27
nos...
  • hierro86
    #27
    Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Van egy HD avi (xvid) filmem, a laptopon tökéletesen megtudom nézni, viszont szeretném, ha az asztali lejátszón is működne a dolog. A tv nem hd-s, szóval valamit biztos tenni kellene a hd-s fájllal, de ha konvertálni próbálom, a végeredmény az, hogy a kameramozgásoknál szaggat egy kicsit a kép, legalábbis ilyenkor szembetűnő. Nem tudom, kodek gond lehet-e. Azt nem értem, ha lejátszani letudom a gépen, akkor konvertálni miért nem. Lehet, hogy ez egyértelmű, de én sajnos nem konyítok olyan sokat hozzá. Köszönöm a segítséget!
  • mrzed001
    #26
    ACE le, K-lite fel, töredezettség mentesítés, ffdshow OK, utófeldolgozás kikapcs, proci foglaltság figyelés, ...
  • vitya
    #25
    Nekem dettó ugyan ez a gondom mint zero_cool51-nek.
    Szintén sp3 raktam fel és Ace codec packom van.
    ilyenkor mi van?
  • zero_cool51
    #24
    Az mitől lehet, hogy a div-x film lejátszás közben néha gondol egyet, és ugrik előre 1-2 mp-et? fddshow van fent, XP sp3-al.
  • Evin
    #23
    Van külön ogg és mkv kódek is. Egyébként ha jól tudom, pl a MPC vagy a VLC magában is le tudja ezeket játszani, kódek nélkül is.
  • CSOCSO
    #22
    nah... codec guruk.. lenne egy ket kerdes amiket tisztazni kene.
    anno gordian packot hasznaltam de attertem a k-litera mivel ogg, es mkv fileokat nem tudok a gordiannal nezni.
    most viszont kijott az uj k-lite... masodszor tettem fel a winfost es a k-liteot de a videok akadoznak 20-30 masodpercenkent.

    termeszetesen nem szoktam felrakni MINDEN szart a packbol viszont most alaposabban atneztem a dolgokat es nem ertem hogy mizujs.:

    k-lite legutobbi 2.78 packjaban vanegy olyan resz hogy

    ffdshow
    itt lehet felrakni az ffdshowt
    majd egy olyan resz hogy

    directshow
    ebben van divx, xvid, mpeg1,2 meg coreac

    majd van VFW resz
    es ebben ugyancsak divx, xvid, huffyuv....

    azt tudom hogy az VFW az video for windows-t jelent.

    tehat akkor most mit rakjak fel? melyik alol rakjam fel a divx-t meg xvidet? a vfw-s cuccokat rakjam fel vagy a directshowost?

    ezekutan megint ket resz audio:
    directshow audio
    mp3,ac3, aac stb
    es acm audi cuccok mint mp3, ac3 stb... mar megint melyik alol rakjam fel?

  • m66
    #21
    a leggyakrabban használt kodekek a DivX és XviD, ezt a kettőt telepítsd mindenképpen. ha másfajta kodek szükséges az adott videóhoz, akkor nézd meg, milyen kell hozzá és zt szerezd meg. ne telepíts mindenféle hiperszupergigamega kodekcsomagot, mert befürödhetsz vele. amúgy a GordianKnot nevű csomagot ajánlom, ez tényleg csak azt tartalmazza, amire normálisan szükség is van (értsd, nincs benne 200 kodek). ugyanitt találsz egy konverziós csomagot is, ha éppen DVD-ről szeretnél *.avi-t készíteni.
    itt van egy freeware program, amivel megállapítható az adott videó kodek-típusa.
  • bauer15
    #20
    hang az van csak a filmeknél ugrál meg szaggat
  • Tomicsek
    #19
    Van hang? Szerintem az ffdshow. link.
  • bauer15
    #18
    Cső meik a legjobb kodek csomag?
    mi a neve?_
    nekem filmhez kell meg klippehez
  • Evin
    #17
    Ehhez nincs codec. Ez nem is videó!!!
    Ha az swf fájlok lejátszásával gondod, a Flash telepítésekor az is felkerül.
    Ha viszont a flash videókat nem tudod lejátszani(flv), arra ott az FLVPlayer(lásd Google).
  • arsene
    #16
    "Maqcromedia Falsh MX 2004"

    öööö... ez micsoda?
  • LDC
    #15
    Segítség

    Maqcromedia Falsh MX 2004 hez kellene codec....

    segítsetek..... köszönöm....
  • protection
    #14
    Sziasztok.
    Most tettem ujra az XP. Mindenből a legfrissebb driverekkel valamint új codec-el. Az lenne a problémám,ha filme nézek akkor a monitoron elég csúnya kép, viszon a tv-n szebb mint valaha(vagy legalább is ugyanolyan jó). A kérdésem az lenne hogy ez codec hiba vagy VGA driver....vagy eseteleg pusztán beállítás kérdése. Ksözönöm előre is.
  • _Atti_
    #13
    amit uninstallálni lehetett leszedtem mint azt irtam is

    nemtom véletlenül hol vannak ezek a windozba? kiszednéám manuálisan
  • maozedong
    #12
    ffdshow rulz.
    ná kodek pak
  • Pyx #11
    ha sokfajta kodek van fenn, megzavarhatják egymást
  • _Atti_
    #10
    Nem tapasztalt vmelyikőtök már olyat hogy a videok és el vannak szineződve?
    Nálam sárgás minden..nem csak media playerben
    Megnéztem a szinbeállitásokat nem azzal van gáz..probáltam leszedni minden codecet de ugy se jo..

    vmi ötlet?
  • Mike
    #9
    no most az svcd az nem divx
    tehat mplayer nem jatsza le. csak a dvd lejatszo programok.

    felirat:
    bsplayer a legjobb

  • Hitm@n
    #8
    Linket pls!

    Amúgy igazat beszélek,télleg nem volt még feliratos filmem. :))
  • Sephi
    #7
    Porsze:)

    Red Hat 7.3 azza siman megy :))))))))
  • Hitm@n
    #6
    Üdv!

    Tudnátok mondani valami programot,ami felirattal együtt játssza le a filmkeket.
    Most kaptam egy pár filmet,de nem tudom milyen programmal futtassam őket.
    Tudjátok,külön a film,külön a szöveg.Eddig még mindig szinkronos filmem volt :))

  • Coine
    #5
    BSPlayer nekem is bejön, azzal nézem most a GYU-t :)
  • Crem
    #4
    http://www.bsplayer.org/

    Nekem ment a pókmen !:))
    Én ezzel játszottam le . 0.85xx !
  • Crem
    #2
    http://www.fpscentral.hu/divxcenter/

    Ez egy full pack: ACEMCP---Sfx-Factory! Self-Extractor

    Ha ebben nincs benne, akkor szerintem nem is létezik!:)))
  • Sephi
    #1
    Megvan a Spider-Man 3Cd SVCD Rip.

    Es kene nekem kodek ehez... valaki tudna adni cimet ahol elerhetnem?