378929

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • Bokafix2
    #362667
    Hát, ilyen ultra 8K felvételen aztán kurvára fel lehet ismerni ki ő... szinte még a pattanásait is látom. De teljes képernyőn sem jobb a helyzet. Sőt, még pacásabb és kivehetetlenebb a kép. Lehet azt gondolták, hogy a fekete hosszú haj kicsit leszűkíti a kört... mai hír egyébként.

  • BladeW
    #362666
    Ezt úgy kell csinálni, ha feléd kerekítenének akkor KP, ha a bolt felé akkor kártya. Profit!!
  • fonak
    #362665
    Veszélyes a mai világban a saját vélemény (mert esetleg sérthet valakit stb.) Az általad említett réteg sosem fogja neked egyenesen megmondani, mit gondol (persze az is lehet, hogy tényleg nem gondol semmit). Esetleg évtizedes barátoknak, részegen igen.
  • Neocortex
    #362664
    vagy mikor általánosban: adj egy kilót haver = 100 ft
  • Kojiro
    #362663
    Még általánosban, mikor tanultuk a mértékegységeket, tűnt fel, hogy sok nyanya a közértben azt mondta, hogy "2 deka párizsit kérek" miközben 20 dekára gondolt és kapott is. Aztán az idők folyamán ez a szóhasználat valahogy kikopott, már nem hallani. De akkor tök gyakori volt.
  • zsgaby
    #362662
    Valamikor a napokban magyaráztam egy 35 éves hölgy ismerősömnek a nap és holdfogyatkozás mikéntjét. Aztán egy idő után rákérdeztem hogy basszus te valójában mit tanultál az iskolában? Mert szerintem ezt állt iskolai földrajzban is tanítják.... :(
  • Caliph
    #362661
    sőt,Cézár még kutya is lehet :D
  • Random_
    #362660
    Én beházasodtam egy értelmiségi budai családban és ott a vallás és a szépirodalom és képzőművészet elég gyakori téma. Mindenki diplomás nagyon értelmiségi és még próbálnak is kicsit rájátszani. Nagyon értenek a borokhoz és képesek ezekről is rengeteget beszélni.

    Aztán persze sok múlik a határozott kiálláson, bármilyen baromságot lehet mondani ha kellően magabiztos vagy. Feleségem báttya ilyen és párszor már vitáztam vele, de ráhagytam. Aztán hazafelé megnéztem mert google a barátom és kiderült nekem volt igazam. Sovány vigasz, de amúgy tényleg mindenre ott a google. Mikor sokszor azon agyalnak, hogy melyik pápa mikor halt meg és kit követett akkor simán előkapom a telefont és rákeresek. :) Vagy mikor elmélkednek azon, hogy mennyibe kerülhet egy 5 literes üveg edény akkor is rákeresek és probléma megoldva.

    Sok bullshit van amit most tanítanak a gyerekeknek és töredéke is elég lenne, de azért kell egy alap műveltség. Hogy legalább azt tudd hogy Cézár az nem csak saláta, hanem uralkodó is lehet.
  • ToxiMaxi
    #362659
    Nekem ilyen problémáim nincsenek, szinte bármilyen társaságban el tudok dumálni, mert mindenről van véleményem. Ha van 1-2 sör akkor jól elvagyok szinte bárkivel x ideig. Baráti társaság is olyan, hogy van akivel család/sport/játékok/politika/ vonalon lehet jobban dumálni mással pedig munka/csajok/élet nagy dolgairól. Szépirodalomról nem szokott sok szó esni, filmekről ritkán, arról inkább itt a fórumon vagy otthon az asszonnyal beszélgetek. Ha olvasok valamit, akkor inkább a hobbijaimmal kapcsolatban szoktam.

    Persze ez a humiari úgyhogy be is fejezem az offolást :)
  • SzirmosSzisza
    #362658
  • Kojiro
    #362657
    Szarkasztikusan írtam, amire válaszoltál. Ugyanazt mondom, mint te.
    Viszont minden ember mást ért alapműveltség alatt.

    Ez a személyes tapasztalatom, ne kövezzetek meg érte - az úgynevezett fejlett nyugati társadalmakban, ahol eddig jártam, tanultam/dolgoztam, a közép és felső középosztály, akikkel érintkezdtem, alapján írom: Az ég egy adta világon semmiről nem lehet beszélgetni velük. Semmiről nincs igazi saját véleményük, nincsenek elvi kérdéseik, nem szeretnek igazán semmit, nem olvasnak. Ha filmeznek, arra nem emlékeznek, a különböző alkotások mondanivalója fölött teljesen átnéznek. Nincs egy kibaszott gondolatuk. Mindenre csak reagálnak. Ez az életük. Nem tudnak semmit a történelemről, földrajzról, a saját kultúrájukról (festők, írók, filozófusok). Olyanok mint a kulturnövények egy üvegházban. Jól élnek, ennyi. Semmilyük nincs, csak pénzük van. Sajnos magyarországon is egyre több ilyen ember van. Én nagyon sajnálom ezt.
  • CSOCSO
    #362656
    Bar meg nem tudok sokindent a rendes iskolai alapoktatasrol de a fiam 5 eves es mar ismernie kell a osszes betut sot le kell irnia oket, ismeri a szamokat es kivonni es ossze adni is tud. Meg csak most megy elsobe. Ezt mind az oviban tudniuk kell amerikaban. Sot a felesegem ismerose aki magyarorszagon az oviban dolgozik teljesen ki van akadva, hogy itt mi mindent tudniuk kell a gyerekeknek ilyen koran.
    Utoljára szerkesztette: CSOCSO, 2018.07.19. 01:37:24
  • morcosqtya
    #362655
  • ToxiMaxi
    #362654
    Szerencsére, sem baráti körömben sem pedig egyetemi szociális életem során, nem kell olyan társaságban lennem ahol szégyen az, hogy nem tudom egyetlen Szabó Lőrinc vers címét sem. Mert ugye erről volt szó, hogy az milyen már...
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.07.18. 20:46:08
  • morcosqtya
    #362653
    Szakembör:
  • morcosqtya
    #362652
    Illetve van jó pár olyan ember is akit eleve érdekel a tudomány, a tudás, és szeret netán puszta kíváncsiságból, tudásvágyból laikusként utánaolvasni bárminek... legyen az matematika, biológia vagy akár részecskefizika, csillagászat.
    Én se használom azt a tudást a munkámban (de még itthon a családban vagy a ház körül sem), hogy pl.: hány u- és hány d-kvark alkot együtt egy protont és hány egy neutront de érdekel. Csak önmagáért... l'art pour l'art.
    Ettől még bizonyos aspektusokban és környezetben akár lusta szarnak is tartanak sajnos. Máshol meg túl törtetőnek (?) ami szerintem baromság... de ahány féle környezet annyiféle megítélése van az adott embernek.
  • Random_
    #362651
    Persze csak azért az embernek nem csak munkából áll az élete, hanem szociális életből. Mondjuk sokak számára ez kimerül a Facebookban, meg az online játékokban és ott se fog hiányozni a műveltség.
  • ToxiMaxi
    #362650
    Ezekhez, amit írtál nem alapműveltség kell. Fejlesztőmérnöknek baromira lényegtelen, hogy az irodalomban mit alkottak a drogos, alkoholista nagyjaink. Pl.: én is részt vettem cirkónium, polimer kutatásokban (ragasztót fejlesztettek hozzá a vegyészek és biokompatibilitást vizsgáltak) és mégsem ismerek Szabó Lőrinctől egyetlen verset sem, pedig az irodalom és a verselemzés a kedvencem volt középiskolában, mindig jó jegyeket kaptam rá, mert az osztályból csak engem érdekelt. Mégsem maradt meg. De az viszont megvolt, hogy a kutatáshoz szükséges anyagokat én tudtam egyedüliként előállítani a szakunkon. Ez most, hogy az én érdemem vagy az egyetem "gyengesége" ki-ki döntse el magának.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.07.18. 17:30:01
  • Prof William
    #362649
    Remek játék de sajna a 4-ik pályán elakadtam. Ott ahol a Disznóhívő Szektával kell leszámolni. Az az a rész amikor először csapunk össze Tamással, de az elemekül és ránk uszítja a szektáját.

    Azonnal levernek. Lehet hogy azért mert akkor még nincs meg a bőrkepajzs? A fejlesztett Böllérkést addigra már unlockoltam de az sem elég ellenük. Tud valaki segíteni?
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.07.18. 16:22:39
  • morcosqtya
    #362648
    De ezek mellett kell egy szűk réteg aki viszont fenntartja a tudást, szakmailag, innovál, fejleszt, másképp gondolkodik, feltalál, újabb problémákat old meg vagy tár fel, mert ezek nélkül nem jutna előrébb a társadalom. Kellenek a mérnökök, feltalálók, nyelvészek, tudósok.
    Kivéve a brit tudósok.
    Azok szarok.
  • Kojiro
    #362647
    A társadalom számára rövid távon mindenképpen értékesebb az az ember, aki kurvajól termel, de fingja sincs semmi máshoz, és csak fogyaszt, mindent elhisz, és jól érzi magát. Jól dolgozik, jól keres, nő a költési kedve. És ezeket az értékrendeket átadja az utódokjainak is.
  • jazzy
    #362646
  • Count Adyn
    #362645
    Legalább egyből látszik kihez kár hozzászólni is:D
  • 66zio
    #362644
    Kamatos kamatot tanítanak, matematika órán. Az a baj inkább, hogy a matekhoz úgy áll mindenki, hogy az hülyeség, úgyse kell semmire stb.
    Amúgy hasznos lenne az alap pénzügy illetve a Kresz szerintem is. :)
  • morcosqtya
    #362643
    Viszont a magyar nyelvtant nem hagynám veszni. A facebook-on hirdetők 70-80 százaléka alig tud írni....
    gisgugya
  • Kojiro
    #362642
    Igen, a bölcsészekre írtam ezt. Vagyis konkrétan egy bölcsészre, aki 4es 5re elvégzi a bölcsészkart és lediplomázik, majd mondjuk 3 év mulva nem tud mondani neves magyar költőktől verscímeket! Sőt, azt sem tudja, hogy kinek a verse az Anyám tyúkja.
  • Tikal #362641
    plusz egy kis KRESZ-t is :)
  • Count Adyn
    #362640
    főleg a 21. században a lexikális tudásnak annyi értelme sincs, mint eddig, mikor zsebedbe a google:)
  • ToxiMaxi
    #362639
  • Caliph
    #362638
    simán tartatnék a gimiben legalább heti egy órában valamilyen pénzügyi ismereteket,kamatos kamat számítás,mi lesz ha deviza hitelt veszek fel,és megugrik a deviza ára , sima hitel számítás,alapvető pénzügyi ismeretek...mondjuk filozófia helyett :D
  • Neocortex
    #362637
    dettó
  • ToxiMaxi
    #362636
    A társadalom számára ki az "értékesebb"? Egy olyan ember, akinek kiváló az általános műveltsége de a munkája átlag alatti vagy az, akinek a munkája kiváló de nem ismeri a Szabó Lőrinc verseket? Tudom demagóg kérdés de sokan ezt a fajta műveltséget többre tartják, mint azt, hogy valaki a szakmája mestere legyen, vagy egyszerűen csak jól végezze a rábízott munkát. Mivel leszek én több ha tudom ezeket a dolgokat? Nem az egyszerű matekra gondolok vagy a minimális földrajzra, fizikára, amit ténylegesen hasznosítani tudok. Hanem mondjuk a deriválásra, a hegycsúcsok magasságára és hogy az USA mennyi olajat termel vagy netán annak kiszámítására, hogy ha x sebességgel eldobok egy almát annak milyen messzire kell repülnie?

    Szerintem semmi haszna sincs. Persze nem baj ha van de mondjuk ha az iskolában nem az lenne a legfontosabb, hogy verseket, egyenleteket magoltatnak velünk, hanem ténylegesen használható tudást adnának, lehet jobban teljesítenénk.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2018.07.18. 13:20:50
  • jazzy
    #362635
    Ez csak a bölcsészekre vonatkozik? Én nem vagyok bölcsész, de sose érdekelt az irodalom, most se érdekel, valószínűleg nem is fog. A verseket is csak megtanultam amikor kötelező volt, ingyen jó jegy.. de Szabó Lőrinc verset nem tudnék mondani egyet se. Ez gáz? Ez alapműveltség? Egyébként történelemből is szar vagyok, évszámokat se kérdezzen senki. De valahogy a munkámban még sosem kérdeztek ilyeneket és elégedettek.
  • pett3rson
    #362634
    Na mondjuk ez azért szégyen...mármint a számára..legalább jó segge volt??
  • pett3rson
    #362633
    Ez is igaz, hogy itt azt a néhány embert mutatják akiknek fingjuk nincs róla mi hol van, közben meg lehet 70-80%-a tudta..és igazából itt jön ki a média ereje...korábban volt erről szó, nem kezdem újra a témát...
  • Kojiro
    #362632
    Sok bölcsész ismerősöm van, mind közül kiemelkedik egy lány, akitől megkérdeztem egyszer (már meg volt a diplomája néhány éve), hogy mondjon egy Szabó Lőrinc verset (mármint a címét), de nem ment neki, majd megkérdeztem, hogy mondjon egy József Attila verset, amire néhány perces (!!!) gondolkodás után rávágta, hogy "Anyám tyúkja".
    Nem tudnám itt megfogalmazni, hogy mit éreztem akkor. Szerintem, soha senki nem lesz képes ezt kifejezni. Nem is nevettem, semmi, csak úgy otthagytam.
  • BenedekFeco
    #362631
  • Kojiro
    #362630


    MEGVAN :)
  • Alexease
    #362629
    Multkor Eszak-Koreat kerdezgettek, lazan mutogattak Kanadara, USA-ra (:O), Ausztraliara, de lenyegeben minden masra ami nagy:D
    De ezekbol felesleges altalanositani, egyertelmuen a viccesebb kisszazalekot szedik elo.

    Ami inkabb furcsa, pl. a lenti magyar videoban is, hogy a hulye valaszolok kozott vannak ertelmesnek tuno, fiatal, "feher" (elnezest:P), jol oltozott stb. emberek is. Mert az hogy egy cigany (elnezest:P), nyugdijas, alkoholista, lepukkant, hajlektalan stb. hulye vagy nem tudja, abban nincs semmi extra.
  • Kojiro
    #362628
    Anno volt egy hasonló amcsi utcán kérdezgetős térképes iylen faszság, ahol azt csinálták, hogy a világtérképen az országokra más nevet írtak, Pl. emlékszem Ausztráliára rá volt írva, hogy Irán. Aztán megkérdezték, hogy tudja-e hol van Irán, és simán rámutatott.
    Ugyanennél a pranknél volt egy kérdés, hogy "maga szerint, kit támadjon meg legközelebb amerika?", erre ilyen válaszok jöttek, hogy "Franciaországot"

    Nem találom a videót sehol :(