823
Entropia Universe

A Project Entropia átdolgozott változata.
  • Lazarus
    #1
    Na? :)
  • Lazarus
    #2
    vagy nincs na?
    a részletes címmel még nincs bevezetve a topik
  • DonnieBrasco
    #3
    Itt az ideje, hogy elővegyük ezt az új generációs MMORPG (?) progit. Miért is új ? Talán ezért:

    About Project Entropia!
    Project Entropia will be the next generation of interactive entertainment. In Project Entropia you will able to enter a whole world with amazing three-dimensional environments using a computer and the internet. It will be a massive virtual world where millions of users can interact with each other at the same time. Project Entropia will have a real economy system that allows you as a user to exchange real life money into PED (Project Entropia Dollars) and then back into a real currency again. Project Entropia will be free of charge with no monthly costs, which means that aside from the fees for your own local access to the internet while you are connected, the client software will be available with no payment to MindArk. All you need to do is get hold of the software that will be distributed in various ways, for example through the internet or on free CD's in computer magazines.


    Magyarul: egy totálisan ingyenes, viszont NAGYOn igényes kidolgozottságú, grafikájú és rendszerű virtuális világot akarnak létrehozni. Ingyenes, mivel ingyen letölthető lesz, és semmi havidíj nincs, viszont ahhoz, hogy játszani tudj érdemben, szükséged lesz a játékban pénzre. AMIT viszont valódi (!!!) pénzből tudsz "átkonvertálni". Tehát akár Csóró Janiként is nekikezdhetsz, de milliánerek egyből vastag bőrönddel is nyithatnak. Érdekes gondolat... viszont ami még érdekesebb... VISSZAFELÉ is működik ! Azaz: ha a játékban több pénzt keresel, mint amennyivel indultál - mert erre is lesz lehetőség - akkor visszakonvertálhatod azt valódi pénzzé. Vagyis nem csak ilyenkor, hanem bármikor. Ha ezt meg tudják oldani, és ki tudják védeni a csalókat (asszem ez itt igencsak kritikus kérdés lesz!) és be is váltják az igéreteiket, akkor valami újabb őrület veszi kezdetét az internet világában :))


    És hogy miért érdekes ez MOST ? Tegnaptól, azaz Május 20.-ától lehet előszőr letölteni a Commercial Trial verziót... innen:
    http://www.project-entropia.com/menu.asp?mv=6

    Érdemes a FAQ-ot nézegetni, totálisan durva dolgok vannak benne. Ebben a játékban gyakorlatilag MINDEN lehetséges lesz, ha igaz.
  • DonnieBrasco
    #4
    Jólvanna türelem :)
  • Lazarus
    #5
    Ez mese habbal...
  • Lazarus
    #6
    hiszem ha a csekket látom...
  • DonnieBrasco
    #7
    Az indexen irkálok róla egy idejek de sz@rnak rá reagálni az emberek pedig ha a készítőknek minden 10. ötletük válik be, már akkor is korszakot alkottak. Félig átrágtam magam a FAQ-on és egyik döbbenetből a másikba zuhanok. Lehet kérdezni bármit. Ezek komolyan gondolják, hogy akár pénzt is kereshetünk majd a játékban ! Pl. fegyvereket gyártunk, gépsorral és NPC segítőkkel, és eladjuk őket... majd céget alapítunk, részvényeket bocsájtunk ki és TŐZSDÉRE visszük... vagy az egész céget eladjuk.. bármit :) Ja, a játékbeli pénz árfolyama fix lesz... 10 PED=1 USD....
  • DonnieBrasco
    #8
    Hát pont ez a durva.
    A lényeg hogy egyáltalán semmit nem kell fizetned, ha csak "simán" játszani akarsz... a nagy bevételeket a reklámokból tervezik szedni, ugyanis 1 millió (1.000.000) játékosra tervezik a limitet... ezt se könnyű elhinni !
  • DonnieBrasco
    #9
    én se tudom elképzelni, de leszedtem a commercial trial verziót (233 mega) és várom hogy kapjak accountot... aztán hajrá. Pénzt egy dekát nem fogok rákölteni: de ha tényleg virtuális világ lesz, már maga a játék miatt is meg fogja érni !
  • Lazarus
    #10
    Legalább arra alkalmas lesz a progi, hogy megtanuljuk hogyan kell a pénzt kötegekben elszórni :))
    Amúgy komolyra fordítva a szót:
    Ha ez a játék valaha is kész lesz (már az is kész csoda lenne) Ez a fizetős dolog sose fog működni, nem érdemes ezzel foglalkozni...
  • Lazarus
    #11
    Trial verzió? hol, látnom kell :)
  • skorpio7
    #12
    DonnieBrasco !

    Legközelebb azért nézz jobban szét . :)

    KATT IDE!!!
  • DonnieBrasco
    #13
    www.project-entropia.com
    download opció alatt vannak a linkek, még elég kevés de majd gyarapodik. Én is felraknom szívesen valami magyar serverre ha valaki mutat egyet :)
    Figyi ÉN SE HISZEM el amiket írnak ! De nem zárok ki előre semmit, ki fogom próbálni, és ha jó szórakozás ingyen is, játszani fogok vele. Eszembe sincs arra számítani hogy majd "pénz keresek vele" viszont a koncepció, miszerint bármit lehet csinálni (lehetsz szakács, farmer, fodrász(!!!), bármi), tárgyakat "találhatsz fel", bányászhatsz (gépekkel vagy csákánnyal) kalandozhatsz, felfedezhetsz (veszélyekkel, de pénzdíjért akár!), egyszóval ezerrel törekednek a teljes szabadságra. Az ötleteket a leendő játékosoktól nemcsak értékelik de egyenesen elvárják. Nincs olyan, hogy NEM. Egy-két kivétellel persze. De hogy ezt hogy lehet megvalósítani.... mondom, én sem hiszem el... de megnézem :) az tuti !
  • Dikkma
    #14
    Annyira bírom, hogy bejön és nyit ey topcitot.. legalábbnézne előbbsézjje... de nem.. mindegy.. ami marad, az ,aaaaard d. az erősebb nyer, a gyengébb elpusztul :Ddd
  • DonnieBrasco
    #15
    Ma délelőtt csekkoltam, hogy van-e ilyen topic, de akkor nem volt időm regisztrálni magam a supergamezen... sorryka
    Egyébként PONT a lényeget hagytad ki kollega, a pénzes dolgot :)
    Nemtom Te hogyvagy de én végigrágtam az egész FAQot, (na jó még pici hátravan) de minden kérdésre válaszolok...

    MEa Culpa !!!
  • DonnieBrasco
    #16
    Inkább azt susogjátok a fülembe, hogy HOVA rakhatom fel a 223 megát :))
  • DonnieBrasco
    #17
    azaz nem TE hagytad ki, hanem a kollega a HCgamertől :)
  • skorpio7
    #18
    Nos igaz .Én valóban nem mélyedtem bele annyira a dolgokba , mivel nem a zsánerem a játék .Mindössze figyelemfelhívás volt azoknak , akik esetleg ( mint pl. te ) érdekel egy ilyen game , mert nem mindenki olvas online híreket vagy csak átsiklik ilyen "inygyér" lehetőségen is .
    Mint írtam , megér egy próbát ... csak nem nekem . :)
  • DonnieBrasco
    #19
    Meg úgy az ismertetőt elnézve nagyjából lila gőze sincs a cuccosról, mint ahogy senkinek eddig... kicsit jobban is hirdethették volna :)
  • DonnieBrasco
    #20
    Eszem ágába sem jutott volna új topicot nyitni, ha látom hogy már van, de mint mondtam csak délelőtt néztem körbe, most este nem :(
    Engem nagyon is érdekel, nem a pénzszerzési lehetőség miatt hanem akár mint játék. Az indexes fórumon már sokat írtam róla (http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9067729&uq=9) de ott elég lanyha a forgalom. Szerintem akár óriásit is szólhat a cucc... reméljük.
  • skorpio7
    #21
    Annyit tegyél már meg , hogy írsz majd véleményt róla .Talán ez nem lesz olyan problémás game , mint anno az AO volt .
    1 millió ember ... szép is lenne .Akkor ki fog SW-GO-ozni ?! :)
  • skorpio7
    #22
    Mindenestre a grafika az elfogadható kategória , de ebben a az "oda-vissza fizetős" megoldásban nemigen hiszek .Elég kényes a dolog főleg akkor , hogy szinte minden online játék küzd a "csíterek" ellen .Mi lesz akkor , ha tényleg igaz , hogy valós összegekre is váltható lenne a game-ben keresett összeg !? :)
  • DonnieBrasco
    #23
    Mi sem természetesebb. Jó lenne ha többen kipróbálnánk, ezért reklámozom hogy nekem már megvan a kliensprogi, feltehetném valami magyar szerverre, csak nem ismerek senki bennfentest..
  • DonnieBrasco
    #24
    Mondom hogy én sem hiszem, míg nem látom. De a FAQban egész érdekesen leírják, hogy képzelik és bizony el lehet rajta gondolkodni.
    A csíterek/hackerek elleni védelem nagyon kritikus lesz, ez tuti. Legalábbis banki szintű rendszervédelem kell majd: de hát létezik ilyen :)
  • DonnieBrasco
    #25
    További infó ircen (extra, #pe.hu)
    Amikor csak lehet, ott leszek, vagy valaki más :)
  • DonnieBrasco
    #28
    letoltheto magyar serverről a
    www.sofltd.com-ról ! (nem magyar nyelvű a cucc de ez egy enternetes server, a letöltés gyors róla !
    (gyk:downloads alatt érdemes keresni !) :)
  • DonnieBrasco
    #30
    Nem pontos az infó ! NEM kell hitelkártya ! Lehet cseken is meg Paypal-lel fizetni (ami nemtommi) de úgy min. 50 dolcsi, hitelkártyáról meg bármennyi. Nem hiszem hogy ne lenne kis hazánkban már gyak. _minden_ felnőttnek VISA electron vagy Mactercard kártyája szóval itt nincs gáz. Ha akarsz, 27 forintot "fektetsz be" :) Az igaz hogy pénzt szerezni csak úgy lehet érdemben, ha be is fektetsz. Egyelőre még JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ sokáig béta lesz a cucc, ami alatt az is lehet, hogy lesz majd "virtuális pénz" amit természetesen nem konvertálhatunk "vissza". De ez még csak pletyka, mindenesetre ésszerű ötlet lenne, mivel épp a gazdasági rendszert próbálják letesztelni a mostani bétában.
  • Xboxman
    #36
    Sw galaxies lenyomja:)
  • Crokin
    #38
    hi. nekem gyanus ez az egesz. Nincs olyan server amit nem lehetne feltorni szerintem, ebbol adodan en tuti nem fizetnek be penzt, mert lehet hogy egyszercsak (valami csalo altal, mert ugye ez sem kizart) elvesztem az osszes manym, azt' akkor nezhetek. Akkor mar inkabb fizetek az SWG-ert, abba legalabb nem tudnak a valosagban is megkarositani:)

    Amigy az 5let tetszik, de ebben fizetgetesben nem nagyon hiszek, mivel az egesz tranzakcio a neten lenne lebonyolitva, ami meg nem eppen a legmegbizhatobb e teren.
  • Crokin
    #39
    Jha igen, inkabb valtasz mittudomen mennyi POD-ot, aztan egyszercsak becsodol az egesz es aztan perelhetsz akit akarsz:) (kb annyi esellyel, mintha mondjuk a Magyar Allamot akarnad perelni:)
  • Crokin
    #40
    PED, nem POD
  • Lazarus
    #41
    A publikus béta letölthető innen :)
  • magus
    #42
    hoppa errre racuppanok

    hogy lehet zset keresni?:)
  • magus
    #43
    hoppa errre racuppanok

    hogy lehet zset keresni?:)
  • Szöcske
    #44
    Én is töltöm, de kezdő tőke is kellene, asszem azt meg nem adnak, igy csak rohangálhatunk fel, alá.
  • Hmuda
    #45
    Leszedtem a cuccot, és szerintem ez a fajta fizetés még pofátlanabb mint a havidij. Szó szerint sz*rt se csinálhatsz amíg nem fizetsz. Márpedig akkor gyökérség kiirni, hogy ingyenes a játék, mert nem az.
  • a.carkey
    #47
    Tudtok egy linket?
  • Hmuda
    #49
    Ha játszik még vki és van egy kis fölös pénze, megszánhatna egy csóró kezdőt. :D
  • Inquisitor
    #50
    Ja, aztán olyan lesz a szerver, mint a Keletinél az alujáró:
    "Úristen! Ott jön egy magyar játékos! Térjünk ki!"
    "Már késő!!!"
    "Hello. Csak buszjegyre, meg anyám életmentő gyógyszereire kéne egy kis lé, na jó ... bevallom kannásbort akarok venni."
  • Hmuda
    #51
    De jónéhányan vannak a világon, akiknek nem áll hitelkártya a rendelkezésére. Eddig sikerült 1 (egy) pénzt összeszednem, mert egy csávó felajánlotta, hogy ad egyet, ha megsebezhet (növelje a skilljét). Mivel a kezdő ruháimon semim se volt, belementem és szerencsém volt, hogy rendes ember volt.