1240
SEGÍTSÉG
  • kisviku
    #200
    Tudom régi a kérdés,de segítek,mivel most vettem egy Fujitsu-Siemens notit és ugyanezzel szo*tam.

    MINDAZOKNAK, AKIK WIN XP PROF-OT AKARNAK TELEPÍTENI NOTEBOOKRA ÉS A KÖVETKEZŐ ÜZENETET KAPJÁK INSTALLKOR:

    "A számítógép nem talált merevlemezes meghajtót a számítógépen,a telepítés nem folytatható"

    Előre szólok, hogy EZ INTEL CHIPSET-ES NOTEBOOKOKRA ÉRTENDŐ!
    A VIA chipset-el rendelkezők ugyanezt csinálják, de más vezérlők kellenek,róluk később.

    Azért kapjuk a fenti az üzenetet, mert az XP Prof nem tartalmazza azon
    drivereket/vezérlőket, amiket az újfajta, SATA-s vinyók használnak.Az új notebookokba már általában SATA merevlemezt szerelnek.A WinXP Prof változata meg régi ahhoz, hogy ezeket a SATA vezérlőket tartalmazza.
    Nekem ajánlották még a Windows XP Media Center Edition-t is, de el kell, hogy keserítselek Titeket, az sem ismerte fel a merevlemezt.

    A SATA vezérlőre persze csak az installkor van szükségünk, miután megformázta és partícionálta, már fog működni.
    De hogy értessük meg a telepítővel, hogy van saját driverünk és hogy fogadtassuk el vele?

    - Szükségünk lesz az Intel Matrix Storage Manager-re,mely letölthető az Intel oldaláról.

    - Kell egy FDD, vagyis floppy meghajtó, jó ha van beépítve a notebook-ba vagy ha nincs, akkor venni kell egy USB-s változatot, kábé 4 ezer forint.Az NEC által gyártott USB-s Floppy meghajtóval nekem működött.

    Több megoldás is létezik:

    I.Megoldás
    -----------

    1.Csatlakoztassuk a FDD-t a notebook-hoz.Kerítsünk egy floppy lemezt és tegyük rá az Intel Matrix Storage Manager-t.Töltsük az Intel oldaláról a "32-bit Floppy Configuration Utility For Intel Matrix Storage Manager" programocskát (kb.300k).

    http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2101&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21

    2.Rakjunk egy üres floppy-t a meghajtóba és indítsuk el a programot.Erre ő automatikusan megformázza és felteszi rá a drivereket/vezérlőket.

    3.Miután kész,vigyük át a lemezt a notebook floppy meghajtójába.Rakjuk be az XP Prof.lemezt és várjuk meg az indulást.

    4.A telepítéskor F6-ot kell nyomnunk,amikor elkezdi a vezérlőket automatikusan telepíteni.Itt kérdi meg, hogy van-e más gyártótól származó egyéb vezérlőnk.Erre nem sok időnk van, figyeljünk, s amint kiírta, rögtön nyomjuk meg.

    5.Pici várakozás után bejön egy kép, hogy akkor rakjuk be az A: meghajtóba a lemezt.Kövessük a képen megjelenő utasításokat.

    6.Megjeleníti a lehetséges vezérlőket.Abban nem tudok segíteni, melyik a jó, nekem a 4-ből kettővel működött.A lényeg, hogy olyat válasszunk, ami neve mögött szerepel a "Mobile" felirat,mert ez jelenti a mobil chipsetet,azaz a notebookos változatot.

    7.A telepítés folytatódik,miután kijelöltük a megfelelőt és akkor választottunk jót, ha a WinXP install eljut a "License Agreement" ponthoz.Ennek elfogadása után már meg a telepítés a szokásos menet szerint (formázás/partíciók létrehozása,stb)

    II.Megoldás
    -----------
    Létezik egy "Nlite" nevű freeware program, melyet a google-ba írva megkereshetünk.
    Ennek a programnak a célja, hogy kreáljuk egy olyan WINDOWS XP INSTALL lemezt, amibe MÁR MI MAGUNK MELLÉKELJÜK A SATA DRIVER-T.
    Őszintén bevallom én NEM PRÓBÁLTAM ezt a megoldást, a menetéről tájékozódjatok a programon belül.
    De a lényege, hogy csinálunk vele egy olyan XP-t, ami már tartalmazza a vezérlőt.Ezt persze újra ki kell írni CD-re vagy DVD-re.
    Ha mellékeltük a szükséges dolgokat,elvileg nem szabad már megjelennie a "Nem talált merevlemezes meghajtót a számítógép" üzenet.

    Ezt az egészet azért írtam le,mert kb 20 különböző nyelvű és témájú fórumon keresztül néztem szemkifolyásig és szerettem volna összefoglalni ezt Nektek.

    Akiknek ezek után sem megy, ajánlom a Windows Vista 32bit Premium Home-t, amivel megy a notebook mindenféle hiba nélkül.

    VIA CHISPSET-TEL RENDELKEZŐK FIGYELMÉBE
    ----------------------------------------

    Az eljárás ugyanaz, mint az Intel esetében, a drivereket innen lehet letölteni:

    http://www.viaarena.com/Driver/via_raid_v530c.zip


    Linkek:

    VIA Chipsetesek telepítése:

    http://support.fujitsu-siemens.com/forum/viewtopic.php?t=19607&highlight=windows++professional

    Még egy hasznos link, amit most találtam:

    http://winportal.net/?id=11


    Intel Matrix Storage Manager WinXP Professional-hez:

    http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2101&OSFullName=Windows*+XP+Professional&lang=eng&strOSs=44&submit=Go%21

    Remélem segítek vele.

  • virs lee
    #199
    Ezért nem kell konzumer gépet venni.
  • ScarY MAN
    #198
    Hi!
    Van egy MSI 677-es notebook-om és az a problémám hogy állandóan lefagy.Van hogy hetekig semmi,van hogy egy nap rengetegszer és nem segített rajta semmi,próbáltam már több rendszerrel is,az em segített.Várom az ötleteket
  • virs lee
    #197
    Jót biztos nem, gagyiból meg mindegy melyiket veszed.
  • vki
    #196
    Hi!

    Tudtok nekem ajánlani egy olyan laptopot, ami kijönne 200-ból (plusz/minusz 10e), és képes lenne a source engine-es game-eket futtatni? Többnyire netre kellene, de néha jó lenne egy kis kikapcsolódás. A válaszokat előre is köszi!
  • virs lee
    #195
    compaq :P
  • Alfika
    #194
    Kellene egy kis segítség...

    A képeken látható laptop ram mlyen tipusú? EDO? SD? DDR? DDR2?

    Előre is köszi a választ.



  • vki
    #193
    Csá!
    Szerintetek melyik jobb? ATI Mobility Radeon X2300 vagy Geforce GO 7400?
  • virs lee
    #192
    Ez nem az apronet!

  • acernotebook
    #191
    Acer TravelMate 4000 laptop kitűnő állapotban eladó!!

    Laptop tulajdonságai:
    - 15.4" LCD kijelző
    - Intel Pentium M 1.60 GHz processzor
    - Radeon 9700 videókártya
    - DVD/CD-RW combo
    - 512MB RAM

    - S-video/TV-out
    - Intel PRO/Wireless connection; 802.11b/g dual band Wi-Fi CERTIFIED
    - IrDA (beépített infra port)
    - Integrated BluetoothR
    - LAN&WLAN
    - 3x USB 2.0
    - IEEE1394

    + Laptophoz táska
    + Töltő/Adapter
    + EREDETI WinXP CD - !nem kalóz, és nem használt a key!

    Azért adom el, mert asztali PC-re váltanék.

    Akinek van értékelhető ajánlata, vagy kép érdekelné, az írjon az [email protected] címre.
    Csak egy kis tájékoztatás az árral kapcsolatban: http://www.sprint.hu/arlista.php?prlist=hwc&vendor=Acer&t1=Notebook&t2=any&t3=any
    Persze én ennél jóval kevesebbet kérek érte, mivel használt, csak ez egy tájékoztatás hogy mennyibe volt nekem... :)

    [email protected] <-- ÍRJ!!!
  • Danecay
    #190
    Megoldódott a probléma. Annak ellenére, hogy a drivere ill. a software- többször újra lett telepítve, ill. mint írtam a Windows is, tíltva volt a touch pad billentyűkobinációval Fn+F7, de érdekes, hogy a software-je azt mutatta, hogy engedélyezve van, továbbá letiltva még még az előtt lett, hogy újra lett telepítve az egész gép. Ezek szerint ez függetlennül működik az operációs rendzertől. Hát itt megmutatkozott tapasztalatlanságom notebook ugyben :)
  • Danecay
    #189
    Hát ezzel most nem sokat segítettél, viszont ha így van ahogy mondod, és mindennapos dolog akkor, biztos van rá nagyon egyszerű megoldás is. Én inkább erre lennnék kíváncsi.
    Megnéztem a BIOS-t de nem találtam erre vonatkozó beállításokat, újrainstalláltam a laptophoz kapott driver lemezről a drivert de nem változott semmi, végül eltávolítottam teljesen a a drivert mert elvileg a WIN is le tudja kezelni a touch pad-ot mindenféle külső driver nélkül, de így egyáltalán nem megy. Letöltöttem e3gy újabb verziójú drivert de semmi nem változott.
    Ha ez mindennapos probléma lenne, azt hiszem, hogy a gyártók és forgalmazók elég sok elégedetlen ugyféllel szembesülnének napi szinten, márcsak ebből a problémából kifolyólag, és akkor még nem beszéltünk egyéb meghibásodásokról.
  • virs lee
    #188
    Az ilyen jelenségek egy konzumer notinál mindennapos dolgok.
  • Danecay
    #187
    Sziasztok!

    Szükségem lenne egy kis segítségre! Van nálam egy Acer Aspire 3103laptop, aminek valami történt a touch padjával. A tesóm hozta haza ezt a laptopot, hogy megnézze mi lehet vele, de nem nagyon jött rá a dologra ézért még a Windowst is újrarakta, de nem működik. Most én is megnéztem, és azt tapasztaltam, hogy ha a touch padot letiltom, ill. engedélyezem, egy pár másodpercig tökéletesen működik, de ezek után egyből leáll, olyan mintha lefagyott volna, mármint a touch pad és a hozzá tartozó gombok. Tehát fizikailag így biztos nincs semmi baja, de akkor mi okozhatja ezt a jelenséget. Sajnos nekem nincs túl nagy tapasztalatom e téren, soha nem volt laptopom ill. touch padom, de ha valaki találkozott már a jelenséggel, aminek a megoldása még ha pofon egyszerű is írja már le legyen szíves.
  • Braveheart
    #186
    Sztem kb 70et ér.
  • virs lee
    #185
    Egy nullával többet írtál. 120-ért már notebookot is kapni, nem csak egy asztali prescott kazánt.
  • bence33
    #184
    szerintem oan 120.000Ft
  • GBence1991
    #183
    senki semmi 5let?
  • GBence1991
    #182
    de most komolyan mennyit ér meg maximum?
  • virs lee
    #181
    Asztali procival? Kb. semmit.
  • GBence1991
    #180
    Üdv.!

    Sony VAIO notebook :
    Paraméterek :
    -16,1" LCD kijelző; 1280x1024
    -2,6GHZ (512kb Cache) Intel Pentium IV. Processor! (Nem Celeron,cserélhető asztali procis)
    -512 DDR (333mhz)
    -20gb merevlemez
    -Sony CD/RW- író,újraíró
    -ATI Mobility Radeon 9000 ( 64MB DDR)
    -Beépített sztereó hangszórók
    -1FireWire,3USB,1memory stick,2PCMCIA,monitor kimenet,TV kimenet,LAN10/100,hang kimenet,mikrofon kimenet,LPT port.
    -Akksi kb 1órát bír

    Sérülések :
    a képen is látható, használatból adódó kopások,mindennapi használatot nem befolyásolja!!

    Képek:
    http://img.vatera.hu/photos/63/89/06/03/1_300.jpg
    http://img.vatera.hu/photos/63/89/06/03/2_300.jpg
    http://img.vatera.hu/photos/63/89/06/03/3_300.jpg
    http://img.vatera.hu/photos/63/89/06/03/4_300.jpg

    Az lenne a kérdésem ezzzel a laptop-pal kalcsoltaban hogy körülbelül mennyit ér!
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • GBence1991
    #179
    Üdv.!

    Sony VAIO notebook :
    Paraméterek :
    -16,1" LCD kijelző; 1280x1024
    -2,6GHZ (512kb Cache) Intel Pentium IV. Processor! (Nem Celeron,cserélhető asztali procis)
    -512 DDR (333mhz)
    -20gb merevlemez
    -Sony CD/RW- író,újraíró
    -ATI Mobility Radeon 9000 ( 64MB DDR)
    -Beépített sztereó hangszórók
    -1FireWire,3USB,1memory stick,2PCMCIA,monitor kimenet,TV kimenet,LAN10/100,hang kimenet,mikrofon kimenet,LPT port.
    -Akksi kb 1órát bír

    Sérülések :
    a képen is látható, használatból adódó kopások,mindennapi használatot nem befolyásolja!!

    Képek:





    Az lenne a kérdésem ezzzel a laptop-pal kalcsoltaban hogy körülbelül mennyit ér!
    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • powertom
    #178
    Sziasztok!!!

    Hogyan lehet letiltani az fs padot? Mert én nézegettem de az eszközkezelőbe nem lehet. A drivert meg nem akarom leszedni.

    Ha valaki tud megoldást és megosztja velem azt megköszönném!
  • Braveheart
    #177
    Én is acer travelmate laptopot vettem. Ez volt akkor életem addigi legnagyobb pénzkidobása. 290 rugó egy olyan vasért ami talán a felét éri jóindulattal.
  • freestyler8
    #176
    szevasztok!
    van 1 kis gondom.
    Van 1 eladó laptop (még nem tudok pontos adatokat róla), és csak annyi a baja, hogy törött az lcd-je. 40000Ft-ot kérnek érte. (kb.160000volt)
    honnan tudnék kijelzőt szerezni? Mennyibe kerülne?
    Segítség pls!
  • virs lee
    #175
    Rajtad már nem lehet, de az utánad következők talán okulnak belőle. ^^
  • Szabca
    #174
    Köszi, rengeteget segítettél!!
  • virs lee
    #173
    A probléma oka: konzumer (=parasztvakító) gépet vettél. Ezekkel ilyen szívások vannak.
  • Szabca
    #172
    sziasztok!

    Van egy AcerTravelmate 2413wmli laptomon. Újratelepítettem rajta az XP SP2-t, és azóta nem megy wi-fi. Az acer által ajánlott wi-fi drivereket felraktam, de mindig azt a választ kapom, hogy nincs adapter, vagy szoftver nem találja az eszközt.
    Mi lehet a probléma, tud valaki segíteni??
    Az eszközkezelőben nyomát sem találom wi-fi eszköznek...
    thx!!
  • lord nihilus
    #171
    Hali!
    szeretnék érdeklődni h mivan akkor ha az aksi tuningolás(teljes lemerítés majd egész napos feltöltés és újra) megtörtént, akkor a konnektorba bedugva használhatom nyugodtan a gépet az akksi bármiféle romlása nélkül(gondolok a #170-ban elhangzottakra)? meg mit kell még tudnom ezek után?
    előre is köszi
  • urbijoe
    #170
    ha táprol használom a laptopot többet akkor érdemes kivenni az akut hogy ne töltse állandoan?
  • roberto
    #169
    -?+!
  • roberto
    #168
    de eddig nem volt ilyen probléma és 2 éve már megvan?am nem egy gyenge noti!
  • virs lee
    #167
    Konzumer notitól ne várj többet, ennyit tud.
  • roberto
    #166
    hi all! Nemtudja valaki h mi lehet a baj a Packard Bell laptopomon mert 2-3 hét után megadja magát rajta a windows!Winchester most cseréltem benne!Help Plz!
  • Döme17
    #165
    Hello! Nem tudja vki hogyan lehet az ASUS F+ sorozatú laptokon bekapcsolni a Tv kimenetet, úgy hogy tényleg legyen rajta jel?
  • virs lee
    #164
    Nem.
  • spatz
    #163
    A 10 éves áruházban árulják 180e Ft a Toshiba L30-M100 laptopot szerintetek megéri ilyet venni, vagy még várjak, szeretnék játszani is rajta (ebbe legalább nem integrált video kari van)
  • GAthersw
    #162
    Ha akksiról fut a gép akkor mindig sokkal alacsonyabb órajelen fut az energiatakarékosság végett, sztem erről lehet szó...
  • virs lee
    #161
    jujj