60
Körökre osztott 3D stratégia
  • Axon
    #60
    Sajnos még várhatnak egy darabig, mivel a német nyelv nulla százalékos ismerete miatt elcsesztem az egészet. Menteni akartam, de a saccra megnyomott gomb a betöltés volt, így betöltötte a pálya elején készült autosave mentést. Szóval kezdhetem elölről az egészet :-)
  • Axon
    #59
    Végre átverekedtem magam a hídon és közeledek a városba, ahol égő házak és újabb francia csapatok várnak:

  • Axon
    #58
    Megvolt az első lövésváltás:

  • Axon
    #57
    Egy híd elfoglalására indítottam rohamot:

  • Axon
    #56
    4 évnyi kőkemény vadászat után végre beszereztem ezt a csodát.
    Végül a p2p hálózatok jelentettek gyógyírt kűzdelmeimre, ahonnan viszonylag hamar megszereztem. Cirka 2 hét és le is töltődött :-)
    A játék mint említettem német nyelvű és két cd-s! Ez azért fontos, mert a később nálunk is megjelent hibás angol verzió 1 cd-s volt. Gondolom pont ez volt a hiba forrása. próbálkoztak valamilyen grafikai tömörítéssel, hogy kisebb legyen, de aztán hibás lett.
    Gyorsan csináltam két képet.
  • gazsiba75
    #55


    Sziasztok

    Milyen I. vh-s (a Pro libertate-hoz vagy a west fronthoz hasonló) körökre osztott, táblás stratégiai játékot ismertek?

    Köszi,
  • Axon
    #54
    Biztos, hogy nem az.
    Te az Antant nevű játékra gondolsz, az volt a Gamestar mellékletén.
    Ez egy másik játék, amit még senkinek sem sikerült beszereznie. Az #51-es beírásomban elolvashatod a történetét.
  • Realtibi
    #53
    most ez az a játék ami a 2005 februári gamestar egyik teljes játéka???
  • Serpa
    #52
    háát ez egy nagy sz***s

    németre nem lehet kicserélni ?

    nekem hétfőn jutott eszembe, hogy volt vmi I. VH játék, de nem emlékeztem a címére; amikor először láttam a képeket, azt mondtam, ezt érdemes lenne kiprobálni.
    de ha az angol verzió egy rakás ****, németül nem tudok, szóval felejtés.
    pedig télleg jó lehet.
  • Axon
    #51
    Szívás!
    Részemről.
    Az eredeti német verziót (ami 2002-ben jelent meg) lefordították angolra. Kiadták 4 országban, köztük Magyarországon is.
    Lecsaptam rá és megvettem. Feltelepítem, majd indítanám és nem megy. Felhívom a kiadót. Megnézik és majd szólnak - mondták.
    3 hét után szóltak, hogy hibás az angol verzió. Mind a 4 országban bevonták az árusítását. Kérhetek helyette bármit az árlistájukról a program értékének megfelelően.
    Itt most következne 5 gépelt A4-es oldalnyi szitkozódás, amit most kihagyok.
    Mondanom sem kell, hogy még nem cseréltem ki a programot. Áttúrtam a netet, de semmi patch vagy ilyesmi. A német verzió Németországban él és virágzik az angolról egy szó sincs sehol.
    Már le is vették az árlistákról a cd forgalmazók. Én a cdgalaxisból rendeltem, de vagy 1 hete levették az árlistájukról. 6 ezer volt a game. Mondanom sem kell, hogy a kiadója listájáról semmilyen más játék nem kell olyan szarságok vannak rajta, azt pedig nem tudom, hogy a cdgalaxis hajlandó-e kicserélni. Na meg itt van a posta költség. Mire visszaküldöm, meg ők leküldik az 2 ezer forint. Elment a kedvem az egésztől.
    Pedig már 2 éve vadásztam erre a programra.
    Hát ennyi......
  • Serpa
    #50
    hol van ?
  • Axon
    #49
    Na végre....
    2002-ben jelent meg ez a játék (mármint az 1914 - The Great War) és most megérkezett végre a cd galaxisba. Meg lehet rendelni. Én beszereztem. Mindjárt nyomok néhány képet.
  • Axon
    #48
    Tudom, hogy nem ide tartozik, de lenne egy kérdésem és nem szeretnék neki külön topic-ot nyitni.
    A Cold War Conflicts -ról lenne szó.
    Ismeri valaki?
    Próbálta?
    Én leszedtem a demóját. Ez egy Sudden Strike 2-höz készített mod, amely már túllépet egy mod korlátain és önálló játékként jelent meg 2003. decemberében, tehát nem túl régi.
    A demója nagyon tetszett. Esetleg látta már valaki valamelyik warez oldalon? Mert a 40 euro-s árat számomra nem éri meg, de szívesen megnézném a teljes verziót is.
  • Axon
    #47
    Ez mindenképpen megnyugtató. Nem hiába töltöttem le.
    Egyébként tegnap kicsit elmélyedtem benne. Kimondottan tetszik. Nem kampányt csináltam, hanem sima küldetést. Éppen a németekkel voltam, így a szinkron sem volt zavaró.
    A tankok hihetetlenül lassan készülnek, bár ebben van némi realitás is. A repülőgépek viszont tényleg brutálra sikeredtek. Ha megvannak akkor már biztos a győzelem.
    A technikai fejlesztéseket még ki kell tapasztalnom, mint a cossack-ban. Mit érdemes egyből és mit később.
    Amit nem találtam az az egységek értékei. Ilyesmikre gondolok mint sebzés, életerő, páncélzat, stb. Ha ráklikkelek egy katonára, akkor megmutatja oldalt egy kis üzenőrészben a HP értékeit, de ennyi. Így nem igazán tudom eldönteni mi a különbség az egyes katonák között. Melyiket érdemes gyártani nagy számbat stb.
  • a.carkey
    #46
    Több tank van pár oldalon és több repülő (kétfajta :).

    Ennyi a különbség. Meg a mostani fájl nagyobb! :D

    De a magyar szinkron maradt! :(
  • Axon
    #45
    Igazad van, megkövetlek.
    Már csak azért is mivel az első pillanatban nem hittem neked, de azután leesett állal tapasztaltam, hogy az The Entente és a World War I Battlefield egy és ugyanaz a játék.
    DE!!!
    Nekem ez már novemberben megvolt, viszont csak most volt a hivatalos megjelenés és újra fent van a legtöbb warezoldalon mint ujdonság.
    Próbáltam észrevenni különbséget, de eddig nemsikerült, ha csak annyit nem, hogy a mostani kiírja a menüképernyő jobbfelső sarkába, hogy verzió 1.1, ami nekem eddig megvolt az pedig nem ír ki semmit.
    Talán azért mert az értelemszerűen az 1.0-ás verzió, de lehet, hogy ismét nincs igazam.

    Így hihetetlenül színvonalasra szánt precíz kis beszámolóm elmarad.
  • Augustus Gigo
    #44
    Jah engem is átbasztak a warerzcenteren, ott azt írják hogy körökre osztott a stuff, erre meg egy cossacks klón, ejnye
  • PREMIERE1
    #43
    Az Entente és a World War I. tök ugyanaz!

    Amúgy mindegy, hogy Cossacs clone, ha megszokja az ember, nagy csatákat lehet nyomni.
  • Methylisocloro
    #42
    Szerintem a WWI The Great War egyszerűen egy Cossacks clone.
  • Toerpe
    #41
    hama hama mert kiváncsian várjuk :-))))
  • Axon
    #40
    Vagy a World War I -nek :-)
    Mivel ebben a topicban már 3 játékról is beszélünk.
    Az Entente -ról,
    a most megjelent World war I-ről és
    a címadó 1914 - The Great War-ról (amit eddig még senki nem látott, de ez a topicnyitó darab).
    Az Entente grafikája simán a Cossack-é, az 1914 - The Great War-é megegyezik a Frontline Attack-éval (képek alapján). A World War I-t pont tegnap este húztam le, megpróbálom minél hamarabb megkuksizni és egy lelkendező beszámulót rettyinteni.
  • a.carkey
    #39
    Ententenek vagy az 1914-nek?
  • ricsi1
    #38
    fúúúúú
    ahhoz képest ,hoyg mai játék,igen szar a grafója
  • PREMIERE1
    #37
    Nem is rossz. Bár aki először kiépíti a légierőt, nyert.
  • Axon
    #36
    Te kis telhetetlen :-)

    A magyar szinkron oly idegesítő tud lenni úgy fél óra játék után, hogy halk fohászokat küldesz az égieknek, vezérelnék az utadba a szinkronhang tulajdonosát. Elkapnám a gigáját és addig szorongatnám amíg...amíg.......áááááááááááááááá.

    Nah.... szóval van magyar szinkron is ám.
  • a.carkey
    #35
    Végülis elég aranyos. Van benne sok hülyeség is, hogy a francia géppuskás úgy néz ki, mint az angol, de azért aranyos. Tiszta Cossacs! Csak picikét gagyibb.

    (Csak az OMMnél a magyar szövegelést - és a teljes beleélést - tudnám feledni! Király lett volna, ha hol németül, hol csehül, szlovákul, horvátul és magyarul mondta volna néha. Ezzel is mutatva: soknemzetiségű Monarchia voltunk.)
  • Axon
    #34
    Az Entente tényleg megabrutál.
    Ettöl függetlenül elszórakozgattam vele egy darabig mivel fehér holló az I. világháborús rts.
    Egyébként a topic indító játék a:
    1914 - The Great War megvan valakinek? Próbálta/látta már valaki?
    Esetleg látta már valaki egy warez oldalon, vagy boltban, esetleg metró aluljáróban kabát alól árulgató ukrán maffiózóknál?
    Tényleg érdekelne, hogy milyen. A képek alapján baromira jól néz ki. Viszont egyszer valamelyik tv csatorna játékokkal foglalkozó műsorában mutatták amint játszik vele valaki. Hát....
    A Frontline Attack-ra hasonlított, ahogy a bolha méretű katonák a repülőgépek sebességénél legalább kétszer gyorsabban rohangálnak a harcmezőn teljesen önfejűleg, egyedül megtámadva akár a komplett 2. ukránfrontot.
  • PREMIERE1
    #33
    Nem tud felhúzni a paraszt lövészárkot. A katona sem tud.
    Nem lenne rossz első világháborús játék, ha ez az építkezés ne lenne. A Blitzkrieg vonalát kéne követni, nem az "Age"-ét.

    Amúgy nem vészes, de azt a magyar parasztot, aki az OMM csapatainak mond alá, egy Ebolával fertőzött közép-afrikai faluban kéne kikötni:
    "El fogjuk végezni!"
  • a.carkey
    #32
    Ez a "The Entente: World War I Battlefields" a Buka-tól!
    Na sebaj. Annyi itt a név.
  • a.carkey
    #31
    Opps. Sorry érte ... Igaz!
  • PREMIERE1
    #30
    Inkább ez! :)

    De ez ismét egy baromság, mint az Entente. Age szerű gazdálkodós RTS. Pff.

    Az első világháborúban a lovasság max. az elején játszott szerepet. (Meg az ágyúk vontatásában.) Ez egy Cossacs szintű RTS.

    "This real-time strategy game lets you play as one of five nations during WWI and features large-scale battles with up to 80,000 units on a single map."

    A hülye nyersanyagtermelésről a Blitzkriegben már leszoktak. Ebben úgy nézem bennemaradt, bár ez úgy ahogy van: hülyeség, egy ilyen témánál.


  • TneX
    #29
    Biztos vagy te benn hogy ez jelent meg? :)
  • a.carkey
    #28
    Rég nem írtunk már ide ...

    Mielőtt valaki topicot nyit neki, megjelent angolul is, de más néven:

    WWI The Great War (c) Encore 50x15 MB






  • Axon
    #27
    Már rég megjelent a német verzió. Úgy október-november körül találkoztam vele. Nem voltam elájulva, de most már sajnálom, hogy nem tartottam meg.
    Egyébként elég becsapósak a képek. Ezek a küldetések közötti intrókból származhatnak. A játék szinte pontosan olyan mint a frontline attack, egyébként majdnem teljesen egyszerre jelentek meg.
    Számomra a gyalogság volt a leglehangolóbb. Kis csoportokba rendezve, rohangáltak négyzet formációban. A négyzet alakzatot mindig megtartották és teljesen természetellenes volt a mozgásuk.
    Már csak abban tudok bízni, hogy a Blitzkrieghez hasonlóan az is valami kiszivárgott újságíróknak (vagy mifenéknek) szánt verzió volt és az eredeti ettől kicsit (nagyon) jobb lesz/lett. De a PIII/600 Mhz -es gépkövetelmény arra enged következtetnem, hogy sajna a végleges verzióval találkozta és akkor a program továbbra is felejthető (remélem nem lesz igazam).
  • a.carkey
    #26
    Mikor jelenik már meg ez a game?
  • zaki
    #24
    tetszenek a képek
  • a.carkey
    #23
    Ennek is mostanában kell kijönnie ...
  • Fater
    #22
    Szerintem jó lesz... majd 2003 Februárban
    http://www.tothegame.com/game.asp?ID=813
  • aiguo
    #21
    Feherember:

    En segitenek de sajna kulfoldrol netezek,es raadasul eleg messzirol...szoval bocsesz,megertelek ha modemes vagy;-)
  • Fehérember
    #20
    Igen.
    Pedi szedem