13
ELore is koszi a segito valaszokat!
  • Janus
    #13
    Hali mindenkinek!
    Lenne egy kérésem. Van két Quantum HDD-m amihez elektronika kellene. lct 10 és EX-es . Tud valaki segíteni?
  • Goram
    #12
    Üdv! Nem tudom, hogy ide tartozik-e, de a következő a gondom: WinXP-t használok. Az egy ik HDD-m (40Gb Quantum) 2 particióra van osztva (kb.:3 és 35). A kisebb részen van a rendszer telepítve. A SiSoft Sandrával lemértem (mert gyanúsan lassú volt) és a köv. eredményt kaptam. A rendszer partíció UDMA 33(8000) körüli sebességgel megy (kb.:8023), a másik partíció pedig még az UDMA 66(13000) sebességét is meghaladja (kb.:16000). Ez persze alaposan hazavágja az egész konfig sebességét és nem tudok mit ketdeni vele. Gondolom, hogy vmi szoftveres hiba lehet, mert a másik partíció sebessége megfelelő. A vinyóü egyébként 7200-as ford.-ú. Van másik HDD is a gépemben, szintén 7200-as 40Gb-os Quantum, de az is 16000 fölötti sebességet hoz. Az első vinyó mellé be van téve Slave-nek egy LG DVD rom, de ha lehúzom és egyedül a vinyó van a kábelen, akkor is ez az eredmény. Ebben kérem a segítségeteket! Előre is köszönöm! Goram ui.: a számadatok a SiSoft Sandra számértékei
  • PeTTi
    #11
    Ja .
    UDMA4 = ata 66
    UDMA5 = ata 100
  • PeTTi
    #10
    Csak akkor müködik az udma 66-100 stb ha 80-eres ide kábellel kötöd össze.Felismeri a gép a kábelt.Ha a hagyományos a kábel az max 33. Ha az alaplap és a winyó is tudja a 66 ot akkor általában ki is szokta irni induláskor hogy mükszik.
  • PeTTi
    #6
    Talán kipróbálhatnád a low level formatot.
    Ez biztosan letörli a winyót olyan lesz mint egy uj.A file neve loformat.exe
  • Pheel
    #5
    Amire gyanakszom még:
    Ha BIOSt frissítettél, akkor az lehet baj.
    Ha firmware-t frissítettél a vinyóban, az is lehet baj.
    Ha Qvanya a virnyák, akkor lehet, hogy rosszul van beállítva. 2 külön állása van némelyiknek. ATA 33 és 66. Ha nem olyan vezérlőn ül, mint amire állítva van, akkor hülyéskedik.
    Valami driverfissítésen esett túl a géped és az cseszi el, bár akkor az összes ezen a vezérlőn ülő cuccot hülyítené.
    Új hardver került a gépbe és IRQ ütközésed van a vezérlőnél.
    Hirtelen ennyi :)))

    Esetleg nézd meg másik gépben, hogy ott is csinálja-e.
  • People
    #4
    Pheel: kabel nem hinnem, hogy megtort, mivel masik vinyoval jo volt ugyanaz a kabel, es le sem csuszott, mert nekem is az volt az elso, hogy leloni a gepet, es megnyomkodni a kabelt.

    fetyka: orulok, hogy nem a vinyo hibajara gyanakszol, mert ez meg jelent egy kis eselyt :))
    hobilrack hiba biztos nem, mert bar mobilrack-ben hozta egy haverom, de nem volt rack a gepemben, igy a cd-rom helyere nyomtam fel, ugy mint ahogy regebben szoktam csinalni mas vinyokkal. Szoval sajnos ez sem megoldas.
    Ha lenne meg otletetek akkor megkoszonnem ha megosztanatok velem.
    Udv.
  • fetyka
    #3
    Én nem a vinyó hibájára gyanakszom.
    Szerintem kontakt,vagy mobilrack hiba lehet a baj.
    Nézd meg,hogy rendesen csatlakoznak e a kábelek a mobilrack-hez.
  • Pheel
    #2
    Kábel? Nem tört meg? Nem csúszott le?
  • People
    #1
    Sziasztok!

    Az lenne a problemam, hogy egy vinyo amit hordozgatni szoktam, egy par napja elkezdett hulyeskedni, es nem tudom mi a baj. Pontosabban:
    Rakotottem a vinyot a gepre, rajta is volt minden adat, de mikor elkezdtem volna masolni rola, akkor kiirta, hogy nem talalja a file-t, ugyanezt mikor le akartam torolni. Es egy konyvtar keletkezett minden konyvtarban megpedig: >>
    Gondoltam, hogy megserult, leformaztam, es latszolag jo volt, de masoltam ra, es ujra elojott a problema.
    Kerdesem: telejsen lemondhatok a vinyorol? vagy tudtok valami megoldast????
    Elore is koszi

    Udv.