823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • donpedro
    #138
    Lol, érdekes dolog történt, ilyet még nem tapasztaltam eddig. Éppen Minopolisból robogtam Nymphtown felé (ott ugyanis még nem jártam korábban), amikor észrevettem, hogy valami csillog a földön. 1 PEC volt. :)) Kiváncsi vagyok, hogy hogy került oda...
  • Adam5
    #139
    én multkor meg pont Nymphtown-ból mentem Minopolisba
  • Adam5
    #140
    game?
    megnézhetem hogy bányászol?
  • donpedro
    #141
    Ha lesz is, hát nem mostanában az tuti. Őszintén szólva szerintem ezt az egyet sem tudjuk rendesen megtölteni élettel. Bár az is igaz, hogy ha sokkal többen lennénk, akkor az összes játékos dolga nehezebbé válna.
  • donpedro
    #142
    Most éppen kidobott a szerver és nem tudok visszamenni, ráadásul a barátnőm már nyúz, hogy vele is foglalkozzak, szóval most nem jó, de ígérem, hogy hamarosan sort kerítünk rá.
  • Adam5
    #143
    ok thx
  • Adam5
    #144
    mennyi az átlag ára a runnerkedésnek? hogy van szörny/fizetség vagy hogy?
  • donpedro
    #145
    Erre sajnos nem tudok válaszolni, mivel magam sosem runnerkedtem, és nem is béreltem runnereket. Szerintem legegyszerűbb, ha megkérdezel egy runnert a játékban. Esetleg egy vadászt.

    Más. Néhány lelkes srác csinált egy egész pofás kis videot a játékról, akit érdekel, a következő címen letöltheti: (27 mega, közepes minőség)

    PE Promotion video
  • Adam5
    #146
    most gyorsan megtudod mutatni a bányászkodást vagy inkább máskor?
  • Adam5
    #147
    ma má inkább mégse túl késő van :(
    holnap mikor érsz rá? (én egész nap)
  • donpedro
    #148
    Bocs, nem figyeltem a fórumot. Holnap dél körül szerintem már leszek, bár biztosat nem tudok mondani.
  • Adam5
    #149
    hol lehet meg venni a bányászáshoz szükséges dolgokat?(még nem raktam be pénzt a gameba csak kérdezem) mert a trade terminálnál nem láttam
  • dronkZero
    #150
    Szasz!
    Találkoztunk online...
    Kidobott a szerver sajna.
    Mennyire jutottál 2 hét alatt?
    Én tegnap ültem le megnézni, azt van már 3centem, meg vagy 30 sweatem.
    Még 1 hét, és lesz pisztolyom... valaki árult egyet 1.4ért most az imént :)
  • Adam5
    #151
    nekem most van 48pecem és egy jester puskám
  • Adam5
    #152
    többször probáltam vadászni de sokkal többet költöttem töltyényre mint amennyi hasznom volt a vadászásból
  • donpedro
    #153
    Ott van az a tt-ben, a tools között, ha jól emlékszem, és amire szükséged van az a detectonator-detektor, az extractor-kifejtő, és a refiner-feldolgozó. Ez együtt 7.40PED.

    Ja, a fúrófej neve probe.
  • Adam5
    #154
    most meg tudod mutatni a bányászást?
  • donpedro
    #155
    Vadászattal kapcsolatban van egy tippem, bár nem vagyok valami tapasztalt vadász. Az összes tutorial azt harsogja, hogy amíg az ember kezdő, kicsik a skill-jei, és szar a puskája, addig snablesnot-ra érdemes vadászni. Nos, nem véletlenül mondják. Én a gyenge skilljeimmel, és ótvar puskámmal 8-10 lövéssel le tudok szedni egy female snable-t, ami 8 PEC-et jelent ammoban, viszont a zsákmány ennél általában több szokott lenni. (Tegnap bányászás közben lelőttem egyet, annál 3 PEC volt, plusz 9 PEC értékben animal hide. És néha komolyabb tárgyakat is lehet találni náluk.

    Snable-t egyébként például Billy's spaceworld környékén lehet találni, én már többet is leszedtem arrafelé.
  • donpedro
    #156
    meg, de csak gyorsan, 25-30 perc múlva mennem kell.
  • donpedro
    #157
    Hol találkozzunk?
  • Adam5
    #158
    atlantisban radar ok? milyen néven vagy?
  • donpedro
    #159
    black label, és ok, odamegyek
  • donpedro
    #160
    Ígértem árakat. Nem akarom egyenként beírni az összeset, ezért inkább adok egy linket. Az itt található árak nagyjából pontosak, bár mostanában egy picit lejjebb mentek, ezért inkább az alsó határok vannak érvényben.

    Az oldal közepén keressétek, az energiahordozó (enmatters) árak a Calypso Mineral Stockprices lista közepén vannak.

  • Adam5
    #161
    És itt mi az ilyen bányászando? hol keresem a weblapon?
  • Adam5
    #162
    jaaa látom ide irtad a linkbe
  • Adam5
    #163
    lehet hogy én vagyok luzer de én csak százalékokat látok
    ebből hogy álapitsam meg az árát?
  • Adam5
    #164
    még valami
    mert ugye kér fajta bányászás van
    az energia és az érc

    e te detectorod helyett van az érc bányászásban
    omegaton detectonator?

    és a te probe id helyett van
    omegaton seismicbomb?

    láttam ezen kívül még kifejtőgép is csak az ilyen fúró volt
    és feldolgozót is láttam az érc bányászásból
  • donpedro
    #165
    A %-os értéket a tt értékhez képest kell számolni, tehát pl ha a játékba nyomsz egy jobb gombot bármilyen nyersanyagon, és ott megnézed, hogy mennyit ér, ahhoz képest kell érteni a százalékokat.

    Az egyszerűség kedvéért a Magerian spray tt értéke (amit a játékban kiír 0.5 PED, 10 darab 5 PED, viszont, ahogy a listából látszik, ennek kb. a 200%-áért lehet eladni, 10 darabot kb. 10 PED-ért.

    Megjegyzem, hogy mostanában nem találkoztam olyannal, aki ténylegesen adott volna ennyit érte, 180% körüli áron tudtam csak eladni, és sajnos ez a tendencia a többi cuccra is jellemző.
  • donpedro
    #166
    Mindenből két fajta van, ahogy te is mondtad. Az általam megadott oldalon találsz egy csomó olyan linket, ahol az összes létező tárgy, nyersanyag, fegyver, armor, stb. fel van sorolva, képekkel együtt. A bal oldalon keresd az Information:Tools linket, ott többek között a bányászcuccok is megvannak.

    Ami energiahordozóhoz kell, az a következő:

    Omegaton Enmatter Detector ED-10 - detektor
    Omegaton Survey Probe - fúrófej
    Genises Star Energy Extractor EE/01 - kitermelő
    Chikara Energy Refiner ER/100 - feldolgozó

    Ha keresel egy trade terminal-t, ott ezt mindet megtalálod, és ami itt nem szerepel, az az ore-hoz kell.
  • Adam5
    #167
    egyépként ore hez vagy olcsobbak vagy ugyan annyiba kerülnek a cuccok
  • Adam5
    #168
    mint energyahoz (kivéve hogy 1ped=2furófej míg 1ped csak 1bomba)
  • donpedro
    #169
    Igen ám, csakhogy bányászni legalább 50 fúrófejjel, bombával célszerű, így már kicsit más a helyzet.
  • Adam5
    #170
    ezt nem értem lécci részletezd
  • dronkZero
    #171
    Hey! Vadásztam csapatban, és nagyon megéri. Illetve hát megéri, ha sokan csináljuk. Mindenki megkapja a zsákmányt...

    Épp most szerveztem be egy haveromat :)

    Ezt eddig miért nem mondtátok? :)
  • Adam5
    #172
    én runnerkedtem valami nagy dögre de 30pec meg 18pecet kaptam szal tök jó
  • Adam5
    #173
    áááá
    csinálhatunk robotot is?
    cool!!!!
  • donpedro
    #174
    Egy bányász akkor hatékony, ha legalább, 30, de inkább 50 fúrófejet, vagy ércbányászat esetén 50 bombát visz magával. Ezek éppúgy hozzátartoznak a felszereléshez, mint a kitermelő, vagy a detektor.

    Számold össze az energiabányászó felszerelés detektorral, 50 fúrófejjel, kitermelővel és feldolgozóval összesen 32.40 PED-be kerül. Ugyanez ércbányászat esetén kb. 56 PED.

    Ráadásul a kétféle bányászat között csak az a lényeges különbség, hogy ércbányászatnál nagyobb az esély arra, hogy amit találsz, az nagy fogás lesz, viszont a statisztikai átlagok azt is mutatják, hogy érclelőhely kevesebb van. Ugyanannyi bombával kevesebb találat lesz, mint fúrófejjel.

    Ezért mondom én (és még sok más tapasztalt bányász), hogy amíg az ember viszonylag csóró, addig maradjon meg az energiabányászatnál.

    DE! És ez nagyon fontos, jelenleg nagyon komoly válságok vannak a piacon, nagyon nehezen lehet eladni a kibányászott cuccokat. Ez mindkét ágazatra igaz. Egyszerűen nincs elég crafter (olyan ember, aki a nyersanyagokból tárgyakat készít), mert nem éri meg csinálni. Így annyi nyersanyagra sincs szükség. Ettől függetlenül is meg lehet élni bányászként, de profitot csinálni nagyon nehéz.

    Én is csak vegetálok mostanában, próbálok talpon maradni, kivárni, amíg javul a helyzet, és addig főleg raktározom a kibányászott nyersanyagot. Elvileg egy-két hét múlva kijön az új verzió (5.6), ami bizonyos változásokat hozhat a crafting-rendszerben, ez pedig fellendítheti a piacot, és feljebb mehetnek az árak is. Ha addig sikerül kihúzni, akkor nem lehet komoly gond.
  • donpedro
    #175
    Látod, mondom, hogy a runnerkedés sokkal jobb meló, mint a sweat-gyűjtés :)
  • Tom3 #176
    17sweat-em van de nem sikerült eladni már amikor beszéltem egy emberrel a buzi szerver ledobott 2embernél is.(22pets-ért.)
  • Adam5
    #177
    Milyen foglalkozás van még a gameba?
    van vadászás, bányászás, tradelés és még?