378825

Tedd föl vicces (és egyéb) képeidet ide... Ha nem tetszik, ne gyere be, de ne nyafogj.
Hirtelen ijesztgetős alkotások és (nem jelölt) 18+-os képek büntetőpontokat eredményeznek!
Videó/kép beillesztés tesztelés, gyakorlás

- A trollkodást, szándékos vitakeltést, és az arra történt reakciókat büntetőpontokkal jutalmazzuk.
- A politika, és politikai jellegű képek, videók, akármi továbbra is tiltott az egész SG-n. Minden ilyesmi törölve lesz.
- Akinek ellenállhatatlan vágya van arra, hogy mégis megosszon másokkal hasonló dolgokat, ilyen témáról beszélgessen, keressen rá egy másik fórumot.

1080px-nél magasabb képet linkben tessék posztolni vagy verés lesz.



SG.hu Discord (2021.10.11)
  • 0Fritz
    #378424



  • ximix #378423
  • gotchaaa
    #378422
    Én chatgpt-vel próbáltam megkerestetni, azt mondta, hogy állatkínzással kapcsolatos videókban nem hajlandó segíteni :D Remélem holnap jön értem a TEK.
  • BaliBoy
    #378421
    Köszi!
    Más szóösszetétellel próbáltam és azzal nem adott semmit.
  • becauseIsaid
    #378420
    A végén azt írja, hogy "Kellemes Húsvétot".
  • Madi92
    #378419
    Beírtam googléba, hogy "smashing a chicken advert" és egyből kidobta.

    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2023.02.12. 22:44:07
  • BaliBoy
    #378418
    Mivel az SG-n már szinte csak nagy öregek vannak, ezért valaki tuti emlékezni fog a hőskorból egy olyan poén videóra amikor egy csajszi gügyög egy csibének. Majd a faszija megelégeli és lecsapja a csibét. Úgy rémlik, hogy ez valamiféle reklám lehetett?!
    Ti, hogy keresnétek rá erre a vidire? Nem sikerült sajnos olyan szó összetételt találnom amivel megtalálnám a videót.
  • BaliBoy
    #378417
    Kigolyózták.. :D :D

  • 0Fritz
    #378416











  • ximix #378415
    "Tű letörtétek a tükrünköt, de megbosszujjuk"
    vagy nem :D
  • ximix #378414
  • ximix #378413



    Szia játszottál már a God of War-al ?
    -Szerinted ?



    Utcai gurmé



    Mi van a kezemben ?
    Szinti
    Oké, de mennyi ?
  • mégvadabbdisznó
    #378412
    Tudod, az európai országok nagy része sokkal többet tett a zsidókért mint Hitler, pusztán annyival, hogy ők nem rendeztek közöttük mortal kombatot. Ez persze kevés volt ahhoz, hogy ne füstöljék el őket a kéményen át, de a lényeg, hogy nem ártottak nekik. Tehát az, hogy az EU tesz az egész világon a legtöbbet, az még mindig falra hányt borsó, tekintve, hogy számtalan olyan étel és ital sorakozik az európai boltok polcain, melyek kimondottan egészségtelenek és tápláléknak alkalmatlanok, nem beszélve a rengeteg tartósítószerről, mesterséges színezékről, édesítőszerekről, ízfokozókról stb. amivel teletömik az ételeket és italokat, és jóformán mérgek az emberi szervezet számára. A bolti halrudak pl. tele vannak adalékanyagokkal, melyek feleslegesen terhelik meg a szervezetet, vagy a cukrozott üdítők, müzlik, gabonapelyhek is nagy mennyiségű hozzáadott cukrot tartalmaznak. De lehetne sorolni napestig az egészségtelen bolti termékeket, ami engedélyezve van árusításra Európában.

    És milyen jó, hogy az EU megtiltotta Amerikának a marha exportot, közben meg beengedte a mocskosul egészségtelen gyorsétteremláncokat (KFC, Burger King, McDonald's) Európába, amelyek bizonyítottan óriási mértékben felelnek az emberek kóros elhízásáért, a szív- és érrendszeri betegségek, a stroke, a cukorbetegség az infarktus, és még számtalan egészségügyi probléma terjedéséért. Mert az egészségtelen műanyag szemét, amit ott eszel, a szénhidrát és a só mellett zsírokban is bővelkedik, tápanyagban viszont szegény, mint a templom egere (ajánlom a Super Size Me c. dokumentumfilmet).

    Azonkívül tele vannak cukorral, sóval, valamint telített zsírokkal. A legnagyobb gond vele az, hogy nagyon finom, emiatt azonban gyorsan bomlik le a szájban, nincs szükség sok rágásra ahhoz, hogy le tudjuk nyelni. Gyakorlatilag egy előre feldolgozott koktélt kapsz, hogy még a gyomrodnak annyi dolga se legyen, hogy meg kelljen emésztenie.

    De milyen jó, hogy itt az EU, ami oda-vissza kinyal, és ennyire törődik az egészségünkkel. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy poénnak szántad ezt a kommentet, vagy csak szimplán cinikus vagy.
  • RelakS
    #378411
    Asszem Amazonasban vannak törzsek, ahol imádják a pókot. Az ízletes része a főnököké, a többi a többieké. Gyerek csak úgy nyammogott a pókon, miközben annak a lábai majdnem körülérték a fejét

    (lol? SG-s szmájlok eltűnnek, unicode-osból kérdőjel marad :D ? )
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2023.02.11. 18:15:20
  • MerlinW
    #378410
    "Ha a bogárevés megoldás lenne, már évszázadok óta elterjed volna, szerinted a szegények nem próbálkoztak volna vele?"

    Ázsiában és Afrikában több ezer éve megtalálod a bogarakat a piacok standjain. Nem tudom miről beszélsz. A modern nyugati társadalomban azért nem terjedt el, mert egyrészt van növényi, drágábban eladható alternatívánk elég, másrészt nem elég esztétikus a nyugati piperkőcöknek. Míg számunkra a bogár = csúnya-fújj, addig keleten kb ugyanúgy tekintenek rájuk, mint a csirkére.

    Termőföld van. Nálunk van. De pl. Kínában 2x, Indiában 3x annyi embert kell ellátni, mint teljes Európában. Sok országban meg egyszerűen nincs termőföld.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.11. 14:36:25
  • MerlinW
    #378409
    "Azt, hogy az EU mit hagy jóvá szerintem hagyjuk, eddig is magasról tettek a társadalom egészének egészségügyi állapotára"

    Speciel az EU tesz az egész világon a legtöbbet. Csak nézd meg az európai import tiltólistát, de ott vannak a kőkemény gazdálkodási szabályzatok, stb. Az amerkiai és ázsiai boltok polcai tele vannak szabadon elérhető mérgekkel. Pl. az EU konkrétan megtiltotta Amerikának a marha exportot Európa irányába (amin engedett pár éve, külön számunkra nevelt nem agyon injekciózott állatok esetében). De tiltva vannak itthon az amerikai kenyerek, édességek, energiaitalok jó része, gyorséttermi receptek, stb.

    Mindent összevetve és eltekintve az élelmiszerektől, az EU minden téren kinyalja a valagadat. Utazz kicsit és hálás leszel azért amid van.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.02.11. 14:29:59
  • tigeroo
    #378408
    igazad van sok a 17 ezer. csak 15 415 liter kell egy kg marhahús előállításához.

    https://youtu.be/4FUBNSA6VN0?t=175

    https://www.nature.com/scitable/blog/eyes-on-environment/water_world/

    amúgy épp most toltam be egy mcroyalt szóval kit izgat :D
  • RelakS
    #378407
    Régen egy Mátyás királyról szóló versenyen volt egy ilyen kérdés, hogy "Mátyás király szerette-e a paprikás krumplit?"

    #gonoszanvigyorgószmájliamimárhiányzik
  • allock #378406
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez egy újra elővett eszement pszichopata ötlet a fiók aljából emberek megmérgezésére(kitin?) agyonreklámozással, hogy milyen egészséges, mennyi hasznos előnye lesz/van, és muszáj ezt enned, hogy megmentsd a bolygót. A hátrányokról az emberi szervezetre nézve persze semmi, némaság. Hogy miért? Mert az mindig vagy nem létezik vagy elenyésző, "az előnyök meghaladják a hátrányokat", ugye? (mint a c0vid oltás). Vagy egyszerűen csak nem érdek leírni mert arra nem szólt a tanulmányi kenő pénz. Déja vu?
    Ha a bogárevés megoldás lenne, már évszázadok óta elterjed volna, szerinted a szegények nem próbálkoztak volna vele?
    Elhiszem, hogy lesz olyan aki felül erre a vonatra a saját magában rejlő segítő szándék vagy tenni akarás miatt, mert úgy érzi ennyit tehet simán, de magát fogja leépíteni, és senkit nem hibáztathat, mert önként bevállalta. Az emberiség élelmezése, a szegénység felszámolása bármikor megoldható lenne egy normális értékkel rendelkező vezető számára, de mivel ilyen nincs hatalmon, abban jelenleg nincsen biznisz és nem cél a mostanáig hatalmat birtoklóknak. Csillió-millió euro milliárdok persze mindig lapulnak egy kis háborúra.
    Termőföld van, víz van, a szándékos tönkretétel, mérgezés megint egy valós dolog. Terméshozam növelés létezik, csak épp a sok génmódosított hulladék növény, negyed annyi tápértékkel nem rendelkezik mint a génmódosítás előtt. De amíg nem lesz az a fő cél, hogy az emberiség élelmezése megoldott legyen normálisan, etikusan, morálisan megkérdőjelezhető szélsőséges eszement "ötletek" nélkül, addig nincs miről beszélni.
  • 0Fritz
    #378405











  • Zoli007
    #378404
    Egy kiló marhahús előállításához 17 000 liter vízre van szükség.

    Ez azért nem teljesen így van.
  • tigeroo
    #378403
    Érdemes megnézni a krumpli történetét.Gyakorlatilag mi magyarok olyan kettő-, háromszáz éve esszük. Szóval ha találkoznál valakivel az 1600-as, vagy 1700-as évek elejéről valószínűleg hülyének nézne, hogy miért eszel disznóknak való mocskot.

    10 tény a burgonyáról

    Megnyugtatlak, a jövőben ez lesz a normális, mert tiszta és gyors fehérjeforrás. Nem kell antibiotikumokkal telenyomkodni, hogy finom marhahúst egyél. Egy kiló marhahús előállításához 17 000 liter vízre van szükség. Egy kiló tücsökhöz 100 liter.
    De nem is ez a legfontosabb, hanem az a tény hogy a jövőben teljesen más ökológiai és agrárkihívás elé fog nézni az emberiség, egyre kevesebb termő föld, egyre kevesebb tiszta víz. Ahogy a burgonya történetéből is látod, az emberiség léptékében gyorsan változtatjuk az élelmiszerforrásainkat, mindig is alkalmazkodtunk adott helyzetekhez.

  • BaliBoy
    #378402
  • 0Fritz
    #378401
  • Caliph
    #378400
    egyetértek,lehessen választani. de amilyen élelmiszer hiány lesz itt sztem pár évtizeden belül,nem marad sok választásunk. sztem 50 év múlva meg már a tiszta édesvízért is háborúzni kell majd
    a higénia meg olyan,hogy nem lehet mindent ellenőrizni...emlékezzünk csak a nébih videóira amikor lebukik egy étterem vagy büfé hogy mi van a konyhában :D bemész kajálni egy jót,és lassan örülni kell hogy nem döglünk bele :D
  • Zsoltee_a_bator
    #378399
    Aktiv terulet jelenleg ennek a kutatasa, a seafoodra is erzekenyebbek tenyleg reagalhatnak nehany fajra, pl atka es csotany kulonosen - szerencsere ezek nem a legvonzobb celpontok. Feldolgozas is javithat - vagy ronthat - az aranyokon

    A lenyeg, hogy kb 15 ev mulva ez valoszinuleg nem csak egzotikus opcio lesz, hanem kb letkerdes, mikor elerjuk a 9 milliardos nepesseget.

    Amugy meg csak egy termeket kostoltam es borzalmas volt.. De ha olyanra osszehozzak az elmenyt pl, mint a shrimp, miert ne? Kb ugyanaz.
  • mégvadabbdisznó
    #378398
    Tisztelettel jó étvágyat kívánok a keleti embereknek a sült bogarakhoz és rovarokhoz. Nekem tökmindegy, ki mit eszik. Csak lehessen választani, legyen alternatíva. Nekem ennyi a lényeg.
  • mégvadabbdisznó
    #378397
    Miért feltételezed, hogy iszok sört? Nem iszok. Sőt úgy kb. semmilyen alkoholt sem. De ha már itt tartunk, Duna kavicsot meg M&M-et sem fogyasztok soha.
    Másrészt, ha tömegével halásszák ki a készülő sörből a döglött patkányokat és az egészségügyi szabályozás magasról tesz rá, akkor miért kéne nagyobb igényességet várni tömeges rovartenyésztés esetén? Csak értelmezd a saját mondatodat.
  • mégvadabbdisznó
    #378396
    Nem lep meg. Tisztában vagyok vele, hogy jelenleg is használnak rovar összetevőket az élelmiszerekben. Arra próbáltam utalni, hogy a jövőben exponenciálisan nőni fog ennek felhasználása. A 10 ezer tonna éves rovarfehérje-termelés pár év alatt felmehet 500 ezer tonnára a jelen becslések szerint.

    Azt, hogy az EU mit hagy jóvá szerintem hagyjuk, eddig is magasról tettek a társadalom egészének egészségügyi állapotára, amit azt az egyik lentebbi komment el is árulja. Mindig is az olcsó, egészségtelen szeméttel tömtek minket. Ők legfeljebb akkor fognak neked egészséges ételt kínálni, ha úgy éri meg nekik anyagilag, de a profitszempontjaik mindig is felette fognak állni annak, hogy a te gyomrodnak mi felel meg a legjobban. És ebből következnek a rovartenyésztéssel kapcsolatos problémák is, mert az egy dolog, hogy egy adott rovar emberi fogyasztásra alkalmas. Az előállítás módja az igazi kérdés, a tenyésztés körülményei, meg az, hogy mennyire veszik komolyan a biztonságot, főleg ha tömegtermelnek.

    Pl. ha a rovarokat elégtelen higiéniai körülmények között termesztik, akkor patogén baktériumok, gombák és élősködők fertőzhetik meg őket, majd így az ezeket elfogyasztó embereket. Azt sem tudhatjuk előre, hogy mi történne ökológiai szinten, ha tömeges mértékben kezdenénk rovarokat termeszteni, vagy ipari céllal a környezetükben nem honos rovarokat telepítenénk be egyes tájegységekre. Főleg, ha olyan mértékben történne a termelés, mint amiről a szakemberek jósolnak.

    A lényeg, hogy a rovarevés okozta biológiai vagy kémiai szennyezés miatt bekövetkező lehetséges veszélyek nagyban függenek a termelési, betakarítási és feldolgozási technikáktól is. Én pedig nem vagyok túl optimista, ha a korábbi tapasztalatokat veszem alapul, meg belenézek mondjuk a Nébih élelmiszerbiztonsággal kapcsolatos statisztikáiba.

    Ráadásul akinél a rákfélék, kagylók allergiás reakciókat produkálnak, azoknak a rovarok sem javasoltak fogyasztásra a viszonylag hasonló fehérjeszerkezet miatt. Szóval nem "Soros"-ozni kéne, meg az "egybites propaganda" szövegeket fújni, hanem mögé nézni a soroknak, hogy mi miatt vannak az aggályok valójában.
  • Dobronski
    #378395
    olyan magas feherje tartalmat, ami a feherje porokban van csak tejsavoval lehet elerni. szaritott, levalasztott tejfeherje a vizbuu szija ki a feherjet ha igy ertheto
  • Caliph
    #378394
    önmagában nem sok Íze van,de mint az alább látható példán is,úgy ízesíted ahogy akarod. csoki,bbq szósz,fűszeres stb.
    előbb utóbb annyira túlnépesedik a Föld,hogy vagy tömeges éhenhalás lesz,vagy bevetnek tücsköt bogarat,sőt gombákat is. ízesítve.
    már van hús nélküli hús is,még nem kóstoltam de egyik gyorsétteremláncban kapható ilyen hambi.
    kísérleteznek hús növesztésével is,labor körülmények között.
    üdv a jövőben,ez már valóra vált,a technikai és társadalmi fejlettség még nem igazán :D
  • MerlinW
    #378393
    A sült bogarak/rovaroknak nagyon régóta van kultúrája keleten és kb lehetetlen elrontani. Baromi finom, laktató és egészségesebb, mint bármelyik más hús.
  • BaliBoy
    #378392
    Nah, igen, az még plusz rájátszik. De sajnos az alap probléma az, hogy eleve megvan a táptalaja amire rá tud játszani az ostoba propaganda.
  • dantor7
    #378391
    Tudd, hogy a sörben, amit iszol, mocskos mód sok patkányt is belefőztek. Nem hvatalosan, de azok bárhová bejutnak, beledöglenek, aztán úgy halásszák ki belőle.
    De megnyugodhatsz, a jelenleg is jelen lévő (lol) egészségügyi szabályozások lehetővé teszik ezt.
    Amíg ilyenek vannak, nem hiszem, hogy a rovarokon kéne fennakadni.

    Amúgy belegondoltunk már abba, hogy pl. a fehérjeporok, bcaa stb. honnan származik? 100mg csirkemellben van 23g fehérje, hány csirkét kell elhamvasztani a fehérjeporokhoz? Hmm? Azokra is akármit ráírhatnak, simán lehet, hogy tücsökből vannak már most is. Kínából jön az is, mit gondolsz, azok mennyire szarnak bele? (akár literálisan is)
  • Zsoltee_a_bator
    #378390
    Erre raerosit az egybites propaganda, miszerint Soros es brusszeli babjai akarja rovarral etetni a gyerekeinket, rendes magyar serteshus helyett.
  • BaliBoy
    #378389
    A vicc az, hogy azok viszolyognak akik nem is ettek még. Azt sem tudják milyen...
    Valójában a felnőttek sem növik ki az alaptalan viszolygást bizonyos ételek iránt, úgy mint a gyerekek. "Fúj, nem tetszik, nem eszem meg."

    Eddig nekem sült sáskához meg sült pondróhoz volt szerencsém. Az előbbi az kimondottan finom volt. Bármikor be tudnék nyomni belőle egy tállal. Az utóbbi kevésbé volt finom, de szerintem csak nem volt elég alaposan elkészítve.
  • Caliph
    #378388
    gondolom az nem lep meg hogy napi szinten eszel rovarmaradványokat,kikerülhetetlen a gyártási folyamatok alatt. amerikában már szabvány is van rá,hogy mi mennyi rovarmaradványt tartalmazhat. most ezt emelnék még nagyobb szintre.
    vannak előnyei,és hátrányai is,legtöbbször észre sem fogod venni hogy pl rovarliszből készült ételt eszel.
    az EU nemrég hagyta jóvá pl a házi tücsök és a lisztkukac felhasználását élelmiszer összetevőként

    pl az E120 adalék,a kármin (vörös fényes szinezőanyag) már régóta bíbortetűből készül,szal ha ettél pl M&M drazsét ,dunakavicsot vagy rózsaszín/piros marcipánt ,akkor bizony már ettél rovart :)
    vagy az e904,a sellak,ami indiai pajzstetű,fényességet ad az élelmiszereknek,pl csokiba mártot magvaknél,gabonapehelyben .
    de ugye ott a méz is,ami lényegében a méhek váladéka.

    :)
  • mégvadabbdisznó
    #378387
    Itt a jövő. Zabáljunk bogarat. Rovarfehérje, tücsök csipsz, lisztféreg... lassan már mindenféle élelmiszer alapanyagban lesz valamilyen rovar összetevő. Állítólag sokkal kisebb az ökológiai lábnyoma, mint az állattenyésztésnek. Kérdés, hogy az ilyen Grinsect jellegű cégeknek megéri-e a rovarevés veszélyeit is alaposan kivizsgálniuk, hiszen máris óriási biznisz ez nekik anyagilag.
  • 0Fritz
    #378386
    A 125.000 forintos kilónkénti áron simán megéri.


  • Synchronous
    #378385