51
Fagyás
  • Antromorph
    #9
    Elfelejtettem még egy tényt megemlíteni, nem lehet az, hogy a memóriám(Infineon PC3200) nem szereti a 3-3-2.5 beállítást, és ezért csinálja a fagyást?
    Állítsam át 3-3-3 ra, bár ha az emlékeim nem csalnak a memtest jól lefutott ezen a tunningolt cuccon.
  • Antromorph
    #8
    Hello mindenkinek

    Mostanság a láblécben feltüntetett gépemmel valami nem stimmel. A hiba okát nem igazán tudom körvonalazni, ebben kellene valakinek a tapasztalata. Nos a gép most jelen esetben tunningolva van, és eddig a legstabilabb gép volt, de egyre gyakoribb az az eset, hogy egyszer csak teljesen belassul a rendszer, majdnem fagyásközeli állapotba kerül, azért rá tudok kattintani a start gombra meg az ikonokra, és előtérbe tudom hozni a háttérben futó programokat, csak körübelül 30mp-es késleltetés után. Tehát olyan ez az egész, mintha mondjuk egy 386-oson futtatnék egy pentiumos játékot, ahol a játék mondjuk 1FPS-sel megy.
    A gép nem fagy le, de így teljesen használhatatlan, valami van az időzítéssel, talán a chipset melegedése okozza ezt a problémát? Általában idleben a proci 50C fok, a system meg 34C fok. A chipseten lévő hűtés passzív. És még valami: arra lettem figyelmes, hogy amikor bekövetkezik ez az esemény a proci hőmérséklete idleben 50C fokról 54C fokra emelkedik. Ja a proci 1,75V core feszültséget kap, és 10.5*200-on működik. Most raktam fel a legújabb Biost a laphoz, és a 5.x-es Nvidia Nforce eszközmeghajtóját, és a hibajelenség most is megvan. Segítsen valaki, mert én még ilyennel nem találkoztam. Hol lehet a gond? Várom a javaslatokat. Lehetöleg minnél többet, mert megoldást kell találni erre a problémára.

    Köszi
  • Bilux
    #7
    Mert meleg van azé fagy...
  • Pheel
    #6
    Rájöttem! A táp. Nekem is sok szívásom volt a Skyhawk-kal. Cseréld le. Valszeg megoldódik minden bajod. Nekem pl a videokártyámat mindig csak másodszorra inicializálta, időnként fagytam és nem tudtam miért. És igen. Nekem is Skyhawk 300-asom volt. Szerencsére már csak volt.
  • Imremagdi
    #4
    S3 a király?!
  • NeoMaN
    #2
    Nalam is volt ilyen problema,csak es kizarolag 3d-ben fagyott a masinam.Kicsi volt a tap es nem tudott eleg kakaot adni a gepnek.A tapegysegcsere megoldotta a gondomat.Persze elotte azert probalj meg tobbfele drivert es directx-et is.
  • Balko
    #1
    Hello mindenkinek!

    Nos az lenne a gondom hogy 1-2 játéknál lefagy a gépem (Counter Strike,Serious Sam 2 stb.) ,De nem tudtam rájönni mélg hogy miért! A gépem:

    -Intel Celeron 800 mhz-es proci
    -Asus Tusl2-c alaplap
    -2x128 mb sdram
    -Matrox Millenium g400 32 mb dualhead
    videókártya
    -Sound Blaster Live! 5.1-es hankártya

    Kérlek segítsetek mert már nagyon idegesítő, már próbáltam mindent (winreinstall stb.).Jelenleg egy winxp van fent! Előre is kössz a segíséget!!

    Balko