645
Melyik a jó winchester?
  • Borg
    #49
    Jóvanna, én az adott kategóriát emlitettem, tudom hogy a régiek pl 3600, a scsi az meg 10000 és 15000 is van:)
  • Borg
    #51
    Ilyen benchmarkokat amivel a hardver oldalak is tesztelnek honnan lehet letölteni?
  • Pheel
    #54
    Jaja! LowCostTech megesz :))))))
  • Randal
    #55
    Ebből a Barracuda IV-ből van 40Gb-os?
    Má csak 20 rugó kéne a sulitól oszt lenne még egy 40GB-os vinyóm.
  • Randal
    #56
    Seagate Barracuda ATA III.
    40 GB / 7200 rpm
    Erről mit tudtok mondani?
  • Mas-Thief
    #57
    Köszönöm Lammer!
  • Randal
    #58
    na! mi van itt, senki se tud új dolgot mondani?
  • iXBT
    #59
    Jelenleg messze a legjobb Ide vinyo, halk, huvos, es megbizhato.
  • Borg
    #60
    A huvos azért tulzas kicsit:)
  • Randal
    #61
    na, jöv héten veszek vinyót, csak azt nrm tom, hogx Maxtor legyen-é vagy seagate Barracuda 3.
  • Randal
    #62
    A Seagate Barracuda ATA III. 40 GB / 7200 rpm vinyónak a model száma: ST340823A. erről mit tudtok? a Depoban 7200rpm-esnek van írva, de ha az infóját nézem akkor csak 5400rpm. elírás lehet?
  • Borg
    #63
    Barracuda IVből csak 7200as van, a IIIat nem ismerem..
  • Randal
    #65
    Na, megvettem a SEAGATE BARRACUDA ATA IV nevezetű dolgot. 40GB 720rpm. nem igazán venni észre a különbséget egy 5400-es és egy 7200-es között.
  • Randal
    #66
    megvan a vinyó, csak az a gond, hogy kurvára felmelegszik. mi lehet a baja, vagy hogyan lehetne orvosolni?
  • Randal
    #68
    És ez melyik driver, meg hol találom meg? mer hogy én hülye vagyok hozzá.
  • Vidam
    #71
    skacok engem majd az erdekelne, hogy az ido mulasaval nmelyik tipus/marka valt be, es melyik szart be honapok evek utan?
  • Kft.
    #74
    én holnap veszek egy maxtor 40Gb-ost de mivel rackbe veszem nem tudom vehetek e 7200-ast nem fog e nagyon melegedni mert azt mondták a boltba hogy kell hozzá egy spec venti a hűtéséhez és hogy a rack hűtése nem elég ezért rackbe csak 5400-ast vehetek de ugye az meg lassabb szoval most akkor szerintetek vehetek rackbe 7200-ast ???
  • Kft.
    #75
    vagy megb lehet azt csinálni hogy a rack alá beteszek egy hűtőt ami elszívja a hőt ???
  • Pheel
    #78
    "Régebben sokan esküdtek a Quantumra vagy az IBM-re, most meg hol van ez a két cég???
    Mindkettő megszünt. R.I.P. (Mármint egyik se gyárt HDD-t többé.)"

    Hogy hol vannak? Az IBM most is merevlemezeket gyárt, a Quantum meg eladta a részlegét a Maxtornak és most a Maxtor gyárt Quantum mechanikás vinyókat más felirattal.

    Akkora okos vagy! Mi lenne, ha máskor inkább utánaolvasnál, mielőtt ontod itt magadból a marhaságot?
  • Leybold
    #79
    Pheel!
    Ami az IBM-et illeti, -a név "IBM" valóban
    kihalóban van a HDD gyártásban.
    Az elmúlt hónapban 70%-os részesedéssel megvette a Hitachi a teljes IBM HDD birodalmat
    ( US,JAPAN,THAI,HUN...), mely részesedés 3 éven belül 100%-ra megy fel.
    2003-tól már egyáltalán nem készül "IBM" HDD.
    Az új cég (név még ismeretlen) a piac egyik legnagyobbja lesz a server-mobil-desktop HDD piacon.
  • bolic
    #80
    Hú de jó! Már régen jelent meg a Seagate Barracuda V!!! :)

    Íme a leírása:

    ST3120023A Barracuda ATA V 120 GB Ultra ATA/100 7200 RPM 9 ms avg DPC

    Model Number: ST3120023A
    Capacity: 120 GB
    Speed: 7200 rpm
    Seek time: 9 ms avg
    Interface: Ultra ATA/100
    Suggested Resale Price*:

    7,200 RPM desktop performance
    Improves overall PC performance

    350 Gs nonoperating shock
    Protects drive from shock and vibration

    2-Mbyte cache buffer
    Improved performance

    Ultra ATA/100 interface
    Fastest data transfer rates

    3D Defense System
    Industry's most comprehensive drive and data protection system

    DiscWizard software
    World's best disc installation software utility

    SoftSonic (TM) FDB motor
    Quietest acoustics on any desktop drive



    Distinctions
    Best-in-class nonoperating shock for excellent reliability
    Best combination of performance, acoustics and robustness
    <2.4 bels idle acoustics- the industry's best
    Platform based on the highly reliable Barracuda ATA IV disc drive
    3D Defense System for world's best drive and data protection
    SoftSonic (TM) FDB motor on every drive
    World's first desktop storage platform to support native Serial ATA (AS models)



    Akkor ti is tudjátok????

    Mert ebben is bizonytalan vagyok a winyó választásban is...

    Ja és legalább 100 GB kellene, így a 120 GB megér nekem...
  • Borg
    #81
    "Mert ebben is bizonytalan vagyok a winyó választásban is... "

    És a magyar nyelvben is úgylátom
  • Pheel
    #82
    Én nem látom, hogy miben is nyújtja azt a nagy dolgot, ami miatt ez akkora tüzijátékos örömünnep kellene legyen. A sebesség nem egetverő, a kapacitás már nem nagy szám, a SerialATA felesleges jelenleg, az UATA100 meg egyenesen vicces, bár elég mindenre.
  • bolic
    #83
    Ne írjon a magyar nyelvről se! Ez nem érdekel, a topic nem erről szó...
  • bolic
    #84
    Hát jól van, az IBM 120 GB 7200 rpm-es nincs vele gond? Olvastam vhol a cikkeken, hogy nem érdemes több órás üzemeltetésre...

    Van vkinek az IBM 120 GB 7200 rpm-es winyó??? Van tapasztalata erről???
  • F3negyerek
    #85
    hát az enyém!
  • Evil
    #86
    hali.Mivel lehet galyra tenni egy vinyot ,hogy gariba beszamoltassam egy nagyobra?Ugy hallottam mikrob 1-2 masodperc es vege kulserelmi nyomok nelkul.
    Ja az aldozat egy 7200 es 40gb maxtor.
  • Gerry
    #87
    Nagy hülyeség egy olyat tönkrevágni, de ha megsimogatod a vezérlőt néhány lábánál 12V-tal (mondjuk egy régi rossz AT-s tápegység egyik lecsupaszított sárga kábelével) az tutira megöli, és semmi sem látszik meg rajta... Az ismerősöm a procijait "kezelte" ilyen módszerrel... Nagy mocsokság az egyszer biztos...
  • Gerry
    #88
    Mégegyszer mondom nem éri meg tönkrevágni, inkább add el, szerintem többet kapsz ért, és nincs kockázat...

    Egyébként lehet, hogy érdekelne, mert már van egy olyan HDD-m egy 80-as IBM mellett, és nagyon szeretem, mert elég megbízható darab. Mennyit kérnél érte?
  • Evil
    #89
    az eladassal az a gond hogy loszart nem kapok mar erte.Igy viszont garba bevennek es ujat kapnek vagy uj araba szamolnak be egy nagyobb darabba.
  • vrob98
    #90
    Nem 120GB-os IBM-rol volt szo, hanem a 120GXP sorozatukrol. Nekem bejott, hasit jool.
  • Kömike
    #91
    A legjobb winyó szerintem a Maxtor D740X típusúak, most is azt használok!!!
  • Borg
    #92
    Érv?Ellenérv?
    Vagy csak azért mert neked az van?
  • Ebola
    #94
    A 40 Gigás IBM winypm azt mondja hogy: ccik ccik ccik ... gép + nem indul...
    Mi a véleményetek javítható vagy kuka?
  • Spenser
    #95
    Nekem Két maxtorom vann 80 as 40 es Mindd kettő 7200 as......
    És meg vagyok velük elégedve:))))
    A 40 ssel álltalában hordozzni szoktam a cuccokat jol birja , mid kettő meg van mar Majd egy éve és eggyik semm hangos semm semi egyébb hiba .. :)))
  • Kömike
    #96
    Nem! Azért, mert nagyon csendes és gyors! Összemértem egy IBM 120GXP winyóval és a Maxtor magasan győzött!!! A SiSoft Sandra szerint. Ne kérdezzétek a pontokat, mert a Maxtornak a piros csík teljesen kiért az IBM-nek meg éppenhogy!!!
  • Kömike
    #97
    Húúúúúúhaa...
    Véletlenül nem azt csinálja a winyód, hogy felpörög, majd ccik ccik ccik és leáll majd ezt úgy ötször megcsinálja mire a BIOS kiírja, hogy vmi nem oké? Azért kérdezem Tőled, mert nekem is egy IBM 2,1 GB-os winyó így készült fel a halálára, de én - szerencsére - mielőtt kiugrott volna az ablakon gyorsan oda ugrottam és megfogtam a lábát... tehát ma műxik csak tele van Bad Block-okkal! Bár akárhányszor leformázom, úgy csökkennek a Bad bejegyzése... :)
    Na válaszolj, hogy mivan!
  • Kömike
    #98
    Na Spenser az egyik legjobb érv arra, hogy a Maxtor most a legjobb!
  • Borg
    #99
    igen, így van, okos vagy, előre ülhetsz
  • bolic
    #100
    Jól van rendben van, csak nem túl forró lesz, ha venti nélküli mobil rack-be teszem a 120GXP (mondjuk 120 GB) IBM winyót? Ugye, nem fog szénné égeti, és a gari már a levegőbe repül 1 nap alatt?

    Borg: "najo asszem ezt a topicot hamarosan a gumiszobában találjátok meg", ez mi a fene akarsz? Ki vagy te? Régóta idegen kézben vagy, mindegy csak hülyéskedsz velem, ja és még valami: helyesírásod EGYES!