre vmi ami a regedit be kel átirni az lenne a legjobb.
  • Roby
    #6
    Hehe, tiszta hulye vagyok man:)
    Es a hibernate allapotban lehet cserlni a racket?
  • Borg
    #5
    Amiről te beszélsz az a hibernate. Te viszont a standby-t (készenléti állapotot) kérdezted.
    A 2 dolog nem ugyanaz!
  • Roby
    #4
    A led-ben igazad van.
    De en ugy tudom, hogy ilyenkor semmi sincs aram alatt, kiveve a memoriat.
    Eszre lehet ezt venni abbol is, hogy pl a felelesztes azert tart annyi ideig, mert ujra inicializalja a vga-tol kezdve a hangkartyaig, mindent...
    Sot, es meg lehet latni a vga kartya bios-at is.
    Tehat pl. az en esetemben, miert is lennenek aram alatt az ide portok?
  • Roby
    #3
    Hja, de az S3-as keszenleti allpotkor, nem megy az atx-es tap ventije sem. Mintha ugy remlene, hogy a memoriaban hibernalna magat...
    Legtobb esetben hasznalom. Kb. 4-5 masodperc alatt felall az xp, nagyon kafa:) Nemelyik jateknal is muxik, egyedul a SOF2-nel tapasztaltam csak, hogy nem.
    Igazabol csak ezert kerdem, hogy mikor hazaerek tok ecceru lenne, hogy csak bevagom a rakba a winyot, es felelesztem:)
    Csinaltam mar ilyet, sose volt eddig semmi gaz, de azert gondoltam megkerdezem...
  • Borg
    #2
    A válasz: nem.
    készenléti állapotban is áram alatt van minden max lelassitja a veniket, illetve leállitja a winyókat, kikapcsolja a monitort stb. Tehá egy energiatakarékos üzemmód, amiből gyorsabban vissza lehet (ELMÉLETBEN) térni mint a rendes kikapcsolásból.

    Szal nehogy közben szereld a gépet:) Sőt, csak akkor szereld, ha az ATX táp is ki van kapcsolva, vagy kihuzva a dugó/konnektor kinyomva. Mivel az ATX akkor is ad valami áramot az alaplapnak, ha a power gombbal ki van kapcsolva a gép.
    Asszem ABITon is van led az alaplapon, ami mutatja hogy van e áram benne. Ha az nem ég, akkor szerelheted.
  • Roby
    #1
    Hali!

    Na szoval van egy ST6-os alaplapom.
    Ha leteszem keszenleti allapotba(S3), akkor pl. cserelhetek winyot a rackbe vagy nem?
    Egyelatlan ilyenkor mi van aram alatt?
    Megneztem a kezikonyvet, de ott nem tudtam kibogarszni semmit...
    Valaki?
    Thnx.