30
Proci ventillátor fordulatszám szabályozás
  • Pixit
    #30
    Sziasztok. Lenne egy problémám.Pár napja amikor levettem a gép oldalát azt láttam hogy a cpu ventilátora elég lassan forog. SpeedFan-ban 1300rpm körüli értéket mutat. Egy másik venti is van a gépben, az 2600rpm-el megy. Nem egy atomgép úgyhogy nem kell ultrahűtés neki de az 1300-as fordulatszám túl lassú.A gép hőmérséklete amúgy átlag 34-36 C. Biztos vagyok benne hogy az a venti eddig sokkal gyorsabban pörgött. Most szerintetek feladta és vegyek újat vagy szoftveresen meg lehet oldani?
  • Pepsi Twist
    #29
    kész? Coloumbo kell ide?
  • Pepsi Twist
    #28
    Hi!

    Megint én mostmár megy midnen faszán be állítom akkor annyival megy meg minden na most én gyorsítani akarom és tudna gyorsabban menni mint 2800rpm mert mikor baszott melege van akkor megy 4000-5000rpm-el is na most én csak 100%ig tudom max csinálni ami 2800rpm most akkor hogy a fenébe gyorsítsam?

    Előre is THX!
  • [Jakuza]
    #27
    Mondom software controlledre, ne manualra.
  • Pepsi Twist
    #26
    pazzeg ez sehogy nem akar nekem összejönni...
  • Pepsi Twist
    #25
    így?



    de nekem így sem megy...
  • [Jakuza]
    #24
    A kezdo kepen az automatic fan speed bepipalva legyen.
    A Configureban a Speeds fulon beallitani az ertekeket,ha lehet ne azonost adj meg, mert van hogy ugy nem mindig mukodik es ott is bepipalni az automatically variatedet. (legyen mondjuk a minimum 50% a max meg 70%)
    Esetleg ha igy sem megy akkor meg az advancednel ki kell keresni a chipsetet ami vezerli a ventriket es a PWM1 mode-t software controlledre allitani.
  • davidka003
    #23
    Ez nem chat. Felesleges beírni mégegyszer.
  • Pepsi Twist
    #22
    plíz help :D
  • Pepsi Twist
    #21
    Hi!

    Nekem az a bajom hogy akármit álligatok nem változtatja a venti sebességét. Valakinek valami ötlet?

    Abit KD7-E
    MSI nem tom mi

    (ezeken próbálgattam)
  • Adept
    #20
    Sziasztok

    Két kérdésem lenne a Speedfannal kapcsolatban:
    - Hogy lehet beállitani hogy a bootoláskor induljon el, ne kelljen kézzel.
    - a tálcán ülve egy hőfokot mutat, az E: meghajtoét (miért pont ezt??). Hogy lehet beállitani hogy a CPU hőfoka legyen ott állandóan?

    Köszi
    Adept
  • sure
    #19
    Ez is csak az alaplapi szenzorokat olvassa, tehát csak annyira reális, mint az Everest vagy bármi más szoftveres monitorozó program.

    Amire jó lehet, az az, hogy hőmérséklettől függően tudja szabályozni a ventilátorok fordulatszámát - HA AZ ALAPLAP is támogatja ezt a funkciót!

    Nekem pl. Abit NF7-en 3 venti csatlakozó van, ebből mindhármon tud mérni, de csak kettőnek tudja szabályozni a fordulatszámát. De csak 25% alá tekerés esetén kezdett el leszabályozni, 25-100% közt mindegy volt, mit állítottam be, maradt 2800-3000 fordulat/perc.

    Nem működött tökéletesen, néha kifagyott tőle a gép. (4.26-os verziót használtam). Aztán mióta egy rezes Zalman CNPS7000 van fenn, nem is kell a szoftveres szabályozó;) (csak benn maradt kedvencek közt a topik)

    Jó a readme-je, minden benne van lépésről lépésre, amit tudni kell róla, és mit hogyan.
  • alakulat
    #18
    hi

    ez valakinek müködik normálisan?
    nekem a chipestre -25fokot ir, a többi is elég irreális.
    a vinyok állpotát is kiirja mennyire lehet igaz??
  • sure
    #17
    Legalább írnál konfigot vagy alaplaptípust/SF verziót vagy valami...
  • [Jakuza]
    #16
    Ez valakinek mukodik ?
    Hiaba allitok be barmit, a ventilator ugyanannyin porog.
    Valaki leirna, hogy kell beallitani, hogy mukodjon is a program?
  • Banyapapa
    #15
    Nálam franko, be van löve a CPU venti 48%-ra, max 40 foknál kapcsol be max-ra.
    Igy most "csend" van.
    Igaz én se tudok mindent állitgatni rajta pl: a VGA ventijét se.
    De jobb a hangja mint volt:P
  • MiloShee
    #14
    Hát nem is tudom... nem vagyok a legmesszemenőbbig megelégedve ezzel a progival. Nem igazán tom vele szabályozni a fordulatszámokat. A hőmérsékletet az everest is kiírja. Ez persze magánvélemény :)
  • Banyapapa
    #13
    Felraktam ezt a programot,egész jó.
    De van amit nemtok beazonositani micsoda.
    Egyik everest is mutatja "PWM",ami eléggé nagyokat ugrál néha 36-rol 51-re,32-röl egyböl 39-re stb,ezt nem tudom mi akar lenni.

    És a másik:

    Temp1:34 fok,ez vajh mi lehet?:o

    Beállitásnál azt irja a progi:chip= ACPI
  • burkusdió
    #12
    köff
  • czky
    #11
    Asszem: Mother Board Monitor.
  • burkusdió
    #10
    senki többet harmadszor?? :|
  • burkusdió
    #9
    nem akar senki segíteni?
    pliz emberek!
    biztos tud valaki ajánlani egy jó programot!!!
  • burkusdió
    #8
    hy midneki!
    ide is jó régen írtatok :D

    énis feltettem ezt a progit, de az alaplapomat ne támogatja (Fujitsu-Siemens laptop, nemtom milyen alaplap, nem írja ki a árkáját az everest... :S)

    tudnátok ajánlani másik fordulatszám szabályzó programot esetleg?
  • janos666 #7
    Ó, valahol elémkerült a 4.12-es verzió hogy kompatibilis az nvidia kártyákkal, megörültem hogy fel lehet pörgetni vele a hűtőjét mint mikor a BIOS bootolni kezd. De nem, csak a hőmérsékletét írja ki, mint a driver, semmi egyéb. Nincs ilyen program amit én keresek?
  • Maverick
    #6
    Hehe! Khirály! :-)
    hozzászólás :1970.jan. 01. 01:00 :-)

    A Temp3 nekem -48°C-ot mutat! Jó lenne ha ez lenne a proci hőmérséklet, de hát... passz
    Nemtom ez milyen érték. Körülnézek hátha találok vmit.
    Nálam egyébként a többi érték stimmel (nagyjából) más progik által mért eredményekkel!
  • Borg
    #5
    hmm.. ügyi voltam, meg is zakkant a fórum:)
  • Borg
    #3
    Nekem az a gondom vele (i815EPT, P3-S 1133B/512) hogy nem tudom megállapitani melyik hőmérséklet micsoda.
    Totál nem egyezik más hőmérő progik értékeivel, ráadásul ilyent is mutat hogy -32C ...
  • Maverick
    #2
    Hi Borg!

    Én is használom ezt a progit, de a 4.02 verziót
    olvastam vmikor, hogy az Asus Pcprobe elég nagyokat hazudik, akár 10 fokokat is. Azonban nem tudom hogy a SpeedFan mennyire hiteles, még nem nagyon hallottam-olvastam mások véleményét!
    Minden esetre nálam ez a helyzet...
    Konfig: Abit TH-II, P4 1.6 (nincs húzva)
    Temp1 (szerintem a chipset hőjét méri): 35-36°C idle
    40-42°C ha megy az UD

    Temp2 (proci hőm.) : 36-37°C idle
    48-50°C(!) ha megy az UD
  • Borg
    #1
    Nah, feltettem ezt a progit (4.05), de TUSL2C-n ilyent olvas, hogy 28C,-32C,12C. Valamint a HDDre 33fok ami rendben is van.

    Nade most akkor az elsö 3 szám közül melyik mi?

    Az asus pcprobe 31-36fokot ir a procira (ha megy a Seti) de ennek megfelelöt nem ir a speedfan...

    Valaki használja ezt?