16995
  • MuERTe
    #630
    AMD Athlon XP 2400+ ->2700Mhz!!!
  • MuERTe
    #629
    Ennél még egy 1.8-as xp és többet kinyom magából ezzel a videokártyával :))
  • TheZsenyka
    #628
    Egyáltalán nem gyorsab...
    Húzható mint atom. Ez alapban 133*18 (2400MHz). Mondjuk 166*18-on (3GHz) boot fagyás van, de 150-en pl. stabilan röffent. Nem teszteltem a cumót 150 és 166 között, mert még nem volt hangulatom hozzá. A hőmérséklet jelentéktelen, olyan 26-32 fok között változik (mondjuk megy a fűtés a szobában mint atom). Az első dolog, amitől igazán elájultam, az az opció, hogy a PCI és az AGP órajele fixre tehető... bárhogy nyúzom a proccot, a PCI és az AGP stabilan 33/66. Hogy jobb-e? Nem tudom. Kérdezd meg egy-két hét múlva :)
  • TheZsenyka
    #625
    Jelentem áruló lettem...

    új konfigom:

    Intel Pentium4 2.4GHz 512/533 (jaj de szégyenlem magam :)
    ASUS P4B533 lap (jaj nekem :)
    512MB DDR400-as RAM (266-on röfög a lapban)
    Inno3D GeForce4 Ti4200 128MB

    3DMark2001 default: 9450
  • Anee
    #624
    Lehet hogy a PC2100-as ram egyszerüen nem birja.Nézd meg úgy hogy csak a PC2700-as van benne.Ha így is fagy akkor ram kilőve:-)
  • gseldon
    #623
    Sziasztok
    nekem egy 1600+ Xp procim van egy ECS (tudom-tudom, de hát ennyire tellet akkor) alaplapban K7VTA3rev2 (Via KT266a). Megy simán 1700+-t, de sikerült már 1900+ -ként is használnom egy ideog, de akkor állandóan fagyok. Hőmérséklet nem gond, egy kiváló Spire hűtővel stabil 42 fok körül vagyok. Esetleg a memória lehet? 256 mega pc2100-as és 128 mega pc2700-as ddr van benne. Lehet ebből probléma (mármint a kevert ramból?) És miért fagyok vajon? Ötleteket nagyon szívesen veszek :-))
    Köszi
  • TheZsenyka
    #622
    Mikland-nál is van, ha véletlen nem lenne az AMP-nél.
  • olaj
    #620
    User's vagy az AMP.Ezeknél asszem láttam
  • TheZsenyka
    #617
    ehhhh
    nem fogod elhinni, az MSI oldalán...

    http://www.msi.com.tw
  • TheZsenyka
    #615
    KT4 Ultra Pure verzió. kb 33-35 ropi bruttó. király cumó
  • barret
    #612
    láma kérdés...mit bir egy amd duron 1200-as proci tunningolva?
  • Borg
    #611
    25-37W
  • petee
    #610
    oké.köszi
  • petee
    #608
    köszi.hát ha jól tudom akkor kb. egy 60 W-os izzólámpával egyenlő.Vagy nem? Ja meg még vmi a GF3 ti200-asnak mennyi a fogyasztása?
    Összeakarom számolni mer kiváncsi vagyok elég-e a gépnek a 300 W-os táp.
  • petee
    #606
    Szasztok! AMD rajongó vagyok!
    Megtudná nekem vki mondani hogy XP 1700+ -as hány wattot fogyaszt? Mer egész nap megy a gép,mert ez a szerver.Érdekelne a fogyasztása,meglátszik-e a villanyszámlán.
  • tnc
    #604
    Megnéztem most 15 perc UT2003 után: 47fok. Nem nézegetem gyakran, mivel nincs vele probléma.
  • tnc
    #602
    Nálam az 1800+ XP unlock nélkül megy 2100+on (11,5x150)teljesen stabilan egy coolink U2L hűtővel.
    MSI KT3Ultra + 2x256mb DDR333 Samsung ram.
  • TheZsenyka
    #601
    Nem lehetne az egész gépet desztillált vízbe meríteni?
  • Anee
    #600
    nézz be az ATHLON XP 2000+ UNLOCK HELP vagy hasonló topicba ott van link..Vagy kérdezd TheZsenyka-t:-)
    A hűtőd kevés viszont
  • izb
    #599
    Ha megkérlek leirod,hogy mit hogyan kell csinálni??
    Nekem csak wbk68 hütöm van hozzá elég??
  • Anee
    #598
    Nekem 2000+on megy de hűvösebb közegben-11fok:-) -már sikerült 2100+ként meghajtani-12x144-
    Ehez persze unlockolni kellett:-)
    De anélkül is megy 2000+ on
  • TheZsenyka
    #597
    Van ilyen ficsörje :) De csak emiatt ne ezt vedd meg. Nagyon penge, nekem szépen röfög.
  • Zozo76
    #596
    Remelem karacsonyig en is az AMD-sek kozott leszek... :)
  • izb
    #593
    1800+ xp lehet huzni??
    És ha lehet meddig és hogyan kell?
    Természetesen,hogy müködjön is a dolog!
    MSI Ultra2 Kt333 alapom van
  • AEomega
    #592
    nem rád :-)
  • AEomega
    #591
    Soha emiatt. Mindig a WinFOSra fogom.
  • AEomega
    #589
    Ja nekem is TB 1.3 Ghz 61 fokon...
    Nekem is ugat az alaplap, de én is leszarom.
    :-)
  • Nor
    #584
    Homerseklet problemakkal kuzkodoknek:
    Nezzetek meg, hogy a ventillator ne legyen semmi altal eltakarva (ne legyen felette a tap!), valamint hogy kello nagysagu szabad terulet legyen a gepedben a proci korul.
    Ugyanis.

    Ha nem tud a levego cserelodni, akkor hiaba veszed meg a legbikabb hutest, akkor se fog lehulni a procid. Nekem van olyan duronos gepem ami egy 233 mmx-rol megmaradt globalwin-el megy, es vigan 40 fok korul.

    Tehat celszeru atvizsgalni a szellozeset a gepnek, mert nagyon sokat szamit.

    A masik gyakori hiba ami miatt melegszik a proci, hogy a 133-as FSB-t ugy erik el sokan, hogy a 100-as alapot biosban atirjak 133-ra.
    Ez NAGYON teves felfogas! Ugyanis ettol meg a chipset 100-as modban marad. Altalaban minden alaplapon van egy jumper, ami 100/133 allasban valtoztathato. Ezt at kell tenni 133-ra, es akkor mar alapon fog jarni az alaplapi chipset is, es a proci is, es nem lesz huzva. (gondoljatok bele, 100->133 az 33% huzas!)
  • olaj
    #582
    Nekem is XP2000,fridgerock,asus lap hármasom van és ugyanúgy 60fok volt játék után a proci.A pcprobe és az iPanel szerint is!!
    Úgyhogy most jön egy Falconrock.
  • Ams
    #579
    gbyte is szar?
    nyugtass + :DD
  • Ams
    #577
    nekem is 60-70... ez gáz?
  • Pheel
    #576
    Más érzékelőt használ a két lap a méréshez, úgyhogy elképzelhető.
  • TheZsenyka
    #574
    Egyébként ha használsz Y kábeleket nézd megy hogy működés közben ha megmozgatod őket, nem e durrannak le a cuccok. Én még egy winyámat is eladatam, annyira szerencsétlen módon jött elő egy Y kábel hibája (nevetséges, de így van). Ennél intelligensebb, ha multimétert használsz és jól meghajlítgatod a kábeleket. Még az alaplap kábele is cinkes lehet (alaplapi tápcsatlakozó, ilyennel is szívtam már.) Másik lehetőség, hogy a videokártyád nem akar 100%-ra passzolni a foglalatba és időnként nem teljes az érintkezés. Csomó lehetőség van.
  • TheZsenyka
    #572
    Te Rablacan, ugye földelve van a hálózati konnektor amihez a tápod csatlakozik?
  • TheZsenyka
    #566
    1.,
    Mekkora a tápod? Esetleg próbáld ki, hogy mindent lehúzól (alaplap, cpu hűtő és videokártya hűtőn kívül) ilyenkor indul-e?

    2.,
    Próbáltad-e már, hogy a
    videokártya hűtőjét lehúzod a kártyáról és a tápra kötöd közvetlenül?

    3.,
    Indul-e stabilan a gép, ha az FSB-t leveszed 100-ra? (mielőtt beletennéd persze a videokártyát?
  • Evil
    #564
    esszel kell csinalni ,megfeleloen lecelluxocni.Nekem az elso kb 3 orat vett igenybe a masodik mar csak 30 percet.
  • Anee
    #563
    mi elbasztuk párszor s mégis él és vérül....s 1800+ helyett 2000+.......
  • TheZsenyka
    #562
    Dehogynem :) lehetetlenné válik a további unlock ha feltöltöm a bypass ellenálláshoz csatlakozó réztüskéket.
  • Anee
    #561
    Elbaszni nemnagyon lehet veszteni nem tudsz vele semmit ha nekiesel
  • TheZsenyka
    #559
    Én az MSI KT4 ultra-t javaslom. Mikland környékén kutass (www.mikland.hu).