378862

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • RatBaG #368972
  • flashpointer2
    #368971
    ugy megy az, aztan elohuznak a bokorbol meg vagy 2000 pilotat meg technikust (pont ott ahol amugy is tultengenek a szakemberek), es 12 honapbol 10-et tulajdonkeppen csak gyakorlatozhatnak az evbol.
  • Sippie
    #368970
    azért azt a száz gépet le is kell gyártani. Ott nem úgy megy, mint a teslák, hogy naponta lejön párszáz.
    Ettől függetlenül szerintem pont egy ilyen repülőgépgyártó cég kezdett el gyújtogatni, hogy felpörgesse a bizniszt
  • SzirmosSzisza
    #368969
    Ja kapufa, a sima térképen a zöld a nemzeti parkokat jelenti, nem a zöld felületet.
  • Tetsuo
    #368968
    Az oroszoknak van a legnagyobb tűzoltó repülőgépük, amelyik a víz felett repülve tudja megtölteni magát.
    Az ilyen bitang gazdag országok, mint Ausztrália vagy Kalifornia állam simán, mellényzsebből vehetne száz olyan repülőgépet infrastruktúrával, helikopterekkel kiegészítve; ezenfelül kiépíthetne fullos öntöző- és tűzgátló rendszereket, erdősíthetnének is, de nem teszik...
    Amikor baj van, meg megy a sírás. Persze, ma már minden a pénzről szól, tudjuk; ezért sem érdekes a harmadik világ katazstrófája, mint alább is írta valaki.

    #Relaks
    Igen. Ausztrália egy k*rva nagy sivatag, körben egy minimális humusszal, amit az ember, ahelyett, hogy bővítene, fejlesztene, inkább tönkre is teszi.
    Börtöntöltelékek letelepítésére még jó volt, de a flóra és fauna betervezett és véletlen megváltoztatása már mind mellément.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2020.01.06. 17:38:03
  • RelakS
    #368967
    Az a nyugalmas dolog ott középen véletlenül nem sivatag?
  • BenedekFeco
    #368966
  • Alexease
    #368965
    En regen voltam oltason az Alfoldon (Hortobagy), huszon meteres (autopalya) szelesseget lazan korbe rohogott, pedig az nem ilyen meretu tuz volt. Astunk mint a barmok, de amig vegeztunk volna, mar "korbeegtunk", mentunk hatrebb, aztan kezdtuk elorol:) Lenyegeben akkor aludt el, amikor mar nem volt mi egjen:D Persze ez huszonsok eve volt, ma mar valszeg hatekonyabban megoldjak.
  • zsgaby
    #368964
    Szerintem kicsit túlagyaljátok. Szoktak tengervízzel oltani, jellemzően erdőtüzeket. Ekkora területet lehetetlen, és nincs is annyi ilyen cél gép szerintem a földön ami ezt megoldaná.
    http://gepmadarak.repulnijo.hu/bombardier/tipusok/cl-415/az-egi-tuzolto/

    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2020.01.06. 14:03:17
  • Caliph
    #368963
    igen láttam én is neten hogy várták hogy majd az autópálya természetes akadály lesz a tűznek aztán a szél simán átfújta rajta és meggyújtotta a túlfelét is
  • Dzsini
    #368962
    Dehogynem, és ez az egyik probléma. A másik a felszerelés - a sós víz korrodál. Nagyon, és gyorsan. Tehát külön felszerelés kellene rá.
  • SzirmosSzisza
    #368961
    Nem hiszem, hogy a vízhiány jelenti a problémát, hanem inkább, hogy ég a fél ország. A szárazság/hőség se nagyon segít, mert könnyen lángra kap minden. Valahol olvastam, hogy kb 1 km széles árkokat kéne ásni végig, hogy a tűz megálljon, mert kb addig tudja elfújni a szél a parazsat.
  • Caliph
    #368960
    egy érdekes kérdés tényleg: lehet e tengervízzel oltani a tüzet? nyilván lehet,de pl a só nem kavar be a termőföldnek?
  • repvez
    #368959
    világtérkép
    Érdekes, hogy mindenki az austrálokkal van elfoglalva, hogy ég az egész ország.Igen nagy baj van ott is, mert föleg a sürün lakott részeken ég, de nem akkora mint amit a hirekben és a lenti képen is látszik.
    Viszont arról senki nem beszél, hogy szinte teljes szélességében ég afrika és a taiföldi félsziget , ahol több állam is szinte teljes egészében ég.
    Ja csak biztos ezek az álamok nem fogják majd a világgazdaságot pörgetni azzal hogy ujraépitik az épületeiket és élnek tovább pár év mulva mint mise történt volna . az ott élők tényleg a élet halál között vannak mert nincs se pénz se segitség , semmi.
  • flashpointer2
    #368958
    Akkor ott biztos mas jelentest kap az "ösfás" kornyezet egy ingatlanleirasban :D
  • SzirmosSzisza
    #368957
    https://myfirewatch.landgate.wa.gov.au/ az a durva, hogy ami zöld az kb ég, bár középen ez a térkép alapján mintha nyugalom lenne.
  • RatBaG #368956
  • akyyy
    #368955
    tán ez az igen :D köszi
  • Tikal #368954
    Az nem úgy van hogy egy sérült géppel csak úgy elindulsz :)
  • FalseHeLL
    #368953
  • NB2
    #368952
    Sanszosan pedig az a megoldás, hogy a montreali reptér profibban felszerelt
  • Palinko
    #368951
    Na most ezt sem értem, kicsivel több mint 1 óra lett volna az út, de majdnem 2 órát kóvályogtak a levegőben hogy ugyanarra a reptérre szálljanak le. Ennyi erővel már simán teljesíthették volna az utat ha már a levegőben vannak és rendesen becsukódott a keréknél az ajtó onnantól jól vannak. Persze kicsit tovább tartott volna így is mert gondolom nem csak a forgalom miatt voltak 2 órát a levegőben hanem hogy az üzemanyagot elhasználva könnyebb gépet tegyenek le meg ha esetleg kigyullad ne a full feltankolt gép gyuladjon ki. Vagy lehet a montreali reptér tűzoltói és mentői jobban felszereltek ezért nem tették meg az utat, de kicsit pipa lettem volna ha már így is úgy is repülni kell miért nem a célállomáson szállunk le :D
  • Bercy #368950
    Nem az
  • Tetsuo
    #368949
    Köszi, de sajna nem működik. (Operát használok, próbáltam beállítani.)
  • PLaci #368948
    Remélem ez CGI...
  • ALegjobbFej
    #368947
  • Fura Alak
    #368946
  • Mr_no_NaMe
    #368945
    Embeeer :D EZAZ :D KÖSZÖNÖM!!!!!!
  • SzirmosSzisza
    #368944
    Ilyesmi?
  • akyyy
    #368943
    keresem azt a giffet, vagy videót, amikor a srác körmöl az iskolapadba a tábláról, tanár felir először kb egy számot, lenéz a diák, majd vissza, és a tábla már tele van.
  • BenedekFeco
    #368942
  • SzirmosSzisza
    #368941
  • BenedekFeco
    #368940
    Remélem, erre gondolsz. Nálam nagy kedvenc volt annak idején :)

  • Mr_no_NaMe
    #368939
    Áhhr, próbáltam egy csomó kulcsszóval, de nem dobja ki sajnos :/ pedig elég menő videó volt, tele jó zenével és nem ilyen véresen komolyan vett baltaarcú ugrabugrálás.
  • flashpointer2
    #368938
  • ibrik
    #368937
    Gugliban (vagy rögtön a youtube-on) keress rá az "open air gym parkour" kifejezésekre a videóknál.
    Talán ott lesz a találatok között, amit keresel...
    Utoljára szerkesztette: ibrik, 2020.01.04. 12:35:03
  • Mr_no_NaMe
    #368936
    Sziasztok!

    Még évekkel ezelőtt, (talán 7-8 éve) volt egy baromi jó zenés parkour videó. Talán valami brazil csapat csinálta, de ebben sem vagyok biztos. Nem háztetőkön ugráltak, hanem ezen az úgynevezett "felnőtt" játszótéren, tehát ilyen húzódzkodókon stb. Kb tízen szerepeltek benne, és egy elég profin megcsinált kis zenés cucc volt. Az a baj, hogy csak ennyit tudok erről elmondani mert nem rémlik több :(

    A lényeg, hogy nem ez a háztetőkön kurva magasan ugrabugra volt, ha jól emlékszem.

    Sajna sehol nem találom a videót, de emlékszem akkor az ott nagyon tetszett (tuti valami díjat is nyerhettek, asszem valami versenyre csinálták)

    Nem emlékszik véletlenül valaki valami ilyesmire? :D
    Ez egy elég gyenge próbálkozás, de hátha kijön belőle valami :D
  • Tinman #368935
    Old, but nem bírom megunni. Hátha valaki még nem látta...



  • ximix #368934
    Itt van felirat is, hátha valakinek segít
  • QuippeR
    #368933
    nagyjából ugyanezt megcsináltam már a Battlestar Galactica és The Resistance című társasokban is.

    trolling is a art.