15
Szerelemdal a csikóbőrös kulacshoz elemzés kellene nekem! Segítsetek! Nagyon fontos!
  • Vlala #15
    ez a topic ékes bizonyítéka annak, hogy semmit nem fejlődött az emberiség 2002 óta. Már akkor is a netes társakra bízták a piszkos munkát...
  • DarkCruiser
    #14
    és most nézem hogy 2002 LOL :DD
  • DarkCruiser
    #13
    dejó, émmost tanulom, google ban keresem a hülyeségeket erre kihozza ezt :D, na szép ... :D
  • KeKKSZike
    #12
    ipszilon: Nagyon sokat segítettél! Ma tartottam belőle a kiselőadást! :) És szinte azt mondtam el, amit te írtál! :) Az osztály jót nevetett, tetszett nekik a vers is, meg ahogy előadtam! köszönöm! :)
    Lehet törölni a TOPIC-ot... :D
  • ipszilon
    #11
    szívesen, remélem jó lett!
  • KeKKSZike
    #10
    ipszilon: NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!
    Sokat segítettél! Jobban leírtad, jobban megértettem mintha ilyen tudományos szövegekben olvastam volna! thx!
  • ipszilon
    #9
    így sebtében magamtól ennyit tudtam összehozni! (huh! de régen elemeztem már verset)
  • ipszilon
    #8
    psi= pasi
  • ipszilon
    #7
    innétől kezdve már nem is olyan nehéz! ezt a tényt kell bebizonyítanod:
    tehát az első hat versszak a kulacsot írja le
    ("csókra termett kerek szádat")
    aztán rátér arrahogytartalmaz és hogy az miért tesz jót neki (8. versszak)
    tisztára beleesett a kulacsába, ez a lényeg! fontosabb neki a pia, mint a felesége ("bárcsak a feleségemmel/Téged cserélhetnélek fel")
    ugyanakkor tisztában van vele, hogy a túl sok bor árt neki: ( "elvisz a Szent Mihály lova"-> azaz a halál) ("szerelmed megemészt végre")
    kissé alkoholistáva vált a psi: "Itt az utlsó forintom/ Erted adom ezt is tubám", "Tested tegyék holttestemhez"
  • ipszilon
    #6
    a lényeg az, hogy itt a szesz-ről ír, egy nőhőz hasonlítva!
  • ipszilon
    #5
    amúgy meg a lényeg az, hogy a költő egy mámoros pillanatában írta a verset (kicsit be volt rugva, szerintem, persze ezt szebben kell megfogalmazni!:-))
    jaj!!!! az előző hozzászólásomat ne vedd figyelembe! nem olvastam el a verset elég figyelmesen!
  • ipszilon
    #4
    annyit tudok még segíteni, hogy AABB a rímképlete (de gondolom erre már te is rájöttél)
    az első hat versszak a fizikai tulajdonságokat taglalja és dicséri. a 7. és a 8. versszak a belső tualjdonságokat írja le. pl. így, csupán ténymegállapítással egy csomó dolgot írsz le, és ez már fél siker!
  • KeKKSZike
    #3
    Hát köcsög a tanárom, az biztos!

    Nagyon szépen köszönöm, hogy utánanélztél, aranyos vagy! thx!
    Legalább megpróbáltál segíteni! :)
  • ipszilon
    #2
    először is: nagyon hálás vagyok neked, mivel amint kinyitottam az irodalom könyvemet, megtaláltam a nyár óta elveszettnek hitt szőgmérőmet:-)
    másrészt:
    normális a tanárotok????? két irodalomkönyvet néztem végig és egyikben sincs elemzés, éppen hogy csak megemlítik, hogy népies vers, ill. műnépdal. Valamint azt írják még, hogy ez a verse és a "Szegeény Zsuzsi, a táborozáskor" a műnépdal első nagyszerű megvalósulása irodalmunkban!
  • KeKKSZike
    #1
    Segítsetek nekem!
    Nagyon fontos, még mára kellene Csokonai Vitéz Mihály - Szerelemdal a csikóbőrös kulacshoz c. művének az elemzése!! Előre is kösz!