16995
  • grebber
    #16875
    Ebben az ütemben jönnek az új AMD Ryzen processzorok

    Érdekes jövőképet vázolt fel az AMD a saját rendezvényén

    Akkor az új konzolokkal párhuzamosan erre az új procira lehet majd váltanom. Lecserélem a már veterán 6600K-t..
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.03.07. 07:39:57
  • grebber
    #16874
    AMD Financial Analyst Day 2020
  • grebber
    #16873
    AMD speaks RDNA2, RDNA3, Zen3 and Zen4, announces new roadmaps
  • grebber
    #16872
    Na csak jön végre valami APU-s asztali proci is...

  • PLaci #16871
  • PLaci #16870
  • Fura Alak
    #16869


  • Solten
    #16868
    Egérmozi?
  • PLaci #16867
    Sokkal jobb az Intel fostaliga 1,0-1,6 GHz -es hulladékainál, mert ez már tényleg elég az operációs rendszer értelmes sebességen való futtatására és netezésre.
  • grebber
    #16866
    Ez a semmire nem jó 50 ezres laptopokba jó lesz amit filmezésre használnak meg netezni de erre már mindenki mobilt használ...
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.14. 15:21:30
  • Fura Alak
    #16865

    AMD Athlon™ Gold 3150U
    AMD Athlon™ Silver 3050U
  • Fura Alak
    #16864
    Már bocs, de ez így nem hitelesebb annál, mint hogy a szomszéd unokaöccsének a haverja hallott róla... :O
  • Inquisitor
    #16863
    A hivatalos bejelentő streamer buszon néztem a telefonomon. Mire haza értem és gép elé kerűltek a YouTube bedobott egy hosszú reklámot egy 14"-od Asus ROG notiról amiben 4900H proci volt. Eléggé kizárt, hogy előírás lett volna. A szivárgott procik között is ott volt, ahogy tudom.
  • Fura Alak
    #16862
    AMD Launches Threadripper 3990X and Ryzen 4000 'Renoir' APUs

    Illetve:

    Tom’s Hardware CES 2020 Awards: Best CPU: AMD Threadripper 3990X
  • Fura Alak
    #16861
    Ezt hol olvastad? Hivatalosan a 4800 -asok a (jelenlegi) csúcs-processzorok.
  • Inquisitor
    #16860
    Érdekes, hogy a CES bemutatón a Ryzen 4800h, 4800u volt sztárolva, pedig van mondjuk 4900h is.
  • Fura Alak
    #16859
  • grebber
    #16858
    Ryzennel robbantja a laptopok piacát az Asus
  • Fura Alak
    #16857
    Irodára bármely újonnan kapható 2GHz+ processzor elegendő, illetve irodákba még mindig inkább elő-összeszerelt gépeket vásárolnak. Az OEM gyártóknál meg még mindig kevés AMD kínálat, hála az Intel több évtizedes tisztességtelen üzleti gyakorlatának.
    Utoljára szerkesztette: Fura Alak, 2020.01.06. 12:05:17
  • Maala
    #16856
    Jatekosok kozott, talan. Irodaiak kozott egyaltalan nem.
  • Palinko
    #16855
    Nem steamen alapul de az elég reprezentatív felmérésnek.
  • Maala
    #16854
    Mert a CPU piac az a steamen alapul?

    A korabbi cikkben amugy ez a 17% soknak szamit? Anno Intelnel huztuk a szankat ekkora novekedesre...
  • Palinko
    #16853
    De ez az új eladottak tekintetében igaz nem? Mert az összes pc-nél gondolom nem mivel sok i7 et nem cseréltek le biztosra veszem meg az irodai gépek stb. Majd steamen megnézzük a felmérést.
  • grebber
    #16852
    "Régóta nem volt ilyen éles a csata a processzorpiacon, és a PassMark jelentése szerint az AMD olyan szintre erősödött, hogy már a CPU-piac 40 százalékát birtokolja. Ilyenre több mint 14 éve nem volt példa. Az Intel aggódhat, régóta ugyanis szinte egyeduralkodó volt a szektorban, de ennek mostanra vége. A Ryzen 3000 szériával és az agresszív árazással egyre nagyobb erőkkel tör előre az AMD, és mind nagyobb mértékben hódít a CPU-piacon. 40 százalék fölött utoljára 2006-ban állt."
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2020.01.05. 11:37:44
  • Borg
    #16851
    Én konkétan lemértem, hogy idle 32 fok a D15S borda, full terhelésen pedig 10 perc után 36 :D Hiába a proci 60-80 fokos...

    Ha veszel egy komolyabb hűtőt, nincs is értelme felpörgetni a ventit. A lassú hőátadás miatt teljes terhelésen sem segít rajta a magasabb fordulat, elég ha csak max terhelésen kezd feljebb menni a venti, ez hosszabb szeánszok alatt azért segít lent megtartani a hőmérsékletét.
    Persze ha a gyárit használod, annak kellhet a venti fordulat, mert kicsi a borda. De én ott is úgy állítanám be a biosban, hogy kb 65 fokig ne basztassa a fordulatszámot.
  • grebber
    #16850
    Furcsa mérkőzések jönnek az Intel és az AMD frontján
  • Mozes
    #16849
    szuper, köszi szépen!!
  • grebber
    #16848
    Mivel engem is érdekel a dolog Megkéreztem helyetted Majd nézegesd hátha találsz olyat ami a segítségedre lehet.
  • grebber
    #16847
    AMD Ryzen 4000 Rumored to Offer Around 17% Increased Performance
  • grebber
    #16846
    Ide írd be a teljes bajodat előbb fogsz rendes ötletet megoldást kapni mint itt.
  • Mozes
    #16845
    Mi a f*szt kell csinálni, hogy visszakapjam a korábbi hűtési beállításokat a 2020-as driverbe?! Játék alatt 60fokos a proci és 100% nyomatja a ventilattort, ha kikapocsolom addig megy majd 100% amig le nem hűti 35fokra, nevetséges....
  • Palinko
    #16844
    Ha ennyire igényes vagy rakj rá vizet, vagy folyékony nitrogént.
  • paj01
    #16843
    Jah bocsi elírtam, b450-es a lap. A ház atx méret 3 ventivel. A stock cooler úgy gondolom meg kellene bírkózzon a feladattal, semmi OC-t nem akarok és nem a prime95-ölés a hobbim, csak szeretnék csendben böngészni.
    Egyébként mi lenne az egészséges idle temp ennek a procinak? 35-55-ig mindent lehet olvasni forumokon:S
  • Puhos
    #16842
    Normális alaplapot kellett volna alárakni, B450-est, plusz jól szellőző házat és egy rendes hűtőt.
  • paj01
    #16841
    Nem rég vettem egy 3700x procit. Agyon dícsérik az új ryzen procikat de azt valahogy nem említik soha, hogy out of the box milyen béna a heat/fan management.
    Nevetséges, hogy egy böngésző/file explorer megnyitása okán 100-ra felpörgeti a coolert mert határértéken felül ugrik a hőmérséklet 1 pillanatra. Minden apró műveletnél ezt csinálja és rohadt zavaró. Próbáltam szórakozni a fan curve-el biosban de nem sikerült vele teljesen megszüntetni ezt a jelenséget. Egy b350-es asus rog lapban van a proci. Szerintem egy komolyabb hűtő se oldaná meg a gondot mivel olyan heat spike-okat csinál a proci amit képtelenség lekezelni. Alapbol 55-60C körül van de egy egyszerű művelet is 10-15C-t rádob instantba:S Valahogy nagyon hülyén boostol a proci, minek felugratni 4ghz-re egy szaros windows task elindításához? De ha már így van akkor miért nincs valami latency beállítva, hogy ne bolonduljon meg a hűtő ha 2 tized másodpercre felszalad a maghőmérséklet? A megoldást végül az jelentette, hogy ki kellett kapcsolnom a cpu boost-ot, így most csendben van.
    Másnak nem volt ilyen jellegű gondja?
  • PLaci #16840
  • Mozes
    #16839
    Megvan a megoldás. A 2019-es változatot, ha a cleanup-al törlöd, akkor nem fog utána felmenni a 2020-as vátlozat, mert a cleanup nem tudja teljesen leszedni a User Experience Program-ot valamiért és megáll a telepítése a 2020-nak. A 2019-et saját maga által kell letörölni, utána mehet a Cleanup Utility és utána a 2020.
  • Mozes
    #16838
    Köszi, megvolt, azzal kezdtem. És így is azt mondja a User Expreience Program telepítésénél, hogy korábbi komponensek vannak fent és leáll a telepítést... ezért nem értem :(
  • PLaci #16837
    AMD Cleanup Utility
  • Mozes
    #16836
    Sziasztok!

    A 2019-es driver csomagot clean uninstall-tam, de a 2020-as nem megy fel, a User Experience Program résznél leáll és kiírja, hogy egy korábbi telepítésből maradtak dolgok, ezért nem tudja telepíteni. Van ötletetek?
    Köszi,