41
PHP Forum/Galléria üzemeltetés
  • Shiwo
    #41
    még 1 kérdés: áthelyeztem egy témát a fórumban
    most ahonnan át akartam helyezni, ott még mindig látszik, de oda van írva, hogy áthelyezve, illetve ha rákattintok, akkor átirányít a jó helyre...nahde én azt onnan el szeretném tüntetni... hogy lehet ?
  • Shiwo
    #40
    Hali !

    Kérdés:

    phpBB3 fórum az atw-n..

    néhány embert kidob vissza a főoldalra, és kilogoltatja, ha frissítést nyomnak ...de nem mindenkit, például nálam se csinálja... van köztük IE-s és firefoxos is, szóval a jelek szerint nem a böngésző a ludas... mi lehet náluk a gond ?
  • johny85
    #39
    hy
    xampp progival csináltam weblapot (localhost),regeltem a www.dyndns.com-on és telepítetem a progit(DynUp).
    ruterem és tűzfalami nincs,mégse látja az oldalt csak a saját gépem?
    Szolgáltatások/DynDNS Updater elindítva.
    Valaki tudna segíteni vagy bővebb informácíót adni a beállításról?
    kösz
  • johny85
    #38
    Melyik weblap reggelőt tudnátok ajánlani:
    www.dyn.hu
    www.ini.hu
    myip.hu
  • johny85
    #37
    üdv,faustus kipróbáltam a saját ip-vel is és úgy is behozta az it works-t.
    A trackert,MySql-t,security kódot,tracker admit, be tudtam állítani,
    nálam működik még a fórum része is csak az külön MySql táblán van.
    A hibaforrás hogy elküldöm az oldal linkjét bárkinek nem hozza be,
    lehet tűzfal(windows-os kikapcsolva) vagy vírusító miatt(nod32),vagy regisztrálni kéne domaint vagy webhcímet?
    Valamit tudnál mondani php jogok beállításáról,pl mit jelent a 664,777jog Wcmd/Attribútum menünél nincsennek számok?
    thx az infot.
  • Dj Faustus #36
    "http://localhost/index.html és http://127.0.0.1/index.html kiírja a it works-t."
    OK, akkor ezek szerint a webszerver működik (bár kicsit érdekes, hogy a netstat nem jelzi a 80-as és 443-as portot).
    Ha a külső (szolgáltatótól kapott) IP-címeddel (ezt meghatározhatod a whatismyip.com oldallal) cseréled ki a 127.0.0.1-et, akkor is bejön az oldal?

    Az xbtit telepítése meg az alábbiak szerint zajlik:
    1. Be kell kapcsolnod a "Xampp Control Panel"-en a MySql-t.
    2. A oldalon beállítod a MySql adminisztrátori (root) felhasználójának a jelszavát és a Xampp könyvtárának felhasználóját és jelszavát - ezzel megóvhatod magad a kellemetlenségektől.
    Ha ezeket beállítottad a "Xampp Control Panel"-en kapcsold ki - Stop - majd újra be - Start - az Apache-ot, és a MySql-t.
    3. Ezek után a xbtit tömörített állományában található INSTALL.txt állományban levő PHP TRACKER AND INTERNAL FORUM rész szerint kell eljárni.
    A szükséges adatbázis/felhasználó létrehozásához a phpMyAdmin-t megtalálhatod a oldalon, ahol a root felhasználónévvel és a 2. lépésben taglalt MySql adminisztrátori jelszóval tudsz belépni.
  • johny85
    #35
    üdv,xampp Apache elindítotam.
    http://localhost/index.html és http://127.0.0.1/index.html kiírja a it works-t.A parancs beírása után ezt dobta ki:
    Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
    (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

    C:\>netstat -an

    Aktív kapcsolatok

    Protokoll Helyi cím Idegen cím Állapot
    TCP 0.0.0.0:135 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP 0.0.0.0:445 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP 0.0.0.0:31038 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP 127.0.0.1:1034 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP 127.0.0.1:30606 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP 169.254.40.170:139 0.0.0.0:0 FIGYEL
    TCP [::]:135 [::]:0 FIGYEL 0
    TCP [::]:31038 [::]:0 FIGYEL 0
    TCP [::1]:30606 [::]:0 FIGYEL 0
    UDP 0.0.0.0:445 *:*
    UDP 0.0.0.0:500 *:*
    UDP 0.0.0.0:3544 *:*
    UDP 0.0.0.0:4500 *:*
    UDP 127.0.0.1:123 *:*
    UDP 127.0.0.1:1026 *:*
    UDP 127.0.0.1:1027 *:*
    UDP 127.0.0.1:1900 *:*
    UDP 169.254.40.170:123 *:*
    UDP 169.254.40.170:137 *:*
    UDP 169.254.40.170:138 *:*
    UDP 169.254.40.170:1900 *:*
    UDP 188.36.240.126:123 *:*
    UDP 188.36.240.126:1048 *:*
    UDP 188.36.240.126:1900 *:*

    C:\>
  • Dj Faustus #34
    Na fussunk neki még egyszer:
    1. Feltelepíted a Xampp-ot. Lehetőleg a telepítő változatot használd.
    2. Indítsd el a "Xampp Control Panel"-t. Ellenőrizd, hogy fut-e az Apache. Ha nem futna, indíts el a Start gombbal. Ezt kéne látnod:

    3. Ellenőrzés (még ne tegyél fel semmilyen weboldalt a htdocs mappába!):
    Nyiss egy böngészőt és nyisd meg vele a vagy a címet. Egy szimpla fehér oldalt kell látnod, "It works!" felírattal, fekete, vastag betűkkel.
    Ugyanezt kell látnod, ha a localhost illetve a 127.0.0.1 helyébe a szolgáltatótól kapott IP-címed írod.


    Még egy ellenőrzési lehetőség: nyiss meg egy konzolablakot (Start menü/Futtatásba írd be cmd, majd kattints az Ok gombra), és írd bele: netstat -an. A megjelenő listában szerepelnie kéne az alábbi sornak: TCP 0.0.0.0:80 0.0.0.0:0 FIGYEL
    Tehát így:
  • johny85
    #33
    Üdv,újratelepítettem a xamppot d:/xampp/htdocs lett az alapértelmezett,de ez se oldotta meg a problémát, a feltöltendő file-t a htdocs mappába raktam.A xampp progiba nem indul a tomcat parancs és dinamikus IP-m van, nem tudom hogy ez befolyásol-e valamit?Oldalmotor: xbiti 2.0.
    Két címe is van az oldalnak:
    http://localhost/announce.php
    http://localhost:2710/announce
    kösz.
  • Dj Faustus #32
    "és nincs virtuális hálózatom"
    Nem virtuális hálózat, virtuális hoszt - ez szolgál arra, hogy egy IP-cím mögött levő webszerveren több hosztnevű weboldal legyen.
    Bővebben erről

    "alapértelmezett mappa: D:\xampp\xampp\htdocs\auto-motor"
    Ezt külön beállítottad a Xampp-ban? Mert ha nem, akkor a telepítési könyvtáron (alapesetben általában c:\xampp\) belül a htdocs almappában található.

    Ha te a Xampp-ot a d:\xampp\xampp mappába raktad, akkor az azon belül levő htdocs mappában lesz az alapértelmezett mappád (benne lesz egy index.php fájl, egy index.html állomány, és egy xampp könyvtár).

    Ha tehát beírod a böngésződbe, hogy vagy vagy http://külső IP-címed/index.html (ahol a "külső IP-címed" a szolgáltatótól kapott IP-címed, amit például a whatismyip.com oldallal nézheted meg), akkor meg kellene jelennie egy alapoldalnak ("It works!" felírattal).

    Ha ebbe a könyvtárba még egy könyvtárt helyeztél el (benne egy index.php vagy index.html álománnyal), akkor az adott oldal a saját gépedről http://localhost/konyvtarneve/ vagy a http://127.0.0.1/konyvtarneve/ oldalról, más (vagy a saját) gépről a http://külső IP-címed/konyvtarneve/ oldalról érheted el (ahol a konyvtarneve az adott könyvtár neve - például esetedben auto-motor).
  • johny85
    #31
    hy
    nincs ruterem és nincs virtuális hálózatom
    alapértelmezett mappa: D:\xampp\xampp\htdocs\auto-motor
    bárhonnan töltöm fel nem seedeli?
  • Dj Faustus #30
    "de nem tudok feltölteni"
    Lokális gépen a Xampp telepítési könyvtárában a htdocs könyvtárba kell tenni a tartalmat (hacsak nem állítottál be más könyvtárat/virtualhost-tot).
    Bővebben itt

    "mások nem látják az oldalt"
    Ha routered van, át kell irányítanod a megfelelő - 80-as TCP - portot (a router beállítófelületén keress port forward vagy virtual server lehetőséget). Ha tűzfalad van, ki kell engedned a webszervert.
  • johny85
    #29
    Sikerült megoldani a karakter kódolást,de tárhely helyett csináltam "servert" a saját gépemről xampp progival(localhost),de nem tudok feltölteni ill mások nem látják az oldalt.Valakinek van ötlete,mert én full kezdő vagyok.Kösz.
  • Dj Faustus #28
    "Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /admin/admin.main.php on line 148"
    A php_uname() függvény - mely visszaadja a szerver által futtatott operációs rendszert - biztonsági okokból le van tiltva a szerveren (ingyenes webtárhely esetén nem is csodálom).

    "a weboldalt magyarosítottam de nem kezeli az ékezeteket utf8 kódolás van beállítva webtárhely atw.hu."
    Aha, az atw az ISO-8859-2-t erőltet alapból.
    Vagy átállítod az oldal (ha használsz adatbázist, akkor azt is, beleértve az adatbázistáblákat, és azoknak az oszlopait is) karakterkódolását ISO-8859-2-re; vagy erőlteted az UTF-8-as karakterkódolást (PHP-val kiküldöd a Content-Type: text/html; charset=utf-8 HTTP-fejlécet, még az oldal elején a header függvény segítségével); vagy más tárhelyre költözöl.

    Némi segítség a témában:
    Karakterkódolási problémák kiküszöbölése
    MySQL 5.0: karakterkódolások
  • johny85
    #27
    újabb hibaforrás:
    Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /admin/admin.main.php on line 148
  • johny85
    #26
    Kösz a gyors választ,sikerült megoldani a problémát,most másik hiba lépett fel a weboldalt magyarosítottam de nem kezeli az ékezeteket utf8 kódolás van beállítva webtárhely atw.hu.
    Ha valakinek van ötlete leírhatná,kösz.
  • Dj Faustus #25
    Mivel az eredeti forráskódról, illetve a környezetről (tárhely, OS, webszerver verziója, PHP értelmező verziója) nem tudunk semmit, csak értelmezni tudjuk a hibakódot.

    Egyrészt az index.php 123. sorában a session_start() függvény nem tudja megnyitni a /tmp könyvtárban levő sess_0846bfec54a23ee756c71a017f6b8ea8 állományt, mert nem létezik az adott állomány vagy a könyvtár. A php.ini állományban (a PHP értelmező beállításainál) a session.save_path változó (hova mentse a munkameneteket a szerveren) jól van megadva?
    Másrészt nem lehet kiküldeni semmilyen HTTP fejlécet, ha már tartalom lett kiíratva.
  • johny85
    #24
    üdv valaki tudna segíteni ennek a hibának a megfejtésébe:

    Warning: session_start(): open(/tmp/sess_0846bfec54a23ee756c71a017f6b8ea8, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /index.php on line 123

    Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /index.php:123) in /index.php on line 123

    Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /index.php:123) in /index.php on line 123


    Előre is kösz.
  • Shiwo
    #23
    üdv ismét !

    egész eddig szuperált a php-s fórum, amit az extrára sikerült összeeszkabálnom, de mostanában egy csomószor nem akarja elküldeni a kommenteket, van, amelyik topikba engedi, van ahova nem... mi lehet a gond ? nem állítottam át semmit.. a fórum gyorsítótárát próbáltam üríteni, de nem segített...lehet az extra szaraxik vagy mi ?

  • sziti50
    #22
    [moderálva]

  • Dj Faustus #21
    Total Commanderben bejelentkezel FTP-n megkeresed a kívánt könyvtárat/állományt majd Fájl/Attribútumok módosítása menüpont, és ott beírod a kívánt számot.
    De mellesleg más FTP-kliensekben is hasonlóképp megy.

    Linux/Unix/BSD shell alatt meg ott a chmod parancs: chmod 666 konyvtar/allomany
  • baurney
    #20
    sziasztok. az lenne a kérdésem hogy hogy kell egy php portál rendszer egyik lapjának(vagy nem tom hogy hívjam) 666-os CHMOD jogot adni. valaki tudna segíteni?
  • Dj Faustus #19
    Két megoldás:
    http://homepage.ntlworld.com/bobosola/pnghowto.htm
    http://www.twinhelix.com/css/iepngfix/
  • Shiwo
    #18
    Hali !

    Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e (és ha igen, hogyan), hogy php alapú fórumban a signature-ba betett png IE alatt is átlátszó legyen..tehát van-e olyan html-kód, amit ha a signature-ba beteszek a kép elé, akkor nem csak firefox alatt lesz jó a kép és átlátszó, hanem monjuk IE alatt is..
  • Dj Faustus #17
    "Az az igaz, hogy az előbbi példát egy oktató videóról vettem..."
    Ez esetben a videó nem épp hatásos oktatási/tanulási módszer - videón, animáción folyamatokat, grafikus alkalmazásokat, manuális tevékenségi fázisokat lehet jól prezentálni.
    Programozásra ott a szóveg, a gyakorlás, a kézikönyvek, a hivatalos referenciák.
  • Joseph82
    #16
    Köszönöm szépen, ez így már rendben van és működik.
    Az az igaz, hogy az előbbi példát egy oktató videóról vettem...
  • Dj Faustus #15
    "<b>Szöveg: </b><? print $szoveg ?>"
    helyett (mivel a $szoveg változó nincs deklarálva, illetve a post metódussal küldött űrlap nem a $szoveg változón keresztűl adódik át):
    "<b>Szöveg: </b><? print $_POST["szoveg"]; ?>"

    Mellesleg olvass utána:


  • Joseph82
    #14
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre volna szükségem. Mostanában kezdtem Php-vel foglalkozni és még sokminden nem egészen tiszta számomra.
    A következő volna a problémám: Form-mal létrehoztam egy html űrlapot, amelyet egy php oldallal dolgoztatnék föl. De csak dolgoztatnék, mert a változót nem veszi át a html oldalról.
    Íme:<html>


    <body>
    <form action="feldolgozo.php" method="Post">
      
    <b>Szöveg: </b><input name="szoveg">
    <b><input type="submit" value="Elküldöm!">
      
    </form>
    </body>
    </html>
    ............................
    Eddig az űrlap, és most a feldolgozó oldal:
    <html>
    <body>
    <b>Szöveg: </b><? print $szoveg ?>
    </body>
    </html>

    Az eredmény minden esetben ez:Szöveg:
    Notice: Undefined variable: szoveg in C:\phpweb\urlap\feldolgozo.php on line 7

    És már bosszant kicsit, segítsetek...
  • mourinho
    #13
    köszi
  • Dj Faustus #12
    Vagy itt is olvashatsz erről:
    Vagy ugyanezen az oldalon keresd meg a PHP Get switch cikksorozatot.
  • Dj Faustus #11
    Ha tudod hogy mivel: .
  • mourinho
    #10
    " Hali ! Szeretnék olyant csinálni php-ben h ugyanabban az index.php fájlba meghivni egy másik php fájlt. Azt tudom h az INCLUDE-val lehet, de hogy van pontosan a kód. Kérlek segitsetek bla bla bla thx. akárki"
  • Lazarus
    #9
    Tudnál ajánlani egy Free SQL Adatbázist?
  • Borg
    #8
    lehet hogy az x3.hu megkötései miatt van..
  • Borg
    #7
    Hát ahogy én látom az az 1.dat valahova rosszul van behivva, vagy a szerver nem támogatja a módszert (pl http-n keresztül stb..) vagy egyszerűen csak hozzáférési jogok, tul sok user miatt...
  • Lazarus
    #6
    Itt eza bugos fórum, mit kezdjek vele hogy működjön a topikokba való belépés?
  • Lazarus
    #5
    Na, végre megvan a műxeni láccó fórumom viszon van 1 kis bökkeni, mégpedig ez:

    Warning: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 15643 is not allowed to access ./db/1/1.dat owned by uid 99 in /home/4/netsys/upbPB10bfixed/textdb.inc.php on line 259

    Warning: fopen("./db/1/1.dat","r") - Success in /home/4/netsys/upbPB10bfixed/textdb.inc.php on line 259

    Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/4/netsys/upbPB10bfixed/textdb.inc.php on line 260

    Warning: Supplied argument is not a valid File-Handle resource in /home/4/netsys/upbPB10bfixed/textdb.inc.php on line 261










    Mit csináljak ezzel???
  • Lazarus
    #4
    Megpróbáltam utánanézni, de csak SQL Database meg szkripteket és Linux baromságokat találtam... ennyire láma nem lehetek :(
  • Borg
    #3
    Én rendszeresen programozok PHPt, igy 1-2 hónapja kezembe került egy ilyen PHPBB vagy milyen fórumprogi...
    Én elvéreztem a májskúl részének beállitásánál:)
  • Lazarus
    #2
    Nem viccnek szántam...