823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • Adam5
    #143
    ok thx
  • donpedro
    #142
    Most éppen kidobott a szerver és nem tudok visszamenni, ráadásul a barátnőm már nyúz, hogy vele is foglalkozzak, szóval most nem jó, de ígérem, hogy hamarosan sort kerítünk rá.
  • donpedro
    #141
    Ha lesz is, hát nem mostanában az tuti. Őszintén szólva szerintem ezt az egyet sem tudjuk rendesen megtölteni élettel. Bár az is igaz, hogy ha sokkal többen lennénk, akkor az összes játékos dolga nehezebbé válna.
  • Adam5
    #140
    game?
    megnézhetem hogy bányászol?
  • Adam5
    #139
    én multkor meg pont Nymphtown-ból mentem Minopolisba
  • donpedro
    #138
    Lol, érdekes dolog történt, ilyet még nem tapasztaltam eddig. Éppen Minopolisból robogtam Nymphtown felé (ott ugyanis még nem jártam korábban), amikor észrevettem, hogy valami csillog a földön. 1 PEC volt. :)) Kiváncsi vagyok, hogy hogy került oda...
  • Adam5
    #137
    jaja télleg :)
    én is vállalok runer munkát
  • dronkZero
    #136
    Én is vagyok, de még nem döntöttem el, hogy akarok-e vele hosszabb távon foglalkozni...

    Egyelőre sweat-et gyűjtök, de ha van egy vadász, aki foglalkoztatna runnerként... :)
  • Adam5
    #135
    entropiaban
  • Adam5
    #134
    Télleg több bolygó is lessz benne?
  • donpedro
    #133
    Nem, de valszeg nem is fogok. A barátnőm kinyírna, ha 2 MMORPG-t is nyomnék egyszerre, pláne ha még havi fix 3 rugót is fizetnem kéne érte. :))
  • Adam5
    #132
    Te játszottál már a Sw:galaxy-val?
  • donpedro
    #131
    Inkább a runnerkedést mondanám, mert a sweat-gyűjtésben Adam a szakértő, másrészt pedig szerintem runnernek ugye jobb lenni.

    Szóval ha runner akarsz lenni, akkor minden ott kezdődik, hogy találni kell egy vadászt, aki hajlandó alkalmazni. Általában már a kezdő városban Atlantisban is van ilyen. Ha sikerül találni valakit, akkor meg kell vele beszélni a díjazást, az időtartamot, vagyis a részleteket. Ezzel kapcsolatban nincsenek pontos információim, meg kell kérdezni a játékban néhány embert, hogy pl részesedés esetén hány %-ot szokás adni egy runnernek.

    Ezután jön a munka lényegi része. Kimész a vadásszal oda, ahova menni akar, és ha megtaláljátok a megfelelő vadat, akkor közel mész hozzá, hogy észrevegyen, majd elkezdesz futni, figyelve, hogy ne távolodj el nagyon, de ne is érjen utol, mert ha meghalsz, akkor lehet, hogy a vadász lelép, mire visszaérsz a helyszínre. Eközben a vadász beáll a vad mögé, és hátulról lövi, amíg meg nem döglik a vad. Ha megvolt a zsákmány, akkor jöhet a következő vad.

    Ez a lényeg, de vannak olyan részletek, amikről nem tudok, pl. hogy milyen biztosítékok vannak arra, hogy a vadász nem ver át. (Sejtésem szerint társulni kell vele - team up - mert ilyenkor mindketten látjátok a zsákmányt.)

    Ez a munka nem igényel semmilyen befektetést, és szerintem ehhez képest egész jól lehet vele keresni.

    A sweat gyűjtés ennél sokkal hosszadalmasabb és fárasztóbb meló, bár ezt egyedül lehet csinálni, nem kell hozzá vadász.

    A lényege, hogy meg kell közelíteni valamelyik dögöt, a közelében el kell kezdeni koncentrálni (bal klikk), és a koncentrálás ideje alatt mozdulatlanul kell állni. Persze ha a szörny észrevesz, és megtámad, akkor megzavarja a koncentrációt, és kezdheted előről. Amikor kész vagy a koncentrációval (erről kapsz egy üzenetet a chat-ablakban), akkor kezdheted a második fázist. Ehhez bal-klikk az állatra (lehet, hogy nyomva kell tartani, ebben nem vagyok biztos). Egy a lényeg, ilyenkor már lehet (sőt ajánlott) menekülni. Ha sikerrel jár a gyűjtés, akkor kapsz 1-3 üveg sweat-et, amit nagyobb mennyiségben el lehet adni, általában kb. 2 PEC/üveg körüli áron, vagy ennél valamivel kevesebbért. Tehát 50-60 üveg-ért 1 PED-et lehet kapni. Ebből kiderül, hogy mondjuk a bányászathoz szükséges 30-40 PED-hez legalább 1500-2000 üveg sweat-re van szükség.
  • Des
    #130
    Miből áll ez a runnerkedés, és a sweat gyűjtés valaki mondja el nekem, kösz!
  • donpedro
    #129
    Ha eladtam a cuccot, akkor veszek megint fúrófejeket, megint elmegyek bányászni, megint eladom a talált cuccot, és kis szerencsével megint lesz némi hasznom, aztán ez így megy tovább.

    Az eddigiek alapján azt mondom, hogy hacsak nem találok valami extra lelőhelyet, akkor kb. 10 óra játék alatt 5-10 PED-et lehet tisztán keresni.

    Vannak extra lelőhelyek, amelyek önmagukban 50-60 PED-et érnek, de ezek sajnos ritkák, mint a fehér holló, viszont ilyen esetben az egész színtiszta haszon. Egy ilyen találathoz persze általában nagyon sokat kell túrni a földet, ritka, hog egy teljesen kezdő bányász rögtön nagyot kaszáljon. Nekem kb. 3-4 PED-nyi volt a legnagyobb találatom, igaz eddig még csak kb. 200 fúrófejet használtam el.
  • donpedro
    #128
    Nekem megtérült, illetve, még nem adtam el mindent, amit találtam, de ha összefutok a játékban azzal a két kereskedővel, akivel már a netes fórumban megbeszéltem az eladást, akkor visszajön a befektetett összeg, és még egy kicsi hasznom is lesz. (kb. 20%) Persze szerencse is kell hozzá.
  • donpedro
    #127
    Hmm, ez így elég zavaros, a lényeg, hogy egy teljes felszerelés fúrófejek nélkül asszem 7.40 PED, plusz mindenki annyi fúrófejet vesz amennyit akar, darabja 0.5 PED, de minimum párban árulják.
  • Adam5
    #126
    ha veszek 50darabot 30pedért és 1alkalommal elhasználom akkor megtérül?
  • donpedro
    #125
    Mármint 2-3 PED között van a detektor és a kifejtő, pontosan nem tudom.
  • donpedro
    #124
    Ja és nem árt még egy feldolgozó masinát is venni, mert a kereskedők általában nem veszik meg a feldolgozatlan cuccot, ez további kb. 2 PED-et jelent, ezért mondtam, hogy kb. 30-40 PED-del érdemes elkezdeni bányászkodni.
  • donpedro
    #123
    A detektor és a kifejtő 2-3 között van, a fúrófejekből pedig 2 darab 1 PED, de ugye a fúrófej elvész a használat során, tehát ebből legalább 30-50 darabot szokás vinni, ami már 15-30 PED-et jelent.
  • Adam5
    #122
    mennyi a detektort a robbanó-fúrófej és a kifejtőgép ?
  • donpedro
    #121
    Tehát, bányászat: Tippek és tudnivalók

    1. A városoktól távol érdemes próbálkozni, főleg olyan helyeken, ahol 4-5 monsta is kóborol, persze vigyázva, hogy egyikhez se menj túl közel.

    2. A tavakban, tengerekben általában nincs semmi, ezeket kerülni kell

    3. A nyersanyagoknak két fő csoportja van: érc, illetve energiahordozó, az előbbi nagyobb hasznot hozhat, de rizikósabb, így vékonypénzűeknek az utóbbival érdemes kezdeni. (én is ezzel kezdtem)

    4. Nagyon fontos, hogy a nyersanyagok majdnem mindig telérekben csoportosulnak, tehát ha találsz egy lelőhelyet, akkor nagy valószínűséggel egy 100 méteres sugarú körben lesz egy (vagy több) másik, majd egy többnyire egyenes vonal mentén egy harmadik, stb, stb. (Állítólag vannak 50-60 lelőhelyes minták is, én eddig egy 15 lelőhelyeset találtam). Egyenes vonal helyett esetleg valamilyen ívet is leírhat a minta.

    5.Minden egyes lelőhelynél addig kell próbálkozni a kifejtéssel, amíg csak lehet, ugyanis általában egyszeri fejtésre nem jön fel az összes cucc.

    6. Ha nem muszáj, ne kezdd el a fejtést, amíg nem vagy biztos abban, hogy megtaláltad az összes lelőhelyet a telérben (vagy amíg el nem fogy a próbafúród), mert így könnyebb tájékozódni és követni a telér vonalát, mintáját.

    7. A kiürült lelőhelyekre 5-6 nap után érdemes visszatérni, mert 90%-os valószínűséggel újra találsz majd nyersanyagot.

    8. A lelőhely megtalálásakor néha skilleket kapsz, ezek elvileg a következőkre utalnak:

    geology = Telér kezdete/vége
    perception = A közelben nagyobb lelőhely
    intelligence = A lelőhely egy telér része

    By donpedro (black label in Entropia)
  • Adam5
    #120
    ok lécci
  • donpedro
    #119
    Veszel egy detektort, néhány robbanó-fúrófejet, és egy kifejtőgépet, aztán elindulsz a vakvilágba. Ha találsz egy helyet, ami szimpatikus, akkor leteszed a fúrófejet, és a detektor kiírja, hogy egy 50 méteres sugarú körben van-e nyersanyag, vagy nincs. Ha van, akkor odamész, és kitermeled a cuccot a kifejtővel.

    Röviden ennyi, de persze ennél sokkal bonyolultabb.

    Ha érdekel, akkor van hozzá egy kis tutorialom, amit egy haveromnak gyártottam, azt itt közzétehetem.
  • Adam5
    #118
    a bányászás miből áll?
  • donpedro
    #117
    Ez jó kérdés, valahol már olvastam erről, de most nem emlékszem, meg aztán ez még nekem is erősen odébb van. :)

    Asszem ki lehet adni, hogy üzletet nyissanak benne, de lehet, hogy másra (is) jó.
  • donpedro
    #116
    Kezdő és pénztelen játékosként 3 lehetőség van, de ezeket már ismered: sweat-gyűjtés, runner, valamint a fúrótorony olajának megszerzése.

    Ha van 30-40 Peded, akkor bányászni érdemes, ha 200, akkor el lehet kezdeni vadászni, ha pedig 300 fölött, akkor van értelme a kereskedésnek (trade), és a tárgyak készítésének (craft)
  • Adam5
    #115
    mi haszna van ha van háza valakinek?
  • donpedro
    #114
    Pont ez a lényeg, amíg nincs megfelelő tőkéd, addig nem érdemes vadászni (se bányászni), mert nem bírja el a tárcád ha beleszaladsz egy rossz sorozatba. Vadászatot elkezdeni szerintem minimum 200 PED-del érdemes, ennyiből már valszeg találsz egy-két komolyabb zsákmányt, ami fedezi a kiadásokat, és hasznot hoz.
  • Adam5
    #113
    milyen munkák vannak a gamebe?
  • donpedro
    #112
    A sweat gyűjtés szerintem rosszabb, mint runnerkedni, lassabb, és semmivel nem könnyebb
  • donpedro
    #111
    Akkor módosítok, ez lesz a legnagyobb aktív társaság :)
  • donpedro
    #110
    Esetleg az olajfúrótoronynál is lehet némi lóvét szerezni, bár szerintem ez nehezebb. Runnerként, ha találsz megfelelő társat, aki rendszeresen alkalmaz, akkor néhány hét alatt egész szép pénzt lehet keresni. (Pontos információim nincsenek, de Tucsok alábbi hozzászólásai alapján azt mondom, hogy 30-40 PED is összegyűlhet, ha kibírod, hogy ne költsd el a pénzt fegyverre.)
  • Adam5
    #109
    meg még1
  • Adam5
    #108
    van már Hungaryan Hunters
  • Adam5
    #107
    én sweatelesből szereztem egy jestert-t utána 40pec ért 40ammot leoltem egy allatot vele kaptam másfél pedet abbol vettem toltenyt de nem kaptam semmit
  • donpedro
    #106
    Kis szerencsével hamarosan még két cimborám is elkezdi a játékot, ha esetleg 5-6 ember összejönne, akkor meg is lehetne alapítani az első magyar társaságot Entropiában.
  • donpedro
    #105
    Szerintem 30-40 PED alatt nem érdemes elkezdeni a bányászkodást, viszont ha kezdőtőke nélkül indulsz, akkor ezt nagyon nehezen fogod összeszedni.

    A legjobb esélyed szerintem, ha runnerként próbálkozol.
  • donpedro
    #104
    Megjegyzem, több mód is van arra, hogy pénz nélkül is el tudjon valaki indulni, bár szerintem nagyon kevés az esély, hogy komoly sikert érsz el. (Ha nagyobb lenne, akkor a Mindark menne csődbe.)

    Amit nem igazán értek, hogy itt sokan mire fel panaszkodtak, hogy így szemétség, úgy szemétség, leshetik, hogy befizetek nekik, stb... Az SWG HAVONTA kerül kb. 10 dollárba, és az eredeti játékot is meg kell venni. Itt én összesen 10 dollárt fizettem, és jó esély van rá, hogy többet egyáltalán nem kell fizetnem, sőt, talán még keresek is rajta. Csak rajtam múlik, hogy mire megyek a 10 dollárommal.