16
Integrált hangkártya baj
  • I.C.ram
    #16
    Segítsetek pls! Van egy ABIT alaplapom AMD alá, és rajta egy integrált hangkártya, ami ritka szar ugye... Szeretném berakni/telepíteni az SB Live-omat, de a win állandóan azt írtja, hogy Data is Invalid. WinXP Home-om van.
  • StarFist
    #15
    Konkrétan milyen hibáról van szó? IRQ ütközés? Az eszközkezelőben piros v. sárga jelzés van eszköz mellett?
  • StarFist
    #14
    A legcélszerűbb a bios-ban kikapcsolni. Pár lapon jumperrel kell ezt megtenni. Nézd meg az alaplap leírást, abban le van írva.
  • Yeahhh
    #12
    A haveromnak szintén integrált kártyája van és ott pedig hibát jelez az eszközkezelő.CMI +számok..
    Hogy lehet felrakni rendesen?
    Köszi
  • Yeahhh
    #11
    Bocsi a lama kérdésért,de hogy kell letiltani az integrált hangkártyát?
  • Kilgore_Trouth
    #9
    Mi a PCI Slot-os??? Az alaplapi integralt kartya???

    Na mind1 hagyjuk.

    A lenyeg az, hogy az alapra integralt hang es video "karytak" csak 1-re jok:

    LETILTANI OKET ES VENNI VALAMI HASZNALHATO, NORMALIS DOLGOT !!!!!
  • Atus01
    #8
    Miért, az alaplapi integrált hangkártya szintén PCI-s, nem?
  • StarFist
    #7
    Egy fentebbi topic-ban már írtam egy lehetséges okot. Ha ALS1000/4000 vagy valami hasonlóan "márkás" AC97 codec van integrálva a mobóra, akkor ne reménykedj. Ha CMI 8738-as van, ami az integráltak között a legjobbnak számít, akkor még érdemes kísérletezni. Az egyedül üdvözítő megoldás szvsz, ha veszel valami olcsóbb PCI-os hangkártyát (pl. Leadtek 6x Sound), ami terheli le a processzort és vele a buszrendszert.
  • Sman2
    #6
    Nincs már megoldottam, hogy külön legyen /IRQ/ de semmi javulás...
  • Nomadw
    #5
    nincs véletlenül egymás mellett a 2 kártya ? eseteg 1 irq-n van a kettő ?
  • Sman2
    #4
    Már mindent megpróbáltam: másik slot, ezt-azt letiltottam, némítások (a mikrofon sem aktív)...
    Valószinűleg a PCI-os videkártya az oka, mert már régeben is voltak gondok ISA-s hangkártyákkal (Pentium I-es alaplapban)...
  • TheZsenyka
    #3
    Nekem is volt ilyen gondom alaplapi cuccmerákkal, ha mozgatod a winamp ablakát nagy sebességgel, eltűnik a zaj. Fura. Egyébként próbálkozz más slotba tolni a káreszt, szabadíts fel egy rakat "íerkút". Ha ez sem segít az arcodon, akkor kövesd ATEE-t... esetleg érdemes ellenőrizni, hogy nem-e a mikrofon bemenet aktív. Minden bemenő és nem használt vonalat némíts le. Volt, hogy a mikrofon aktív volt, nem volt rajta semmi, de mégis behallatszott valami zörej.

    ARGHHH

    _________________________________
    Creative GeForce3 Ti500 64MB
    Athlon XP1800+
    512MB HYUNDAI PC2100 266MHz DDR RAM
    Creative Audigy Player
    2x75GB IBM 7200RPM HDD
    1x60GB Seagate 7200RPM HDD
    32x Teac SCSI CD
    24x10x48 Teac CD-RW
  • atee
    #2
    vegyel valami pci hangkartyat az alaplapit meg tiltsd le!
    sb 128 tokeletesen megfelel es meg olcso is!
  • Sman2
    #1
    Hello...

    Segítséget várok az alábbiakban:

    Most vásárolt alaplapomon integrált hangkártya van, DE ha a PCI-os S3Virge vga kártyám komolyabb feladatot kap (pl.: Winamp-teljes képernyős visuació, vagy játékok közben) mellék hangok hallhatók.../és ez nagyon zavaróak, pedig nincs hardver ütközés.../
    DE ha egy AGP-s TNT-t rakok bele semmi gond, rendesen szól.

    MIT tehetnék /nem vehetnék!/, pls help me! :)